Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

odnosnie apic/acpi - czy nie jest tak, ze jedno zalezne jest od drugiego? tzn wylaczajac apic mimo wlaczonego acpi i tak system nie zarzadza przerwaniami. no i wlasnie - kto wymyslil na jednym przerwaniu sata i agp? mozna to zmienic? ja osboiscie jakos nie znalazlem...

Czytałem na innych grupach, iż pomimo współdzielenia przerwania przez sata i agp nie wpływa to negatywnie na wydajność ani stabilność.

 

http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic....2&highlight=irq

http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic....7&highlight=irq

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dokładnie to mówiłem, brak tandetnych świecidełek i 2 sieciówki.

Takie małe sprostowanko: Infinity ma we/wy LAN'a 1x jednakże jest to 10/100, natomiast LanParty ma 2x 10/100/1000 (a więc GigaBitowy Ethernet'cik :) )

Pozdrówka

 

PS. Infinity nie ma EZ Touch (czyli przycisków Power On i Reset na płycie głównej).

 

PS2.Czy Infinity ma także okrągłe kabelki w komplecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki,dzięki za informacyjkę :)

Ogólnie,wniosek taki,że według mnie jednak opłaca się dołożyć te 100zł (bo taka jest różnica z tego co zauważyłem) i zakupić LanParty,aniżeli Infinity, a wszystko z kilku podstawowych powodów:

1) kontroler GigaBit Ethernet (osobna karta sieciowa kosztuje nawet powyżej 100zeta z takim kontrolerkiem)

2) okrągłe kabelki (dostaje się w komplecie trzy: 1xFDD, 2xIDE i wyglądają całkiem solidnie,aczkolwiek są długości 0.5m,więc do BigTower'ka i tak trzeba dokupić osobno dłuższe),które gdyby kupować osobno (btw,są podobne do tych,które oferuje CoolerMaster),wyniosłyby na pewno powyżej 100zł.

3) EZ Touch - chociaż ten powód jest raczej naciągany,ale kiedyś może się przydać taki "dinks" ;)

4) szelki na kompa

*Uzupełnienie: 5) FrontX,który też jest pożyteczny (dwa porty USB, jedno FireWire, wyjście słuchawkowe i wejście mikrofonowe,a także,a raczej przede wszystkim, diodki diagnostyczne - fakt,mniej informacji przekazuje niż wyświetlacz na Epox'ach,czy Abit'ach,ale i tak są pomocne w przypadku oceniania ewentualnych awarii.

 

 

Podsumowując,oszczędzamy jakieś 100-150zł (nie wiem,ile takie szelki mogą kosztować osobno,ale zakładam,że jakaś przyzwoita torba na kompa kosztowałaby z 50 zeta).

Po co te rozważania? Po to,że gdyby ktoś się wahał,to już będzie miał pojęcie,czy faktycznie dodawać te 100zł,czy jednak nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki,dzięki za informacyjkę :)

Ogólnie,wniosek taki,że według mnie jednak opłaca się dołożyć te 100zł

To prawda warto, pod warunkiem, że ktoś ma te 100zł więcej ;) sporo ludzi zastanawiało się między Nf7-SL a NFII Ultra i często był to dla nich maksymalny wydatek.

 

Aczlolwiek faktem jest że, jeśli dysponujecie 100 złotyma to warto dołożyć z uwagi na okragłe kable, Gigabitowy Lan i obleśny kolor świecący w nocy.

 

pozdrawiam

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda warto, pod warunkiem, że ktoś ma te 100zł więcej ;) sporo ludzi zastanawiało się między Nf7-SL a NFII Ultra i często był to dla nich maksymalny wydatek.

No tak,jak najbardziej się zgadzam.

 

Aczlolwiek faktem jest że, jeśli dysponujecie 100 złotyma to warto dołożyć z uwagi na okragłe kable, Gigabitowy Lan i obleśny kolor świecący w nocy.

Na szczęście samo z siebie nie świeci,tylko trzeba odpowiednich katod emitujących światełko UV... (a niektórym taki kolor może się podobać ;) )

 

Pozdrawiam

 

PS. Zapomniałem jeszcze wspomnieć o panelu FrontX,który też jest pożyteczny (dwa porty USB, jedno FireWire, wyjście słuchawkowe i wejście mikrofonowe,a także,a raczej przede wszystkim, diodki diagnostyczne - fakt,mniej informacji przekazuje niż wyświetlacz na Epox'ach,czy Abit'ach,ale i tak są pomocne w przypadku oceniania ewentualnych awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie w sklepie powiedzieli...

wiesz jacy ludzie potrafia w sklepach pracowac? oni sa dobierani pod katem ktory bedzie za mniej pracowac (przynajmniej w 90% firm) - nie dziw sie wiec ich totalnej niewiedzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz jacy ludzie potrafia w sklepach pracowac? oni sa dobierani pod katem ktory bedzie za mniej pracowac (przynajmniej w 90% firm) - nie dziw sie wiec ich totalnej niewiedzy

A także dobierani są pod kątem tego,który bardziej naciągnie klienta,sprzedając mu badziewie i jeszcze uświadamiając,że to,co zakupił,jest najlepsze na rynku :lol: No ale cóż, life is brutal... (i dlatego zawsze lepiej jest wiedzieć,co się kupuje,a nie wierzyć hasłom reklamowym,różnym promocjom,itp...).

To tak tylko na marginesie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki,dzięki za informacyjkę :)

Ogólnie,wniosek taki,że według mnie jednak opłaca się dołożyć te 100zł (bo taka jest różnica z tego co zauważyłem) i zakupić LanParty,aniżeli Infinity, a wszystko z czterech podstawowych powodów:

1) kontroler GigaBit Ethernet (osobna karta sieciowa kosztuje nawet powyżej 100zeta z takim kontrolerkiem)

2) okrągłe kabelki (dostaje się w komplecie trzy: 1xFDD, 2xIDE i wyglądają całkiem solidnie,aczkolwiek są długości 0.5m,więc do BigTowerk'a i tak trzeba dokupić osobno dłuższe),które gdyby kupować osobno (btw,są podobne do tych,które oferuje CoolerMaster),wyniosłyby na pewno powyżej 100zł.

3) EZ Touch - chociaż ten powód jest raczej naciągany,ale kiedyś może się przydać taki "dinks" ;)

4) szelki na kompa

...

a ten front panel ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabitowy ethernet w komputerach na zwyklej szynie PCI 33 MHz to typowy marketing

Szyna PCI-> ~133MB/sek

Gigabit ethertn -> ~125 MB/sek

zapewnie wiecej niz 40 % teoretycznego ciaglego transferu w Gbit ethernet nie mozna osiagnac na nforce2 z zwykla szyna pci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FrontX'ehttp://www.frontx.com/

Dołączona grafika

Kabelki

Dołączona grafika

Szelki

Dołączona grafika

Dodam ze to dobry wybór......DFI ..chyba specjalnie dołożyło szeleczki.....aby łatwiej nam było nosić kompa do servisu....hehehee

Czyli podsumowywując......roznica w cenie jest 100zł....licząc co dostajemy za tą cene to sie oplaca.....chyba nie musze nikomu przypominac ile kosztują takie kabelki reagujące na swiatło UV......one same kosztują grubo ponad 100zł.....nie mowie o Panelu i szelkach, dodając Gigabit Lan to w sumie jestem za tym aby dołożyc te 100zł i kupić LanParty

 

PS . Jak dla mnie to ten kolor wcale nie jest kiczowaty

Dołączona grafika

...ale tesz nie jestem pod jego wrazeniem.....normalny flurescencyjny zielony.....zalezy co kto lubi....a gustach i guscikach sie nie dyskutuje...

 

acha zapytam o jeszcze jedno......we wczesniejszych postach ktoś pisał że DFI dodaje do lan party jakąs katode albo lampke UV...ktora nadaje tej mobo ten kolorek.....czy to prawda? czy trzeba juz dokupić katode we wlasnym zakresie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha zapytam o jeszcze jedno......we wczesniejszych postach ktoś pisał że DFI dodaje do lan party jakąs katode albo lampke UV...ktora nadaje tej mobo ten kolorek.....czy to prawda? czy trzeba juz dokupić katode we wlasnym zakresie????

Niestety (albo stety,zależy od potrzeb...),trzeba dokupić.

 

chyba ze ktos juz ma okragle kabelki, a szelek, panela i dodatkowego lanu mu nietrzeba i portfela o 100zl mniejszego :mrgreen:

No tak,wtedy nie pozostaje nic innego jak...wydać na dobrą flaszkę :lol: (oczywiście żartuję,chociaż niektórzy zapewne tak zrobią... ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,wtedy nie pozostaje nic innego jak...wydać na dobrą flaszkę :lol: (oczywiście żartuję,chociaż niektórzy zapewne tak zrobią... ;) )

W moim przypadku była to książka "Rzeźba architektoniczna XIV wieku we Wrocławiu" R. KACZMAREK, dla dziewczyny i powiem wam, że sprawiło mi to większą satysfakcje niż świecąca mobo albo kable które już mam :)

 

nevermind bo nie o to miałem zapytać

 

Czy przy fsb ~240-250 używacie jakiegoś dodatkowego chłodzenia na SB i NB ?

 

pozdrawiam

 

Sebastian

 

By The Way cieszy mnie fakt że ten topic nieco się rozruszał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku była to książka "Rzeźba architektoniczna XIV wieku we Wrocławiu" R. KACZMAREK, dla dziewczyny i powiem wam, że sprawiło mi to większą satysfakcje niż świecąca mobo albo kable które już mam :)

Pewnie,bo zawsze większą radość i satysfakcję przynosi sprezentowanie czegoś jakiejś osobie (szczególnie,jeśli osoba ta jest w mniejszym lub większym stopniu z nami związana - tak,mam tu na myśli nasze Dziewczyny, Narzeczone, Żony, Kochanki...ooopsik,troszkę się zapędziłem ;) ).

 

By The Way cieszy mnie fakt że ten topic nieco się rozruszał :)

Mnie również i mam nadzieję,że w niedługim czasie będę miał coś więcej do powiedzenia odnośnie tej płytki - niestety,jeszcze nawet nie miałem czasu jej zamontować (w sumie sama wymiana,to jakieś 15 minutek góra,jednakże do tego dochodzi reinstalka Windy,a tu już trochę gorzej z czasem :/ ), no ale zanosi się,że jutro będzie szansa na zrobienie tego :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również i mam nadzieję,że w niedługim czasie będę miał coś więcej do powiedzenia odnośnie tej płytki - niestety,jeszcze nawet nie miałem czasu jej zamontować (w sumie sama wymiana,to jakieś 15 minutek góra,jednakże do tego dochodzi reinstalka Windy,a tu już trochę gorzej z czasem :/ ), no ale zanosi się,że jutro będzie szansa na zrobienie tego :)

 

Pozdrawiam

Proponuję ci wygospodarować troszkę więcej czasu jeśli to twój pierwszy kontak z tą mobo :) No chyba, że nie chcesz nic podkręcać ani kombinować wtedy zamontowanie + bios + winda :) czyli jakieś 2h, życzę powodzenia.

 

pozdrawiam

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję ci wygospodarować troszkę więcej czasu jeśli to twój pierwszy kontak z tą mobo :) No chyba, że nie chcesz nic podkręcać ani kombinować wtedy zamontowanie + bios + winda :) czyli jakieś 2h, życzę powodzenia.

No tak,racja,zapomniałem o wgraniu nowego BIOS'a - btw,dzięki za przypomnienie,bo prawdopodobnie z rozpędu zapomniałbym o tym. No ale jutro zamierzam troszkę (a tak właściwie,to bardziej niż troszkę) pobawić się tą płytką,a swoje spostrzeżenia pozwolę sobie zaprezentować na forum :)

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,bo zawsze większą radość i satysfakcję przynosi sprezentowanie czegoś jakiejś osobie (szczególnie,jeśli osoba ta jest w mniejszym lub większym stopniu z nami związana - tak,mam tu na myśli nasze Dziewczyny, Narzeczone, Żony, Kochanki...ooopsik,troszkę się zapędziłem ;) )

Do tego dopisał bym jeszcze młode sąsiadki Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HI :)

Wracam właśnie z pracy i co widzę ?

ompik z fsb 270 sprawnie działał przez ostatnie 8.30h :)

Niestety nie udaje mi się uzyskać wysokiego taktowania zegara, jedynie wysokie fsb z niskim mnożnikiem. Próbowałem nawet wysokie napięcie podać z niskim taktowaniem...klapa(ostatnio testowany 1700+ szedł ładnie i stabilnie 11.5x200@1.95@50C).

Obecnie Mobile 2500+ też w okolicach 2300 i grama więcej nie pójdzie.

Pozdrowienia

P.S.: Podczas testowania zrobiłem zrzucik pupitu z różnościami na fsb270 :) jakby co, to mam dowód...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam prośbę: zapodaj na forum,jeśli możesz (btw,to wcale nie to,że Ci nie wierzę, po prostu lubię popatrzeć sobie na różne cyferki z wynikami - takie małe zboczenie :lol:) . Z góry dzięki:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym chcial zobaczyc jakies Super Pi 16M z tego 270 FSB :D Bylo by fajnie gdyby ktos jakis rekordzik walnal, a nie gledzenie ze Lan party ma to a infinity tamo :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem tego typu: nie mam jakiegoś hosta do wystawienia fotek!!! :(

Biorę się za szukanie... a oto efekty :)

Dołączona grafika

Zrobione wczoraj przed pójściem spać.

Jeśli macie jakieś propozycje odnośnie wykonania testu, pisać.

Jak już pisałem, nie potrafie uzyskać wyższego taktowania niż 2300 :(

Na mobilu 1.65(który pracuje obecnie za ścianą) śmigałem 257x10.5 więc chyba dojdzie do zamiany i kolejnych testów :)

Pozdro

Edited - once

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem tego typu: nie mam jakiegoś hosta do wystawienia fotek!!! :(

Biorę się za szukanie...

Podeślij mi na meila sebek@microsoft.pl to podepne je gdzieś ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz za niedlugo bede mial DFi Infinity za 380zl :mrgreen:

 

niemoge sie doczekac

A kumplom z tweaka po 430 gonisz 8O ?

 

zmień podpis

"DFI Ultra NF2 Infinity v.2.0 L12 Mod d10b4 bios | ZM-NB32J | XP-M AQYHA @ 250x9.5 1.65V | CNPS7000A-Cu | Dual Hynix 256MB D43 3 4 4 11 @ 500MHz | Riva Tnt2 M64 Pro | Maxtor1200GB | LiteOn LTR52327S | Tagan TG380-U01 | Samsung 550S |"

 

I jak lata Infinity ?? robi to 9,5x250 czy więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz za niedlugo bede mial DFi Infinity za 380zl :mrgreen:

 

niemoge sie doczekac

A kumplom z tweaka po 430 gonisz 8O ?

 

zmień podpis

"DFI Ultra NF2 Infinity v.2.0 L12 Mod d10b4 bios | ZM-NB32J | XP-M AQYHA @ 250x9.5 1.65V | CNPS7000A-Cu | Dual Hynix 256MB D43 3 4 4 11 @ 500MHz | Riva Tnt2 M64 Pro | Maxtor1200GB | LiteOn LTR52327S | Tagan TG380-U01 | Samsung 550S |"

 

I jak lata Infinity ?? robi to 9,5x250 czy więcej ?

dzieki

 

jezeli chcecie wiedziec naprawde po ile je mam to 400zl mialy byc taniej ale niestety po tyle je mam :) a na allegro po 430 + prowizja i cos dla mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...