Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

zamierzam kupić to cudo bo fsb 250 mi nie starcza.

Jakiego mam wgrać do niej biosa zaraz po kupnie z tej strony ??? http://www.dfi.com.tw/Support/Download/bio..._FLAG=A&SITE=US , jeśli najnowszego to czemu mam dodać komende /F do awdflasha skoro w instrukcji flashowania pisze żeby tego nie robić bo można uszkodzić karte sieciową ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozn jakiś krotki opis używania winflasha bo dawno go nie używałem ........

 

narazie chce wgrać oryginał biosika ;)

 

hmmm , to najnowszy bios i narazie taki zaaplikuje , bo sam robi dyskietke flasciach!ącą :D

 

http://www.dfi.com.tw/Upload/BIOS/N24LD7281.exe

 

rapra napisał : na tym z lipca mobo umierala. teraz wyszedl listopadowy - mozesz go sprobowac.

ja uzywalem Hellfire 6-19 3EG i 3EG-rev3 - 257MHz z rankingu FSB to na tych biosach (ktoryms z tych dwoch)

 

najnowszy bios na stronie dfi to właśnie z lipca , czyli co jak go wgram to padnie płyta ???? , z listopada żadnego biosa nie ma , odpiszcie

 

jakie stery wgrać , 5.10 czy 4.27 ??? , i czy włącząć acpi i apic odrazu skoro mam sp2 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios z lipca uzywam i sobie chwale, na nim jeszcze nie mialem niespodzianek.

Podobno zadne usprawnienia odnosnie wydajnosci nie sa juz rozwijane w orginalnych biosach, ja rowniez nie zauwazylem roznicy pomiedzy lipcowym a listopadowym (na stronie dfi faktycznie listopadowy jest tylko do infinity, byc moze pasuje do obydwu...)

 

APIC dobrze jest wlaczyc, jesli zauwazysz jakies niestabilnosci, zaniki lanu,dzwieku to zawsze mozesz go wylaczyc spod windozy, natomiast wylaczanie ACPI nie ma najmniejszego sensu (chyba ze chcesz powrocic do czasow sprzed atx)

 

IMO roznica pomiedzy sterownikami do nforce jest nieodczuwalna, proponuje najnowsze 6.14 (w 5.10 jest trefny sterownik ide).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ty masz infinity .....

 

gdzie ty na tej stronie : http://www.nvidia.com/object/nforce_udp_winxp_5.10 widziesz nowsze stery jak 5.10 ????????????

 

 

jeśli masz lan party to wgrać najnowszy bios jaki jest na stronie dfi i do ktorego dałem linka ?? (ten co tworzy dysk wgrywający biosa ) ?????

 

i jak wygląda ta automatyczna auktaulizacja ???

bo na dyskietce utworzonej widze tylko plik bin i awdflash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory to wgrywałem tylko jeden bios pod Infinity 2 pod Lan Party i nie widze zadnego problemu czy jest dedykowany pod Infinity czy Lan party.

A jak uzywać win flasha Google->winflash czyli wlączyc -> pokazac nowy bios -> load -> już :]

 

 

Stery, najnowsze beta 6.14 TU

 

 

Topic faktycznie troszeczke umiera myśle ze są dwa powody

1) Zwykli userzy mają dość DFi bo ich przerasta i sprzedają albo dali sobie spokój i jadą np 12x200 na mobilach :P

2) Pozostała grupka walczy z juz konkretnymi wynikami i niema zaduzo czasu

 

 

PS Aktualnie czekam na wpisanie do rankingu z 9x260 Ostatni post

a jutro pobawie sie bo bede miał wkońcu na stałe D43 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sa stery do nforce'a:

http://downloads.guru3d.com/download.php?id=19

 

Jesli uparles sie na oficjalny bios to sflashuj 6/19, ja rowniez uzywam winflasha ale z dyskietki update jest rownie prosty - wkladasz dyskietke z biosem+awdflash i wciskasz alt+f2 przy starcie kompa.

Moja rada odnosnie flashu na dfi, gdy zakonczysz operacje i program zresetuje kompa bedziesz mial do wyboru wejscie do biosu lub kontynuowanie startu - wybierz to drugie (wciskaszF1) wtedy poczekaj az plyta zapisze ustawienia biosu i wyswietli "cmos backup ok!".

Teraz zresetuj kompa i znowu poczekaj bo plyta bedzie zapisywac ustawienia drugi raz, gdy to zrobi zresetuj kompa i wtedy dopiero wejdz do biosu i baw sie :P

Nie zmieniaj wszystkiego naraz, najpierw zmien duperele takie jak dzwiek,lan,data itp oraz co wazne zmien utawienie proc/pamieci z asynchro na 1:1.

Zapisz ustawienia poczekaj na"cmos backup ok!", wejdz ponownie do biosu zmien timingi pamieci + czesc napiec i zapisz ponownie.

Przy kolejnym wejsciu do biosa zmien reszte napiec i zacznij stopniowo grzebac przy fsb i mnozniku.

Gdybys zmienil to wszystko jednoczesnie plyta prawdopodobnie by nie wstala (przynajmniej moja jest na to uczulona).

W razie wpadki, gdyby plyta nie wstale po zmianie ustawien w biosie odczekaj chwile az zobaczysz ze dysk nie pracuje, cdrom sie nie odzywa a monitor nie zapala i wtedy wylacz kompa za pomoca powera(trzymaj 4 sekundy).Gdy sie wylaczy odczekaj jakies 20 sekund i wlacz ponownie, gdy dalej nie zaskoczy to powtorz operacje ale przy kolejnym wlaczaniu trzymaj insert.

Czasami plyta odzywa gdy po jej wylaczeniu odczeka sie jakies 2-5 minut, w ostatecznosci robimy clear cmos (min 60sekund)ale nie wylaczamy kompa z pradu (jedynie wylaczamy na powerze).Po clear cmosie robimy to samo co po flashu nowym biosem.

Co ciekawe czasem po zapisaniu ustawien w biosie plyta nie wstaje by nagle obudzic sie po ok 15 sekundach, jesli bysmy wciskajac przycisk reset trafili na ten moment to usmiercimy bios, dlatego najbezpieczniej uzywac w takich sytuacjach tylko powera.

Czasem rowniez po zmianach w biosie plyta startuje ale monitor sie nie uruchamia, jesli wcisniemy reset na slepo i trafimy na moment gdy plyta zapisuje cmos wiadomo co sie stanie....

Niekiedy gdy przesadzimy w OC i plyta uruchomi sie ale zawiesi podczas sprawdzania pamieci lub dyskow/proca to nie czekamy tylko wylaczamy powerem i uruchamiamy z insertem.

Gdyby nie to nastepnym razem komp moglby sie wiesznac podczas backupu cmosu (praktykowalem).

Dobrze jest zalecac sie do tych kilku rad, bo jesli ma sie pecha jak ja to mozna zabic bios i 6 razy :D

 

Byc moze to co napisalem jest oczywiste dla niektorych, ale pewnie komus sie przyda.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wole żeby wypowiedział sie ktoś kto ma LP , bo nie lubie mieć biosa od innego modelu płyty w innej płycie mimo iż są prawie takie same....... (mam wtedy dyskomfort psychiczny :P:)

 

myślałem że jak program mi utworzy dyskietke do update-u biosu to ją wkładam i sie samo robi a sie okazuje że musze alt+F2 nacisnąć podczas włączania pc , czy jak tak zrobie to trzeba coś wpisywać po drodze czy samo sie już wtedy wszystko zrobi ????

aha , wgram tego biosika co semproniki widzi , czyli najnowszy

cytat: Moja rada odnosnie flashu na dfi, gdy zakonczysz operacje i program zresetuje kompa bedziesz mial do wyboru wejscie do biosu lub kontynuowanie startu - wybierz to drugie (wciskaszF1) wtedy poczekaj az plyta zapisze ustawienia biosu i wyswietli "cmos backup ok!".

 

płyta czasami umiera na 15 sec a potem znow działa ??

 

a co to za różnica czy dam F1 czyli dalszy start płyty czy wejde do biosa i dam load optimized defaults ??

 

 

wiem też że musze dać włączone apic i acpi oraz LBA dla dysku i synchro proc/ram , i nie ustawiać wielu rzeczy naraz

 

to wszystkie rady ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamierzam sobie sprawić DFI Infinity NFII Ultra ale jeszcze się wacham (może Abita NF7-s) bo mam problem z dostaniem tego w Gdańsku.Chciałbym jakieś opinie o DFI najlepiej byłych użytkowników Abita,dokładnie o to z którą jest więcej problemów.Jakby ktoś był miły to mógłby też zapodać linka bo jakiegoś stabilnego BIOSu z którym nie będzie problemów,na razie i tak nici z wysokim FSB (chyba że asynchro) ale może w przyszłości jak zmienię na d43,chociaż z drugiej strony nie wiem czy proc mnie nie ogranicza....Ale to przecież nie ważne.... Jeszcze bym prosił o jakieś ustawienia podstawowe w BIOSie którch nie ma w takich prymitywnych BIOSach a które mają duze znaczenie dla stabilności systemu,i czy to naprawdę tak jest z tym CMOS reloaded,że potrafi BIOSa uszkodzić bo mi się ta funkcja szczególnie podoba(sporo osób korzysta z mojego kompa a po co ma cały czas być podkręcony). Jeszcze przydały by się jakieś uwagi czy może dla człowieka który nie liczy na FSB250 (bo niestety na tej płycie co mam to max 220x7 vcore1.8-czyżby proc nie dawał rady? ) nie byłby lepszy Abit.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

P.S. Mam nadzieję,że nikt mnie nie zjedzie za to,że już było ale mam już dość czytania o DFI i Abicie (spójrzcie na godzine pisania posta) a powoli czas mnie zaczyna gonić z tą wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by co to w pcprojekt.pl kosztuje 340 zeta , fsb 250 bedziesz miał na 100%

 

nie mogleś dać więcej jak 220 fsb na abicie bo masz słabe ramy , kup d43

 

 

pozdrawiam

 

 

 

ps: też zmianiam abita na lan party , odpowie mi ktoś na poprzednie pytania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by co to w pcprojekt.pl kosztuje 340 zeta , fsb 250 bedziesz miał na 100%

No az takie 100% to to nie jest... U mnie jest 235 stabilnie... Kwestia ramow odpada (bh-5) procek sie nie przegrzewa (woda) , pozostaje wiec plyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra pierwsze testy za mna. mam stabilne FSB 255 2 2 2 11 ( dzisiaj zrobie screeny) ale nie to jest tematam mojego pyrania. Policzylem superPi 16M 14:48 -calkiem niezle. Tylko pozostaje jedna kwestja. Jak ustwie w biosie vcore ponad 1.9v komp przestaje byc stabilny. Proc sie nie przegrzewa, ram napewno wyrabia, mosfety nie paza. Czyzby moj modecom CWT-350 BDP nie wyrabial? mial ktos juz tak? Brakuje mi tego 0.1v by wskoczyc pewnie i na 2 miejsce. Chcialbym tak poleciec 11x255:) Narazie tylko 11x249

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by co to w pcprojekt.pl kosztuje 340 zeta , fsb 250 bedziesz miał na 100%

No az takie 100% to to nie jest... U mnie jest 235 stabilnie... Kwestia ramow odpada (bh-5) procek sie nie przegrzewa (woda) , pozostaje wiec plyta...

 

klmn sprónuj sie pobawic z biosem na pierwszym biosie nie moglem wyjsc z fsb wiecej niz 166 :o

 

zayonnc ja polecam dfi ale spiesz sie bo w ntt zostało 3! (info z wczoraj) za 355 mozesz miec w gdańsku w www.imperium.net.pl tylko poweiedz a przekarze Luisowi zeby ściągnął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by co to w pcprojekt.pl kosztuje 340 zeta , fsb 250 bedziesz miał na 100%

No az takie 100% to to nie jest... U mnie jest 235 stabilnie... Kwestia ramow odpada (bh-5) procek sie nie przegrzewa (woda) , pozostaje wiec plyta...

A może zasilacz nie wyrabia :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra juz zamiescilem screeny w rankingu i czekam az mnie dopisza. W superPI juz jestem na 4 miejscu ( glupio tak o 1 s przegrac :P ) Juz wiem ze to jednak zasilka byla powodem moich problemow. Po odtaktowaniu grafy i odpieciu Cdka wszystkie testy poszly bez problemu i mam nadzieje na wiecej:) Moze ktos z wawy pozyczylby zasilke do testow?? Tylko na pare benchmarkow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj przyjechal do mnie nowy zasilacz i chcialem potestowac nowy biosik merlina, jednak po sciagnieciu pliku z tej stronki:

 

http://hslab.pl/modules.php?op=modload&nam...order=0&thold=0

 

winflash wywala mi komunikat nastepujacj tresci

 

This file is NO Support BIOS Lock Function

W biosie ochrone przez zapisem biosu mam jako diabled wiec nie mam pojecia o co mu chodzi.

Bede bardzo wiedzny za jakies info w tej sprawie..

 

Pozdrawiam

JArus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Mam ta płyte DFI ultra B i proca 2500 XP-M i chciałem zaistalowć biost najlepszego do pordkrecania . Jaki bedzie najlepszy . A jeszcze ramy twinmos 2x256 . I może ktoś ma podobny sprzet to niech doradzi . Czy te z strony z DFI nowe czy może jakieś inne .

plz doracie :P

(orki mogoł być błedy itp klawiatura sie wali )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zayonnc ja polecam dfi ale spiesz sie bo w ntt zostało 3! (info z wczoraj) za 355 mozesz miec w gdańsku w www.imperium.net.pl tylko poweiedz a przekarze Luisowi zeby ściągnął

Darcon z nieba mi spadłeś bo mieszkam obok tego sklepu i już dzwoniłem i pewnie za chwilę będę wiedział co i jak. Normalnie wypas tylko piszcie od razu który BIOS ,stabilny i wydajny i w dodatku taki który się nie skopie :D ale mam wymagania co? :wink:

Pozdrawiam

EDIT: Normalnie cieszę się jak dziecko bo właśnie się dowiedziałam,że nie ma problemu i będzie zamówiona i od razu wziąłem Zalmana 7000B ALCu mam nadzieję,że styknie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarus - jak klikasz na link do BIOS-a od DFI LP UB to pobierasz Biosik do NF-7 (najprawdopodobniej) - ktoś się walną z liną, ciesz się, że kostka nie połknęła tego biosika bo miałbyś pewnie problem. Ściągnij sobie najnowszy BIOS Merlina z http://hslab.pl/biosy/DFI_Lan_Party_Ultra_...EB_23.11.04.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update:

DFI Ultra Infinity 3868.5Mb/s (3986 Int / 3751 Float)

10.5x256 2x256 timmingi 11-2-2-2-11-13-3-3-3.... 3-4 CPC on, bypass enable BH6 @ 3.3v

 

screen1: http://monki.us/~culmen/fsb256.JPG

ORB1: http://service.futuremark.com/compare?pcm04=2705665

ORB2: http://service.futuremark.com/compare?2k1=8291286

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarus - jak klikasz na link do BIOS-a od DFI LP UB to pobierasz Biosik do NF-7 (najprawdopodobniej) - ktoś się walną z liną, ciesz się, że kostka nie połknęła tego biosika bo miałbyś pewnie problem. Ściągnij sobie najnowszy BIOS Merlina zhttp://hslab.pl/biosy/DFI_Lan_Party_Ultra_B/DFI_Lan_Party_Ultra_B_Discovery_0.3_EB_23.11.04.rar

Dokladnie... Chwile po napisaniu mojego posta tutaj natknalem sie na temat merlina i juz zapodalem jeden z jego najnowszych biosow :) ktory oczywiscie DFI przyjela bez zadnych problemow...

 

A jeszcze mam takie pytanie, bo sciaganel mcalego packai dzisiaj przetestowalem pierwszy czyli E4. I mam pytanko w sprawie krecenia. Bo sprawa wyglada tak, zeprzy ustawianich 185*12.5 przy 1.85V ram normalnie na 2.7V (2-3-3-11) wszystko pacuje mi stabilnie, ejdnak zwiekszenie samego napiecia na procku powoduje niestabilnosc i nawet jak zapodam 2.0V i reszte napiec na maksimum nie moge wyciagnac nawet FSB 190 :( Czy to oznacza granice mozliwosci mojego procka ? Uprzedzam pytanie - mnoznik zablokowany, pewlen config w sygnaturce. Dodam, ze kombinowalem z ACPI APIC, CPC itd. i nic :(

 

Pozdrawiam

JArus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego samego biosa ???

hmmmmm

 

płytka sie troszke różni budową , minimalnie ale zawsze coś ........

 

wydaje mi sie że jak sie wgrywa biosa od innego modelu to trzeba przy flashowaniu użyć polecenia /f (żeby skasowało najpierw całą zawartosć kości.... , prawda to ??

ja chce do lan party wgrać tego biosika : http://www.dfi.com.tw/Support/Download/bio..._FLAG=A&SITE=US

 

numerek : 2004/07/28 , plik exe z awdflashem odrazu.....

 

 

jak myślicie ten bios będzie dobry do oc itp ??

nie spieprze płyty po jego wgraniu ??? , bo komuś padały płytki po wgraniu biosa z lipca ........

 

i takie pytanko do wszystkich , gdy już kupie tą płytke to co musze zrobić na początek aby jej nie spier...... ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomozcie mi ...

Mianowicie dostalem mobilka (2500+, 1,45v) włożylem go plyta wstala ale od razu reset przy wejsciu do biosu lub przy probie bootowania. Ale spokojnie wlozylem starego procka zrobilem upgreade biosu. Komp wstal ale od razu 0 stabilnosci. Wiec wszedlem do biosa dalem mu napiecie 1.65 ale nic sie nie poprawilo. To zjechalem pamieciami do 133mhz - i dopiero zaczelo chodzic. I teraz nie moge dac wyzszych timingow ani wyzszego fsb dla pamieci bo sie zwisa ;(... Mimo ze przed zmiana procka i upgreadem biosu chodzily na 2-2-2-6 (2-2-2-11 tez) na 200MHZ bez problemu. Co to moze byc.

Bios wgralem 2004/06/19 oryginalny bo nie wiedzialem ktory jest dobry bo tam z tym co obsluguje semmprona byl problem. Biosa preferuje oryginalnego bo mam gwarancje.

Z samego procka jestem zadowolony. Generalnie narazie sprawdzilem tylko ze na 1.7v chodzi na 10x200 a wiecej nie bawie sie bo i tak pamieci bida ;(... Co sie moze dziac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego samego biosa ???

hmmmmm

 

płytka sie troszke różni budową , minimalnie ale zawsze coś ........

 

wydaje mi sie że jak sie wgrywa biosa od innego modelu to trzeba przy flashowaniu użyć polecenia /f (żeby skasowało najpierw całą zawartosć kości.... , prawda to ??

ja chce do lan party wgrać tego biosika : http://www.dfi.com.tw/Support/Download/bio..._FLAG=A&SITE=US

 

numerek : 2004/07/28 , plik exe z awdflashem odrazu.....

 

 

jak myślicie ten bios będzie dobry do oc itp ??

nie spieprze płyty po jego wgraniu ??? , bo komuś padały płytki po wgraniu biosa z lipca ........

 

i takie pytanko do wszystkich  , gdy już kupie tą płytke to co musze zrobić na początek aby jej nie spier...... ????

wrzuciłem tego biosa i bieda, fsb 260 nawet nie postuje , nie mówiąc o jakiejkolwiek sabilności

zamiast tego wrzuc najnowszy merlina - oczywiścei jest to moie zdanie na podsawie MOICH doświadczeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by co to w pcprojekt.pl kosztuje 340 zeta , fsb 250 bedziesz miał na 100%

No az takie 100% to to nie jest... U mnie jest 235 stabilnie... Kwestia ramow odpada (bh-5) procek sie nie przegrzewa (woda) , pozostaje wiec plyta...

A może zasilacz nie wyrabia :?

No nie dopisalem, zasilacz raczej wyrabia, przynajmniej na abicie wyrabial z procem na 2700, podejzewam ze i tu daje sobie rade....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...