Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

Poradźcie rodacy co mam robić bo mnie krew zalewa, konfig jak w podpisie i co chwile resety zwiechy i inne niedogodnienia :( czy to może byc wina płyty ponieważ na ASUSie jakoś nie miałem takich problemów a może któryś z podzespołów niebardzo lubi DFI ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaladujcie nowego biosa, a pozniej sprawdzcie ustawienia pamieci. Jest wiele dziwnych parametrow, strenght itp. ustawcie na auto i sprawdzcie jak wam pozniej bedzie szlo.

Za 10 dni mija miesiac od wyslania plyty do siriusa .....

Wczoraj napisalem maila, bez odpowiedzi....

Wiecie jak sie zle patrzy na mobila, DDR 500 i chiefteca bez zycia ??Zaladujcie nowego biosa, a pozniej sprawdzcie ustawienia pamieci. Jest wiele dziwnych parametrow, strenght itp. ustawcie na auto i sprawdzcie jak wam pozniej bedzie szlo.

Za 10 dni mija miesiac od wyslania plyty do siriusa .....

Wczoraj napisalem maila, bez odpowiedzi....

Wiecie jak sie zle patrzy na mobila, DDR 500 i chiefteca bez zycia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprubowac ktorys z tego:

http://www.dfi-street.com/userbios.html - czytaj to duzymi literkami :D

http://www.dfi-street.com/bios.html

a z tego do wyboru do koloru.

Wlasnie mi w siriusie powiedzieli ze do konca tygodnia mi wysla plyte... I prawdopodobnie dostane nowa !!! YUPPIE!!! :) Ide zamowic Mobila 1.45 Vcore :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3 dni ide kupić sobie tą płytę, najprawdopodobniej w http://www.computer.istore.pl/ bo w wawie są (thx for link).

Jakieś słowa dla początkującego z DFI? Nowy bios od razu? Wcześniej miałem ABITa NF7-m na nf2 igp, w połączeniu z pamięciami elixira kręciło sie to jak... scentrowane koło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wyłączeniu acpi się z mieniło :D są tylko restarty, freezów juz nie ma....teraz zainstaluję system z apci i apic off naraz...

U mnie APIC jest wlaczone a ACPI wylaczone i chodzi bez zwiech i freezow. Powodzenia w konfiguracji :D

 

Mam zamiar zmienic 2x256 na 2x512 ramow, moze wiecie jak ta plyta dziala z modulami 512 mega ?? Jakies konkretne pamiatki polecacie ?? OCZ jakies 500MHZ by mnie interesowaly ale bede musial kumpla w USA uruchomic bo u nas to ceny kosmiczne :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RuDi: myslalem ze masz wlasnie na odwrot: APIC - off i ACPI - ON!! wyjasnic mi to prosze!!

sensei: wlasnie sobie przypomnialem o co moze chodzic... w opcjach zasilania jest takie cos jak power on by HOT KEY, mozna ustawic lewy klawisz myszki, albo ALT+F1 albo jesio cosik(chyba). Bardzo mozliwe ze miales ustawione left mose button. Ja osobiscie preferuje ALT+F1

U mnie, komp dzialal ACPI ON APIC ON fsb 260, ale w prime po jakims czasie reboot. Podczas codzienego liczenia SETI bez problemowo dziala 257x10.5. Plyta ma zostac do mnie w tym tygodniu, jesio tylko mobila 1.45 zamowie i bedizemy jechac na nowo.... Poprzedniego opylilem, z mozliwoscia zamiany na ten co go zamowie...jakby sie nie krecil za dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Zulus mam APIC - ON i ACPI - OFF. Innej konfiguracji nie sprawdzalem. Co mam wiecej wyjasniac ? Lepiej powiedzcie czy na 2x512 da sie wykrecic jakies sensowne FSB bo rozne plotki slyszalem. Macie jakies problemy z USB ? Mam kamerke ale nie wiem czy padla kamerka czy USB na plycie , musze sie przejsc do kogos i sprawdzic. Klawiatura USB dziala ,ale diabli wiedza z ta plyta :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to najlepiej oba wylaczyc, APIC i ACPI. Ja tek zrobie, a napewni APIC dam off.

Co do USB, to polecam najnowsze stery, albo to te z CD dla USB 2.0, sa nieco inne. Umnie wieszal sie kompik bez tego.

Mam myszke na USB i zdazalo sie ze wylanczala mi sie co jakis czas, a zaraz pozniej zwieszal mi sie kompik....zraz czyli po jakichs 10 minutach. Dodalem napiecia tu i tam(NB z AUTO na !.7) i sprawa zniknela.

Mobili 1.45 w barwkompie nia ma...nawalili, maja byc za 3 tygodnie :( Przez ten czas pomoduje sobie plytke(radiatorki tu i tam(jesli przyjidze wogle))...tylko nie mam procka do sprawdzenia jak dziala :D

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę na marginesie, nie mogę nigdzie znaleźć konkretnej recenzji dotyczącej "DFI Lan Party II Ultra". Istnieje taka ? Głownie chciałbym porównanie do płyt innych producentów. Będe wdzięczny za linka.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Własnie jestem na kupnie mobo i mam ochote na to DFI lan Party ultraB

 

Tylko to co tutaj przeczytałem mnie troche zaniepokoiło.

 

I w zwiasku z tym mam kilka pytan.

 

Czy problemy z ta płyta sa rowniez na standardowych ustawieniach max fsb jakie bede miec nie przekroczy 210mhz czy nie bedzie kłopotu z pamieciami OCZ 512 Rev 2 w jednej kosci.

 

Nie chce zaliczyc wtopy i sie meczyc tygodniami z ta płyta.

Prosze o rady.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz miec max 210 FSB to lepiej kup cos innego np Abita NF7 ale jak masz ochote na 250+ to DFi bierz. To jest moja wlasna opinia, koledzy pewnie sie ze mna nie zgodza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi własnie chodzi o ta płytke nie chce abita w tej chwili mam asusa A7N8X E-Deluxe i własnie mysle o wymianie na to DFI ma fajne wyposazenie i kozacko wyglada tylko czy nie bedzie z nia problemow??

Poniewaz nie jestem jakims specem w tych sprawach i nie chce sobie potem włosow z nerwow wyrywac ze cos mi nie chce działac.

 

zatem czekam na sugestie innych urzytkownikow.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta jak kazda inna. Jesli wyznacznikiem jest kozackosc, cokolwiek wedlug ciebie to nie jest, to bierz, na co czekasz ? Wszelkie problemy wynikle z ta plyta biora sie z maxymalnego katowania jej wysokimi FSB/Vcore/Vdd/Vdimm. Jesli w to sie nie bawisz, to standart bios i HEYAH :D

 

Czasami ondosze wrazenie ze skladaja to recznie, bo kzada plyta jest inna i inaczej sie zachowuje...Byla kiedys taka cool fotka z muzynkami w szalasie jak skladali.... Tak wlasnie widze linie DFI :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest naprawdę wypasiona ale bywa kapryśna no i niestety jak i w wielu innych przypadkach trafiają się kiepskie egzemplarze. Jeżeli zależy ci na stabilności to zostań przy ASUSie - to sprawdzona marka - a w przeciwnym wypadku to tylko DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie problemy wynikle z ta plyta biora sie z maxymalnego katowania jej wysokimi FSB/Vcore/Vdd/Vdimm. Jesli w to sie nie bawisz, to standart bios i HEYAH :D

czyli jak ja kupie przeloze ramy , proca to bedzie slicznie dziala az nie zaczne sie nia bawic i nie zepsuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad płytą dla bartona 2500 mobile ale po przeczytaniu paru postów (okrzyk przerażenia) doszlem do wniosku ze chyba tej plyty nie kupie. Abit NF7 chyba lepszy :) Życzę miłego "ujeżdżania" tej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest naprawdę wypasiona ale bywa kapryśna no i niestety jak i w wielu innych przypadkach trafiają się kiepskie egzemplarze. Jeżeli zależy ci na stabilności to zostań przy ASUSie - to sprawdzona marka - a w przeciwnym wypadku to tylko DFI.

Własnie teraz mam asusa no i mam z nim same problemy dosłownie ogłupiec mozna cały czas trafia do servisu.Zatem nie chce miec powtorki z rozrywki i wreszcie sieszyc sie pozadna i stabilna płyta.Nie chce jej mocno katowac max fsb na jakim bede pracował to 200-210mhz zatem czy przy takich ustawieniach płyta rowniez moze okazac sie kaprysna czy tylko przy jakims wiekszym katowaniu.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie myślcie że jestem upierdliwy czy jak :) ale czekam i czekam i naprawde nie widze żebyście poczynili jakieś kroki w kierunku maksymalnego stabilnego FSB ( brawo dla kolegi za screen na 280 ).

 

Do roboty :!: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...