Skocz do zawartości
fazi86

Gigabyte GA-7VRX (rev. 1.1) i 512MB RAMu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z obsluga pamieci RAM na tej plycie. Do tej pory mialem 256MB PC2100 (jakis no name :P). Dzisiaj zmienilem na 512MB PC2700 (tez jakis no-name), ale plyta glowna wykrywa tylko 256MB. Nie wiem w czym tkwi problem... Wgralem najnowszy bios (f8b), probowalem wkladac pamiec we wszystkie wejscia i nic. Caly czas podaje 256MB. Program CPU-Z podaje mi info ze kosc ma 512MB, ale podczas startu kompa i w windowsie widnieje 256. Bylbym wdzieczny za pomoc z tym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą płytę.Przede wszystkim to widzę , że masz bios beta.Sprubój wgrać wersje 7.Bios beta może zawierać błędy.Przy 7vrx musisz uwazać pzy biosie na odpowiedni rev.

 

Epox 8RDA+ rev.2.1,Barton 2500+@3200+ U=DEFAULT,Kingston 256MB DDR 266@400,GF 3Ti(Gainward).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje 7 mialem przed wgraniem tego biosu (8b), i tez nie chcialo dzialac :( A bios jest napewno do rev. 1.1 Dzisiaj pojde z kompem do sklepu to moze jakos mi pomoga....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM jest dwustronny, ale stara kostka 256MB tez byla dwustronna i plyta rozpoznawala ja normalnie jako 256MB, wiec to raczej nie to. Dzisiaj po 16 pozycze od znajomego jego kostke 512MB i przy okazji sprawdze u niego moj RAM. Bo z kompem nie dam rady isc dzisiaj do sklepu, i chyba najszybciej jutro pojde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro ide do sklepu i maja wymienic, bo u kumpla na Asusie A7V600, wogole nie chcial dzialac, wiec pewnie jest cos walniete. Mam nadzieje ze jak dostane nowy to wszystko bedzie oki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...