Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

DoctorPulse: Ja tak mialem. Wez wlacz kompa, jak ci stanie na 3led, to go tylko zresetuj, nie rob CLEAR CMOS...sprawdz co bedzie... Ja przez ciagle Clear cmosy i wyciaganie baterykli bios wykonczylem ;) Czasem swiecila dioda 2, czasem 4 ale najczesciej 3. Rozwiazaniem bylo wlaczenie kompa za 2gim razem(PAD! - powerdown - clear cmos - 3led - reset - power up :) )

troche cierpliwosci i u mnie zawsze dziala....

RIKER: Czekamy zniecierpliwoscia. Mi to nie pomoze, ale napewno znajda sie panowie z BH-5 gotowi meczyc swoje sprzety :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kurde nie moge wycisnąć fsb wyższego niż 230 stabilnie :| Jakis czas mialem stabilne 250 (tak mi sie tylko wydawalo) a teraz zonk. ACPI i APIC mam powłączane. Zasilacz ok, w biosie wsio dobrze poustawiane, próbowałem wieeeeeeeelu konfiguracji. Mieliście też tak? Ja sie nosze z zamiarem wyłaczenia ACPI, myślicie że to coś pomoże ?

 

Miałem biosy:

11/28 <- taki średni, napewno lepszy od 6/19 ale nie da sie zrobic CPC on/off

6/19 <- porażka całowita

1/31 <- poki co najlepszy i teraz wlasnie go uzywam

 

i zamierzam jeszcze sprobowac 4/29 ale to dopiero za tydzien jak bede mogl to bezpiecnzie zrobic bo czytalem ze duuuuzo plyt nie wstaje po flashu na ten bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czym sie ekscytujecie, chyba przeoczyliscie mnoznik 6 Dołączona grafika

Dobrze dobrze ale ja myslalem, do tej pory, ze na palomino takie fsb jest raczej nie do przeskoczenia.

widac po Waszym rozumowaniu niedostatek ilosci godzin spedzonych na lekcjach fizyki.

kazdy procesor pojdzie na kazdym FSB - to plyta i pamieci ograniczaja mozliwosci osiagniecia wysokich FSB.

co powoduje problem? po pierwsze mozliwosci pamieci, po drugie mozliwosci ukladu NB (to tez 'procesor'), po trzecie konstrukcja plyty glownej (potrebna wlasciwa propagacja sygnalow miedzy ukladami). Proesor ma tak mala strukture, ze nawet przy FSB 500MHz nie daloby sie zauwazyc problemow wynikajacych z za duzej powierzchni obwodu w stosunku do dlugosci fali.

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czym sie ekscytujecie, chyba przeoczyliscie mnoznik 6 Dołączona grafika

Dobrze dobrze ale ja myslalem, do tej pory, ze na palomino takie fsb jest raczej nie do przeskoczenia.

widac po Waszym rozumowaniu niedostatek ilosci godzin spedzonych na lekcjach fizyki.

kazdy procesor pojdzie na kazdym FSB - to plyta i pamieci ograniczaja mozliwosci osiagniecia wysokich FSB.

co powoduje problem? po pierwsze mozliwosci pamieci, po drugie mozliwosci ukladu NB (to tez 'procesor'), po trzecie konstrukcja plyty glownej (potrebna wlasciwa propagacja sygnalow miedzy ukladami). Proesor ma tak mala strukture, ze nawet przy FSB 500MHz nie daloby sie zauwazyc problemow wynikajacych z za duzej powierzchni obwodu w stosunku do dlugosci fali.

pozdrawiam!

Nie zgodze sie z Toba ze procek niema znaczenia. Moja MOBO testowal RIKER i u niego spoko szla na 260MHz, pamieci mam 533MHz (tez testowane)... w te wakacje mialem juz 3 procki i tak oto 1 szedl max na FSB 230, nastepny na 240 a ten co mam teraz na 250... nie zmienialem biosu ani nic w configu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dorwałem LP NFII Ultra B z Action. Na PCB napis:" Made in Taiwan, rev. A. " :) Made in Taiwan zamalowane białą farbą :evil: , a na odwrocie naklejka : Made in China :roll: . Na okładce instrukcji napis : " rev. A + ". Ki ch.. ???

 

http://republika.pl/m2o2/images/taiwan.jpg

 

2. Zaizolowałem CPU i uruchomiłem FC. Na CPU interface : Optimal, FSB 233, Vcore 1.95 V i bez cudowania chodzi stabilnie na 2800. Przy FSB 250 i 3000 MHz uruchamia się i chodzi w DOS-ie, ale każda próba wejścia do windy to black screen. Przy ok. 3050 nawet nie uruchamia się...

 

http://republika.pl/m2o2/images/2608.jpg

 

3. Rapra - wydaje mi się, że jednak niektóre CPU ( np. Barton Mobile ) wolą mniejsze FSB. Np. mój bartek w MHz jedzie wyżej przy niższym FSB.

 

4. Dwie rady jeśli ktoś będzie zakładał FC lub PC na LP Ultra B:

- odległość pomiędzy południowym brzegiem socketu a kondensatorami jest bardzo mała - izolacja musi być cienka żeby założyć parownik. Można zalać tę ścianę wraz z kondensatorami jakimś silikonem i skierować powietrze z dodatkowego wentyla, inaczej będzie rosiło.

- W biosie opcja PC Health Status musi być Disabled, inaczej przy ujemnej temperaturze w trakcie bootowania pojawi się odczyt w granicach 250 stopni i zablokuje kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mam szansę, bo jak widzisz na screenie przy 2800 temp. waha się pomiędzy - 13 a -16 w zależności od stresu. Fajnie by było przeskoczyć Duncana, ale :

- mój proc to weteran - rdzeń jest ukruszony w dwóch miejscach :( i tak cud, że działa 8O

- Duncan jeśli dobrze pamiętam ma wersję 1.45 V, a ja niestety 1.65 V

- najważniejszy powód to jednak taki, że dopiero z soboty na niedzielę załóżyłem izolację i dopiero w miarę wolnego czasu sprawdzam czy nie kropelkuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

1. Dorwałem LP NFII Ultra B z Action. Na PCB napis:" Made in Taiwan, rev. A. " :)  Made in Taiwan zamalowane białą farbą  :evil: , a na odwrocie naklejka : Made in China  :roll: . Na okładce instrukcji napis : " rev. A + ".   Ki ch.. ???

Ja mam dokladnie to samo, tyle ze mobo jest z pcp. made in taiwan zamalowane biala farbą, rev. A Pociaszam sie jednak tym ze to mobo z taiwanu a te plytki rzadziej padają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adasi: Zapodaj sobie programik 8rdavcore w dobrej wersji(wg mnie nie najnowszej) i sprawdzaj...wlacz prime i sobie co pare fsbsmigaj... Moj procesor nie chcial dzialac wiecej niz 2.3 GHz z fsb 230... Cierpliwosc pokazala, ze procesor na FABRYCZNYM!!! biosie wyciska fsb250(cpc ON) - 2,5 GHz...a wiec cierpliwosci.

Carl Orff: Moj pierwszy model byl z taiwanu - wymiatal....Rzadzil poprpsoru - az sie zjaral ;). Obecnie mam CHiny po remoncie(fabrycznym) i plyta dziala tak sobie.... Fsb wysokie to max 272ale na jakies 20 minut....Max MHz to okolo 2500, a przy Vcore 1.85 wiesza sie wszsytko mimo temp 49.... Na poprzedniej plycie ten sam procesor dziala na 1.95 Vcore i w prime mial czasem 61 stopni(i`m an idiot ;) ) a wszsytko chulalo jak trzeba.

Podziekuje chyba plytce LP NFII UB na rzecz "innej dobrej" - niekoniecznie na SA

pozadrawiam

 

P.S: 3 wymiany biosu(okolo 50 zl kazda), miesieczna przerwa w komputeryzacji (spalona plyta) daje do myslenia.... to najdrozsza w utrzymaniu plyta swiata! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh cierpliwoscie jeszce mam troche :) Wczoraj i przedwczoraj caly dzien siedzialem z prime i 8rdavcore. Pare ciekawych rzeczy zauwazylem i nawet mialem stabilne prime na 250 przez 2h 17min a potem juz max to bylo 10min :(

 

Jak to jest z tym APIC i ACPI? Ma to jakis sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg moich obserwacji nie...

U mnie tez jest bardzo roznie z primem...ale sprawdz jeszcze superPI..jest lepsze od prime - szybciej da wynik...

Plyta ma cos dziwnego w sobie, po osiagnieciu pewnego rezultatu, dziala spokojnie a po jakims czasie zaczyna sie wieszac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najlepsze ze jak dam za duzo i sie wali a potem przywróce stan pierwotny to też jest niestabilnie :D Za to jak przywróce z Cmos Reloaded to jest stabilnie heheh :lol:

Jakie masz vdd ustawione u siebie ?

 

Update:

Właśnie sprawdzałem APIC i ACPI, nie dało to zupełnie nic :evil: Moze 230 to max mojej płyty :evil: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mam szansę, bo jak widzisz na screenie przy 2800 temp. waha się pomiędzy  - 13 a -16 w zależności od stresu. Fajnie by było przeskoczyć Duncana, ale :

- mój proc to weteran - rdzeń jest ukruszony w dwóch miejscach  :(  i tak cud, że działa  8O  

- Duncan jeśli dobrze pamiętam ma wersję 1.45 V, a ja niestety 1.65 V

- najważniejszy powód to jednak taki, że dopiero z soboty na niedzielę załóżyłem izolację i dopiero w miarę wolnego czasu sprawdzam czy nie kropelkuje...

ja tz mam wersje 1.65 i co wcale nie jest gorsza w niczym, co do ukruszonego rdzenia , ze jest ukruszony to w cale jeszce nic nie skreśla

myśle ze to tak jak ja teraz ma mz grafa kwestia czasu trzeba sie zapoznac z nowym sprzetem i bedzie mozna go pokatowac jak juz sie go rozpracuje :D

powodzonka życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj 1.65 dziala lepiej niz 1.45 ktory testowalem niedawno....na tych samych ustawieniach....Problemy z plyta opisywalem. Moze to tez byc wina chlodzenia ktore podczas serwisu uleglo rozlozeniu....

W kazdym badz razie, 1.65 niczym nie ustepuje 1.45 w O/C - wszsytko zalezy od konkretnego modelu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czym sie ekscytujecie, chyba przeoczyliscie mnoznik 6 Dołączona grafika

Dobrze dobrze ale ja myslalem, do tej pory, ze na palomino takie fsb jest raczej nie do przeskoczenia.

widac po Waszym rozumowaniu niedostatek ilosci godzin spedzonych na lekcjach fizyki.

kazdy procesor pojdzie na kazdym FSB - to plyta i pamieci ograniczaja mozliwosci osiagniecia wysokich FSB.

co powoduje problem? po pierwsze mozliwosci pamieci, po drugie mozliwosci ukladu NB (to tez 'procesor'), po trzecie konstrukcja plyty glownej (potrebna wlasciwa propagacja sygnalow miedzy ukladami). Proesor ma tak mala strukture, ze nawet przy FSB 500MHz nie daloby sie zauwazyc problemow wynikajacych z za duzej powierzchni obwodu w stosunku do dlugosci fali.

pozdrawiam!

Nie zgodze sie z Toba ze procek niema znaczenia. Moja MOBO testowal RIKER i u niego spoko szla na 260MHz, pamieci mam 533MHz (tez testowane)... w te wakacje mialem juz 3 procki i tak oto 1 szedl max na FSB 230, nastepny na 240 a ten co mam teraz na 250... nie zmienialem biosu ani nic w configu...

ja nawet mobo poisona odpalalem na 270FSB i tu widac ze to jednak proc ma tez duzo do tego, a on na niej nawet 250FSB przekroczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie tą płytkę w nadzei, że uda mi wycisnąc maxa z mojego Athlona XP-M 2500+. Na wcześniejszym EPOX'ie RDA3+ miałem max. 2.3 GHz, a i teraz mam to samo i to przy napięciu 1.825V !!! Czy ktoś wie co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

 

moje MoBo poszło do serwisu,teraz 2 tygodnie czekania i bez kompa :( znmieniam proca na 2500+M zobacze co z niego wycisne.

Zulusman dzięki za rade ale już zapóźno oddałem kompa do serwisu,będę pamiętał następnym razem co zrobić.

 

Denerwuje mnie jedna rzecz,że po wyciągnięciu baterii komp jakby umarł,ciekawe czemu sie tak zachował??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam fsb 250 i nie wiem czy stabilnie :lol:

Wg SuperPI spoko, pare godzin grania w gry i intensywnego uzywania kompa i też ok. Prime wywala się za to po godzinie.

 

Sam nie wiem czy mu wierzyć bo np na abicie miałem tak że Prime mi szło ponad 8 godzin spokojnie a odpalenie pierwszej lepszej gry kończyło się widokiem pulpitu :P

 

Dałem bios 6/19 ten modyfikowany, Hellfire coś tam cośtam rev.3

 

Dałem teraz CPU Stability test, ja przetrwa z 5 godzin znaczy sie będzie stabilnie mam nadzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra więc mam teraz taką sytuację :) :

Super PI przeszło mi juz 3 razy 32mb bez błędów,a pare razy jeszcze inaczej testowałem i też bezbłędnie.

CPU Stability test chodziło ponad 15,5h bez zwiechy : www.gorajec.net/Adasi/stabilnie.jpg

Za to prime oczywiście się wywala po jakimś czasie... Gry idealnie, żadnych oznak niestabilności. Ciekawą rzecz jeszcze zauważyłem (nie wiem czy ktoś juz o tym pisał). Otóż jak juz mialem stabilnie to co teraz mam i dałem nieco więcej na fsb to system stał się niestabilny, chciałem przywrócić stabilne ustawienia. Zrobiłem tak przestawiając wszystko w biosie, daje superPI na wszelki wypadek i mi sie wywala :| Wchodze do biosa, wszystko ok, dałem więc zeby zloadował z CMOS RELOADED, komp sie odpala na tych samych ustawieniach i znowu wszystko jest ok :D Dziwne ale prawdziwe, miałem już tak nie raz. A dioda power mi miga non stop, nie ważne co robie hehe :P :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wic jak dla mnie nie masz kompa stabilnego ,bo to czy Ci komp się nie wyłącza w grach zależy tylko od gier ,bo np jak w Twoim przypadku Super PI przechodzi Ci bez problemu i przy tym prime Ci się (_,_)-czy to włącz np taka grę jak Championship Manager 4 i pograj z pięć godzin i pewnie Ci się wywali ,a tak w ogóle to np u mnie jak jeszcze miałem solteka to Super PI mi śmigało ,prime nie ,a Gry po miechu zaczeły się dopiero sypać

A co do tej fazy z CMOS RELOADED mam to samo tylko u mnie to występuje w Gold Memory(tzn jak nie wgram to mi się sypie)

PS Bios ten sam :wink:

PS2 dioda mi nie miga tylko świeci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem na zagranicznych forach o prime jeszcze i juz nie patrze na to. Stabilnosc prime rowniez zalezy od softu niestety. Po co mi stabilnosc prime jak wszystko inne dziala git?. 15godzin testu proca w cpu stability jednak cos znaczy... Dzis tez katowałem kompa niekiepsko i nic. Poza tym wiele osob ma problemy z prime na DFI, wywala idiotyczne błedy.

 

Poza tym komp potrafi być Prime stable a nawet gry sie nie włączają bo system pada o czym pisałem na początku tego topicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DoctorPulse: Opisywalem to zjawisko jakis czas temu. Padl ci biosik - swiecily 4 ledy... wystarczy reflashnac biosik i mozna dzilac dalej. Trwa to jakies 10 minut, tylko trzeba miec sprzet albo kolegow co maja... Niektorym baterykla pomaga a niektorym nie....radze sie nie bawic...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja testowalem prime i zajednym razem elegancko mi dziala a za innym wywala, a super Pi 32 przechodzi bez zadnych bledow.

 

Juz nie testuje Primem tylko Super Pi i Memtestem :P i to mi w zupelnosci starcza, komp chodzi caly dzien, gram sucham muzyki itp i nie zauwzylem zadnych oznak niestabilnosci !!!

 

256Mb BH5 3.3v e,a,e;11,2,2,2,2.0,13,15,

3,3,5,3,2,2,3,e,e,f,e

 

http://members.lycos.co.uk/riker1986/BH5/32Pi.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

hlopaki ja pracuje nad nowym biosem dla dfi mam kilka problemuw jeden z waznych problemuw jest temp. podczebuje kilka pics MBM

Vol.

5.0V

-5.0V

12.0V

-12.0V

************

Temp Dioda

 

W83L785TS-S Diode = CPU Diode 8C wow co to za temp ???

 

tu troszeczke z kupialem moze ktos wiecej inforamaci podac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o mojej DFI :P

 

Kupiona na waksach od Rikera :) Chodzi bardzo ładnie, raz mnie mocno przestraszyła... nie chciała się obudzić ale po kilku zabiegach z insertem, baterią itp ruszyła :lol: Na moich nowych ramach (Kingston PC333) śmiga bardzo ładnie - 3.3V 2-3-3-11 FSB 256 VDD 1.9V CPC ON. Bios Hellfire Fired Romsip rev 3 :) Jednym słowem polecam - najlepsza mobo jaką do tej pory miałem :P

 

Jej jedyna wada to zaniżanie napięć CPU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam problem :/

Mój config to :

DFI Lan Party NF II ultra B

Barton mobile 1,65 V

1024 MB CORSAIR cl3

tagan 380W

maxtor 200 GB

 

Już 3 razy mi sie pojawił dzisiaj niebieski ekran z komunikatem :

 

HARDWARE MALFUNCTION

All your hardware vendor for support

*** THE SYSTEM HAS HALTED ***

 

 

:/:/

 

Sprzęt mam od 2 dni.

Bios, który mam to Tictac 1,31 (dzisiaj wgrałem - moze to przez niego ?)

Mam wyłączone ACPI i dysk na LBA .

Sprzęt w tej chwili nie jest w ogóle podkręcony tylko ramki ustawione na cl 2,5

Winde mam w tej chwili win xp pro sp1 pl

To sie pojawia za każdym razem jak zostawie na chwile kompa i nic nie robie. Co to jest? Czym to moze byc spowodowane ????

HELP !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwazlem po paru testach i O/C ze najlepszym biosem do Infinity jest 6/19 :P i tego biosika wlasnie polecam

 

z tad mozecie sciagnac go i inne biosy tez

Biosy Infinity

 

Teraz zamierzam zrobic malego moda, takiego jak widac na zdieciu :P

aby wiecej wycisnac z Kingstonkow :mrgreen:

 

VdimMod

 

Dołączona grafika

 

do tego bedzie mi potrzebna lutownica, 2 cienkie kabelki i rezystor (potenciometr) 200K ohm

Dołączona grafika

 

mam nadzieje ze mi sie uda :mrgreen:

 

 

Inne Mody DFI tutaj :D

http://www.malvescorner.com/nfii.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...