Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

gdyby SiS mial pelna regulacje napiec CPU, pamieci i AGP, mnoznika, timingow i porzadny stabilizator napiecia CPU to bym sie nad nim zaczal zastanawiac.

a tak mam DFI.

twierdzenie, ze kazdemu kto przekroczyl FSB 240 padla jest klamstwem - mi nie padla. mialem blokadke biosu pare razy ale da sie to rozwiazac bez potrzeby przeprogramowania biosu - wystarczy cierpliwosc i logiczne myslenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby SiS mial pelna regulacje napiec CPU, pamieci i AGP, mnoznika, timingow i porzadny stabilizator napiecia CPU to bym sie nad nim zaczal zastanawiac.

no nadal słaby argument - kupuje u Ciebie dobrego procka wsadzam drut na +0,2V i MAM 2,7GHz na mobo za 150 zł... (na Hynixach D43) ale nadal kurde musialbym sie meczyć z jakimis audigy albo cos

 

pozatym to tak głupio miec mobo za 150 8) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć że ten AsRock K7S8X jest stabilny jak skała, fajnie się na nim kręci, nie wybrzydza z pamięciami i nie ma z nim żadnych problemów, ale co to za zabawa gdy wszystko działa tak jak powinno?

A co do tych wszystkich regulacji to nie jest problem SiS'a. Spójrzmy prawdzie w oczy: nie ma płyty do OC na tym chipsecie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie - a taki producent moglby naprawde niezle przyciac robiac takie plyty o mozliwosciach podobnych do tych topowych.

niestety zapewne maja umowy z NV i VIA na produkcje plyt z ich chipsetami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż mam tego asrocka hmm OC bardzo kiepsko wyadjnosc hmmśrednio niska, stabilnosc znosna, sam mam chec na DFI Infinity ale kusza mnie bajery Lan party, ale po co z drugiej strony bede zmieniał zeby cos spalic jak zwykle hehe :) ja lece na fsb 198 stabilnie niestety wyzej zwis bo nie mam mozliwosci podniesienia napiecia tylko o 5% myśle ze bym mial spoklojnie 3200 tylko jeszcze kilka malutkich volcików hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie - wsadz druta :D - moj chodzil na 9,5x248 bez żadnych problemów... (o drucie poczytaj w FAQ) - a wydajnosc? cóż bije NF2 w single channel... z VIA nikt nie porównuje bo nie ma z czym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moja DFI skonała :(

Nie wiem jak to się stało, zrobiłem update biosa na ostatni oficjalny (spod Windows) i trup, zrobiłem clear cmosa i ruszyła - wszedłem do biosa - ustawiłem co trzeba i reboot. Od tego momentu zero śladów życia. Nie pika po wyjęciu poszczególnych elementów, clear cmos nie działa, insert też. Próbowałem kilku wcześniej opisywanych zabiegów ale nic z tego. Na ile trzeba z niej wyjąć baterię i czy odłączaliście w tym czasie zasilanie od płyty? Możecie opisać dokładną procedurę ratunkową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hot flash pomoze.

kosci biosu pasuja od Abita NF7 jak i DFi wiec idz do kumpla ktory ma  dfi albo abita nf7

Niestety nie znam nikogo takiego w W-wie. Może ktoś pomoże? Może ktoś z Grodziska bądź okolic? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kiedys gdzies udalo mi sie dorwac link (niestety nie pamietam gdzie) do strony gdzie bardzo landie ktos zaznaczyl ktore elementy na MOBO sie najbardziej grzeja... Czy moge prosic aby ktos jak go zna podeslal ten link?? Byl bym bardzo wdzieczny :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zaliczylem padake plyty, poraz kolejny...

Znow odwiedzialem pana w tychach i wszystko gra...

4 LED OF APOCALYPSE rzadzi!!! :/

 

Nigdy, powtarzam, Nigdy, nie robcie power on z wyciagnieta bateryjka(ale glupi bylem)..............

Pozdrawiam tych co walcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ja mam szczescie ze do tej pory plyta smiga , mimo mieszania biosami i zabawy w OC bez wiekszych problemow :D Po co Zulus wlaczales ten power ? Aha i jak wyciagasz kosc biosu masz jakis sprzet do tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tej płyty i zalmana 7000

Wczoraj odebralem płyte caly szczesliwy zabralem sie za skrecanie kompa

Odpalam zonk dioda nr 3 sie swieci i nie wstaje

Nic mysle trzeba walczyc .

Sprawdzilem z innym ramem inna karta ciagle to samo

Dzis rano wykrecilem plyte z budy odpalilem na stole kod 4 i bip bip bip mamy postep 8O

Odkrecilem zalmana zalozylem falcon rocka i płytka wstała ufff 8)

 

Czy jest szansa ze zalman powodowal jakies zwarcie bo wydawało mi sie ze te podkładki maja temu zapobiegac....

Z drugiej strony mogli by lepiej zrobic te otwory tzn wiecej luzu dookoła dziurek :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic z narzedzi do wyjmowania kosci biosu. Caleszczescie pan z tych ma:D

Wogle wyjmowalem bateryjke, bo nie chcialo mi sie wyjmowac karty grficznej, bo bardzo urosla(radiatory na pamieciach zaslaniaja jumpla) i pomyslalem ze zrobie to ta metoda...

Przeliczylem sie...

Wczoraj mialem ta sama sytuacje....opisze ja ponizej, ale juz mi sie zachcialo wyjac karte...sprawa powturzyla sie 2-krotnie iw obu przypadkach pomol reset biosu(CLEAR CMOS).

Sprawa wyglada tak:

FSB200, dzielnik pamieci 4:5 ( w zasadzie dowolny, wcxzoraj dalem jakis inny, w kazdym razie bylo na pamieci powyzej 200), resecik etc. i BIIIIIP-----BIIIIIIP------BIIIIIP.....

skandal w trampkach...

Juz nie wspomne, ze niedawno przy fsb272 wydajnosc pamieci w sandrze byla 92%, a teraz jest skropmne 86!!!

Z tymi pamieciami co mam, konkurs MAX stabilne FSB przegralem....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

dziś odebrałem z hurtowni LP, wsadzam do kompa montuje wszystko, ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m i nic. Przy bootowaniu wyskakuje mi "błąd podczas ładowania systemu" i nic,format nie pomaga,instalka windy od nowa też, ciągle zatrzymuje sie na bootowaniu,może ktoś ma pomysł co sie stało??Teraz myśle o wgraniu najnowszego biosu,tylko troche sie boje żeby nic nie spieprzyć.Proszę o sugestie który bios polecacie na chwile obecną,mile widziane linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

dziś odebrałem z hurtowni LP, wsadzam do kompa montuje wszystko, ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m i nic. Przy bootowaniu wyskakuje mi "błąd podczas ładowania systemu" i nic,format nie pomaga,instalka windy od nowa też, ciągle zatrzymuje sie na bootowaniu,może ktoś ma pomysł co sie stało??Teraz myśle o wgraniu najnowszego biosu,tylko troche sie boje żeby nic nie spieprzyć.Proszę o sugestie  który bios polecacie na chwile obecną,mile widziane linki.

A przestawiles w BIOSie dysk na LBA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Sil ma radiator z SB a na Sb z NB hhehe fajne. Wentyl nawet na SB zamontowalei nic. Wyjade ponad 260 i mam murowany reinstal Win. Pozatym nie wiem czy u was ale u mnie to ten radiatorek (spory z NB) na Sb grzeje sie bardzo, organoleptycznie pewnie bedzie mial z 45 - 50C. Dodatkowo na wszystkie mosfety wyciolem ladne duze radiatory i tez grzeja sie sporawo. Ogolnie ta plyta to grzalka ale smiga jak diabli :twisted: . Moze kiedys zostawie jeden dysk na ATA i zobacze ile sie da teraz na Geilach pogonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na swoiej mam standardowe chlodzenie na NB i SB i wszysciutko ladnie smiga :mrgreen:

 

Zulusman

tu masz biosiki do LP

http://s6.invisionfree.com/underclock/inde...hp?showtopic=11

 

przekroczylem wkoncu w aidzie odczyt ponad 4000 Mb/s :P

 

http://members.lycos.co.uk/riker1986/RIKER...dczyt%20278.JPG

http://members.lycos.co.uk/riker1986/RIKER...77%20sandra.JPG

 

3802Mb/s 4059Mb/s Int 3545Mb/s Float

 

 

a jutro zaatakuje FSB 276 i wyzej :D bo wlaczylem Super PI na chwile i sobie lecialo, na 278 wywalilo bład, a na 279 komp sie zawiesil po chwili :D juto potestuje tera pora isc spac :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie MOBO jak w podpisie i stad kieruje to pytanie.

Jak mam ustawic opcje w biosie zeby poszedl mi O/C wiekszy niz fsb 166?

Pytanie moze sie wydac troche dziwne ale mam z tym taki problem:

 

Mam Bartona 2500+ z tej najnowszej serii co sie tak fajnie kreci i jak podnosze powiedzmy o 10 fsb to do wartosci 200 dalej po restarcie kompa widze procka jako 2500+. Przy fsb 200 jest 3200+ i dalej znowu lipa. Biosa mam z 19-06 czyli ten najnowszy (wgrany zarowno ten duzy jak i ten mniejszy ze strony producenta).

Jesli moglibyscie rzucic jakas podpowiedz bylbym wdzieczny.

 

Mnoznik mam ustawiony na default ale jak przestawie na 11x to i tak to nic nie daje.

AGP ustawione na default i tego nie ruszam.

Przestawiam tylko malymi kroczkami fsb - i takie rozczarowanie

 

Acha pamiatki mam ustawione na AUTO (266 256mb Hynix+512mb MCP) bo inaczej (by spd) winda nie wstaje i wypisuje komunikat ze uszkodzony plik ntfs.sys ?

czekam na info

pozdrawiam

 

ps: czy moze byc to wina pamieci? kosci sie nie zgrywaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...