Skocz do zawartości
Morgan

Falowanie obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

josh mnie tak falowało ale włśnei prze DVI 8O na Power Color 8500 PRO na d-sub miałem obraz żyleta

Problem nie dotyczył R8500 aczkolwiek ja też pamiętam takie falowanie przez DVI na R8500 DeLuxe od Gigabyte (128MB RAM). Jedyne co mi przychodzi do głowy to wentyl albo kable blisko gniazda ale przyczyna i tak jest ta sama - słabe izolowanie złącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już próbowałem praktycznie wszystkiego. Dziś miałem jeszcze kilka pomysłów - regulowałem napięcie AGP (choć wątpiłem że to coś da), karte zasiliłem oddzielnym kablem - też nic nie dało. Podłączenie przez przejściówkę DVI na początku mnie zaskoczyło bo przez 10 minut miałem elegancki obraz ale po tym czasie jak przeglądałem zdjęcia znowu zobaczyłem falowanie, choć troche mniejsze to do ideału jeszcze daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i niestety regulacja "plus i minus" na wszystkie sposoby nic nie zmieniła. (już próbowałem pewien czas temu). Jeśli chodzi o odświeżanie to posiadam jak widać w opisie LCDka i dużo nie pozmieniam. Chyba będę się musiał pogodzić z tym albo poczekam na zmiane zasiłki może coś da (na razie mam Codegena 400W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tak czytam rozne wypowiedzi na temat poszczegolnych kart i mozliwosci pozbycia sie tego falowania....

Mi rowniez ostatnio faluje obraz jednak moja grafika to nie ATI ani nV lecz uklad zintegrowany

na plycie glownej. Co za tym idzie..... nie znaczy to ze radki sa bublami i sa zle (to samo tyczy sie kart nV) bo jak tlumaczyc u mnie podobne objawy skoro nie mam karty graficznej.

 

Wracajac do falowania to u mnie jest o tyle dziwnie ze wraz ze zwiekszaniem czest odswiezania

falowanie bocznej krawedzi okien zwieksza sie i dotyczy glownie tylko prawej krawedzi. Zmuszony jestem pracowac na 60hz przy 1024x768.

Moj monitor to Dell 19", plyta glowna ASUS P4GE MX, chipset Intel 845GE 64MB, reszta parametrow chyba jest zbedna. Dodam tez ze nie jestem maniakiem gier (poza heroes) i

moj komp nie sluzy do grania

Problemu jeszcze nie rozwiazalem. Jakies rady?

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz obok monitora ?? <_< Też to miałem, bo UPS stał dokłądnie obok monitora, jeżeli masz jakieś głośniki, drukarki i inne elektoroniczne [ciach!]ły przy monitorze to je oddziel z dal od niego i kłopot z głowy .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam małe falowanie na ekranie ale tylko podczas odczytu z HDD(już się przyzwyczaiłem i teraz wiem kiedy coś wisi a kiedy się ładuje B) ).A co do falowania części obrazu to częstą przyczyną są kable w ścianach blisko monitora lub rozdzielki elektryczne(choć na moim czasem widać a kabli zero- jedyny to zasilający)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp

 

Problem polega na tym ze falowanie pojawilo sie nagle jakis czas temu (min miesiac), wczesniej tego nie bylo a otoczenie monitora w tym czasie nie uleglo zmianie. Dopiero kilka dni temu postawilem nowa drukarke z 1m od monitora ale tak jak juz pisalem to zaczelo sie wczesniej.

 

dla testu wyniose caly sprzet poza kompem albo przeniose kompa do innego pokoju zdala od wszelkiej elektroniki i zobacze co sie dzieje. Zrobie jeszcze kilka innych testow. Dam znac o wynikach......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

przeprowadzilem kilka testow:.....

 

-monitor jest sprawny bo sprawdzalem na innym kompie

-sprawdzalem inny monitor na moim kompie i tez jest to falowanie

-wynioslem kompa z pokoju i nadal falowanie jest na obu monitorach

Czyli to cos z kompem....a nie z brakiem napiecia czy zakloceniami pola

 

mam zintegrowana grafike, podlaczylem karte karte grafiki GF4

i dopiero wtedy falowanie ustapilo. Co zrobic zeby falowania nie bylo

bez karty graficznej, musi byc jakis sposob bo niemozliwe zeby na

zintegrowanych grafach ekran plywal w pionie przy kazdej rozdzielczosci

a im wyzsze odswiezanie tym bardziej faluje ekran.....

 

dzieki za wszelkie info

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...