Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

To będzie tak :

 

 

DFI Infinity nForce2

 

Bios Version : 6-19 3D Fire

Bios Name : R2

 

Change Log:

- SATA Bios upgrade to Version 5044

- CPU Disconnect Function Patch

- Side Band Addressing Enabled

- PCI Latency 128clck

- EXT P2P Discard Time 1ms

- LAN Latency 128clock

- SATA Latency 128clock

- CPU Shutdown Temp Selectable

- CPU Warning Temp Selectable

 

Important Notice!!!

You must enable SATA in bios to see the performance effect. I inject it through SATA Bios.

If you have problem booting into windows After Bios boot....

Restart ... go into bios and Disabled SATA...

It will boot fine to windows

If this problem occured please report it to me. Thank you

 

http://www.tictac.katrourke.com/bios/DFI-N...9-3DFire-R2.zip

 

No i linkt do samego tematu:

 

http://s6.invisionfree.com/underclock/inde...p?showtopic=401

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info Mardok.

Przetestowalem ten bios u siebie ale nie rozni sie wydajnosciowo od tego poprzedniego, czyli wolniejszy od HF Turbo i max fsb tez mniejsze :-| . Szkoda, moze na winbondach bedzie sie lepiej sprawowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info Mardok.

Przetestowalem ten bios u siebie ale nie rozni sie wydajnosciowo od tego poprzedniego, czyli wolniejszy od HF Turbo i max fsb tez mniejsze :-| . Szkoda, moze na winbondach bedzie sie lepiej sprawowal.

1256908[/snapback]

ja juz opracowuje bios bedzie mi poczebny tylko beter testa , o hotflash nieczeba sie martwic bios bedzie sprawdzony na 100%

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Taipan:

 

Wszystko OK ale to jest bios do TicTac-a nie HellFire-a ;)

 

@by -=Merlin=-:

 

Wraz z chłopakami z niecierpliwością czekamy na kolejny bios.

 

 

 

Tylko nie spodziewajcie się za wiele! To FSB co osiągacie już to praktycznie koniec NF2 wiec kolejny może rozwiązać kilka problemów podnieść nieco wydajność a nie dać „kosmicznego” kopa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok zle sie wyrazilem, chodzilo mi ze jest tak samo wydajny jak starszy bios tictaca, ktory byl do lanparty/infinity.

I oba te biosy sa wolniesze od HF turbo.

 

Merlin jutro prawdopodobnie bede mial zapasowa kostke biosu, wiec zglaszam sie na betatestera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok zle sie wyrazilem, chodzilo mi ze jest tak samo wydajny jak starszy bios tictaca, ktory byl do lanparty/infinity.

I oba te biosy sa wolniesze od HF turbo.

 

Merlin jutro prawdopodobnie bede mial zapasowa kostke biosu, wiec zglaszam sie na betatestera :)

1256947[/snapback]

opowiec cos otym biosie "HF turbo" jak szypki jest , jak stabilny kazda informacia jest wazny

 

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios ma przepustowosc przy 9x272 taka sama jak na discovery przy 9x282.

Ale jest rowniez albo bardzo ostry albo nie do konca zoptymalizowany bo poza 9x273 nie da sie wyjsc i to jedyna wada jaka zauwazylem.

Rzeczona przepustowosc przy 2.5-3-3 to 4100/3700.

Pamietam ze na hynixach przy 3-4-4 i oficjalnym biosie przepustowosc przy 9x277 byla 4130/3670 czyli defacto taka sama i to nie daje mi spokoju.

Widac roznice w superpi i benchmarkach 3D, jesli chcesz to moge zrobic jakis konkretny test.

Nie ma problemow z cold/warm bootami i jak narazie zadnych oznak niestabilnosci

No i da sie wlaczyc karte dzwiekowa w biosie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niewiem co mazna z biosu jeszcze wyciagnac HL Turbo jest juz wszystko na maxa , ja bede sie bawil alle ja niewiem co mozna jeszcze zrobic NF2 to juz jest na maxa

 

by -=Merlin=-

1257355[/snapback]

Wydaje mi sie ze wlasnie tu lezy problem, ze jest wszystko na maxa, jakas opcja jest przesadzona. Chyba lepszy by byl bios troche wolniejszy ale przy ktorym dalo by sie pociagnac wyzej FSB co by dalo w rozrachubie koncowej lepszy efekt. Cos posredniego pomiedzy TT a discovery, zoptymalizowanego pod timingi 2.5-3-3-X :P

 

Zrobilem 2 tesciki w superpi na 10x260 i turbo wypadl lepiej od discovery o 15s - 15:47 i 16:02 hmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tej płyty nie rozumie. 200MHz - stabilnie. 201Mhz Prime wywala na samym początku :> A wszystko się zaczeło gdy proca na mobila zmieniłem :> Kompletnie nic nie pomaga, można full napięcia dawać i nadal to samo :>

Edytowane przez Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ile mozna ufac czujnikom temperatury na tej plycie ?? mam jakies badizewne chlodzenie titana za chyba niecale 40 zl, +silver5 :P a przy 1,9V po 1h prime wskazuje mi 53 stopnie :|

a i mam pytanie rozumiem ze kazdy bios jest "optymalizowany" pod jakies tam fsb

co radzilibyscie dla 260x8,5 3 4 4 11 256mb single oczywiscie ?? mam thoroughbreda 256l2

i dalej za chiny niemoge przeskoczyc 2300 mhz :/ a napiecie daje joz wieksze o 0,1775 V ( w porownaniu do epoxa)

Edytowane przez Kenshin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez zalezy od serii rpoca albo od jego mozliwosci nie wszystkie M sa mega wypasione

1257573[/snapback]

 

Ale mi nie chodzi o możliwości o/c proca ;) Ten najgorszy nie jest bo ma 2.6Ghz przy 1.875V. Dam 13x201 i już jest lipa. Zwiększe mnożnik a zmniejsze FSB i nawet 2650Mhz przy ten napięciu robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 5 2005, 14:46-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 5 2005, 14:46)
Jak ktoś z was ma tego biosa proszę podesłać go na mail:

 

marok@poczta.fm

 

A ja go wrzucę na serverek potem, niech wszystko będzie w jednym miejscu.

1258262[/snapback]

 

Już wysłałem. hehe moja kolekcja BIOSów po tej walce z płytą jest gigantyczna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zayonnc sorry ale pomyliłem się we własnym mailu (nie śmiać się) miało być: mardok@poczta.fm a nie marok@poczta.fm możesz posłać jeszcze raz ? Sorry za zamieszanie ale to ten „kochany” word ma niezwykły pociąg do przekręcania ksywek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 5 2005, 17:12-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 5 2005, 17:12)
Kurcze zayonnc sorry ale pomyliłem się we własnym mailu (nie śmiać się) miało być: mardok@poczta.fm a nie marok@poczta.fm możesz posłać jeszcze raz ? Sorry za zamieszanie ale to ten „kochany” word ma niezwykły pociąg do przekręcania ksywek :/

1258582[/snapback]

 

Spoko już wysłałem jeszcze raz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 5 2005, 17:46-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 5 2005, 17:46)
@odbytorq:

Eh niestety masz racje :/

1258645[/snapback]

 

stary masz u mnie szacunek :) nie to co te wszystkie leszcze sypiace syfem na lewo i prawo..... nie dosc ze utrzymujesz kolekcje biosow do DFI to swiecisz ortograficznym przykladem.... :) piwo dla tego pana prosze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@odbytorq:

 

He he he staram się ;) Ale word ma jedną wadę lubi przekręcać ksywki np. Raptor-a nazywa Raport lub przykład mojej ksywki powyżej i raz za to mi się oberwało ale powiedziałem w czym problem był i „rozeszło się po kościach” ;)

 

A co do kolekcji biosów no wiec powstałą dlatego że Merlin wkłada w to kupe czasu i umiejętności a serwery na jakich leża jego wypociny częściej padają niż działają. To mnie strasznie wnerwiło chłopak się stara a tu takie „cyrki” wiec postanowiłem sam zadbać o jego pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem natury estetycznej. Niedlugo przyjdzie buda chiefteca i teraz... Jakie 2 rozne kolorki katod wstawic...

 

niebiesko-czerwono

niebiesko-pomaranczowo

Zielono-pomaranczowo

 

Tu mam duzy problem :F Szukalem fotek na necie zmodowanych kompow ale nie moge znalezc zadnej fotki z takimi kolorami jak to wyglada.

 

Jescze mialem cos naskrobac. Ktory bios polecicie zeby wycisnac najwiecej MHZ z ramu kosztem wydajnosci. Najwazniejszy jest screen z cpu-z i prime... bo chce je niedlugo opylic a jak wiadomo czym wiecej mhz tym wiecej za nia wezme ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym miesiacu mialem w planie wymienic swojego Epoxa na DFI no i ... (wiadomo co)... plyty zniknely ze sklepow. Nigdzie ich nie ma i pewnie nie bedzie... super ; / Moze trafi sie jakas uzywana jak bede mial kase... Zobaczymy...

 

Moze ktos wie o jakims sklepie gdzies (internetowy badz we Wroclawiu) gdzie moglbym sobie takowa plyte nabyc? Albo moze ktos nosi sie z zamiarem sprzedania? ; ) Prosilbym o jakies wskazowki...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...