Skocz do zawartości
mafia35

Zamiana Ti4200 na FX 5500??? :/

Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie o FX'ie 5500? Jest do kupienia za 400-pare zl... Pamieci 5ns... :lol: Jaka ona ma wydajnosc? Czy oplaca sie wymienic Ti4200 na tego FXa? Pytam sie z ciekawosci, bo nie wiem jaka jest wydajnosc tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 9600xt to juz inna bajka ale dokladajac dosłownie pare zł mozna juz 9700 dostac, zastannow sie czy nie warto jeszcze poczekac , czy ta zmiana jest konieczna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z TEGO CO WIDZE to masz nawet ładnie wykreconą grafe wiec sens wymiany to tylko 9700 wzwyż,na początku zastanów sie czy ma to sens bo jak duzo nie grasz i nic ci sie nietnie to nie ma sensu zmieniać grafy, a na pewno ci sie nic nie tnie na tym configu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nazwa jest 5500, to wiadomo, że ma być mocniejsze od 5200 i słabsze od 5600 (które i tak jest słabe). http://www.pclab.pl/thread20307.html . Nie zmieniaj na nic nizej 9700.

5500 wcale nie jest mocniejszy od 5200. Link do pclab który podaleś to jest jeden wielki LOL.

U nich 5200 128 bit jest wolniejszy od mojego 5200 który ma tylko 64 bity. A ten 5500, który ma niby równiez 128 bitów jest ledwo co szybszy.

Do tego oni robili testy na p4 3GHz i 1GB ram,a ja na durniu 1300 i 256 mb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze porównywanie kart 128 i 64-bitowych nie ma sensu. Jakby był test na takim samym sprzęcie, przy takiej samej ilości mb i szynie, 5500 miałoby lepsze wyniki (ale patrząc po nvidii i jej zabiegach marketingowych, z cyklu upychanie 256mb na 5200, które i tak nic nie pomogą, wszystko jest możliwe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem ze fx 5500 w zasadzie niczym sie nie rozni od 5200.... testy tez widzialem... kiszka ;-) tak ja 9200 i 9000

 

pozdro

 

moze bedzie ciut szybszy ale i tak bedzie karta niewarta ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie wymieniaj na żadnego FX5500 bo to shit jakich mało i do tego przy twoim GF4Ti wymięka.Na Radka 9600XT już możesz zmienić chociaż lepiej już <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Radeona 9700 bo to już jest 8-mio potokowiec i naprawde zobaczysz różnce no i nie głupim pomysłem był by FX5900XT ale jest troche droższy od R9700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nazwa jest 5500, to wiadomo, że ma być mocniejsze od 5200 i słabsze od 5600 (które i tak jest słabe). http://www.pclab.pl/thread20307.html . Nie zmieniaj na nic nizej 9700.

Nie ma być mocniejsze(no chociarz w tym wypadku to może jakiś 1 fps) :D

Radek 9000 ma być mocniejszy od 8500 bo ma wyższy numer w nazwie :?: :!:

Nie pisz takich rzeczy bo jeszcze jakis mało obeznany gość przeczyta to i wymieni Radka 9500 Pro na 9600 i sie "troche" rozczaruje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nazwa jest 5500, to wiadomo, że ma być mocniejsze od 5200 i słabsze od 5600 (które i tak jest słabe). http://www.pclab.pl/thread20307.html . Nie zmieniaj na nic nizej 9700.

Nie ma być mocniejsze(no chociarz w tym wypadku to może jakiś 1 fps) :D

Radek 9000 ma być mocniejszy od 8500 bo ma wyższy numer w nazwie :?: :!:

Nie pisz takich rzeczy bo jeszcze jakis mało obeznany gość przeczyta to i wymieni Radka 9500 Pro na 9600 i sie "troche" rozczaruje :D

:lol: :lol: :lol: Chciał bym zobaczyć mine takiej osoby . :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nazwa jest 5500, to wiadomo, że ma być mocniejsze od 5200 i słabsze od 5600 (które i tak jest słabe). http://www.pclab.pl/thread20307.html . Nie zmieniaj na nic nizej 9700.

Nie ma być mocniejsze(no chociarz w tym wypadku to może jakiś 1 fps) :D

Radek 9000 ma być mocniejszy od 8500 bo ma wyższy numer w nazwie :?: :!:

Nie pisz takich rzeczy bo jeszcze jakis mało obeznany gość przeczyta to i wymieni Radka 9500 Pro na 9600 i sie "troche" rozczaruje :D

Akurat, w przeciwieństwie do ATI, u nVidii numeracja w obrębie 1 serii jakoś działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych testach fx5500 wypada żałośnie. Często gorzej od fx5200 :lol:

Bo to pewnie jest zwykły FX5200 tylko pod inna nazwą bo FX5200 słabo sie sprzedaje no a te stery tych odpadów lezączych w magazynach trzeba gdzieś sprzedać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiszka ;-) tak ja 9200 i 9000

Co do 9200 - zgoda, ale o 9000 zlego slowa nie dam powiedziec, mialem prawie rok od lata 2002 do niedawna, za te cene byla bardzo spoko karta :). Oczywiscie teraz to juz nie to samo... Ale 9200 to szajs od poczatku :? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma być mocniejsze(no chociarz w tym wypadku to może jakiś 1 fps) :D 

Radek 9000 ma być mocniejszy od 8500 bo ma wyższy numer w nazwie :?:  :!: 

Nie pisz takich rzeczy bo jeszcze jakis mało obeznany gość przeczyta to i wymieni Radka 9500 Pro na 9600 i sie "troche" rozczaruje :D

Pisałem co do nvidii, u nich oznaczenie numerka oznacza wyższą klase :) Ale jak tak dalej pójdzie wyjdzie fx6500, fx7500 itp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem co do nvidii, u nich oznaczenie numerka oznacza wyższą klase :) Ale jak tak dalej pójdzie wyjdzie fx6500, fx7500 itp ;)

Jak jesteś pewien że u nvidii wyższy numerek oznacza wyższą klase to zwróc uwage na gf4mx, który technologicznie jest o 2 karty w tył.

 

 

Póki co raczej inne FX-y niż 5xxx nie wyjdą, bo z tego co wiem nVidia na razie nie planuje nowego silnika. Może sie myle.

Chyba się mylisz. NV40 na pewno bedzie miał wyzszy numerek niż 5xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 9200 - zgoda, ale o 9000 zlego slowa nie dam powiedziec, mialem prawie rok od lata 2002 do niedawna, za te cene byla bardzo spoko karta :). Oczywiscie teraz to juz nie to samo... Ale 9200 to szajs od poczatku  :? .

wytlumacz mi to blizej, jak 9200 moze byc szajsem w porownaniu do 9000 skoro jest to dokladnie ta sama karta z dodana obsluga agp8??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 9200 - zgoda, ale o 9000 zlego slowa nie dam powiedziec, mialem prawie rok od lata 2002 do niedawna, za te cene byla bardzo spoko karta :). Oczywiscie teraz to juz nie to samo... Ale 9200 to szajs od poczatku  :? .

wytlumacz mi to blizej, jak 9200 moze byc szajsem w porownaniu do 9000 skoro jest to dokladnie ta sama karta z dodana obsluga agp8??

Bo pewnie większości R9200 kojazy sie z nieszczęsnym SE i 64bit-ową pamięcia.Radek 9200 to dzisaj bardzo dobra karta dla niewymagających cudów od grafy userów(pełny 128bit i 128MB RAM), chcących poogladac filmy zagrac w jakąs gre (nie koniecznie w max detalach) i nie wydawać 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...