Skocz do zawartości
bizon77

kX Project a przerwanie .....Problem :(

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie pewnego pięknego dania wszedłem na forum i zaczołem czytać.No i wyczytałem ze do sound blaster live 5,1 dobre sa sterwniki kX Project a że ,oja były stare postanowiłem je zmninić .Tak więc sciagłem z podanego linka i zainstalowałem.I to był błąd.Po resecie kaplica .Najpierw norton antywirus ciagle wieszał kopa wyłacvzyłem go.Poźniej jak się okazało nie karta dzwiekowa nie ma żadnych wolnych przerwań (bład code 12) i po nacisniecie klawiszu rozwiazywanie problem pojawia sie taki oto komuntat "To urzadzenie wymaga jednego z IRQ nastepujacyhc zasobów 5 7 9 10........."Jedyne co moge zrobic to zabrać innemu urzadzeniu ten IRQ .No i tak zrobiłem wywaliłem port drukarki :( Co jest grane przed instalcja tego kx project nigdy tego nie miałem .Nie wiem czy karty dzwiekowe maja swoje biosy może to coś tam sie doatałe i namieszło.Robiłem reses biosu płyty głownej i nic daje dalej to samo.Czekma na propozycje jak z tego problemu wyjść :( ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos ty namieszal ?

 

Sblive domyslnie ma IRQ5

poza tym najlepiej jesli siedzi w przedostatnim slocie od gory

 

jezeli nie chce ci sie recznie bawic to sprobuj w biosie wlaczyc opcje PNP OS installed (system sam powinien dobrac odpowiednie przerwania, zeby sie nie gryzly)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ni ja tak się zrobiło po instalacji tych sterwwników .U mnie IRQ 5 siedzi teraz karta graficzna .Zmieniełam sloty i dalej to samo .Spróbuje jeszcze w biosie to zmnienic .Moze pomoże oby po ogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformatowałem wrzuciłem obraz wina i znowu to samo :(W trybie awaryjnym wszytko było oki.Tak wiec usunoł stery i zresetowałem kopa jak się załaczył od razu zaczoł wykrywać sprzęt wiec wsakzełme mu scieżke od sterwoników i o dziwo :) działa wsjo :) ale mam nauczke juz zadych kx project nie instaluje skorzytsam z starych dobrych sterwników.Dzięki za zaintersowanie .Pozdrawaim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...