Skocz do zawartości
cracko

XP - Ciągły scandisk dysku E - ??? -> CIĘŻKIE PYTANKO

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle przy boocie w XP włącza mi się scandisk dysku E

Znam już kilkanaście osób które mają to samo

od razu uprzedzę

-nie ma bad blocków

-system zamykam idealnie

 

Wyłączyłem scandisk w rejestrze ale nadal ma "zaplanowany scandisk" - bo programik diskeeper nawet nie chce zacząć go defragmentować gdyż twierdzi iż "scandisk is sheduled "

 

??? Stawiam piwo za rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiasz regedita a w nim,

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession Manager

zmieniasz wpis BootExecute:

autocheck autochk * /.........

na

autocheck autochk *

BTW: scandisk? :roll:

Czekam na piwo. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHEH no niestety piwko się NIE NALEŻY mimo szczerych chęci

/

Dołączona grafika

 

najlepsze jest to że jak zmienię literę dysku ( z E na np Z ) to skubaniec wtedy robi scandisk Z :)

 

rozwiązaniem wydaje się być kopia wszystkiego i format z płyty XP ( nawet z kasowaniem partycji ) ale lubię powalczyć na gorąco z tematem :)

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyłącz na próbę z autostartu te wszystkie <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły typu Norton Systemworks (jak masz), Diskkeeper (jeśli jest w autostarcie). Może tam masz "zaptaszkowaną" opcję uruchamiania chckdiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie to może być gdzieś przełamany kabel z klawiatury lub myszki. Ja miałem to samo co ty, pożyczyłem klawiaturke od kumpla i pomogło. Co najlepsze u kumpla na podłączonej mojej klawiaturce wszystko działało bez zarzutu. Polcam zrobić to samo. Może pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by bylo smiesznie to mam to samo....przy kazdej probie uruchomienia kompa pojawia mi sie defrag by dzialac.....jak zostawie to nic nie dziala a jak poszcze go spacja to idzie spoko ale za kazdym razem sie to pojawia....z wirem wszystko mozliwe ze moze cos byc...jutro testuje bo mnie mdli;) do spiocha.... heyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak jak przypuszczalem...porada "Paszczu" z tym rejestrem sprawdzila sie w 100% i dziekuje temu czlowieczkowi;zas u tego "ludka", u ktorego sie dzieje mimo wszystko tak dalej, to moze jest spowodowane wiruskiem predzej nizeli format trzeba byloby zrobic a juz nie mowie o tych paczach bo to herezja rotfl, bo tak twierdza jedynie osoby, ktore nie znajace sie lub malo kumaja system i tylko format im w glowie na jakikolwiek problem....najpierw trzeba probowac 1000x do potegi n`tej wszelkich mozliwych sposobow a w ostatecznosci robic format jak juz zadna alternatywa nie pozostaje...sam mialem wiele problemow na poczatku ale gdy dobrze sie skonfiguruje system xp to bedzie dzialac miesiacami (jak np [brzydkie określenie na linuksa]y, ktore sa w serverowniach, gdzie restartowane sa kompy tylko na wypadek backupow;) )....wiec piwko sie czlowieczkowi o ksywce "Paszczu"! jak najbardziej nalezy; jak jestes z niedaleka mnie to zapraszam!:)

 

weed is cool...rowniez:)

hej ludziska

 

P.S.

- jaki format?

- jakie aktualizacje?

heheheheh

 

BTW aktualizujac, nalezy bacznie lookac co i do czego to sie tyczy a najlepiej wybierac recznie jak juz to ktokolwiek robi....osobiscie mam przeciw robakom aktualizacje a reszte recznie konfigurowane/dodawane (rejestr, msconfig.msc itp) nie ze str. M$ sciagam tylko sam grzebie szukajac w necie porad itp...szukajcie a znajdziecie....teraz mam inny problem z firegl ale to juz inna je jazda:)

 

P.S.2

znajac system znasz jego problemy/bole; nie znajac kompa swiadczy to tylko o tym ze komp nie sluzy ci jako hobby a jedynie jako mebel....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie to może być gdzieś przełamany kabel z klawiatury lub myszki. Ja miałem to samo co ty, pożyczyłem klawiaturke od kumpla i pomogło. Co najlepsze u kumpla na podłączonej mojej klawiaturce wszystko działało bez zarzutu. Polcam zrobić to samo. Może pomoże :)

pierwsze slysze ale moze i to byc jakas alternatywa wiec kazda rada jest jak najbardziej na miejscu....poza tym moze byc tez problem z tasma do hdd bo w dzisiejszych czasach ciezko jest dorwac dobra i tania tasiemke to tego typu urzadzen...mialem kiedys taki motyw ze swierzo ze sklepu komputerowego tasma byla walnieta i to nie jest 1 taki przypadek...koles wymienial ze 3 razy:) ale takie sa czasy ze wszystko je klepane masowo a nie jakosciowo co pozniej sie odbija na reszcie sprzetu....lepiej kupic cos raz a pozodnie nizeli kupowac bubla 3 raz z kolei:) taka mala reflexia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...