Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie jeszcze nie...którą opcję mam wybrać przy instalce? bo tam jest kilka opcji z jednoprocesorowy komp w narazie...

nie chcę zapeszać..ale narazie ejst chyba ok - zmieniłem CL hynixów na 2...bo jak wiemy nforce nie radzi sobie z cl3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RuDi - ty wyłączałeś ACPI czy APIC?

i czy tobie też się komp czasem restartował przed wyłączeniem tego?

bo u mnie jest tak: albo "computer freezes" i zero, żadnej odpowiedzi, albo reset ni ztąd, ni z owąd.

zmianan cl pamieci nic nie dała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra - wyłaczyłem fast writes, cpu spread spectrum, thermal trothling i dałem go narazie na fsb 200x8 na standardowym napięciu....i teraz patrze an stabilnośc.... qrde.... - puszczałem go an fsb 250 i stabilnosc była taka sama jak na fsb 133 :D czyli nie w tym leży wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACPI mam na disable, czyli po naszemu wylaczone. Wczesniej na wlaczonym to mialem freezy po 10 min w windowsie, niewazne czy krecone fsb czy normalnie. U mnie restarow nie bylo. Aha fast write mam w sterach wylaczone i jak mialem wlaczone w biosie to sie windows nie uruchamial.Opcja spreed spectrum powyzej 200 FSb to u mnie calkowicie znika (nie mozna nic zmienic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń z ACPI i APIC pod linuksem (bo tam są czytelne logi) wynika jasno, że APIC (Advanced Programmable Interrupt Controller) nie stwarza większych problemów, natomiast ACPI (Advanced Communication and Power Interface) zawsze robi jakieś jazdy. To jest po prostu zwalone na nForce nieco i jest główną przyczyną niestabilności. Tylko że w linuksie jest prosta opcja acpi=off, a pod windą trzeba kombinować przy instalacji. Jak wyłączasz kompa tak często jak ja (jak prąd wyłączą), to możesz spokojnie wywalić obsługę tego świństwa, bo i tak nie będziesz używał ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mne natomiast odwrotnie - tez metoda testow pod linem :) APICpowodowalo sypanie sie, ACPI dziala calkie git - po wylaczeniu tego pierwszego wszystkie problemy ustaly - moim zdaniem trzeba poprostu pokombinowac z jaednym i z drugim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ucieszyłes mnie że nie potrzeba reinstalki - napsaiłes że nic nie trzeba wybierac przy instalce :) a ja źle zintepretowałem fakt, ze nie trzeba reinstalwoać :) cóż:) narazie się pomęczę, bo mam praę spraw doz ałatwienia z kompem - w weekend wybrubuję obydwie metody....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakies problemy z defragmentacja dysku s-ata? Dokladnie Nortonem 2003. U mnie cos dziwnie sie zachowuje, zrobi kilka procent i kicha. Dysk stuka ale nic sie nie dzieje. Przy defragmentacji softem z XP jest wszysko OK. Moze to nie wina sprzetu tylko Nortona ?? Musze sprawdzic nowsza wersje ( a moze jakis inny dobry progam do defragmentacji ?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was tez myszki optyczne swieca nonstop (rowniez po wylaczeniu kompa) ? Mozna to jakos naprawic ?

Wczoraj w koncu zreistalowalem winde z APIC on i ACPI off - na 11 IRQ usadowily mi sie usb, sata-raid oraz radeon :? rowniez IRQ 10 ma dwa urzadzenia - mozna cos z tym zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos myszki to mam A4TECH WOP-49 i nie świeci po wyłącdzeniu budy natomiast nie zawsze działa po jej włączeniu :D muszę wyciągać z gniazda i wtykać wtedy zaskakuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jeszcze troche czasu minie kiedy wszystko bedzie smigać na TIP-TOP...kumpel ma DFI Lan Party rev B i nie moze grac w FarCry , N4Speed Underground, nie dziala mu Tuner TV nie ma dzwieku...oraz problem defragmentacja dysku SATA...oraz przy kazdym uruchomieniu kompa wyskakuje mu scandisk.....sprawdzanie poprawnosci plików......acha i ostatni chyba najbardziej denerwujacy problem to ze raz na 5-6 wlaczen kompa......nie dziala klawiatura oraz mysz....nie reagują.....trzeba nacisnac reset <i to tesz nie zawsze pomaga>.....jesli nie pomaga.....to wylaczenie kompa....na twardo......i za chile wlaczyc ponownie.......wtedy jest wszystko OK......ale za jakis czas <kilka wlaczen> dzieje sie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano lol :>

to ja zostane przy Abiciku :))

swoja droga na niepodkrecoym mobo z oficjalnym biosem tez sa te wszystkie problemy?

bo jesli tak to przeciez mozna reklamowac ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie z tymi problemami probujemy sie uporac po swojemu.......troche zachodnie fora......ale to tylko robi mentlik w glowie ....ludzie mają tyle problemów z ta plytą ze......ja na razie na pewno bym nie wymienil swojego nf7-s na to mobo......a najsmieszniejsze w tym wszystkim jest to ze wiekszosc ktora kupila te plyty to wlasnie wlasciciele NF7-S.......jesli nic z tego nie wyjdzie pewnie kumpel bedzie reklamowal.......ale jak znam zycie...pewnie bedzie....a jakie ma pan sterowniki .....a jakiego windowsa......itp.....tysiac pytan...........a zadnego rozwiazania......tylko 2 tygodnie w plecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i macie troszke racji z tymi problemami :? Ta plyta ma swoje "humory". Wiekszosc problemow napewno da sie rozwiazac biosem ktory bedzie mial rece i nogi. Za cholere nie wrucil bym spowrotem do Abita :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazylem zadnych profitow po wylaczeniu ACPI (wyzsze FSB, lepsza stabilnosc) a zaczelo mni dzaznic wylaczanie kompa z guzika i wrocilem do ACPI on (reinstalka). Zreszta na stabilnosc nie moge nazekac, za to zaczyna mnie irytowac ta myszka nonstop swiecaca :( nie da sie tego wylaczyc ani w biosie, ani na plycie nie ma zadnej zworki, co jest :?:

 

ps. ja bym tam nie wracal do abita dla zasady :lol: a tak serio to potrzebowalem mnoznikow 10 i 10.5 z wysokim fsb i poprawnie dzialajaca macierze na Sata, a tego abit nie oferowal i chyba nic sie nie zmienilo ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiałem nad kupnem tego mobo i się napewno narazie nie zdecyduję (dopuki nie będą rozwiązane te wszystkie problemy),poprostu szkoda moich nerwów i czasu ,bo akurat moje jest stabilne jak skała (nawet ten problem z wtyczką zasilającą i Soltekiem nie występuje u mnie)

a przy okazji jest to nie do pomyślenia żeby tak droga płytka sprawiała tyle kłopotów :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...