Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

To raczej problem nie do tego tematu. Może zasiłka nie wyrabia, mój chieftec 420W nie dał rady z radziem 9800...

 

Updejt:

Wczoraj jeszcze troche grzebałęm przy kompie i udało mi sie go ustawić że prime też mam stabilnie :) Musiałem zjechać z vdd i dać większe vcore o 0,050V i jest git hehe :) Chciałem jeszcze troche z fsb przycisnąć ale pamięci na 520 muszą mieć aż 3,2V a nie chce mi sie do nich dodatkowego wentylka robić, może potem...

Timingi: 11-4-4-3-2,5-13-15 niższych jeszce nie testowałem na tym fsb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noooo wkońcu mam mobila i tera czas na testy tej DFI:-)

narazie leci na 11-220 :D 2430 mhz...

Kurde niemiec chyba dał linke gdzie były programy dla OC, muszę wszystko oid nowa zasyssać a nie chce mi się szuakć każdego odzielnie więc byłbym wdzięczny gdyby ktoś dał znaka gdzie znajdę dwonald wszystkich najpotrzebniejszych programów do OC pamięci procka.

pamięc oczywiściehard

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jakiej serii masz procka?

ja na zwykłym spire rock IV kręce go na 11*220.

mam dośc dobrą konfigurację ale jeszcze brakuje mi WC..... będę sie przymierzał do zrobienia swojego pierwszego w zyciu chłodzenia wodą...

Widziałem już fajny bloczek X3M i nagrzewnicę od kadeciaka :-)

qurde kto mógł by mi zapodać jakiś dobry schemat budowy WC na proc i chipset.

no nie wiem czy warto by założyć jeszcze na rdka 9800pro, bo też będę go kręcił...? :?: 8O

Może byłm poruszany temat dla bardzo początkującego w temacie WC?

pozdro

PS Riker mieszkasz bardzo niedalekjo mnie, bo ja koło miechowa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te pamiątki Buffalo 2x256 466 MHz to przypadkiem nie winbondy :?:

Ja mam też od tej formy Winbondy CH-6.

Jak to od czego zacząć? troche śmieszne pytanie :P :o

No pokombinuj z timingami z mnoznikiem i wogóle zapoznaj się z procesorem

PS masz serie jak Adasi, a jemu łądnie lata na 250*10 :) więc kombinuj dziewczyno czy tam chłopaku :-))hehe

Jak będziesz wiedział co dokłądnie potrafi twój procek to inna sprawa....

pozdro [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką dokładnie wersję oficjalnego biosu do lp ultra b polecacie ?

HARDWARE MALFUNCTION

All your hardware vendor for support

*** THE SYSTEM HAS HALTED ***

 

Mam ten komunikat , zauważyłem że zaczął on sie po wgraniu tictaca 1,31.

 

Czekam na odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz wgralem najnowszy oryginalny - zobaczymy jak to bedzie narazie jest dobrze... 240 fsbx10,5 czyli lajcik ale nie chcem jakos zylowac kompa.

Czyli jaka wersja??

Była mowa, że jak jakiegos oficjalnego sie wgra to plyta nie wstaje. Który to był ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam hellfire używam ,właśnie tego :wink: http://hellfire.enclavenet.com/N24ID619-3EG-REV3.zip

I jakoś nie stękam :wink:

Chodzi na fsb250*10 na 1,75 i ram na 3,1 (timmingi 2,5-4-4-4-11,DAŁEM NA 2,5 -3-3-3-8 ,ALE WSZYSTKO WPORZE {NAWET PRIME) OPRÓCZ GOLDMEMORY WIĘC PODAROWAŁEM :roll: :wink:

Apic i coś tam A.. włączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów!! Właśnie stałem sie posiadaczem płytki dfi lan part ultra :)

Mój wynik jak narazie to 260 fsb stabilne na kościach 2x512 hynix-d43 cpc-off 11-4-3-2,5 procek mobile barton :) na biosie 1.31 tic taca

 

Czy ten wynik jest w miare ok jak na te pamiątki??

 

Proszę o podpowoedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<wow>

Miałem małą jazdę właśnie...

Nie wiem po co ale zachciało mi się patrzeć na zworke od FSM select.... no i ją wyjołęm i włozyłem na miejsce.potem kompa włączyłem a po restarcie już kicha....

 

dochodzi do bootowania z dysku i zero reakcji na tym bios backup OK czy jakoś tak:-)

 

No to w akcie desperacji zmieniam po kolei ustawienia i dalej nic, wkońcu jakoś wpadłem na ,,domysle ustawienia 133FSB i komp wstał.....

Nie wiedziałem co jest grane, myslałem że to wina biosu więc zassałem go na dyskietkę i restart kompa aż tu wpadłem na to że to może być ta zworka...

jak to z ta zworka fsm select??kiedy ona działa?jak ją wyjołem i włozyłem to zmieniłem ustawienie na 100FSB.... jak póxniej znów wyjołem i włożyłęm wszystko wróciło do normy..

 

Aha jak zmienić bios,? na dyskietkę startową nie da się wrzucić bo brakuje miejsca..... jest jakis inny sposób?

pozdro i zgóry dzięki za odp dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba zdecyduje na Bios 1-31 Tic-tac'a. Bo ten Hellfire 16-9 mi sie nie podoba.

 

Co to jest to CPC w BIOS'ie ??? U mnie po wyłączeniu APIC winda nie chce mi odpalic :/.

 

cpc to jest cpcu interface w biosie ON tzn Agresive :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba raczysz sobie PULSAR żartowac, ze tam ma byc tanio <lol> 549 za DFI LP to dla Ciebie tanio to juz drogi Sirius ma po 539 a najtaniej gdzie sie spotkalem to w www.pcprojekt.pl i zapewne tam kupie w tym tygodniu infinity... ołver :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, a w PCP jest za 490 więc i tak ciężko powiedzieć że w tym całym imperium tanio mają. No chyba że to jakaś inna matematyka.

 

Właśnie się zastanawiam dlaczego komp mi chodzi na FSB210 przy napięciu proca 1,6V, a na 215 nie wstanie nawet przy 1,9. Chyba czas wodę puścić również na nb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...