Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

100% load mialem max 55 w prime maximum heat&power consuption, normalnie 100% load seti bylo okolo 52, idle 36. procka sprawdze dzis wieczorem, ale na bank to plyta... Jest zwarcie, diody az oslepiaja po czym zaraz gasna i wydaja bardzo dziwny dzwiek. Napiecie na NB mialem 1.7 i wiatrak 80x80 w jego strone - wiec tez nie to. mofsety byly katowane, to sie zgodze....ale bez jaj.... tak czy siak, mail do siriusa napisany, bede ja reklamowal. Ja jej nie popsulem, chyba ze za psucie wezmiecie katowanie :D Nie wiem jak to jest, czy uzywanie opcji o/c plyty mozna usnac za jej psucie w mysl gwaracji.... Jeszcze tydzien temu mi przyslali zasilacz chiefteca 420W DF PFC, wiec zasilacz tez mi nie padl :D

 

z 2.6 GHz mam 1.85 w biosie, 2.5 mam 1.75 a 2.4 mam z 1.65. Wiec nie masz nic tak super z tym 1.8 :D

ciesz się jak nie zobaczy tego posta ktoś z sirusa lepiej skasuj tego posta albo go edytuj i wykasuj wyrazy katowałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sądzicie że oni sie nie domyślają, po cholere kupować tai wypasioną płyte do o/c jak się jej nie będzie podkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po cholere kupować tai wypasioną płyte do o/c jak się jej nie będzie podkręcać.

na jakiej podstawie twierdzisz.... ze nie mozna jej podkrecać.....mozna tylko tzreba sie troche pobawic. Powiem krotko DFI Lan Party B + Winbond-BH5 Rulezz i odsylam do linku

http://s6.invisionfree.com/underclock/inde...hp?showtopic=28

Kumpel kupil sobie taką płyte DFI Lan Party B i jest zapupista.....wyglada cudownie w oswietleniu UV oraz ma fajne dodatki (chodzi mi o plecak)

a pozatym .......ma tyle usatwien w biosie.....ze mozna sie pogubić

ale z drugiej strony, myslalem ze jest to plyta na ktorej wszystko chodzi cacy.......a juz na poczatku wyskakują znane problemy

ponawiam pytanie.....co zrobić.....?

komp wieczorem chodzi stable 9x250 i wszystko jest OK...ale rano nie chce sie obudzić......clear cmos i jest OK......ale czy jest jakis sposób aby komps wstawał bez wyciagania zworki....... czy to wina biosu

< ma wgrany Bios 1-21

http://downloads.modlabs.net/bios/DFI-LPB-121-5035.zip

http://downloads.modlabs.net/bios/DFI-LPB-121-5034.zip

czy ktos sie uporał z tym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam wentyl za 30zł i temp. dobija do 50C więc nie kombinuje więcej. Jak przyjedzie do mnie Thermalright SP-97 to wykręce go na max.

z tym sp97 to tak ostroznie :( po zamontowaniu plyta nabiera dziwnego ksztaltu. w okolicy jednego otworu jest za blisko jakis "brzdac" tak wiec trzeba dac wiecej podkaledek, a i tak za mocno nie mozna dokrecic...tak samo elementy pod samym socketem na odwrotnej stronie plyty, ten kawal blachy od sp97 ladnie je tam dociska...imo cpns7000 zalmana lepiej sie na tej plycie sprawdza...a najlepsze, ze ostrzegaja na zalaczonej karteczce przed montazem radiatorow, wlasnie przez te elem.eleltroniczne, a co jest na fotce? wlasnie sp-97...:( no nic... jakos ten radiator zalozylem, ale maly dyskomfort psychiczy pozostaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz ciekawostka. Zmienilem memorki z dual chanell na singiel i skonczyly sie problemy z "cold boot". Wydajnosc oczywiscie spadla ale chyba wole miec normalnie 260 FSB niz masakrowac sie codziennie rano z biosem. Napiszcie np. Kwiecien czy i u was w single jest dalej problem z odpalaniem kompa . Moze DFi wyda jakis bios ktory skonczy problemy z zimnym startem. NA ktoryms zagranicznym forum nawet petycje ludzie pisali do DFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam wentyl za 30zł i temp. dobija do 50C więc nie kombinuje więcej. Jak przyjedzie do mnie Thermalright SP-97 to wykręce go na max.

z tym sp97 to tak ostroznie :( po zamontowaniu plyta nabiera dziwnego ksztaltu. w okolicy jednego otworu jest za blisko jakis "brzdac" tak wiec trzeba dac wiecej podkaledek, a i tak za mocno nie mozna dokrecic...tak samo elementy pod samym socketem na odwrotnej stronie plyty, ten kawal blachy od sp97 ladnie je tam dociska...imo cpns7000 zalmana lepiej sie na tej plycie sprawdza...a najlepsze, ze ostrzegaja na zalaczonej karteczce przed montazem radiatorow, wlasnie przez te elem.eleltroniczne, a co jest na fotce? wlasnie sp-97...:( no nic... jakos ten radiator zalozylem, ale maly dyskomfort psychiczy pozostaje...

A zerknij do dzialu chlodzenie konwencjonalne .. ja juz Kwietniowi probowalem wybic tego Sp97 z glowki no ale .. no jest hardcorowiec pelna geba i tak latwo nie odpuszcza :lol: (bez obraz Kwiecien)

Dodam tylko ze przy zalmanku 7000 ten problem tez wystepuje, bo elemencik mocowany do plytki praktycznie styka sie z tym malym rezystorkiem kolo otworu (oddziela je tylko podkladka) i ja tez nie moglem/nie chcialem dokrecac do konca i tez mam "maly" dyskomfort psychiczny :roll: generalnie ostre z.j.e.b.k.i. dla DFI za takie umieszczenie elementow na plycie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz ciekawostka. Zmienilem memorki z dual chanell  na singiel i skonczyly sie problemy z "cold boot". Wydajnosc oczywiscie spadla ale chyba wole miec normalnie 260 FSB niz masakrowac sie codziennie rano z biosem. Napiszcie np. Kwiecien czy i u was w single jest dalej problem z odpalaniem kompa . Moze DFi wyda jakis bios ktory skonczy problemy z zimnym startem. NA ktoryms zagranicznym forum nawet petycje ludzie pisali do DFi.

U mnie generalnie na biosach innych niz 27/11 jest problem z dualem (w tym coldboot) ale zwalam to na razie na hynixy (z roznych tygodni) - probowalem na 31/12 ; 31/1 ; 29/04 romship 12/18. Single na tym ostatnim jak narazie najbardziej stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz ciekawostka. Zmienilem memorki z dual chanell  na singiel i skonczyly sie problemy z "cold boot". Wydajnosc oczywiscie spadla ale chyba wole miec normalnie 260 FSB niz masakrowac sie codziennie rano z biosem. Napiszcie np. Kwiecien czy i u was w single jest dalej problem z odpalaniem kompa . Moze DFi wyda jakis bios ktory skonczy problemy z zimnym startem. NA ktoryms zagranicznym forum nawet petycje ludzie pisali do DFi.

U mnie generalnie na biosach innych niz 27/11 jest problem z dualem (w tym coldboot) ale zwalam to na razie na hynixy (z roznych tygodni) - probowalem na 31/12 ; 31/1 ; 29/04 romship 12/18. Single na tym ostatnim jak narazie najbardziej stable

 

Kwiecień na BH5 też ma ten problem ... więc to nie to

DFI tak ma ... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień na BH5 też ma ten problem ... więc to nie to 

DFI tak ma ...  8)

Nasze kochane DFI to jeszcze w miare mloda plytka wiec przechodzi typowe problemy wieku dzieciecego, ale jak sie Oscar wezmie do roboty to wypoda taki biosik ze Abit smetnie zawyje :lol: :P :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze "kochane" DFi moglo by sie przylozyc i zapodac jakis sensowny bios. Czy ktos z forum mial lub ma teraz ten 5-5 bios , prosil bym o wrazenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ludzie piszą że ten SP-97 nie wchodzi na DFI, że niby miażdży jakieś rezystory ;) Zamontowałem, wlazło bez żadnego problemu, nic nie trzeba było ciąć. Chodzi i chłodzi ;) Tylko Heatpipe zaczepia o jeden kondensator i to mocno go wygina, jak się jeszcze wtyczkę ATX włoży to już wogóle... Ale tak ogólnie to nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ludzie piszą że ten SP-97 nie wchodzi na DFI, że niby miażdży jakieś rezystory ;) Zamontowałem, wlazło bez żadnego problemu, nic nie trzeba było ciąć. Chodzi i chłodzi ;) Tylko Heatpipe zaczepia o jeden kondensator i to mocno go wygina, jak się jeszcze wtyczkę ATX włoży to już wogóle... Ale tak ogólnie to nie narzekam :)

moze im chodzi o inne rewizje plyty bo jedna wzgledem drugiej ma socket w innym miejscu i przy nim rzeczywiscie są rezystory albo jakies kondensatory <nie znam sie na elekronice wiec nie potrafie rozroznic>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze dwa problemy o których zapomniałem napisać:

1. Nie można wkręcić podkładki do przykręcenia płyty gł. (tej w lewym górnym rogu) bo zachacza o XPlate.

2. W mojej budzie (Modecom Platinum) i z moim zasilaczem (Antec TP550W) nie da się zapiąć jednego zatrzasku na wentyl ponieważ przeszkadza w tym grill od wentylatora w zasiłce.

 

Ale to są szczegóły, pewnie problem nr.2 nie występuje w obudowach Chieftec/Antec, a żeby bez problemu można było wkręcić śróbkę wystarczy uciąć kawałek XPlate ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko wtrące bo mam zalmanka i jakoś nie zauważyłem żeby o coś haczył oprócz zapinki która nachodzi na druty od LPT hmmm... a może nie zauważyłem :( w sobote rozkręcę i sprawdzę dla św. spokoju :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komp chodzi to wszystko jest OK.

Lepiej sprawdź czy wszystko ok, bo czasem komp chodzi ok (na napieciu 1,95 jak ktoś wyzej miał) i jeb pewnego dnia, leży i nie wiadomo co nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem Kwiecien ze jest jakas dodatkowa pierdulka potrzebna do montazu tego twojego Thermalrigha na LPIIB. Ale Polak jak zwykle poradzi sobie ze wszystkim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ludzie piszą że ten SP-97 nie wchodzi na DFI, że niby miażdży jakieś rezystory ;) Zamontowałem, wlazło bez żadnego problemu, nic nie trzeba było ciąć. Chodzi i chłodzi ;) Tylko Heatpipe zaczepia o jeden kondensator i to mocno go wygina, jak się jeszcze wtyczkę ATX włoży to już wogóle... Ale tak ogólnie to nie narzekam :)

to ja Ci podpowiem - "robaczek" w poblizu prawego gornego otworu montazowego pod radiator (gdy patrzysz na plyte ustawiona portami do gory) przyjrzyj mu sie - jesli go jescze masz ;D, oraz cale stadko miazdzone prze dosc twarda gume xplate'a :( imo nie wyglada to dobrze...w thermalrigt jakis problem jednak znalezli jesli stwierdzili, ze sp-97 z ta plyta cos nie teges :( btw: problemu z kondens. akurat nie uswiadczylem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Zamiera system a konkretnie Win XP w czasie bezczynnosci. Temp niskie 34 na CPU i podobnie plyta. Bios 1.31. Jakies propozycje ?

P.S. A juz myslalem ze bedzie bez problemow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Zamiera system a konkretnie Win XP w czasie bezczynnosci. Temp niskie 34 na CPU i podobnie plyta. Bios 1.31. Jakies propozycje ?

P.S. A juz myslalem ze bedzie bez problemow  :(

A na niższym taktowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nizszym nie sprawdzalem. Wyszedlem na fajke na balkon i przy okazji zobaczyc stacje ISS :D . Zostawilem explorera a tu kiszka. A problem z sieciowka to na niektorych biosach jest i u mnie. Dokladnie z ta gigabitowa. Porostu tak jak by jej nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niee to u mnie z ta z nforce, i poprostu gubi sygnal raz na 30sek tak na sekunde :/ nie wazne na jakim biosie :| - jutro powinienem miec nowa plyte. co do zamierania - spotyka sie to na defaultowych ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego SP-97 - nie widze żeby cokolwiek poza tą gumą pośrodku xplate dotykało do płyty chociaż przykręcone jest na full więc raczej nic się nie zmiażdżyło (zresztą pewnie nie pisał bym tego postu z mojego kompa :) )

 

Sulaco ==> W którą stronę masz heatpipe'y ?? Da wtyczki ATX oczywiście ??

 

 

Tak sobie oglądam fotke z Xtreme System Forums (tył DFI z tymi kondensatorami) i chyba widze że koleś ma śruby wkręcone w otwory najbliżej krawędzi xplate, chyba że się myle. Ja mam wkręcone w te bliżej środka. WTF ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak was slucham, to sobie mysle ze mialem najmniej problemowa plyte z was....tylko ze sie jebla :D huhuhu to chyba jednak nie az tak bezproblemowa ...

Kwiecien: masz juz chlodzenie, czekamy na jakies wyniki a nie 2400@1.65!!!

Panowie, napiszcie skad sa waszwe plytki... sklep/made in bo plytki sa produkowane w roznych zakatkach swiata, z tego co sie doczytalem to w taiwanie i chinach bodajze, glowy nie dam :D Widac ze panowie skosnoocy roznie skladaja plytki...bo te z taiwanu dzialaja na wyzszych FSB niz te z chin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...