Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

Nic półki co nie kręcone bo płyta jest nowa i pierwszy raz ją odpalam. Wogóle proca mi ustawiło na mnożniku 6 :o i każda zmiana mnoznika końcy się tym , że musze clear robić :?

 

Dziwne rzeczy się dzieją np. chodze sobie po biosie a tu nagle wyłancza sie komp :evil:

 

A własnie poda ktoś mi komende do flashowania biosu ? Wiem, że jest w tym tyemacie bo czytałem cały, ale nie mam czasu szukać :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No system udało mi się postawić, ale netu nie moge skonfigurować. Sieciówka z płyty się pluje ze kabel sieciowy jest odłączony, a karta sieciowa podłączona na pci nie może bramy znaleśc :? No i wogóle mam dziwne restarty, mnoznik w mobilu ustawiło na x6 8O i za nic nie idzie go zmienić :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mam DFI LP UB i dwie pamiątki KHX 3200/256 na Winbondach BH5 - zastanawiam się nad dokupieniem jeszcze jednej takiej samej (będę uparcie szukał), tylko czy przy trzech obsadzonych bankach będę mógł równie dobrze kręcić co przy dwóch. Interesuje mnie to, czy może spaść możliwość OC pamiątek. Jak to się ma do DUAL-a - podejrzewam, że 3 też będą pracowały w DUAL-u ale mogę się mylić, jak to jest? Aaaaaaa i jeszcze pytanko: co będzie bardziej wydajne na tej mobo 3x256 na BH5 czy może lepiej poszukać jakichś Geil-i, OCZ, Mushkin-ów 2x512 przy niskich T?" - czy ktoś się wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MURWA YEFFANA AMĆ TA PŁYTA TO TOTALNY KAŁ ARGH :[

 

Jeszcze nawet systemu nie odpaliłem, a mam problemy z uruchomieniem jej :[ Do tego bios mi dzisiaj sie zjebał,a hot flash penis daje. Jednym słowem płyta ciach!o ! Wie ktoś gdzie na terenie katowic (i okolice) da się dostać kość biosu ? Prosze o odp bo to dla mnie pilne :/

 

//Wysyłam ją do spowrotem. Mam nadzieje że przyjdzie jakiś działający i sprawny model bo jak dalej tak będzie to do szału mnie ta płyta doprowadzi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL ja wczoraj wieczorem jak zamontowaLEM I MOWIE SUUUPER!!! swietna plytka jeszcze tylko musze wasz sie zapytac gdzie nalezc dodatkowy opis ustawien biosu bo jak wiecie sa tam pewne timingi pamieci i nie wiem za co one odpowiadaja (te typu ustawione na 13 i 15 bo reasta so spoko jak wi innych biosach mam HyperX 256/400 3200A tyle z edobierane kosci jedna jest lepsza z 2003 lepiej sie kreci i z inzszymi ustawieniami chodzi niestety to nie bh5 ;/ a 2 to kurna zong z 2004 jakos wogole na poczatku na epoxie to mi odwalal na dualu nie chciala przy slabszym zasilaczu chodzic przy cl2 bo jej cos odwalalo i mi koma restartowala:/ ) tak to jest jak najbardziej zadowolony !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic półki co nie kręcone bo płyta jest nowa i pierwszy raz ją odpalam. Wogóle proca mi ustawiło na mnożniku 6 :o i każda zmiana mnoznika końcy się tym , że musze clear robić  :?  

 

Dziwne rzeczy się dzieją np. chodze sobie po biosie a tu nagle wyłancza sie komp  :evil:  

 

A własnie poda ktoś mi komende do flashowania biosu ? Wiem, że jest w tym tyemacie bo czytałem cały, ale nie mam czasu szukać  :oops:

Jak możesz to zwróć ją do serwisu by wymienili na nową. Z tą płytą nie ma sensu walczyć - ja się biłem 2-3 dni i goFno dało. Miałem takie same objawy jak Ty. Tzn chodze se po biosie i 2-3 minuty pad :/ Potem udało mi się uruchomić płyte, zapisałem ustawienia w biosie, reset i tyle co dało się flashować bios... chyba sobie padł na amen. Więc jeśli ta płyta sprawia Ci problem na samym starcie to ją odrazu wymień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakikolwiek, najlepiej nowy oficjalny.

Po raz kolejny napiszę w tym wątku że na tych wielkich pudłach jest wystarczająco miejsca aby umieścić śliczny napis:

"Przed użyciem sflashować!!!"

A jak płyta mimo to się wali to wymienić i po sprawie. Wszędzie zdażają się wadliwe egzemplarze.

APIC i ACPI nie przeszkadzają w przypadku windowsa XP SP2. Instaluje się i działa normalnie, więc nie był to problem sprzętu a lipnych sterowników w windowsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co moze być powodem zanikania dzwieku po około 4 minutach grania, dzieje sie to raz na jakiś czas a oprucz tego mam częste zwiechy podczas ladowania sie windowsa w momencie przechodzenia niebieskiego paska ,zwiechy mam też w czasie przegladania www?

Mam 2500 mobil podkręcony 205x11 napięcie ustwione mam 1.60v

Gdy dam fsb 215 zwiększe napięcie do 1.70v to windows niechce sie załadować.

Temp proca w stresie 41 stopni płyty głownej 46stopni .

Co może być powodem takiego niestabilnego systemu system jest po formacie, i dlaczego nie moge dać wiekszego fsb niż 215????????

Prosze o jakieś porady...

 

Mam barton 2500mobil, Dfi infinity nfII. Kingmax Pc3200 512 ddr ,Neotec4200,termalright slk900a, Maxtor120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze co do zwiech to ram na 215 to napewno ram juz jak slyszalem na 213 czy 12 sie wieszaja te kosci a co do muzy to nie wiem :/ wiem ze SS to kurna dziala jak normalny kodek 650 :/ kipski ten dzwiek jest A1 jest lepsza ale pozatym plyta spoko :> jezeli ktos sie bawil w ustawianie timingow to prosilbym aby udzieli mi pomocy link do topika : http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=1099909#1099909

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy1: Nowe sterowniki do nForce masz? To w kwestii dźwięku.

A w kwestii stabilności kingmaxy są do [gluteus maximus] więc sprawdź je goldmemory albo memtestem. U kumpla nie szły stabilnie nawet na 370 że o 400 nie wspomnę. No i próbuj je wtykać do różnych gniazdek.

Winda oczywiście SP2? Jak nie to zmień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sobie cały wątek no i …. no i kupiłem LP w zasadzie to nawet 2x LP mam w domq ale to już inna bajka :D Sprzedałem mojego Epoka co chodził stabilnie na FSB 245MHz mam nadzieję ze się nie zawiodę na DFI ;) Ok. koniec marudzenia trzeba system jakiś zainstalować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stery mam 5.10, testowałem pamięć memtest i nie ma zadnych błędów, a zawieszanie się kompa jest przy uruchamianiu sie windowsa a dokladniej przy przechodzeniu niebieskiego paska na 10 startów kompa, 7 jest ze zwiecha .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem podobne zachowanie kompa gdy od procesora wymaga się zbyt dużo. Być może problem z uruchamianiem i zwisami rozwiąże się gdy zwiekszysz napięcie.

 

A zanikanie dźwięku przy grach to i mojemu doskwiera.

Przy pracy z magistralą 250 MHz po godzinie grania dźwięk potrafi zamilknąć, wtedy pomaga tylko restart. Najdziwniejsze, że dzieje sie to nieregularnie, a po każdej reinstalacji sterowników dźwiękiem cieszę się przez kilka godzin. Potem syn włącza kolejną grę i znowu po godzine urywa się dźwięk.

Natomiast przy magistrali 200 MHz i tej samej częstotliwości procesora można grać 24h i dźwięk jak był tak i jest.

Testowane sterowniki to: 5.10, 3.13, 2.35.

 

Ktoś ma jakis pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ZALMAN CPNS 7000A Cu jest kompatybilne z DFI LAN PARTY ULTRA B?? Bo nie wiem czy zamawiać czy nie :]

raczej tak, styka sie tylko z portem LPT i wystaje kawalek poza plyte, wiec trzeba uwazac na zasilacz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...