Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie niestety sie nie sprawdzil, chyba nawet 270 nie moglem przeskoczyc.

Na biosie Merlina jakiego uzywam przepustowac jest slabiutka, mimo lepszej pamieci jest gorzej niz na hynixach i oficjalnym biosie 6/19 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe są też BIOSy HellFire.

Mógłby ktoś mi na to odpowiedzić?

 

EDIT: Jak u was wyglądają przerwania (to co się pokazuje w trakcie bootu kompa) jak włączycie optymalized defaults (czyli gdy wszystkie urządzenia na płycie są włączone)? Bo u mnie mimo włączonego APIC IRQ nie przekraczają 14, dokładnie to są od 3 do 14 i niektóre się kilkukrotnie dublują ( a np SMbus jest NA-wtf? Nie ma dla niego przerwań? Normalnie jak powyłączam to czego nie urzywam to SMbus ma IRQ 10 i grafa też IRQ 10, gdy wszystko jest włączone to grafa,sieciówka,USB mają te same IRQ-10 a SMbus ma napis NA). Czy tak powinno być? Bo na moje to przy włączonym APIC IRQ powinny wztrastać do 25,chyba? Już sam nic nie wem. Aha zwiechy są pomimo nawiewu na SB.Więc może to te przerwania?

 

EDIT 2: Czy ktoś zna może jakąś stronę na necie gdzie opisane są poszczególne komunikaty z PCspeakera? Albo chociaż co oznacza ciągły sygnał z niego?

 

EDIT 3: Znalazłem stronkę z opisem komunikatów PCspeakera. Sygnał ciągły - Problem z zasilaczem, płytą główną, możliwe zwarcie. hmm chyba koniecznie będę musiał sprawdzić zasiłkę.....albo coś się na płycie upaliło, albo padł zasilacz.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie biosy Merlina nie spisują się zbyt dobrze. Przy wyższym fsb komp był niestabilny.

Nie sprawdzałem jeszcze biosów HellFire'a, może będzie lepszy od 3DFire :)

 

Zaraz zabieram się za testy w aplikacjach 3d bo mam już rive.

Mam nadzieje że będzie nowy ciekawy wynik w rankingu fsb :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOglibysice dac linka do biosów HellFire'a :-)? no i napisac kto na jakim obecnie pracuje ja mam zamiar pobawic sie DFI_Lan_Party_Ultra_B_Discovery_0.3_EB_23.11.04 jak tylko kolega zapoda mi 2500 z odblokowanym mnoznikiem( mieliscie taka sytuacje zeby Bartek 2500 z zajebistej serii z 2003 roku ponizej chyba 20 tygodnia seriie podam jutro sprawdze u kolegi nie dzialal na szynie 400 O_O na solteku jakims pod nforce2 zasilka zostala zmieniona niby wszystko cacy czy to wina plyty? Mam zamiar wlasnie to sprawdzic u siebie bo az niedowierzam moj OEM co prawda wyszukany ale z zablokowanym mnoznikiem dziala spokojnie na 400, aha gdy zwiekszacei fsb to dajecie synchro z pamieciami O_O? bo moje tyle by nie pzetrzymaly...)

PS. Prosze o wyrozumialosc czytam sporo ale to wciaz zamalo dla poczatkujacego ;/

PS' zayonnc dziekuje za linka do sterow:-)

Edytowane przez SpeeDyLOCO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzialem jeszcze raz pod lupe tego 3d-fire'a ale nic z tego.

Do windy ledwo wchodzi na 9x270, jest troche szybszy niz discovery ale to dalej nie to - brakuje mi 200/100 mb przepustowosci :cry:

Na dzien dzisiejszy chyba nie ma dobrego biosu dla TCCD :-|

odbytorq jak tam twoje zmagania, ktorego ED uzywasz ?

 

@ zayyonc u mnie tez przerwania sa dzielone przy starcie kompa, z apic on tak samo.

 

@ SpeeDyLOCO proc do pamieci 1:1 tylko i wylacznie. Pomijajac to iz wydajnosc asynchro jest niska, jest duza szansa usmiercenia biosu. Mardok dawal link do biosow HellFire'a pare stron wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpeeDyLOCO tu masz linka do BIOSów HellFire,ale niestety teraz forum z tym wątkiem nie działa. Będziesz musiał trochę poczekać aż naprawią.Sugeruję te z dołu topicu. Niezłe są moim zdaniem. Oczywiści każda płyta jest inna.....

Co do proca to skoro na Solteku z NF2 nie działa (jeszcze zależy czy ten NF2 ma obsługę FSB400 czy 333) to raczej po prostu marny proc. A seria nie zawsze gwarantuje sukces. Co do pamięci asynchro to tak jak pisze Taipan lepiej nie ryzykuj. U mnie takie zabawy skończyły się wizytą w serwisie. Padł BIOS.

 

Taipan dzięki za odpowiedź. Tak myślałem,że to nrmalne ale chciałem się upewnić. A poza tym to pozostaje tylko wina zasiłki lub płyty,w każdym razie to sugeruje PCspeaker.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soltek sl-75frn2-rl to jeden z lepszych modeli podobno tez dobry do krecenia O_o no ale sprawdzimy niebawem czy to procek czy plyta. Co do przepustowosci pamieci to jakie macie wyniki w aidzie na waszych biosach;-)?(mozecie podac tez na standardowych ustawieniach fsb 400:-). Co do pamieci to aby sie pobawic magistrala rzecu 250 musze zmienic pamiec ....? Bo te Hyper X'y to 400 ; / w topiku na temat biosow merlina napisalem co i jak dokladniej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzialem jeszcze raz pod lupe tego 3d-fire'a ale nic z tego.

Do windy ledwo wchodzi na 9x270, jest troche szybszy niz discovery ale to dalej nie to - brakuje mi 200/100 mb przepustowosci  :cry:

Na dzien dzisiejszy chyba nie ma dobrego biosu dla TCCD  :-|

odbytorq jak tam twoje zmagania, ktorego ED uzywasz ?

 

@ zayyonc u mnie tez przerwania sa dzielone przy starcie kompa, z apic on tak samo.

 

@ SpeeDyLOCO proc do pamieci 1:1 tylko i wylacznie. Pomijajac to iz wydajnosc asynchro jest niska, jest duza szansa usmiercenia biosu. Mardok dawal link do biosow HellFire'a pare stron wczesniej.

1247037[/snapback]

trzeba pogadac z Merlinem ze wykrecil jakis fajny BIOSik tylko dla nas :) ja mam 23.11.04 ED, ten z paczki Discovery..... nie pojechalem do domu wiec dopiero we wtorek wieczorem moge cos powalczyc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś interesują biosy od HellFire to mam te dwa najnowsze po jednym dla LP i Infinity.

 

N24ID619-TT.zip : Infinity

N24LD619-TT.zip : LanParty

 

A tu reszta co była : Biosy

 

Aha i leży też patch od merlina dla NF2 podobno przyspiesza system (ładownie i tego typu sprawy), ale dał go w temacie o Epoxie wiec NIE WIEM czy będzie działał na DFI.

 

TaiPan_0.2_Petch

 

odbytorq:@

 

A niech robi ja nie mam nic przeciwko ;)

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowal ktos tego patcha;>? bo ja co prawda mam epoxa lezy sobie na puleczce ale nei chce mi sie przekaldac do kompa instalowac sys itp:) mam LP:D po co mi:P Epoxik:-) jak ktos chce to sprzedam wprzystepnej cenie w Wawie najlepiej:D Epox 8rda3+ rev 3.2 Koniec reklamy:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie co ten patch ma robić to go spróbuję (i tak mam system do przeinstalowania - przeżył Epox'a 8RDA3+, 8RDA3+pro, Abit NF7-SL a teraz chula na DFI i to super, a instalowany był jak jeszcze miałem durnia 700@5,5x180 :D ). Mam nadzieję że jeśli coś to padnie winda a nie coś inszego... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merlin pisał, że przyśpiesza ładowanie systemu i w ogóle jego działanie, ale też ostrzegał, aby najpierw zrobić BackUP-a, bo w niektórych przypadkach ten patch rozwalił system. Działa na zasadzie, że zaostrza niektóre Tybingi pamięci nic dokładniej mi nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma sensu archiwizować czegoś co powinno już dawno być przeinstalowane, jak tylko dotrę do domu pobawie się tym patchem - może to moim alpha timingom ustawionym na Auto pomoże B) - jeśli się dziś wieczorem nie pokaże na forum znaczy że sys zdechł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to się baw, nikt ci nie broni ;) Ale ja bym ci radził najpierw spytać w dziale o 8RDA+ czy ten patch aby na pewno nie jest tylko i wyłącznie pod Epoxy. Ja na swoim serwerze trzyma większość prac Merlina dla wszystkich mobo (no nie licząc NF7 ale o to już zadbali zwolennicy tej mobo) wiec mam i tego patch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ten path teraz niebieski pasek przechodzi tylko raz,póżniej 7 sek jest czerny ekran i dopiero "muzyka i zapraszamy" .

Jaki bios wgrać aby osiągnąc większe fsb niż 210 bez zwiech , bo narazie na orginalnym max moge ustawić 11X200.

A jak sprawdzić czy (pamięć lub coś innego) jest powodem tak niskiego fsb.

____________________________

XP-M2500 (11X200 1.60v),DFI INFINITY, KINGMAX 3200 512< FX 5900XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...