Skocz do zawartości
reed

Rasizm - co to jest i co o nim sadzisz ?

Twoje zdanie na ten temat  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Twoje zdanie na ten temat

    • Rasizm suxx
      28
    • Co to jest rasizm ?
      0
    • Nie mam zdania na ten temat
      1
    • Rasizm jest O'K
      6
    • Nastepna ankieta do doopy :(
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w topicu, co o tym Ty sadzisz ? i dlaczego tak, a nie inaczej ?

ale prosilbym o sensowne wypowiedzi, jak sie komus ankietka nie podoba, niech to zatrzyma dla siebie zamiast zasmiecac topic O'K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem rasistą, bo podobają mi się murzynki, mulatki, azjatki i wogóle wszystkie dziewczyny na świecie. I jak tu być rasistą, skoro więcej jest kobiet niż facetów....no, chyba , że jest się gejem :lol: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubic nie lubic a byc rasista i nie byc to nie to samo !

Ja nielubie Ciebie a rasista nie jestem !

 

 

Myslalem ze jakas inteligetna rozmowa z tego wyjdzie ale jak zwykle tu to mozna o jkis glupotach gadac ! Bo jak tzreba pomylsec to porazka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu jak by ktos nie wiedzial co to rasizm :?

 

Rasizm, doktryna głosząca, że ludzie dzielą się na rasy nie tylko ze względu na cechy somatyczne (budowa ciała, kolor skóry, kształt czaszki), ale i psychiczne. Rasy są nierównej wartości, "wyższe" i "niższe". Mieszanie ras prowadzi do degeneracji ludzkości, upadku cywilizacji i kultur. Wg tego przekonania konieczna jest troska o czystość rasową i stosowanie segregacji rasowej.

 

Za twórców rasizmu uważa się: dyplomatę francuskiego z XIX w. hrabiego J.A. Gobineau (uznawał wyższość rasową Germanów) i niemieckiego filozofa pochodzenia angielskiego H.S. Chamberlaina, tworzącego na przełomie XIX i XX w. (teoria o wyższości rasy aryjskiej).

 

Rasizm stał się podstawą ideologiczną III Rzeszy i działalności A. Hitlera, usprawiedliwiając politykę eksterminacji niektórych narodów. Rasizm istniał w RPA do 1991 w postaci apartheidu (ścisłej segregacji rasowej, zakazu mieszanych małżeństw). Także m.in. w krajach afrykańskich w 2. połowie XX w. pojawiła się rasistowska wrogość. Formą rasizmu jest antysemityzm - wrogość wobec Żydów (także wobec Arabów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że rasizm jest rodzajem reakcji obronnej. Zobaczcie jak szczekają małe pieski zza płotu. Boimy się czegoś i sami to atakujemy. Nikt nie jest bez winy. Każda mniejszość broni się i my to odbieramy jako agresję przeciw nam. Czy lubimy arabów czy czarnych bądź nie? Niech wypowiedzą się ci co poznali arabów czy innych osobiście a nie z tv czy opowieści dziadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde mało miesjca. Hitler miał uraz związany przede wszystkim z własnym niedowartościowaniem, ciągłe porażki w młodym wieku mogły spowodować nieprawidłowy rozwój emocjonalny, dalej było wykorzystanie istniejącej sytuacji w rzeszy - żydoskie sklepy vs bieda na ulicach - idealny grunt pod rozwój faszystoskiej ideologii. Ale Hitler musiał być tchórzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde mało miesjca. Hitler miał uraz związany przede wszystkim z własnym niedowartościowaniem, ciągłe porażki w młodym wieku mogły spowodować nieprawidłowy rozwój emocjonalny, dalej było wykorzystanie istniejącej sytuacji w rzeszy - żydoskie sklepy vs bieda na ulicach - idealny grunt pod rozwój faszystoskiej ideologii. Ale Hitler musiał być tchórzem.

Zgadzam sie z Arkadym

BTW czytaliscie "main kampf" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW czytaliscie "main kampf" ?

 

Z zalozenia nie czytam czegos stwozonego przez chorego czlowieka!

No ale jak zrobielm wyjatek dla ksiazki leppera to moze i to przeczytam kiedys watpie czy sie czegosciekawego dowiem ale warto sprubowac !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie:

 

żydów, bo: odzyskują dawne majątki i wyrzucają ludzi na bruk

cyganów, bo: kradną, grożą, przesiadują na ulicach

arabów, bo: zaczepiają Polskie dziewczyny, kradną, grożą nożem

 

z innymi nie miałem do czynienia więc są mi obojętni.

 

Najładniejsze są białe dziewczyny o rysach europejskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powciskam szpileczkę: wyobraźcie sobie taką sytuację (w NIemczech z tym już żyją) - jest u nas unia, żyje się może trochę lepiej i nagle ni stą ni z owąd obracamy się wszyscy wokół a tu: do twojego szefa przyłazi ukrainiec i szuka roboty za pół tego co ty, pączki sprzedaje murzynka, a arab zamiata ulicę. Cińkciarz jest rumunem, w radio mówią, że bułgar zastrzelił gościa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...