Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

Info dla wszystkich ktorzy maja problemy z odpaleniem kompa na zimno i karty graficzne z dodatkowym zasilaniem. Wyczytalem na zagraniczym forum ,ze pomaga podlaczenie grafiki do zasilania w ten sposob zeby nie bylo zadnych innych urzadzen na tej samej zyle od zasilacza. I to kurcze dziala :D . Plytka ladnie mi sie podnosi z ranca przy fsb 250x9 i dual chanel enabled. Teraz tylko musze powalczyc z tymi zwisami w XP'eku i praktycznie mam funkcjonalna plyte hehehehe. Ta plyta jest naprawde porabana do konfiguracji, mialem chyba ze 3 plyty na NForce i zadna nie robila takich numerow. Aha dajcie znac czy zadziala ten numer z zasilaniem grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego SP-97 - nie widze żeby cokolwiek poza tą gumą pośrodku xplate dotykało do płyty chociaż przykręcone jest na full więc raczej nic się nie zmiażdżyło (zresztą pewnie nie pisał bym tego postu z mojego kompa :) )

no wlasnie o ta gumke chodzi...strasznie twarda, a te elementy troche wystaja :( dla swietego spokoju wydlubalem jej troche w tych miejscach :D

 

Sulaco ==> W którą stronę masz heatpipe'y ?? Da wtyczki ATX oczywiście ??

dokladnie...

 

 

Tak sobie oglądam fotke z Xtreme System Forums (tył DFI z tymi kondensatorami) i chyba widze że koleś ma śruby wkręcone w otwory najbliżej krawędzi xplate, chyba że się myle. Ja mam wkręcone w te bliżej środka. WTF ??

hmm...tak wyglada, ale imo niemozliwe...no chyba, ze gosc sam nawiercil otwory w plycie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info dla wszystkich ktorzy maja problemy z odpaleniem kompa na zimno i karty graficzne z dodatkowym zasilaniem. Wyczytalem na zagraniczym forum ,ze pomaga podlaczenie grafiki do zasilania w ten sposob zeby nie bylo zadnych innych urzadzen na tej samej zyle od zasilacza. I to kurcze dziala  :D . Plytka ladnie mi sie podnosi z ranca przy fsb 250x9 i dual chanel enabled. Teraz tylko musze powalczyc z tymi zwisami w XP'eku i praktycznie mam funkcjonalna plyte hehehehe. Ta plyta jest naprawde porabana do konfiguracji, mialem chyba ze 3 plyty na NForce i zadna nie robila takich numerow. Aha dajcie znac czy zadziala ten numer z zasilaniem grafy.

Jeden problem z głowy......u mojego kumpla podlaczylem tak jak napisales...i komp wstaje bez zadnego problemu.......wiec poranny clear cmos...mozna sobie juz darowac.......kurcze...taki szczegół a jednak pomogł....wielkie THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ze i u ciebie Kwiecien jest OK (dzieki za browca :D)! Powinni to wyrabac wielka czcionka na instrukcji obslugi zeby ludzie sie nie musieli w<span style="color:red;">[ciach!]</span>iac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno - co do tych naglych zawiasow kompa - u mnie pomoglo wylaczenie ACPI :) chyba nikt otm w tym watku nie mowil - tylko w ktoryms linku podawanym tutaj znalazlem - glowy nie dam,a info moze sie komus przydac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem po reinstalu Xp. Wylaczylem ACPI i zobacze co sie bedzie dzialo. W menadzeze urzadzen mam cos pt. " kontroler magazynu masowego" - niestety z zoltym wykrzyknikiem. Ayem tez to masz ? Stery do Nforca zainstalowane i nie mam zielonego pojecia co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz :D kurcze chyba bez tego ACPi jest wsio all right. Za chwile wywale to z menadzera i sie zobaczy. Ktora wersja Aidy bedzie dzialac normalnie na DFi ??

 

Update

 

Bez ACPI plyta jest miooooodzio. Nareszcie koniec walki (chyba). Teraz mozna sie brac za krecenie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze watek umarl wiec cos odemnie na lekkie rozruszanie :twisted:

 

Dołączona grafika

 

Vcore >> nieistotny ( mnoznik tez nie)

Vdd >>1,9V

Vmem >> 3,3 V :twisted: Dual Channel

Czasy dostepu zjechane na min. Te memorki OCZ sa cienkie ,mysle ze na lepszych pamieciach do 290 dalo by dobic. Wyraznie bylo widac ze przy podnoszeniu napiecia na memorkach mozna dolozyc 5MHz fsb. Sprawdzalem jeszcze 285 ale totalna wykladka z clear cmosem na zakonczenie. To 280 to raczej jako ciekawostka i pokaz mozliwosci plyty bo normalnie by sie nie dalo na tym pracowac :( Aha bios 1.31 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze watek umarl wiec cos odemnie na lekkie rozruszanie  :twisted:  

 

 

Vcore >> nieistotny ( mnoznik tez nie)

Vdd >>1,9V

Vmem >> 3,3 V  :twisted: Dual Channel  

Czasy dostepu zjechane na min. Te memorki OCZ sa cienkie ,mysle ze na lepszych pamieciach do 290 dalo by dobic. Wyraznie bylo widac ze przy podnoszeniu napiecia na memorkach mozna dolozyc  5MHz fsb. Sprawdzalem jeszcze 285 ale totalna wykladka z clear cmosem na zakonczenie. To 280 to raczej jako ciekawostka i pokaz mozliwosci plyty bo normalnie by sie nie dalo na tym pracowac  :( Aha bios 1.31 .

No wreszcie coś :D

Gratulsy

Na przyszłość dawajcie screeny CPU-Z 1.22 (pokazuje też timingi :D )

A asynchro na DFI działa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wylaczeniu ACPI trzeba przeinstalowac winde, zgadza sie ?? Dlatego nie skorzystalem z tej opcji. RuDi napisz ile miales z ACPI i ile masz bez tej opcji. zeby porownac ile FSB to dalo. To samo z CPC. U mnie wylaczenie CPC dalo 10 MHz gratis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do asynchro to nie wiem bo nie sprawdzalem. Timingi moge ci powiedziec ale bez rewelacji :( 3-5-5-10 zreszta te OCZ chodze teraz na 255 przy 2,5-4-4-7 i o nizszych czasach to mozna zapomniec. ACPI doradzam wylaczyc bo mialem nonstop zwisy w Xp nawet na default , byc moze w innej kofiguracji bedzie z ACPI wszystko OK. JA przeinstalowalem winde ale podobno da sie bez reinstalki (nie pytaj jak bo nie mam pojecia). Z CPC komp odpala sie na 255 na 250 da sie pare testow zrobic. Nizej nie sprawdzalem z CPC ale jak patrzylem na zagraniczne fora to niektorzy na 245 maja z CPC enabled i jest u nich bez problemow. 260 -270 z dobrymi pamieciami to nie jest problem na DFi. Tylko ze ta plyta ma kilka takich upierdliwych bugow ze normalnie trafia mnie czasami. Wpadl kolega z dyskiem, po podpieciu czarny ekran. Przestawilem zwrke na HDD na mastera, wszystko jest normalnie. Wkladam DVD spowrotem plyta sie nie podnosi :evil: . Gdyby tylko poprawili te problemy ( bios) to plyta jak marzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na włączonym CPC i ACPI miałem fsb 255 miałem stabilnie. Wyżej nie leciałem z fsb bo musiałbym mocno z mnoznikiem w dół jechać a nie podnieca mnie to za bardzo :P U mnie CPC nie ma żadnego wpływu na stabilność tylko zwieksza wydajność pamięci :)

Timingi 11-4-4-3-2,5-13-15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ktorym biosie teraz jedziesz Adasi ?? Sprawdzalem te biosy oparte na 4-29 i 5-05 i zrezygnowalem bo mi gigabitowy ethernet nie dzialal :? Spory skok wydajnosci daje CPu interface na Agressive. I chyba stabilniej niz z CPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2650mhz na 1,850. Vcore niemodowane

Fajno

To może inaczej - czy ktoś ma stabilnego proca na Vcore >2V ??

 

Może i ktoś ma ale ta płyta posiada regulację tylko do 2V :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...