Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam malo czasu na wybor plyty glownej:<<<<<< Blagam o pomoc kurcze mam do wyboru DFI NFII Ultra Infinyty(350zl) ASUS A7N8X-E Deluxe (420zl) i kurna wlasnie chyba nie dociagne do LanParty:( bo chca za nia 650zl dystrybutorow mamy 3 w polsce tylko jeden ma do nich dostep naszczescie wszystkie sa w Wawie co byscie brali plz.....bo przeczytalem tylko 10 stron z forum postaram sie dociagnac do konca:-) wuniki w aidzie imponujace:-) ja na bartku 2500@ 3200 ma 3100 mniej wiecej:P

Zmieniam bo kupilem dysk na SATA i okazal osie ze Epoxik moj kochaniutki 8RDA3+(REV 3.2) ma wlalnietego Silicona 3112;//// i za dlugo bym czekal na naprawe co byscie wzieli zrobili na moim mejscu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywke LP kupisz spokojnie za 450 zl, a dodatki sporo daje :)

Jest paru chetnych pewnie do sprzedania, widze tutaj okolo 2 :)

 

Niech wyniki w sandrze cie nie zwioda, pamietaj na jakich FSB i z jakimi timingami pracuja te pamieci. Dodatkowo, nie wiem ktory dystrubutor chce 650 zl za ta plyte ?? W sklepach internetowych mozna kupic ponizej 500 a srednio za 520 zl.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HuH

 

powiem jedno, powielając słowa przedmówców

 

UWAGA NA BIOS

 

dziś mi szlak trafił bios, przy zwykłej zmianie z którego HDD system ma startować, jak to poznać ? po tym ze się dioda od power nie świeci :]

 

naszzęście miałem pod ręką epoxa 8RDA wyjołem bioski i odpaliłem DFI na biosie z epoxa puźniej zmiana biosów na żywca przy włączonym kompie i flash z zerowaniem biosu, TO ŻYJE :!: :lol: :lol:

 

głupi ma zawsze szczęście :>

 

jeszcze jedno chipset się zwyczajnie przegrzewa to może powodować zwiechy bądz restarty kompa, należy tam zasunąc wiatrojeba, bo radiatorek jest bardzo fajny i dobrze oddaje ciepło moim zdaniem niema sensu go zmieniać :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko kurna jak potem z serwisowaniem bo tam tez znalazlem to w krakowie:( jak cos sprzeli to zostrane bez plyty shit:/ tam wiem ze maja za 490 ale chodzilo mi o kogos z wawy jeszcze jedna znajomosc uruchomilem zobaczymy w poniedizalek czy bedzie taniej:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

mam pytanie.

1) W którym slocie mają być wsadzone pamięci?

2) Czy jest to normalne ze słysze w głośnikach trzesk i piski jak obracam scrollem w myszy, dzwięk nikiedy przy stracie win xp tez jest czasem zniekształcony takie dziwne przerwy,

3) Ile razy Wam przechodzi pasek przy ładowaniu sie systemu, ja mam 12 chyba za dużo .

4) Dlaczego płyta nie widzi prosesora cały czas jest jako unknow cpu dałem fsb 200 mnożnik 11 nie wiem jakie dać napięcie, ustawione jest defult.

Napisze teraz jak mam ustawioną zakładke w biosie Genie Bios Setting.

Agp Clock Spread Spectrum (Disabled)

CPU Clock Spread Spectrum (Disabled)

DDR DRAM Clock (Auto)

Cpu Voltage Control (Auto)

AGP Voltage Control (Auto)

Chipset Voltage Control (Auto)

Dram Voltage Control (Auto)

fsb mam 200

ratio 11

temp procesora to 43 stopnie max

zakładka : Advanced chipset Features

System Performance (Optimal)

Prosze o opinie co zostawić co zmienić, źle napewno jest bo wydajnosć nie jest zadawalająca zarówno w grach jak i 3dmark 2003 mam 4300pkt w 2001 jeszcze nie testowałem.

--------------------------------------

Mój config

BARTON Mobil 2500 1.45v>DFI INFINITY>Kingmax pc 3200> Maxtor 120>gigabyte fx 5900xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A updatowales bios? co do trzaskow to sprobuj zmutowac niepotrzebne ci wyjscia/wejscia karty muzycznej (dzwiek i urzadzenia audio-> zaawansowane-> opcje wlasciwosci i tam pozaznaczaj wszystkie opcje ptaszkami i zmutuj je potem p rzywroc tak jak bylo na poczatku i zostaw odmutowane : Playback Control Wave ?cdaudio o ile uzywasz? i midi reszte spokojnie wycisz ozesz jeszcze wlaczyc Spread Spectrum Modulatora na jak najmniejszy procet albo na 50% jezel isie nie bawisz w o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reinstalacja systemu i zmina sterowników pomogła ale co jakiś czas występuje zawieszanie systemu

Powiedzcie czy mam dobrze poustawiane w biosie i w jakim slocie mają być wsadzone pamięci mam jedną kość pamięci i jaki bios wgrać żeby płyta widziała procesor. Mam ustwaione fsb 200 mnożnik 11 nie wiem jakie dać napięcie, ustawione jest defult.

Napisze teraz jak mam ustawioną zakładki w biosie

Genie Bios Setting.

Agp Clock Spread Spectrum (Disabled)

CPU Clock Spread Spectrum (Disabled)

DDR DRAM Clock (Auto)

Cpu Voltage Control (Auto)

AGP Voltage Control (Auto)

Chipset Voltage Control (Auto)

Dram Voltage Control (Auto)

fsb mam 200

ratio 11

temp procesora to 43 stopnie max

zakładka : Advanced chipset Features

System Performance (Optimal)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktos chetny na nowe DFI NF2 Ultra Infinity :?: za 390zl z przesylka :P (odrazu bios nowy wgrywam :P 6/19)

 

Plytki z PCP biore :wink: (poprostu pomagam kolegą z pcprojektu sprzedawać) szybciej wysylam niz PCP a i cena ta sama :P

 

juz pare osób kupilo :P

VeGi

poisson

Taipan

ClareS

gmb

 

i z poza tweaka pare innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy1:

Mazs mobila, a większość płyt właśnie tak go widzi. Olej to bo to jest i tak bez znaczenia dla wydajności.

Natomiast odpal na dłuższy czas (około godzinki) goldmemory albo memtest, a na dokładkę prime95 bo jak Ci się system wiesza co jakiś czas to pewnie pamięci nie dają rady. W windzie XP SP2 przy najnowszych sterach nie ma już problemów ACPI/APIC. Ja mam stabilne 11x228 tylko muszę pomyśleć nad cyrkulacją powietrza w budzie bo jak komp pochodzi pod obciążeniem kilka godzin i temperatura skoczy do 50 stopni to robi zgrabny reset, niestety pasywne na SB bez wiatraka na procu kiepsko sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a teraz mam pytanko - moze ktos przypadkiem wie jaki jest rozstaw otworow do mocowania radiatora na nb w plycie o ktorej jest ten topick. Sam bym se zmierzyl tylko ze mam tak nasranie w budzie ze narazie nie mam jak tego zronbic. A chce sobie przygotowac radiatorek na nia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bankowo 60mm,nawet przed chwilą sprawdzałem jeszcze raz,dla pewności :) (no chyba,że mam jakąś niewymiarową linijkę,ale wtedy odchyłka może być rzędu 1-2mm,a że wymiary są ustandaryzowane,to...wracamy do 60mm i wszystko powinno pasować :) )

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A co wiecie o kolidacji hynixow z DFI Lanparty Ultra B ? bo teraz mam epoxa 8rda3+ a wiem ze tutaj czesto sa konflikty :/

dzieki za odpowiedz !

pozdro

Witam,

A co wiecie o kolidacji hynixow z DFI Lanparty Ultra B ? bo teraz mam epoxa 8rda3+ a wiem ze tutaj czesto sa konflikty :/

dzieki za odpowiedz !

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź zobacz w mój podpis to się dowiesz co wiemy.

Powiem tylko że FSB238 stable ciągną na 3-4-4-11/2,8BV i nigdy nie było z nimi żadnych problemów. Pewnie pójdą wyżej ale do tego musi być jakaś wentylacja w budzie, bo na razie moja obudowa to jedna wielka prowizorka, chociaż bardzo solidna ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DFI LP UB i dwie pamiątki KHX 3200/256 na Winbondach BH5 - zastanawiam się nad dokupieniem jeszcze jednej takiej samej (będę uparcie szukał), tylko czy przy trzech obsadzonych bankach będę mógł równie dobrze kręcić co przy dwóch. Interesuje mnie to, czy może spaść możliwość OC pamiątek. Jak to się ma do DUAL-a - podejrzewam, że 3 też będą pracowały w DUAL-u ale mogę się mylić, jak to jest? Aaaaaaa i jeszcze pytanko: co będzie bardziej wydajne na tej mobo 3x256 na BH5 czy może lepiej poszukać jakichś Geil-i, OCZ, Mushkin-ów 2x512 przy niskich T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączyć głośniki 5.1 i mikrofon do SS na DFI Infinity?

 

Walczyłem z tym dłuższą chwilę, ale się poddałem.

 

Dźwięk jest przesyłany poprawnie jedynie po podpięciu głośników tylnych i suba przez wejścia "Line-In" i "Mirophone" i odpowiedniej konfiguracji w panelu SoundStorma.

To rozwiązanie mnie jednak nie satysfakcjonuje, gdyż w ten sposób nie mogę korzystać z mikrofonu.

 

 

W momencie, gdy podpinam te głośniki pod przeznaczone do tego gniazda kanały są pozamieniane, np. centralny idzie przez subwofer.

Dodatkowo, nie jest to czysty dźwięk, słychać wyraźnie, że coś jest nie tak.

W NF7-S było podobnie, ale zamiana miejscami wtyczek żółtej/czarnej pomagała.

W przypadku Infinity nic to nie dało.

 

Sterowniki 3.13 (po zainstalowaniu 5.10 nie botuje mi winda).

 

Kto ma pomysł, jak to podłączyć, aby dało się też korzystać z mikrofonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...