Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

Może kogoś to zainteresuje (np. Ciebie Zulusman :) ),bo jest ogłoszony konkursik na najwyższe stabilne FSB osiągnięte na DFI. Tu link -> http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=52126

Tak więc zapraszam, pokażcie,że Polak potrafi :D (sam chętnie wziąłbym udział,ale z moim max 250MHz i to z jedną kostką-pożyczoną,bo na swoich to porażka nawet z 1x512MB, nie mam tam się co pchać :/ No ale może się uda zmienić pamiątki w najbliższym czasie,to wtedy powalczę...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wkońcu udało mi się ustawić jakoś tego kompa

a więc 240*10 vcore 1,70 vdimm 2,9 :D :D (a nie 3,3 ) napięcie nb 1,7 (wsumie tak sobie szczeliłem z nimi i poszło GM parę razy(to najważniejsze) a prime właśnie idzie )

bios hellfire

Ps (z włączonym apic i tym drugim aipc czy jakoś tak)

Zacznę się bawić dalej jak tylko pochodzi prime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka!

Może wie ktoś gdzie można kupic DFI Infinity w krakowie?>???

Muszę ją mieć jaknajszybciej się da bo swoją starą płytę sprzedałem a z nówka trochę sie pomieszało(zabrakóoi w pcprojekcie)...........

Dajcie jakies info na sklep gdzie można ją dostać.

Będę wdzięczny za pomoc dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gdzie :?:  w Pcprojekt ,sam kupowałem we wtorek ,cena 370zł

Oczywiście byłem w pcpojekcie w środę i wychodzi na to że kupiłeś ostania bo zabrakłóo...... :evil: i będą dopiero w przyszłym tygodniu.....

Nie wiesz gdzie można ja jeszcze dostać ..?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich przejsciach zpyta, dochodze do wniosku ze nie nalezy bawic sie bateryjka...zawsze jak sie nia bawilem, to mi padal bios...juz 3 razy...a jak sie nia nie bawilem, tylko grzecznie jumplem manewrowalem, to wszsytko bylo wporzo...

A ja nigdy nie bawilem sie jumperkiem tylko zawsze bateryjka (nie mam kompletnie dojscia do zworki) i dziala, wiec chyba twierdzenie chybione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak na razie lecą na 245 na tym samym napieciu co wyżej (jak coś to bedę edytował tego posta i powiadamiał o kolejnych małych kroczkach :wink:

narazie 250 na 3,1 (ramki już nie wyrabiają)

 

tak dla informacji używam tego biosu http://hellfire.enclavenet.com/N24ID619-3EG-REV3.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i "Piesek zdechł" ale chyba na dobre. Wczoraj winda zaczeł się wieszać już na Defaultowych ustawieniach :D a potem już po restarcie płyta nie wstała :cry: 4x czerwone diodki i koniec na razie nie pomagają zabiegi clear Cmos itp chyba bede zmuszony oddac do serwisu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbywam się Pozbywam się praktycznie nowej LP NFII ultra B. Zamęczyła mnie. 9-12h w Prime95 potem........ zwiechy, trudności w odpaleniu kompa. Wszelkie konfiguracje BIOS. Przeróżne napięcia. Zachowywała sie zupełnie nieprzewidywalnie.

Jesli ktos reflektuje na to całe pudło z zabawkami to polecam Allegro( 660907)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak szybko się poddać :lol: :P Na Twoim miejscu po prostu spróbowałbym przeflashować BIOS'a,a nie od razu rezygnować...

BTW,ciekaw jestem,jaka w takim razie będzie Twoja następna płyta,bo po prostu lepszej pod AMD nie ma :P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w końcu z tymi biosami hellfire :?: ,bo ponoć jest mniej o jakieś 200mb w zapisie i mniej też w odczycie (aida),bo mi się jak narazie nie chce zmieniać ,a taka informację dzisiaj dostałem

Więc niech sie ktoś wypowie kto te biosy miał wgrane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zmieniałem wielokrotnie. Najstabilniej działała na przedostatnim firmowym(listopad 2003).

Obecnie, od 2 dni, "dosiadam" ABIT NF7-S i.. SPOKÓJ.

Przy tych samych ustawieniach- PRIME katuje kompa od kilkunastu godzin. Na dzieńdobry odpaliłem FSB 440 (wiem- to nic takiego) a procesor 2450. Działało -ale to wymaga sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

Witam panow.

 

Przeczytalem ten topik ze 2 razy lol. Troche mnie przeraza ta plytka LP ale mimo to ja zamowilem. Mam nadzieje ze mi pomozecie jakby co :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widze ze jedynie Rudi ma spokuj ze swoim dfi

 

Moja padła definitywnie przy zakładaniu bloku - porysowałem sciezki - 5 sztuk obok czipsetu

 

Przyczyna problemów sa chyba wersje płyty - poruwnajcie te od rudiego i swoje - znaczy te które padały bo wiem ze sa dwie i tu chyba lezy pies pogrzebany - moja hodziła z hynihami bez problemy na 260 mhz nawet gdzies kiedys topic był, no i Vmody były dla procka i pamieci - problematycznie było jedynie z napieciami powyzaj 2.2 V dla procka - cos niewyrabiało

 

Ogulnie całkiem fajna płyta

 

No i jak ktos chce plecak to niema sprawy moge sie pozbyc - a płyty chyba juz nieuratuje - moze ktos zna jakis sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was...

 

No i wkoncu mnie dopadlo... flashowalem BIOS i [gluteus maximus] plyta siadla nie wstaje... Czy jest ktos z 3miasta kto ma programator albo jakis serwis... lub ewentualnie ktos kto ma DFI i zgodzil by sie ha HOT-FLASHa??

 

Bardzo prsze o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , hyba kazdy wie czym ja sie zaimuje !!!

 

 

do wszystki mam pytanie

 

jakie som naiwysze winiki FSB i stabilnosc na DFI LanParty II Ultra B

 

Max i przecietna

 

chcem wiedziec bo mam zamiar roszezyc Modifikacie biosuw :wink:

 

 

by -=Merlin=- :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srednio co najmniej 240MHz calkowicie stabilnie bez zadnych modow. max roznie w zaleznosci od ustawien pamieci (cpu interface, command per clock itp) - widzialem 250-270.

 

UWAGA: dzisiaj wgrywalem w pracy najnowszy oficjalny BIOS (z lipca) majacy obslugiwac semprony i plyta umarla po flaszowaniu. Otstrzegam przed tym BIOSem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srednio co najmniej 240MHz calkowicie stabilnie bez zadnych modow. max roznie w zaleznosci od ustawien pamieci (cpu interface, command per clock itp) - widzialem 250-270.

 

UWAGA: dzisiaj wgrywalem w pracy najnowszy oficjalny BIOS (z lipca) majacy obslugiwac semprony i plyta umarla po flaszowaniu. Otstrzegam przed tym BIOSem!!!

 

Mi tez wlansie siadla po tym biosie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by -=Merlin=-: moj osobisty rekord to 272, niestety nie zakwalifikowalem sie do rankingu z powodu nieprzejzystosci screenow(mgla jak ;) ) oraz braku orba etc. Pozniej plytka dzialal z fsb 250 spokojnie i nie chciala pojsc wyzej niz 260 na dluzej niz 3 dni stale obciazona. Teraz dziala juz 3 tydzien na 245. Malo, bo procek nie wyciska wiecej....10x245.Plyta w zaden sposob nie modowana. Dodam ze na egzemplazu poprzednim - spalil sie jakos i poszedl do serwisu - uzyskalem w pelni sabilne 257x10.5(dzialal przez 5 tygodni 100% load), ale na innym procku. Co sie stalo z plyta jest opisane w tym watku.

pozdro.

 

rapra: masz zwyczajowe 4 ledy ??

Ten biosik jest oficjalny, czy wygrzebaliscie jakas bete skads ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by -=Merlin=-: moj osobisty rekord to 272, niestety nie zakwalifikowalem sie do rankingu z powodu nieprzejzystosci screenow(mgla jak ;) ) oraz braku orba etc. Pozniej plytka dzialal z fsb 250 spokojnie i nie chciala pojsc wyzej niz 260 na dluzej niz 3 dni stale obciazona. Teraz dziala juz 3 tydzien na 245. Malo, bo procek nie wyciska wiecej....10x245.Plyta w zaden sposob nie modowana. Dodam ze na egzemplazu poprzednim - spalil sie jakos i poszedl do serwisu - uzyskalem w pelni sabilne 257x10.5(dzialal przez 5 tygodni 100% load), ale na innym procku. Co sie stalo z plyta jest opisane w tym watku.  

pozdro.

 

rapra: masz zwyczajowe 4 ledy ??

Ten biosik jest oficjalny, czy wygrzebaliscie jakas bete skads ?

Oficjalny BIOS ja sciagalem ze stronki www.dfi.pl ... :| troche zwala :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by moje mobo jeszcze zyło to bym ci zrobił :( ale niestety umarło - porysowałem przy zakładaniu wc

 

Tak mimochodem screna sciagnołem z mego starego topicu o dfi no i całosc na pamieciach hynixa i jakims niefirmowym biosie niepamietam kto go robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAPA A naucz sie k... czytac - powiedziałem ze porysowałem płyte i umarła a screny sa z mego - MOJEGO - I MOJE - topicu ( czytaj kiedys tam przezemnie załozonego ) robione na płycie kiedy jeszcze zyła i miała sie dobrze ( czztaj ze proacowła pełna para ) 250 - 255 fsb w pełni stabilne.

A jak k.... niewierzysz to poszukam sobie ten topic i ci wieczorem wkleje

 

 

wlkeje jeszcze raz i sobie przeczytaj

 

Jak by moje mobo jeszcze zyło to bym ci zrobił ale niestety umarło - porysowałem przy zakładaniu wc

 

Tak mimochodem screna sciagnołem z MEGO STAREGO topicu o dfi no i całosc na pamieciach hynixa i jakims niefirmowym biosie niepamietam kto go robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...