Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

Blue:

Hym wtedy o ile pamiętam to chyba nie, choć głowy nie dam to były pierwsze testy na kilka min przez zabraniem się za WC. Co nie zmienia faktu że albo nikt się nie chwali albo jako jedyny masz 50stC na NB. Takie głupie pytanie jesteś pewien ze to nie temp proca ?! Bo u mnie nawet proc nie dobija do 40stC a co dopiero NB na 50stC !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrocilem do ustawien optymalnych - najnizsze napiecia - fsb 200. Mam pytanie do Ciebie Mardock - przypuszczam ze nie tylko mnie sie to przyda wiec nie na priva - jak ostatecznie masz poustawiane reczy w biosie. cpc, acpi, apic napiecia fsb etc. Czy proba wyeliminowania bezposredniego nawiewu konczy sie zwisami. Puscilem przed chwila Sunona 230V :D prosto na plyte - temperaturki spadly (podczas liczenia 32m w SuperPi - wedlug AIDY) do 37C proc i 29 mobo. I przeszlo - wylaczylem nawiew wlaczylem Desert Combata i po 10 minutach ciach zwis :/ Chyba zamontuje ze 2 120-ki@7V wiejace na mobo. I bedzie to juz chyba ostatnia rzecz jaka moge dla tej plytki zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

colin_hendry:

Na początek proszę „Mardok” nie „Mardock” czy też „Murdock” ja tam patriota jestem i piszę/mówię po polskiemu ;)

 

No wiec biosa to ja ma ustawionego tak APIC OFF a CPC ON reszta tymingów to ( po kolei jak leci ;) ):

e,a,e,11,2,2,2,2.0,13,15,4,4,5,4,3,3,4,e,a,f,e,a,a,a,a,a,a,128,e,d,d,d

W tej chwili bawię się biosem TicTac-a 3DFire ale te same ustawienia miałem na biosie Merlina (najnowszy EB). Napięcie mam tak:

 

CPU=1,775v

VDD=1,8v

AGP=1,5v

VDim=3,3v

 

Wszystko w biosie na OFF oprócz jednej sieciówki oraz audio, dyski ustawione ręcznie na LBA I to chyba wszystko a godzinę teraz mam równo 00:00 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

colin_hendry:

 

Wylacz APIC. U mnie pomoglo na zwisy. Tylko robi sie to w taki karkolomny sposob ktory masz opisany w kompedium wiedzy o nf7 w dziale faq. Co do fsb to widze ze mamy podobne boje. Ja za Chiny ludowe nie moge przekroczyc 241, i sadze ze to nie pamieci bo mam 4 sztuki i kazda sie na 241 konczy.... Takze walcz, ja tez walcze i jakbys znalazl jakies rewolucyjne rozwiazanie to podziel sie info. Jakbym ja cos wymyslil to tez dam znak. Aha na 512 MB modulach w dualu to raczej cpc off. Wydajnosc troche nizsza ale fsb wyzsze (wynagradza ta strate)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się bawiłem dla testu i z tym CPC to jak lamnie dziwna sprawa, ( pewnie dlatego że się ni nigdy nie bawiłem aż do teraz ;) ). Jeżeli pamięć/pamięci jest w SINGLE to różnica miedzy CPC ON a OFF jest bardzo duża ale w DUALU miedzy ON a OFF oczywiście też jest ale o wiele mniejsza. Pewnie połowa z was o już wiedziała a ja tak to napisałem dla tych co może nie wiedzą a chcieli by wiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowal ktos L12 moda na dfi ? Gdzies czytalem ze nie specjalnie jest po co... Probowal ktos L12 moda na dfi ? Gdzies czytalem ze nie specjalnie jest po co...

Jakis czas temu - pare postow wyzej - juz o to pytalem - i wyszlo ze nie ma on wiekszego znaczenia..

 

A odnosnie APIC - wylaczylem - zmienilem konfiguracje w Menadzerze urzadzen z Uniprocesor Computer ACPI na Standardowy PC (czy jakos tak) musialem instalowac od nowa wszystkie sterowniki oraz braklo mi przerwania dla NVIDIA Nforce 2 ATA Controller.. czy ma ktos jakies rozwiazanie problemu - w sumie wszystko gra ale jdnak nie lubie jak mam wykrzyknik w Device Menager..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowal ktos L12 moda na dfi ? Gdzies czytalem ze nie specjalnie jest po co... Probowal ktos L12 moda na dfi ? Gdzies czytalem ze nie specjalnie jest po co...

Jakis czas temu - pare postow wyzej - juz o to pytalem - i wyszlo ze nie ma on wiekszego znaczenia..

 

A odnosnie APIC - wylaczylem - zmienilem konfiguracje w Menadzerze urzadzen z Uniprocesor Computer ACPI na Standardowy PC (czy jakos tak) musialem instalowac od nowa wszystkie sterowniki oraz braklo mi przerwania dla NVIDIA Nforce 2 ATA Controller.. czy ma ktos jakies rozwiazanie problemu - w sumie wszystko gra ale jednak nie lubie jak mam wykrzyknik w Device Menager..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowal ktos L12 moda na dfi ? Gdzies czytalem ze nie specjalnie jest po co... Probowal ktos L12 moda na dfi ? Gdzies czytalem ze nie specjalnie jest po co...

Jakis czas temu - pare postow wyzej - juz o to pytalem - i wyszlo ze nie ma on wiekszego znaczenia..

 

A odnosnie APIC - wylaczylem - zmienilem konfiguracje w Menadzerze urzadzen z Uniprocesor Computer ACPI na Standardowy PC (czy jakos tak) musialem instalowac od nowa wszystkie sterowniki oraz braklo mi przerwania dla NVIDIA Nforce 2 ATA Controller.. czy ma ktos jakies rozwiazanie problemu - w sumie wszystko gra ale jednak nie lubie jak mam wykrzyknik w Device Menager..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowal ktos L12 moda na dfi ? Gdzies czytalem ze nie specjalnie jest po co... Probowal ktos L12 moda na dfi ? Gdzies czytalem ze nie specjalnie jest po co...

Jakis czas temu - pare postow wyzej - juz o to pytalem - i wyszlo ze nie ma on wiekszego znaczenia..

 

A odnosnie APIC - wylaczylem - zmienilem konfiguracje w Menadzerze urzadzen z Uniprocesor Computer ACPI na Standardowy PC (czy jakos tak) musialem instalowac od nowa wszystkie sterowniki oraz braklo mi przerwania dla NVIDIA Nforce 2 ATA Controller.. czy ma ktos jakies rozwiazanie problemu - w sumie wszystko gra ale jednak nie lubie jak mam wykrzyknik w Device Menager..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowal ktos L12 moda na dfi ? Gdzies czytalem ze nie specjalnie jest po co... Probowal ktos L12 moda na dfi ? Gdzies czytalem ze nie specjalnie jest po co...

Jakis czas temu - pare postow wyzej - juz o to pytalem - i wyszlo ze nie ma on wiekszego znaczenia..

 

A odnosnie APIC - wylaczylem - zmienilem konfiguracje w Menadzerze urzadzen z Uniprocesor Computer ACPI na Standardowy PC (czy jakos tak) musialem instalowac od nowa wszystkie sterowniki oraz braklo mi przerwania dla NVIDIA Nforce 2 ATA Controller.. czy ma ktos jakies rozwiazanie problemu - w sumie wszystko gra ale jednak nie lubie jak mam wykrzyknik w Device Menager..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się tylko spytać która płyta jest lepsza :

1.DFI LAN PARTY ULTRA B

2.DFI Lan Party NFII ULTRA INFINITY

Czym sie róznią i czy na B lepije sie kreci itp.

Interesuje mie to bo mam zamiar któroś kupic :)

Prosze udzielcie swojego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się tylko spytać która płyta jest lepsza :

1.DFI LAN PARTY ULTRA B

2.DFI NFII ULTRA INFINITY  

Czym sie róznią i czy na B lepije sie kreci itp.  

Interesuje mie to bo mam zamiar któroś kupic :)

Prosze udzielcie swojego zdania.

Kreca sie tak samo, z tym ze panuje przekonanie iz lepsze sa plyty z tajwanu niz z chin :)

Odnosnie roznic jestes 3785462 osoba ktora o to pyta w tym topicu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest te APIC ??

Czy wyłączenie APIC ma wpływ na wydajność ??

U mnie ma gdyz niestety po wylaczeniu APICa i przejsciu na Standard PC - kontroler od IDE nie moze poprawnie dzialac gdyz jak pisze nie ma wystarczajacej ilosci przerwan. Nic nie daje wylaczanie innych podzespolow, rezerwowanie przerwan czy nawet ponowne wlaczenie APICa. A napedy zaczely dzialac w trybie PIO wiec qpa :/ Ponawiam pytanie: Mial ktos moze podobny problem. reinstal ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh ja tak fajnie nie miałem cały system mi się posypał :/ i to tak śmiesznie jeszcze wszystko ładnie się włączało mam sobie pulpit i nie reset czy coś ale najnormalniej w świecie się wyłączał i tak w kółko. To sobie myślę że Ghosta przywrócę i tu kolejny wałek bo mogłem go przywrócić na każdą partycję prócz systemowej LOL a po co mi system na D: czy E: miedzy filmami ;) Jako że nie miałem na ochoty na reinstalcję i konfiguracje systemu od nowa, problem rozwiązałem na zasadzie „Polak potrafi” podłączyłem HDD na serwera, po prostu usnąłem cała zawartość partycji systemowej i używając Ghost Explorer-a skopiowałem z image-sa system na tą partycję. Trzeba było zobaczyć moją minę jak system wstał :P A teraz już idę spać starczy mi wrażeń na dziś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Niestety po flashowaniu biosem Tic-Tac'a płyta DFI Lanparty Ultra II B padła, święcą się tylko dwie pierwsze diody. Czy ktoś ma jakiś pomysł? może ktoś zna oznaczenie kości biosu lub zetknął się już z podobnym problemem lub jest z katowic i może "użyczyć" kości biosu. Moja konfiguracja Athlon 2500+, 1x512 TwinMos, 160Gb Seagate, Radeon 9550. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Niestety po flashowaniu biosem Tic-Tac'a płyta DFI Lanparty Ultra II B padła, święcą się tylko dwie pierwsze diody. Czy ktoś ma jakiś pomysł? może ktoś zna oznaczenie kości biosu lub zetknął się już z podobnym problemem lub jest z katowic i może "użyczyć" kości biosu. Moja konfiguracja Athlon 2500+, 1x512 TwinMos, 160Gb Seagate, Radeon 9550. Dzięki

Niskonapieciowe kosci 4mb sa teraz praktycznie nie do dostania, czeka cie wycieczka do kogos z plyta na nforce2 kto ma bios 3.3V 4mb i przeprowadzi hotflasz lub odwiedzisz faceta w Tychach ktory programuje kosci za 15zl (reklamuje sie na allegro). Mozesz poszukac rowniez zepsutej plyty z tymze biosem, co jest bardzo trudne lub odkupic kosc od kogos kto ma plyte gigabyte'a z dual biosem (wyciaganym), mozesz takze kupic programator willema + przejsciowka za ok 100 zeta (nie ma gwarancji ze sflaszuje dobrze taka kosc).

Powodzenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co właściwie daje zwiększanie napięcia na czipsecie i o ile mozna maksymalnie zwiększyć to napięcie? Ja narazie mam 250fsb i wszystko jest stabilne mimo że nie zwiększałem owego napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy widzisz, mam do dyspozycji 4 kosci i kazda konczy (konczyla) sie na 240 niezaleznie od napiec (2,9-3,3V) singla, duala, i kombinacji w jakich wkladalem te kosci do bankow (a tych kombinacji to calkiem sporo jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...