Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

Napięcie mam ustawione defult powinno być 1.45v a jest 1.57v ale to mobile tak mają.

A dzwięk zanika mi już przy fsb powyżej 205X11 napięcie defult ale i zwisy kopmpa są wtedy częstsze.

Pamięci ustawiłem na agressiv.

Maniolo a jak masz ustawione napiecie i jaki mnożnik przy fsb 200?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! A ja mam takie pytanie: Czy na tej plycie uda mi sie podkręcic bartona 2800+ fsb 333 na fsb 400? Mnoznik jest x12,5 (zablokowany). Chcialbym zeby chodzil synchronicznie z pamiatkami. Ale 200x12,5 daje 2500 (3800+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ZALMAN CPNS 7000A Cu jest kompatybilne z DFI LAN PARTY ULTRA B?? Bo nie wiem czy zamawiać czy nie :]

raczej tak, styka sie tylko z portem LPT i wystaje kawalek poza plyte, wiec trzeba uwazac na zasilacz !

A jeśli ktos ma obudowe serii matrix lub dragon bigtower a do tego DFI LP + Zalmana 7000 to od razu niech przygotuje sie na ciecie obudowy bo plyta sie NIE ZMIESCI do srodka (brakuje okolo 5-6mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

colibrie: U mnie jakoś daje radę 11x228, ale to zależy od:

- chłodzenia na procu - ja mam wodne

- konkretnego proca - jedne się kręcą bardziej, inne mniej

- pamięci - niektóre nie idą nawet na 200MHz na płytach z nForce.

W sumie płyta główna przy FSB200 ma znaczenie drugorzędne, bo każda płyta na nF2 da radę pójść na takich ustawieniach o ile ma dobre zasilanie procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5M@I_3[ napisał:  

Tragboo napisał:  

Czy ZALMAN CPNS 7000A Cu jest kompatybilne z DFI LAN PARTY ULTRA B?? Bo nie wiem czy zamawiać czy nie :]  

 

raczej tak, styka sie tylko z portem LPT i wystaje kawalek poza plyte, wiec trzeba uwazac na zasilacz !  

 

 

A jeśli ktos ma obudowe serii matrix lub dragon bigtower a do tego DFI LP + Zalmana 7000 to od razu niech przygotuje sie na ciecie obudowy bo plyta sie NIE ZMIESCI do srodka (brakuje okolo 5-6mm).

ja mam obudowe thermaltake wiec raczej nie powinno byc problemow :?

Jeszcze jakby ktoś był tak miły i podał mi strone z biosami i jak taki biosik sflashowac i ew skonfigurowac to juz bym byl do konca zycia wdzieczny :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktos chetny  na nowe  DFI NF2 Ultra Infinity   :?:  za 390zl z przesylka  :P (odrazu bios nowy wgrywam :P 6/19)

 

Plytki z PCP biore  :wink:  (poprostu pomagam kolegą z pcprojektu sprzedawać) szybciej wysylam niz PCP a i cena ta sama :P

 

juz pare osób kupilo :P

VeGi

poisson

Taipan

ClareS

gmb

 

i z poza tweaka pare innych :)

masz jeszcze te płytki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moją płytą (Infinity).

 

Sprawa polega na tym że jeśli mam podłączony dysk oraz napęd cd-rom to system strasznie długo się ładuje, około 30 razy przeleci ten niebieski pasek w oknie startowym windows (XP). Kiedy jednak odłącze cd-rom to winda uruchamia się niemal natychmiast. Czego to może być wina :?: Bios już wgrałem nowy i nic :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej zainstalowales ostatnie drivery do nforce 5.10 , ktore maja problematyczny sterownik IDE. Szczegolnie dlugo laduje sie windows przy wylaczonym APIC, a czasami wogole sie nie laduje tylko zatrzymuje na pasku. Zainstaluj sterowniki IDE z paczki 4.27 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, poradziłem sobie z infinity (problemem okazał sie sp-97, na v7+- smiga az milo) tylko ze chodzilem sobie po biosie zmienilem , mnoznik na 11 i wszystko smiga, tylko ze jak chem wejsc do biosu to pojawia sie niebieski pasek i zwis, system smiga normlanie :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tyg podejme probe wepchniecia na nb Zalmana cpns 3100 cu + :) - ciekawe czy sie zmiesci - z pomiarow wynika ze powinien - tylko ciekawe co na to sp97 ktorym planuje schlodzic procka :) - jak bedzie cos wadzic to bedzie giecie blaszek ew zabawa szlifierka - swoje postepy gdzies opublikuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poradziłem sobie z tym biosem, sflashowałem bios na by merlin :) i tera smiga az milo :) tylko ze mam rpoblem, na asrocku proc smigal na 2,5g :) a tu nawet na 2,3g nie chce postowac :? wogle stabilny jest tylko na fsb133 potem tak róznie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moją płytą (Infinity).

 

Sprawa polega na tym że jeśli mam podłączony dysk oraz napęd cd-rom to system strasznie długo się ładuje, około 30 razy przeleci ten niebieski pasek w oknie startowym windows (XP). Kiedy jednak odłącze cd-rom to winda uruchamia się niemal natychmiast. Czego to może być wina :?:  Bios już wgrałem nowy i nic :?

ustaw CD-ROm jako master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh już zaczynam mieć dość… wiec dlatego piszem na forum bo zazwyczaj staram się sam z problemem uporać no ale tym razem nie mam już pomysłów…

 

No wiec jak łatwo się domyślić mam problem z moim DFI, po pierwsze nie mogę ustawić FSB=250 bo jakich bym nie dał tymingów czy napięć zawsze Prime95 wywal ale to nie jest jeszcze takie ważne. Ustawiłam sobie 10,5x240 1h Prime Stable, zraz po tym puściłem Super PI 32Mb tez stable, jeszcze GoldMemory puściłem tak dla pewności poszło sobie 1h też stabilnie zero błędów nie wspominając już o 3DMarkach no wszystko chodzi ale… no i tu jaja :

 

1. Włączam komputer i od razu film mija 45min nie ma dźwięku myszka stoi ale obraz leci, nic włączyć/wyłączyć nie mogę tylko reset pomaga.

2. Po recesie oglądam dalej film mija 15min wiecha.

3. Oglądam WWW nagle zrzut pamięci i reset.

4. Puszczam skanowanie Anty-Wirusem leci, leci i zwiecha.

5. Czasem same programy mi się wyłączają.

 

I tak w kółko w akcie desperacji puszczam Prime95 na 2h i……. i kurde przeszlo ZERO błędów. Gdzie tu kurcze logika ?! Ktoś pisał ze mogą być jaja ze sterownikami IDE z paczki 5.10 to je wywaliłem i dalej to samo. No kurcze nie wiem już gdzie szukać przyczyny.

 

Bios mam teraz najnowszy EB od Merlina ale na poprzednich (włącznie z oryginalnym było to samo). Reszta configu:

 

XPM 2500+ 10,5x240

2x OCZ 256MB PC3700 LE

DFI LP

HDD WDC 120 & B4 80

R9k7Pro

 

Stery 5.10 z wywalonymi sterami do IDE i najnowsze Omegi. To już chyba wszystko jak czegoś nie podałem dać cynk to napiszę. Wiem ze coś spiep… ale co ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odp1 Windows 2003 Server Enterprise Edition PL

Odp2 Szef 420W

 

BTW: wiedziałem że o czymś zapomniałem ;)

 

EDIT:

 

Eh zapomniałem jeszcze dodać ze często mi się zdarza ze myszka staje (USB) i kursora ruszyć nie mogę a wszystko inne działa bez problemu, mysz jest na 100% sprawna nie wiem już co się dzieje przedtem miałem Epoxa i zero problemów a to DFI zaczyna mnie dobijać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobniej będzie już klasyczny numer z APIC/ACPI. Spróbuj wyłączyć jedno z nich tudzież oba (bez reinstalu się raczej nie obejdzie). Szczegóły jak to zrobić znajdziesz w tym topicu.

Spróbuj może jeszcze na innym gryzoniu, ja wiem że mysz może i jest sprawna ale konflikty sprzętowe się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym no jakoś na razie CHYBA działa, dlatego chyba no bo jeszcze nie jestem przekonany na 100% tak czy siak się jeszcze nic nie zawiesiło, a wziąłem po prostu wywaliłem całe stery 5.10 i na ich miejsce zainstalowałem 4.12 i jak na razie działa a czy w pełni stabilnie czas pokarze :>

 

Tak nawiasem mówiąc to do dziś nawet nie wiedziałem że takie stery jak 4.12 w ogóle wyszły :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posaidaczy... ;]

Czy ma ktoś na DFI tego "universal vdimm moda" ... ? taki jak do abita 3in1 by Dirty Punk... bo tak się zastanawiam, że w praktycznie każdej mobo można by coś takiego zrobić... socketA... A64... itd... ponieważ sloty DDR są te same... No i Riker robił moda.. tylko jakiego ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ostatni zaciekawiło mnie napięcie na procku , zachowuje się dziwnie w biosie auto ( powinno być 1.65V ) a wacha się od 1,63V do 1,7V czy to normalne ??? config kompa jak w opisie . za informacje dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posaidaczy... ;]

Czy ma ktoś na DFI tego "universal vdimm moda" ... ? taki jak do abita 3in1 by Dirty Punk... bo tak się zastanawiam, że w praktycznie każdej mobo można by coś takiego zrobić... socketA... A64... itd... ponieważ sloty DDR są te same... No i Riker robił moda.. tylko jakiego ? ;)

Powiedz w jakim celu na DFI Infinity i LP B robić Universal Vdimm Moda?

 

Można by próbować na AL, bo ta, podobnie jak LP A ma Vdimm tylko do 2.8V (AL na pewno).

 

Nie zmienia to jednak faktu, że nie ma co się bawić na DFI z nForcem2 w ciągnięcie 3.3V do pamięci, bo, płyty te w przeciwieństwie do całej reszty ma zasilanie pamięci zorganizowane z linii 5V, więc, tak jak to RIKER zrobił/znalzł, Vdimm mod na DFI (Infinity, LP B, LP A. AL) to potencjometr 200k do regulatora. Można się cieszyć napięciami zapewne do 5V (przy 4V kończy się skala w biosie, dojechalismy tylko do 4.3V z miernikiem w slocie, ale jeszcze na potencjometrze zostało - tak dla sprawdzenia, czy to tylko do 4V)

 

Sprawa druga, to że Universal Vdimm Mod wyśmienicie działa na Soltku FRN2-L (3.3V, 240MHz, cl2-2-2 - więcej płyta klęka) i zapewne będzie równie wyśmienicie działać na całej reszcie płyt głónwych ze slotami pamięci 184pin.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh no to ja już zupełnie nie wiem co się dzieje… sprawdzałem sobie po 1h w Prime95 lecąc po kolei FSB w górę czy jest mniej więcej stabilne i tak sobie doszedłem do 250 przy 2,2,2,2,11 Prime95 1h przeszło potem Super PI 32MB i myślałem ze chyba jest ok. no to sobie włączyłem grę aby się od stresować no i 15min, i grę wywaliło do pulpitu pierwsza myśl no nie jest stabilne no to wiec GoldMemory 2h i zero błędów, wiec wracam do windowsa 2h Prime95 i zaraz za tym Super PI 32MB i dalej nic, włączam grę 10mni wiech, nawet raz mi się na WWW zawiesił no ja chyba już oszaleje ! Na Epoxie po 1h Prime95 już wiedziałem co i jak a tu puszczam 3DSmarki, prime i inne wynalazki wszystko ładnie śmiga a jak chcę użyć tej „mocy” do czegoś innego niż benchmarki to zwiecha :/ Jak ktoś ma jakieś pomysły to proszę o rade.

 

PS: Config kilka postów wyżej. No i raczej wykluczam stery bo na 10x200 (tak dla testu) przez 2 dni męczyłem i było już stabilnie… eh choć z drogiej strony wtedy mi też Prime95 chodziło i w zasadzie tylko Prime95… bosz… już nie mam pomysłów…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym masz chłodzone NB i SB? Bo prime, goldmem i superpi męczą wyłącznie proca i pamięci a gry jadą po grafie która wydziela sporo ciepła i podnosi temperaturę w obudowie, ponadto mostki moga się dodatkowo grzać od przetwarzania/przesyłania danych (grafika, dźwięk).

U mnie jest to samo i jestem niemal pewien że to sprawa wyłącznie chłodzenia mostków bo są wyraźnie cieplejsze przy graniu niż w trakcie prime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie. Procek 10x250 przy napięciu 1.75V, RAM synchro 2-2-2-11 Dual przy 3.3V, napięcie AGP i Chipsetu na auto. Wszytkie benchmarki świata przechodziły stabilnie, bez żadnych błędów do czasu włączenia jakiejś gry.

Podjąłem radykalne ;) kroki: na oba mostki po radiatorze Zalmana 47J, na procek 1,85V, na chipset 1,8V.

No i wczoraj syn grał przez 2 godziny i nic, nawet dźwięk nie zanikł. Może to już koniec kłopotów z magistralą 250 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same problemy przy fsb 210 mnożnik 11 napięcie 1.70 , zanikanie dzwięku,nie da sie ruszać kursorem muszy, zatrzymywanie sie niebieskiego paska ladowania się systemu, wyszystkie to sie dzieje co jakiś czas w czasie gry , przegladaania www. Mam tez steroniki 5.10. Z chlodzeniem procesora jest chyba wszystko ok max temp. 41 stopni. Płyty głównej temp max 46stopni, ale najbardziej się grzeje mostek SB jest bardzo gorący( prawie parzy przy dotknięciu).Czy można zamiast tego radiatora który jest zamontować jakiś inny?

 

 

 

_______________________

2500mobil, DFI Infinity, Kingmax512 ddr pc 3200, NEOtec 4200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...