Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

Mardok or ntgale ta lanparty jest jakas wytrzymala, powiedzcie mi jakiego producenta siedzi w niej bios.

Chodza sluchy ze te kosci winbonda sa a ja takowa mam sa lewe ale wiem ze DFI montuje tez SST , PMC i inne.

Jestem ciekaw rowniez jakie kosci maja inni uzytkownicy naszych plyt.

1251656[/snapback]

Winbond

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fartem zakupilem wlasnie bios SST.

Zobaczymy czy bedzie roznica...

1251763[/snapback]

Taipan jak sprawdzisz czy jest ok to podaj jego oznaczenia i najlepiej link do aukcji (przypuszczam,że na allegro go kupiłeś pewnie od gawronmarka :wink: ).Może też sobie taki sprawię,zawsze człowiek będzie się czuł bezpieczniej a 30zł to nie majątek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem biosod uzytkownika fit z forum.

Standardowa kosc SST 4mb 3.3v nie pamietam oznaczen, jak otrzymam ja to pobawie sie ustawieniami asynchro itp i napewno dam znac czy jest poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem biosod uzytkownika fit z forum.

Standardowa kosc SST 4mb 3.3v nie pamietam oznaczen, jak otrzymam ja to pobawie sie ustawieniami asynchro itp i napewno dam znac czy jest poprawa.

1251790[/snapback]

hmm to szkoda bo myślałem,że z allegro. Ale może ten koleś z allegro też ją będzie miał. W każdym razie jak już ją będziesz miał to podaj dokładne oznaczenia. A tak w ogóle to ktoś (chyba Hamil_Hamster) tu kupował kość z allegro (sorki ale nie pamietam na 100% kto a nie mam za bardzo czasu przeglądać wątku), więc mógłby też podać oznaczenia (chociaż może były już podawane ale tak jak mówię nie mam czasu szukać. Z góry dzięki.

Pozdrawiam

 

EDIT: I wychodzi na to,że mi zasiłka nie wyrabia :lol: 420W to za mało :lol: Obniżyłem taktowanie proca i grafy i nie ma zwiech (jak na razie). Chyba,że płyta ma coś w zasilaniu zwalone, dowiem się na pewno jak będę wreszcie miał ten miernik.

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ja kupowałem : SST49LF040

Najpierw nie miał tej kości i omyłkowo wysłał mi inną, później wysłał mi dokłądnie taką jaką potrzebowałem.

Tyle, że dzień czy dwa wcześniej mobo poszło do serwisu, więc bios się nie przydał :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ja kupowałem : SST49LF040

Najpierw nie miał tej kości i omyłkowo wysłał mi inną, później wysłał mi dokłądnie taką jaką potrzebowałem.

Tyle, że dzień czy dwa wcześniej mobo poszło do serwisu, więc bios się nie przydał :lol:

1251809[/snapback]

Dzięki Hamil_Hamster, pewnie Taipan też taką dostanie. Pewnie koło czwartku też sobie taką zamówię (albo może w przyszłym tygodniu-jak się dokładnie wyjaśni czego przyczyną są te zwiechy u mnie).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Infinity są BIOSy winbonda i one padają, w LP częściej są BIOSy SST i one żadziej padają  :wink:

Pozdrawiam

1252628[/snapback]

No cóż, chyba nie można tego uznać za regułe, u mnie SST padło, a u innych może działać, np. poniżej :

 

Ja mam SST i u mnie działa już kilka miechów, natomiast poprzednia mobo miała odrazu padnięty bios na winbondzie :/

1251736[/snapback]

I dalej...

Hamil_Hamster - dokładnie tą samą kość mam ;]

1251815[/snapback]

Nexerowi SST działa pare miesięcy, a u mnie nie wytrzymała paru dni :unsure:

Więc najpewniej to osobista sprawa każdej płyty.

Najwyżej biosy SST nie cierpią na przypadłość z wyjmowaniem bateryjki - miałem dwukrotnie taki bios i ani razu uruchomienie płyty bez bateryjki nie robiło problemów. :huh:

 

IMHO w wyposażeniu Inifnity powinien się znaleśc PLCC Extractor i dwie zapasowe kostki biosu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale pozostaje kwestia tego, że Infinity pada znacznie częściej niż LP. Hym ale być może to dlatego ze Infinity jest tańsze i porostu ma je więcej osób, a co za tym idzie chyba tłumaczyć nie muszę…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 2 2005, 18:04-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 2 2005, 18:04)
No, ale pozostaje kwestia tego, że Infinity pada znacznie częściej niż LP. Hym ale być może to dlatego ze Infinity jest tańsze i porostu ma je więcej osób, a co za tym idzie chyba tłumaczyć nie muszę…

1253076[/snapback]

Tańsze? Tak. Ale żeby miało je więcej osób to nie powiem...

Ta płyta jest po prostu straszliwie mało dostępna. Lanparty byłem w stanie znaleśc nawet na obu giełdach w wawie (gdzie wybór różnych czści jest naprawde marny...wszedzie tylko te same "popularne" rzeczy), a żeby kupić Inifinity musiałem się naprawde dobrze rozejrzeć i objechać pare sklepów, wszędzie mnie przekonywali, że tej płyty nie uda mi się kupić. :mur:

Więc sądze, że aby kupić Infity trzeba mieć szczęście lub kupe samozaparcia (ostatecznie zamówić z netu :P). Dlatego nie powiedział bym, że ma ją więcej ludzi niż LP z powodu ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem patrząc na podpisy i z nich wynika że zdecydowana większość osób ma Infinity. I to nie chodziło o cenę, to był tylko taki dodatek do zdania aby za krótkie nie było ;)

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh wojna na całego widzę ze się zaczęła ;) Abit wymiękł wiec ekipie od DFI nie pozostało nic więcej jak walka miedzy sobą :D Tak trzymać to wyniki będę coraz lepsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ilości użytkowników DFI na NF2 ;) Nie trudno uzyskać przewage jakiegoś modelu, pewnie przypadek :)

Ewentualnie pare osób przeczytało wcześniej ten topic, powiedziało sobie "nie dam 500 zł za coś co pewnie zaraz mi padnie!".

Lub był wybór, Abit NF7-S(L?) lub DFI, cena podobna, a dozbieranie kasy do LP nie wchodziło w grę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem (może nawet i tutaj) ja brałem LP z uwagi że to miała być płyta na dłuży czas (co z tego wyszło sami wiecie ;) ) nie miałem z nią zdanych problemów jeśli chodzi o Bios. Prawda jest taka ze wszystkie płyty na NF2 są bardziej lub mniej podatne na „padanie” niż np. płyty na VIA, mnogość opcji i znacznie większe możliwości O/C to pewnie jedna z przyczyn. Tak czy siak DFI od samego początku nie była płyta dla wszystkich, przecież samo ustawienie opcji w biosie to już zupełnie inna klasa niż np. w Epoxach. A jak się kończy złe ustawianie opcji chyba mówić nie muszę. Oczywiście DFI ma też swoje wady, o których wszyscy wiemy, ale popatrzcie tylko na ranking FSB i czołowe miejsca, tam nie kwestionowanym królem jest DFI. Wiec wszystko sprowadza się do prostego zdania „coś za coś” i to było by na tyle moich przemyślnie odnośnie DFI. Powiem jeszcze, że po DFI NF2 nie popatrzyłem w zasadzie już na żadne inne płyty innych firm i moja kolejną mobo też będzie DFI. Ah ta magia tego „flotowego” laminatu ;)

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle Tomwer :-P

I to wszystko na tym starym infineonie, zrobiles Vdimm moda biedakowi ? :wink:

Żal dupe sciska bo z powodu braku dobrego biosu nie przeskocze tego :)

Robilem 9x282 ale na wolnym biosie i z tego co pamietam wynik byl slaby.

Jak dotrze zapasowa kostka to bede ponownie testowal zabytki jak 12/31 czy 1/21 moze cos siadzie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle Tomwer  :-P

I to wszystko na tym starym infineonie, zrobiles Vdimm moda biedakowi ?  :wink:

Żal dupe sciska bo z powodu braku dobrego biosu nie przeskocze tego :)

Robilem 9x282 ale na wolnym biosie i z tego co pamietam wynik byl slaby.

Jak dotrze zapasowa kostka to bede ponownie testowal zabytki jak 12/31 czy 1/21 moze cos siadzie :lol:

1253235[/snapback]

Hehe Kiedy ty ja kupowales:D? ja pracuje na gieldzie w wawie i musialem specjalnie dzwonic po wszystkich hurtowniach nastepnie na stronie DFI okazalo sie ze sa tylko 2 firmy ktore maja z nimi umowe pozostale sa juz nieaktualne;) Tez m itaka cene walneli ze hoho:D zmieniala sie chyba 3 razy:-) wreszcie z e znajomym bralem on pod intela ja pod amd(bue hehe uwielbiam sie z nim droczyc na tematy AMD&Intel i Ati&Nvidia:D) no i cena byla no przystepniejsza;/ a jak zobaczylem ubogosc Infinity t mi przeszla chec jej kupowania:) Wiec pozostalem przy LP=] wszystko dlatego ze mi Epox mial uszkodzony kontroler sata i poszedl na serwis:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyte kupilem pod koniec lipca za posrednictwem RIKER'a, pochodzi z PC Projekt.

Faktycznie znikly ze sklepow LP i Inf. ? Rozgladalem sie ostatnio i nie moglem znalezc w zadnym sklepie netowym :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Taipan

 

Wszystkie te wyniki zrobiłem na starym poczciwym Infineonie.

Na KHX'ach coprawda osiągam wyższe częstotliwosci przy poszczególnych napięciach ale niestety ogólnie kingstony mają słabszy potencjał oc aniżeli Infineon. Max dla kingstonów to około 266mhz, dalsze podwyższanie V już nic nie daje. Dzisiaj dodatkowo przekonałem się że te moje Khx'y nie chca działac w dualu nie tylko na mojej płycie :? Byłem u kumpla, sprawdziłem na jego epoxie i totalna lipa :angry: Pamięci mimo iz pochodzą z identycznego tygodnia produkcji, nie chcą działać razem...

 

A co do samej Infinity...

Płyte tą kupiłem od znajomego z Krakowa. Moja płyta też oczywiście przeszła przez łapki Rikera bo nawet w biosie mam jeszcze zachowane jego ustawienia :)

Na początku też miałem problemy z moją DFI. Po przesiadce ze starego Epoxa na kt333 niezabardzo potrafiłem się połapac we wszystkim co "oferuje" infinity :wink: I też należe do klubu osób którym bios padł w ciągu 24h od kupna płyty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co wy tyle tych opcji w BIOSie widzicie? Przecież jedyną rzeczą których nie mają inne płyty są alpha timingi, a i tak nikt nie wie o co z mini chodzi.Reszta opcji nie wiele odbiega od mojego MSI, poza oczywiście tymi,które wynikają z wyposażenia płyty ale to raczej nikomu chyba nie sprawia problemów. No skoro ja się bez problemu połapałem w BIOSie to nikt nie powinien mieć problemu. A zdychające BIOSy to nie jest wina urzytkownika który coś zrobi w nim nie tak ale płyty i tylko jej (no chyba,że ktoś przesadzi z OC i upali płytę ale to już inna sprawa). Może wam się wydaję,że jest tyle opcji przez to,że po zmianie jednej zapisujecie BIOS i znów uruchamiacie kompa i zmieniacie kolejną opcję żeby przypadkiem BIOS nie padł (to jest żart a w zasadzie aluzja do wad BIOSu).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...