Skocz do zawartości
RIKER

HIS Radeon 9200 128bit

Rekomendowane odpowiedzi

dzis kupilem ta karte interesuje mnie ile nia mozna podkrecic oczywiscie nie na standardowym chlodzeniu jak narazie mialem 7700pkt w 3dmarku na 275/400 na bartku 2500+

 

ma ktos taka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos taka :D

nie ...

jestes pierwszy w polsce ;)

 

ile podkrecisz to sam sie dowiesz jak potestujesz a ile wykrecisz rowniez sam sie dowiesz jak odpalisz 3DM.

nie mamy tu jasnowidzow.

 

ile ludzie maja na tej karcie dowiesz sie z compare futuremarka

 

milo ze sie pochwaliles nowa karta ale wynik jest slaby ...

ile dales za nia $$ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się wogóle nie grzeje nie opłaca się zmieniać chłodzenia ( założyłem inne chłodzenie i się zmartwiłem bo po co jak po 3 h grania kości pamięci ani radiator ( standardowy) na rdzeniu nie robią się nawet ciepłe :x ) no chyba, że po V modzie ale na razie nikt takowego nie zrobił :(. Na tym co masz powinna ci iść na 280Mhz na 480Mhz ( do rasowania używaj tylko i wyłącznie Riva tuner bo innymi nie podrasujesz, a i Rivke trzeba skonfigurować szukaj a znajdziesz opis ) i ta wartość nie jest w 100% pewna w Ati tool ciągnie na niej około 67s bez baboli :). Ale grac się da i nic nie wyskakuje :twisted: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam podobną karte tylko Gigabyte (w podpisie) no i na swoim sprzecie osiagnalem podobny wynik w 3DM01SE:) Moja udalo mi sie podkrecic na 280/460, wszystko jest stabilne, napiecia na agp nie podnosilem, a krece oczywiscie RivaTunerem, choc max granice oc osiagnalem puszczajac program ATITool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do rasowania używaj tylko i wyłącznie Riva tuner bo innymi nie podrasujesz

Niestety ale nie masz w ogole racji. W sterownikach Omegi jest taki program jak RadLinker. Przy jego pomocy tez mozna swietnie podkrecic w.w. karte tak jak i kazdym innym programem do OC. A tak w ogole to kartra ma naprawde spore mozliwosci. Wystarczy zobaczyc moj wynik z 3DMarka. Naprawde polecam ta karcioszke, bo jest swietna jak na swoje mozliwoci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R

hihi tez mam taka karte zaraz zobacze ile ja bede mial punktow :P ale ogolnie ta karta to straszny syf dobrze ze zrobilem trade z kumplem a nie ja kupilem:) GF FX 5200 64MB (64bit) + swiecacy wiatrak za tego radzia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do rasowania używaj tylko i wyłącznie Riva tuner bo innymi nie podrasujesz

Niestety ale nie masz w ogole racji. W sterownikach Omegi jest taki program jak RadLinker. Przy jego pomocy tez mozna swietnie podkrecic w.w. karte tak jak i kazdym innym programem do OC. A tak w ogole to kartra ma naprawde spore mozliwosci. Wystarczy zobaczyc moj wynik z 3DMarka. Naprawde polecam ta karcioszke, bo jest swietna jak na swoje mozliwoci.

Nie wiem jak u ciebie ale trochę tematów na ten temat czytałem i różnych programów do tego celu używałem od radeditow do redlink i zaden nie umial na stale na mojej karcie zmienic GPU ani pamięci ( albo mam taka dziwna karte albo cos zle robie ). Pewnie wierzysz w to ze masz podrasowane a wcale tak nie jest :) i po każdym uruchomieniu jakiejś aplikacji D3D wartości taktowań wracają do standardu. Ja używam Rivke Tuner i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do rasowania używaj tylko i wyłącznie Riva tuner bo innymi nie podrasujesz

Niestety ale nie masz w ogole racji. W sterownikach Omegi jest taki program jak RadLinker. Przy jego pomocy tez mozna swietnie podkrecic w.w. karte tak jak i kazdym innym programem do OC. A tak w ogole to kartra ma naprawde spore mozliwosci. Wystarczy zobaczyc moj wynik z 3DMarka. Naprawde polecam ta karcioszke, bo jest swietna jak na swoje mozliwoci.

Nie wiem jak u ciebie ale trochę tematów na ten temat czytałem i różnych programów do tego celu używałem od radeditow do redlink i zaden nie umial na stale na mojej karcie zmienic GPU ani pamięci ( albo mam taka dziwna karte albo cos zle robie ). Pewnie wierzysz w to ze masz podrasowane a wcale tak nie jest :) i po każdym uruchomieniu jakiejś aplikacji D3D wartości taktowań wracają do standardu. Ja używam Rivke Tuner i jest ok.

Może masz zablokowany bios przed podkręcaniem jak mój kumpel.Ma Radeona 9000 od Gigabyte i żaden program nie zachowuje ustawień nawet firmowy z płytki(nie sprawdzałem Riva Tuner bo miałem za starą wersje i nie wykrywał grafy). Możliwe że Riva Tuner jest niewrażliwa na blokady i dlatego tak masz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos taka :D

nie ...

jestes pierwszy w polsce ;)

 

ile podkrecisz to sam sie dowiesz jak potestujesz a ile wykrecisz rowniez sam sie dowiesz jak odpalisz 3DM.

nie mamy tu jasnowidzow.

 

ile ludzie maja na tej karcie dowiesz sie z compare futuremarka

 

milo ze sie pochwaliles nowa karta ale wynik jest slaby ...

ile dales za nia $$ ??

310zl za nia dalem

 

zaraz sie biore za podkrecanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie mialem 7700pkt w 3dmarku na 275/400 na bartku 2500+

ja na athlonie 2000+ i radku 9200 Power Colora mam 8583

bez żadnego o/c

HAHA, niezly kawal. U mnie na tym co w podpisie 8020. (jak robilem testa to neta nie bylo nie mam linka:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie mialem 7700pkt w 3dmarku na 275/400 na bartku 2500+

ja na athlonie 2000+ i radku 9200 Power Colora mam 8583

bez żadnego o/c

nierealna cos :mrgreen: jak taka karteczka nawet 7000pkt uzyskuje ledwo nie podkrecana na bartonie 2500+(w wielu reckach tak widzialem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie mialem 7700pkt w 3dmarku na 275/400 na bartku 2500+

ja na athlonie 2000+ i radku 9200 Power Colora mam 8583

bez żadnego o/c

Cos mi sie nie chce wierzyc ale skoro tak mowisz to daj linka do compare, choc tam nie ma nic o tym jak taktowana jest karta, ale mimo tego i tak chcialebym zobaczyc ten wynik.

 

HAHA, niezly kawal. U mnie na tym co w podpisie 8020. (jak robilem testa to neta nie bylo nie mam linka:P)

Dziwna sprawa bo w podpisie masz troszke mniej punktow i to wlasnie na konfigu jakis wypisales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie mialem 7700pkt w 3dmarku na 275/400 na bartku 2500+

ja na athlonie 2000+ i radku 9200 Power Colora mam 8583

bez żadnego o/c

Cos mi sie nie chce wierzyc ale skoro tak mowisz to daj linka do compare, choc tam nie ma nic o tym jak taktowana jest karta, ale mimo tego i tak chcialebym zobaczyc ten wynik.

 

HAHA, niezly kawal. U mnie na tym co w podpisie 8020. (jak robilem testa to neta nie bylo nie mam linka:P)

Dziwna sprawa bo w podpisie masz troszke mniej punktow i to wlasnie na konfigu jakis wypisales.
No to stary link jest nie chcialo mi sie zmieniac, a jak mowilem wczesniej nie mialem neta jak robilem testa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na tym radku mam 7330 w 3dmarku2001se na sprzecie podobnym do tego ktory w jest podpisie.

jedyna niezgodnosc ponizej to ram, nie pracuje w dualu bo kosci sa w reklamcji i dostalem na okres wymiany jedna kosc 512.

 

wiem ze ta karta nie jest hitem ;) ale mi starcza... ;> dalem za nia rowniez 310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte Sapphire Radeon 9200 128MB 128bit niczym szczególnym nie różni się od HISa. Moja karta bez podkręcania potrafi sparzyć, z dodatkowymi radiatorami na pamięci i na jądrze podkręcam ją do 320/500 i pracuje stabilnie w gierkach. W gruńcie rzeczy to najsłapsze ogniwo w moim komputerze ;-). Dajcie znać jak moge sprawdzić te punkty w 3DMark to napisze ile ich ma. Kręcony w PowerStrip 3.40.388.

Karta HISa też da się podkręcić w PowerStrip 3.40.388 ale tylko w tej wersji!!!

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się tu do tematu. Na tym radku i reszcie configa z podpisu mam tyle ptk w 3dmarku 2001 co w podpisie czyli niecałe 5k 8O Wie ktoś co może być przyczyną tak niskiego wyniku :?: Kompa sprawdzałem Sandrą i wszystko było ok ale ten wynik :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się tu do tematu. Na tym radku i reszcie configa z podpisu mam tyle ptk w 3dmarku 2001 co w podpisie czyli niecałe 5k 8O Wie ktoś co może być przyczyną tak niskiego wyniku :?: Kompa sprawdzałem Sandrą i wszystko było ok ale ten wynik :?

Hm z tego co piszesz to jest raczej niemozliwe. Jedyna przyczyna jest chyba to ze Twoj Radeon 9200 jest 64 bitowy. Nic innego byc raczej nie moze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się tu do tematu. Na tym radku i reszcie configa z podpisu mam tyle ptk w 3dmarku 2001 co w podpisie czyli niecałe 5k 8O Wie ktoś co może być przyczyną tak niskiego wyniku :?: Kompa sprawdzałem Sandrą i wszystko było ok ale ten wynik :?

Tak niski wynik masz zapewne dlatego ze karta jest 64Bit a nie 128Bit :!: Sprawdz karte w RivaTuner :) Na Twoim konfigu i karcie 128Bit spokojnie powinno byc ok 7000-7500 pkt w 3DMarku01 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aida również pokazuje 128 bit :| Ale najśmieszniejsze jest to że po zmianie procka (wcześniej duron 600@900) przybyło mi jedynie ~1000 ptk, więc wina może leży po stronie proca :| ale Sandra pokazuje że z nim jest wszystko ok :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testuje bez coolerów i jak na razie mam (290-450) 7640 pkt w 3DMark2001 testuje stabilnosc na grze Matrix 1024-768 wszystko na max pracuje stabilnie i to bez wiatraczków zjednym orginalnym radiatorem na GPU. Ktoś napisał kompletną bzdurę na górze: "jak narazie mialem 7700pkt w 3dmarku na 275/400 na bartku 2500+"

zerknijcie na link to zobaczycie podkrecilem swoje GPU wyzej a mam mniej pkt :o

POZDRO

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7699453

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7k to troche malo nie mowcie ze to taka slaba karta niekrecona robi u mnie kolo 7,5k ;)

podkrecona 290/450 juz wiecej bo prawie 8,7k http://service.futuremark.com/compare?2k1=7683642

o dziwo w 2k3 juz 1,4k http://service.futuremark.com/compare?2k3=2261550

 

a to chyba dobry wynik bo po wyswietleniu wszystkich wyników w 2k3 na radeonach 9200 jestem pierwszy na ORBIE :)) a grafa jeszcze pewnie pociagnie tlyko radiatorków jej trzeba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...