Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

RuDi: Jak masz płytę na wierzchu, to przyjżyj się nazwie oraz rev. jaki masz, a później popraw to co masz napisane. Jakoś mnie w oczka szczypie....choć to może to niewyspanie.....

255, jest ok... jak masz WC na NB, to wyłącz CPC w biosie i machaj 275.... bo ja bez chłodzenia zrobiłem 260 ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze !! Plyta chodzila na 260 i zaczely sie problemy. Dziwna sprawa ale teraz dziadostwo nie chce sie podnosic na 250. Powalcze jeszcze chwile, ale mam dosc wydzierania baterii co 2 min. Moze cos podpowiecie , ja takich jaj jeszcze nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze !! Plyta chodzila na 260 i zaczely sie problemy. Dziwna sprawa ale teraz dziadostwo nie chce sie podnosic na 250. Powalcze jeszcze chwile, ale mam dosc wydzierania baterii  co 2 min. Moze cos podpowiecie , ja takich jaj jeszcze nie widzialem.

Ja ci coś podpowiem kasuj bios zworką koło bateri wystarczy przełożyć zworke na 5 sekund i bios skasowany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info o zworce :D Ale mam tam blisko radiator na SB i pompke i rurki wiec wygodniej mi wyciagac baterie. Aha udalo sie odpalic 260 FSB. Zamiast odrazu walic wysokie fsb dawalem po 5 MHz i doskrobalem sie bez problemu do 260. Ta plyta mnie zaskakuje. Aha jakie macie temperatury ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakas kontrola obrotow ?? Temp przy 9x255 1,85V idle 38-37 a load cos kolo 42. Moze ktos objasnic te opcje w Advanced chipset , chodzi o te bypass i tym podobne. Aha i jak wlaczyc "shut down" peceta po przekroczeniu jakiejs tam temp. bo mam to ustawione na 110 C a to lekko za duzo i nie wiem gdzie to zmienic (lamka ze mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie mam kontroli obrotow, ani nie moge zmienic tej granicznej temp. shut down (bios 4-29 by EvilouS). Temperatury na 10.5x240 na 1.9v to po godzinie FarCry`a 45 mobo i 46 proc, po godzinie Prime odpowiednio 44/48. Na 9.5x250 i 10x250 cos mi sie gierki wywalaja (uaktywnia sie VPU Recover resetujac na chwile grafe) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawe spostrzezenie. Komp normalnie dzialal na 255x9, odpalam z ranca a tu zonk. Wiatraki sie kreca ale monitor czarny. Czy to sa symptomy "cold boot". Troszke poczytalem na zachodnim forum i chyba nie ma na to rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawe spostrzezenie. Komp normalnie dzialal na 255x9, odpalam z ranca a tu zonk. Wiatraki sie kreca ale monitor czarny. Czy to sa symptomy "cold boot". Troszke poczytalem na zachodnim forum i chyba nie ma na to rady.

Chyba niestety tak :( U mnie to samo z rana ;) Ale wystarczy reset biosu i działa, później można powrócić do wysokiego FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecien nic sie nie da z tym zrobic bo mnie to denerwuje na maxa. Moze na ktoryms biosie jest OK ??

A nie można zrobić 2 konfiguracji biosu ?? LP może przechowywać zdaje się 4 ...

Zrobić rozruchowy z fsb np 200 i drugi z docelowym fsb ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to do czego służy opcja w Advanced Chipset Features - CPU Thermal-Throtting ?????, która wyrażona jest procentowo. Może mnie ktoś oświecić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ? Przxecież to standard bios w jaki była wyposażona płytka...z przed 7 miesięcy!!! Więc jakie już? :P

Można skorzystać z opcji HOT KEYS, która jest objaśniona w broszurce...taki quick load konfiguracji biosu, mi średnio działało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ? Przxecież to standard bios w jaki była wyposażona płytka...z przed 7 miesięcy!!! Więc jakie już? :P

Można skorzystać z opcji HOT KEYS, która jest objaśniona w broszurce...taki quick load konfiguracji biosu, mi średnio działało...

Hehe, faktycznie :oops: Nie zaóważyłem :wink: A jaki jest obecnie najlepszy bios i skąd go można ściągnąć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przewalilem chyba z 10 roznych biosow i powiem jedno: beznadzieja. Najgorsze sa te oficjalne np ten 11-27. Pozatym moja plyta zachowuje sie dziwnie. Przez cala noc chodzil Prime przy 255x9 i bylo OK. A czasami nie wiadomo z jakiego powodu zwisy w Windozie i co jest grane ? Moze to sprawka tych sterow ostanich do Nforca ? Zaczynam zalowac chwilami ze pozbylem sie NF7 :? przynajmniej mialem 0 problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad płytką troche trzeba posiedzieć i tyle, po to ma tyle tych różnych opcji żebyś sam sobie ustawił, poza tym jezeli mierzysz stabilnosc tylko prime/Super PI to sorry :D

 

Ja sie wreszcie czuje wyzwolony od NF7 i wreszcie mam 0 problemów :) No poza tym że uwaliłem bios, ale to wina tego co dał ten zj**** bios po którym komp mi nie wstał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adasi- mam pytanie....kupiłes sobie programator do biosów.....bo wyzej pisales ze planujesz kupić....powiedz ile taka przyjemnosc kosztuje?

 

bo ja planuje zakup do NF-7S ale szczerze mowiac nie wiem ktory bedzie pasował do mojej kosci......w programatorow jest tyle.....ze glowa boli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ;) to nie jest do konca programator. To jest przejściówka z tej długiej kosci biosu na tą kwadratową. Będę moich kompów używał jako programatorow dzieki tej przejściówce.

 

DFI ma w biosie blokade przez która nie da sie zrobić hotflasha na innej mobo niz DFI, jednakżde blokade da się zdjąć ale tylko na programatorze z prawdziwego zdarzenia, ja już mam zdjętą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie porażka!! Właśnie sie zdenerwowałem.... Prime leci od 3 godzin, aż tu nagle reset...po trzeciej godzinie!! Prime stabilnie.... wciąż nie mam chłodzenia i mam jedynie nadzieję ze to wina właśnie braku powyższego... Pytałem się na forum co można założyć i jak na MoF`y ale brak odzewu, więc kupie tylko dobry kleik i przyklajstruje tam moje ALU radiatorki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ;) to nie jest do konca programator. To jest przejściówka z tej długiej kosci biosu na tą kwadratową. Będę moich kompów używał jako programatorow dzieki tej przejściówce.

DFI ma w biosie blokade przez która nie da sie zrobić hotflasha na innej mobo niz DFI, jednakżde blokade da się zdjąć ale tylko na programatorze z prawdziwego zdarzenia, ja już mam zdjętą :P

czyli da rade wgrac na tym bios do nf-7s....powiedz jeszcze ile taka przyjemnosc kosztuje....i gdzie jest do kupienia

odpisz na priva...nie bedziemy takimi bzdetami zasmiecac forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie... plyta zmarla.... zrobila reboot i nie wstala.....swieci dioda ze jest prad, a w momencie nacisniecia POWER ON osiwca sie dioda, robi sie pssyyyyyyyttttt i zima..... buuu :(

Ma ktos jakis pomysl co moglo sie stac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie... plyta zmarla.... zrobila reboot i nie wstala.....swieci dioda ze jest prad, a w momencie nacisniecia POWER ON osiwca sie dioda, robi sie pssyyyyyyyttttt i zima..... buuu :(

Ma ktos jakis pomysl co moglo sie stac ??

Nie wiem jakie masz chłodzenie ale masz wysokie napięcie na procku, możliwe że przez to że go katowałeś ciągle takim napięciem to któregoś dnia nie wytrzymał i poszedł w p izdu on sam lub razem z mobo.

 

Ale to przypuszczenie bo nie wiem jakie masz chlodzenie i czy caly czas leciales na takim V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% load mialem max 55 w prime maximum heat&power consuption, normalnie 100% load seti bylo okolo 52, idle 36. procka sprawdze dzis wieczorem, ale na bank to plyta... Jest zwarcie, diody az oslepiaja po czym zaraz gasna i wydaja bardzo dziwny dzwiek. Napiecie na NB mialem 1.7 i wiatrak 80x80 w jego strone - wiec tez nie to. mofsety byly cieple, to sie zgodze....ale bez jaj.... tak czy siak, mail do siriusa napisany, bede ja reklamowal. Ja jej nie popsulem, chyba ze za psucie wezmiecie podkrecanie :D Nie wiem jak to jest, czy uzywanie opcji o/c plyty mozna usnac za jej psucie w mysl gwaracji.... Jeszcze tydzien temu mi przyslali zasilacz chiefteca 420W DF PFC, wiec zasilacz tez mi nie padl :D

 

z 2.6 GHz mam 1.85 w biosie, 2.5 mam 1.75 a 2.4 mam z 1.65. Wiec nie masz nic tak super z tym 1.8 :D

edited twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...