Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

@Taipan

 

Wszystkie te wyniki zrobiłem na starym poczciwym Infineonie.

Na KHX'ach coprawda osiągam wyższe częstotliwosci przy poszczególnych napięciach ale niestety ogólnie kingstony mają słabszy potencjał oc aniżeli Infineon. Max dla kingstonów to około 266mhz, dalsze podwyższanie V już nic nie daje. Dzisiaj dodatkowo przekonałem się że te moje Khx'y nie chca działac w dualu nie tylko na mojej płycie  :?  Byłem u kumpla, sprawdziłem na jego epoxie i totalna lipa :angry:  Pamięci mimo iz pochodzą z identycznego tygodnia produkcji, nie chcą działać razem...

 

A co do samej Infinity...

Płyte tą kupiłem od znajomego z Krakowa. Moja płyta też oczywiście przeszła przez łapki Rikera bo nawet w biosie mam jeszcze zachowane jego ustawienia :)

Na początku też miałem problemy z moją DFI. Po przesiadce ze starego Epoxa na kt333 niezabardzo potrafiłem się połapac we wszystkim co "oferuje" infinity :wink:  I też należe do klubu osób którym bios padł w ciągu 24h od kupna płyty :wink:

1253754[/snapback]

Ty masz te kiingstony z opisu? ktore chodza na magistrali 266(532) :)? synchronicznie;)? Ja mam na ch5 przynajmniej jedna kosc, chodzi ona w dualu z druga z 2004 (kupowalem oddzielnie po paru miesiacach wiadomo brak funduszy... pierwsza jest z 2003 i chyba lepsze ma mozliwosci o/c) tylko referencyjne timingi nic wiecej(a raczej mniej) pozatym moze te twoje kosci roznia sie architektura? Moje tak wiec tez zastanawiam sie jakim cudem dzialaja:)

PS> zadawalem to pytanie duuuzo razy czy ktos moglby mi powiedziec jak ladnie zdjac radiatory z KHX? bo ja zdejmowalem z 1 kosci ale porysowalem radiator ;/ a wiecie jak pozniej sie sprzedaje to sa problemy bo ktos bedize wybrzydzal ....

Edytowane przez SpeeDyLOCO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te Kingstony z opisu :) W dualu działaja ale tylko do około 166mhz.

W dualu przy 266mhz mam Kingstona i Infineona.

 

Będe musiał sprzedać te pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem wlasnie testy na 9x284 przy otwartym oknie i lipa wyniki gorsze niz na biosie hellfire 9x272.

No i juz tccd wymiekaja musialem zmienic cl z 2.5 na 3.

Dam sobie siana do czasu az bede mial druga kosc, 2 kosci w singlu to wiecej punktow w sandrze, mysle ze te 50mb sie znajdzie :-P

 

BTW. bachus znowu zapomnial o rankingu hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że gdyby nie mój procesor to mógłbym powalczyć o 10x271. Niestey ale wszystko wskazuje na to że max dla mojego procesora to coś około 2660mhz. Chyba że mam tak skopane napięcia na płycie że więcej nie moge wycisnąć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj mobil na obecnym AC chodzi w normalnych warunkach tak do 2630 max, ale przy tej pogodzie to i na 2800 do windowsa wchodzil :wink: No i napiecie ustawione na 2v skacze do 1.9v diabli wiedza ile wynosi ono naprawde...

Ciekawe czy culmen poczynil jakies mody, jakos sie nie odzywa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomwer... To w koncu z jaka predkoscia puszczasz pamieci:D? synchro z magistrala procka czy tez nie;)?

1253913[/snapback]

Asynchronicznie jescze nigdy nie sprawdzałem i nie mam zamiaru tego robić.

Działam tylko i wylącznie synchronicznie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asynchronicznie jescze nigdy nie sprawdzałem i nie mam zamiaru tego robić.

Działam tylko i wylącznie synchronicznie :wink:

1253940[/snapback]

I prawidłowo! Szkoda czasu na serwis. Po co ryzykować.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i napiecie ustawione na 2v skacze do 1.9v diabli wiedza ile wynosi ono naprawde...

1253920[/snapback]

Miernik w dłoń (20zł na bazarkach, 10zł na allegro) i wio ! :rolleyes:

Ja nie chcesz cały czs trzymać miernika przytkniętego do mosfetu, czy jakiego tam elementu (a kto by chciał?) to wyposaż się w te śmieszne haczyki do kabli, albo chwytaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:DDDDDD czyli bh5 - Kingstony value ram cl 2,5 400MHZ- DO ILU MOZNA ZAKRECIC:d?? oznaczenie bh5 cl2,5 to tylko przypadek:)? chodza na niskich timingach i wysoko sie kreca;)? Kolwga ma takie i zamierzam od niego zakupic je:> bo 512 to dlamnie za malo:) a sprzedam KHX wezme procka znajomego z odblokowanym mnoznikiem i te bh5 ichyba bede nizle uzbrojony nie? :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SpeeDyLOCO

 

Róznie to jest z tymi winbondami. Czasem trafiają się takie które na napięciu 3.3V i 2-2-2-X działają bez błędów nawet około 260mhz. A czasem trafiaja się takie które przy 3.3V idą tylko np 230 albo i mniej mhz.

 

Zobacz: http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=35598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik w dłoń (20zł na bazarkach, 10zł na allegro) i wio ! :rolleyes:

Ja nie chcesz cały czs trzymać miernika przytkniętego do mosfetu, czy jakiego tam elementu (a kto by chciał?) to wyposaż się w te śmieszne haczyki do kabli, albo chwytaki.

1254001[/snapback]

Radiator zakrywa mi dokladnie mosfety i sie tam nie dostane z miernikiem, nie wiem po co instalowac jakies zabki jak pomiar trwa pare sekund :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomwer, taipan: dajcie znac jakie macie BIOSy dokladnie....

 

u mnie porazka z plyta - 243x10,5 FSB z 11-3-3-3-2,5 idzie stabilnie.... przy vdd 1,9

 

a moge dac 265x7 - ale tylko 2M pi przerobie........

 

vmody konieczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomwer, taipan: dajcie znac jakie macie BIOSy dokladnie....

 

u mnie porazka z plyta - 243x10,5 FSB z 11-3-3-3-2,5 idzie stabilnie.... przy vdd 1,9

 

a moge dac 265x7 - ale tylko 2M pi przerobie........

 

vmody konieczne

1255515[/snapback]

BIOSy są podane na poprzednich kilku stronach. Najlepsze są merlina ,lub HellFire chociaż niektórzy chwalą oficialny 6/19.

Trochę to dziwne. Może zasilacz nie wyrabia?

 

A wracając do tych moic zwiech, to (tylko się nie śmiejcie), chyba był problem z dyskiem (miałem wyłączone HDD Block Mode) ale to dlatego,że na MSI to tylko spowalniało dysk.Wpadłem na taki pomysł gdy parę razy przy restarcie dysk się wyłączył (pomyślałem,że coś jest z dyskiem i zmieniałem opcje w BIOSie). Jeszcze nie mam do końca pewności czy to na pewno to, ale wiem już,że na pewno nie zasiłka. Mierzyłem napięcia i 3.3V było 3.40, 5V było 5.15V (praktycznie brak wahań) a 12V było 12V-12.18V tu niestety wahania. Ale coż chiefteci mają słabe 12V i to właśnie widać po braku stabilności napięcia na tej lini.Dodam jeszcze,że płyta strasznie przekłamuje napięcia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zayonnc: zasilacz nie! mam enermaxa 465 i nie ma ludzkiej sily zeby to on nie wyrabial! wiem ze to niegrzeczne ale nie chce mi sie sprawdzac jakie maja biosy... sam zainstalowalem helllfire'a nowego i jest fajny.. szybszy niz EB/ED Merlina czy oficjalny 08/16....

 

PS moge sprobowac zmodowac napiecia w zasilaczu, ponoc to nietrudne...

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zayonnc: zasilacz nie! mam enermaxa 465 i nie ma ludzkiej sily zeby to on nie wyrabial! wiem ze to niegrzeczne ale nie chce mi sie sprawdzac jakie maja biosy... sam zainstalowalem helllfire'a nowego i jest fajny.. szybszy niz EB/ED Merlina czy oficjalny 08/16....

 

PS moge sprobowac zmodowac napiecia w zasilaczu, ponoc to nietrudne...

1255738[/snapback]

No to spoko ale ja wróżką nie jestem więc nie wiedziałem jaki masz zasilacz.

 

 

Pisałem o tym,ze już nie mam zwiech ale niestety to jak zwykle była pomyłka. No nic zasiłka jest ok,reszta sprzetu też. Po wymianie płyty zaczęły się zwiechy więc płyta idzie do serwisu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sorry stary, ale sam wiesz - shit happens - i najczesniej dotyka tych ktorzy najmniej tego chca :) prawo murphy'ego czy cus... :)

 

taipan: thx - tez mam tego hellfire'a i fajny jest.... przynajmniej mozna wlaczyc soundstorma...:) nie masz zadnych jazd z vdd? moge dac 270x7 ale wtedy jest fest loteria... wiesza sie jak chce... musze przynajmniej vdropa zrobic bo juz przy 1,85 (!) mam wahania od 1,77 do 1,87!!! a to jak juz bede modowal to fest pojade i zrobie i vcore, i vdd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy culmen poczynil jakies mody, jakos sie nie odzywa..

1253920[/snapback]

Poczynie. Oczywiscie ze tak. Chwilowo bark czasu S.E.S.J.A- system eliminacji studentow jest aktrwny.

Jade na chate w poniedzialek. Wroce w srode i zapodam foty i jakies wstepne wyniki. Poleca jednak

wszystkie mody na raz. Niechce mi sie opisywac efektow po poszczegolnych modach.

Pozatym nie mam czasu tyle czekac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludu jak dawaliscie wasze bartki na DFI (ja mam osobiscie 2500) na szyne 200 na standardowym mnozniku to wam wszystko dzialalo (windows chodzil nie wiedzal sie itp) bez zmiany napiecia 1,65V ??? Bo mam drobny problem co prawda napisalem to juz na forum w dziale odnoscie bartownow ale mam procka z najomego co to sie nim zachwcalem z odblokowanym mnoznikiem. Moj z 2004 moglem spokojnie puscic na magistrali 200 nawet na 1,6V dzialalo wszystko ladnie 40 stopni w stresie:) a tu mam AXDA2500DKV4D AQXDA 0314MPMW jak sami widzicie mnoznik odblokowany u znaomego wieszal sie na 200 u mnie no zrestartowal sie po jakims czasie komp oczywiscie w "idle" o ile tak mozna powiedziec ze procek kiedykolwiek dziala;D to mial juz 42 w stresie doszedl mi do 47 tak czy siak teraz puscilem go na mnozniku 10 1,65V (2Ghz) i niby dziala wszystko ok marka rpzeszedl i go pokatuje Prime jeszcze Co wy o tym sadzicie?

Ps Mardok 2 strony temu dawales linka do biosow ten oznaczony N24ID619-TT to HellFire's :)?

Edytowane przez SpeeDyLOCO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludu jak dawaliscie wasze bartki na DFI (ja mam osobiscie 2500) na szyne 200 na standardowym mnozniku to wam wszystko dzialalo (windows chodzil nie wiedzal sie itp) bez zmiany napiecia 1,65V ??? Bo mam drobny problem co prawda napisalem to juz na forum w dziale odnoscie bartownow ale mam procka z najomego co to sie nim zachwcalem z odblokowanym mnoznikiem. Moj z 2004 moglem spokojnie puscic na magistrali 200 nawet na 1,6V dzialalo wszystko ladnie 40 stopni w stresie:) a tu mam AXDA2500DKV4D AQXDA 0314MPMW jak sami widzicie mnoznik odblokowany u znaomego wieszal sie na 200 u mnie no zrestartowal sie po jakims czasie komp oczywiscie w "idle" o ile tak mozna powiedziec ze procek kiedykolwiek dziala;D to mial juz 42 w stresie doszedl mi do 47 tak czy siak teraz puscilem go na mnozniku 10 1,65V (2Ghz) i niby dziala wszystko ok marka rpzeszedl i go pokatuje Prime jeszcze Co wy o tym sadzicie?

Ps Mardok 2 strony temu dawales linka do biosow ten oznaczony N24ID619-TT to HellFire's :)?

1255839[/snapback]

Po prostu proc nie jest jakiś niesamowity i musisz się pogodzić z tym,że bez zmiany napięcia na wyższe (pewnie 1,7V jak u mnie) nie ma mowy o 11x200.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:/ dzieki:) ale hehe chyba jest moc poprostu moj na 1,6 chodzil na 200 wiec tu nie przestawilem nappiecia narazie chodzi spokojnie na 10,5 /200 czyli jako 3000+ zrobie kilka testow zmienie na 11 i pobawie sie biosami:) Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Wlazlem do tego topiczku tylko na moment by zadac pytanie dotyczace VCore moda na DFI Infinity :

 

Ile da sie na maxa dac VCORE po modzie ?? Pytam sie bo na Abicie NF7 bo modzie za chiny ludowe nie da nikt powyzej 2.30-2.35V bo Overvoltage Protection sie wlacza :-( i doopa :mur: .

 

A jak to jest w DFI Infinity ? Robil ktos moda ??

 

Czy bez moda ustawienie BIOSOWE 2.0 V chodzi bez problemowo z kazdym prockiem i z kazdym biosem czy bywa roznie (zwisy, alarmy) ??? Jakie napiecie jest na mosfetach gdy damy 2.0 V z BIOSU ??

 

Pytam sie o to bo planuje zabawy z Suchym Lodem oraz FC i potrzebuje naprawde sporego i stabilnego woltazu :twisted2: .

 

z gory dzieki za odpowiedz

 

pozdrawiam

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotres:

 

Eh tu cię zmartwię bo VCore nie jest mocną stroną DFI, bez vmoba to 1,9v to praktycznie max. A po możesz dać 2,0v lub nawet trochę więcej ale wątpię aby do 2,3v doszło :/

 

@Tomwer:

 

Patrzę właśnie na uaktualniony ranking i rzeczywiście masz więcej „pk” w singlu od bachus_anonymous i jego duala :D Dobra robota !

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...