Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ponownie,

 

Potwierdza się opinia, że płyty DFI Ultra II B są bardzo kapryśne i trzeba mieć szczęście trafiając na dobry egzemplarz. Wczoraj odebrałem nową i bez problemu można walczyć z FSB. Na starej nie mogłem dac więcej jak 180x11 bo się natychmiast wieszała. Dodatkowo potwierdzam, że SP2 pod WinXP usuwa problem z APIC i ACPI, u siebie po instalacji WINXP i SP2 przy włączonym APICi ACPI żadnych zwisów. Mam natomiast inne pytanie - otóż system clock w wcpiud mam 133Mhz - dlaczego taki niski? Dodam, że nie zmieniałem Biosu jest "orginalny-stary"., a procesor to Athlon XP2500+ (1204 więc z zablokowanym mnożnikiem - chyba? -jak sprawdzić).

 

_______________________________

DFI LanParty Ultra IIB

Athlon XP 2500+

1x512 TwinMos Pc3200

Seagate 160Gb

Gigabyte Radeon 9550

LiteOn sohw1633S[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównywał ktoś może odzczyty napięcia bios-miernik,niepokoi mnie napięcie lini (odczyt bios) 3.3V wachnięcia są chyba zbyt duże (3.10-3.28) to chyba poniżej normy ATX.

 

Konfig jak w podpisie,płyta DFI Infinity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawdę wygląda sprawa z parametrem "/F" w trakcie flashowania biosu. Używać czy nie. Na stronach DFI raz napisane jest używać, drugi raz że nie używać ponieważ może to spowodować uszkodzenie chipsetu Nvidi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dude123:

Eeeee „nie używać ponieważ może to spowodować uszkodzenie chipsetu Nvidi” wszystko fajnie i w ogóle ale nie wiem jakim cudem to może to zrobić eh ale nie ważne. Parametr /f używasz a w zasadzie musisz jak chcesz wgrać starszy bios od obecnie uznanego. Czasem trzeba go też użyć podczas wgrywania zmodowanego biosu. I nie, nie uszkodzi ci to chipsetu no chyba ze będziesz próbował fleszować DFI biosem np. z ECS-a wtedy już nie ręczę co się stanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam oto kilka moich uwag i problemów (tu moze ktos będzie rad służyc pomocą)

Na początku płyta chodziała stabilnie jeżeli tylko udało się ją zapostować (w przeciwnym przypadku udawała martwą i dopiero Clear Cmos -> Bateria -> Zailanie pomagało) problem ten rozwiązałem zmieniając bios (najpierw najnowszy merlina nic nie pomógł potem najnowysz z www.dfi.... i problem znikł)

Natomiast od kilku dni mam athlona 2600 z odblokowanym mnożnikiem i wkońcu moge pobawić się FSB (do testów z fsb używam hynixów a nie tych z podpisu :P) i tu pojawił sie problem w ciągu jednego dnia wysypał mi sie windows 3 razy (dzieje sie to tak po przekroczeniu fsb 250) Narazie procka bujam na zegarach w granicy 2100 8,5x250 1,65v (2075 12,5x166 @1,65v standard ) zeby wykluczyć wine procka. Ma ktos jakis pomysł? - teraz do 4 sysu dokoptowałem sp2 wraz z wszystkim aktualizacjami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założę się że jak włączysz GoldMemory wywali ci kilka tys. errorów :/ Tez tak miałem all śmigało ładnie jak należy Super PI czy Prime95 a jak przyszło do codziennego użytku winda latała jak szm… teraz sprawdzam w GM jak tam po jednym przebiegu nie mam żadnego erroru to dopiero kręcę CPU (mam odblokowany mnożnik) radze ci też tak spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miał ktos problem z wykrywaniem bartona M ,tzn.bios 619 by dfi wiadomo unknow procesor, ale w aidzie wyswietla mi ilosc cachu L1=128kb,L2=64kb ,chyba troche malo....

 

sprawdzilem w 3Dmark w zakladce system info procesor: duron L1=128kb,L2=64kb o co chodzi.....

 

w biosie L1,L2 na on

 

ps.Wam tez plyta tak gwizda(cewki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miał ktos problem z wykrywaniem bartona M ,tzn.bios 619 by dfi wiadomo unknow procesor, ale w aidzie wyswietla mi ilosc cachu L1=128kb,L2=64kb ,chyba troche malo....

 

sprawdzilem w 3Dmark w zakladce system info procesor: duron L1=128kb,L2=64kb o co chodzi.....

 

w biosie L1,L2 na on

 

ps.Wam tez plyta tak gwizda(cewki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miał ktos problem z wykrywaniem bartona M ,tzn.bios 619 by dfi wiadomo unknow procesor, ale w aidzie wyswietla mi ilosc cachu L1 128kb,L2 64kb ,chyba troche malo....

 

sprawdzilem w 3Dmark w zakladce system info procesor: duron L1 128kb,L2 64kb o co chodzi.....

 

w biosie L1,L2 na on

 

ps.Wam tez plyta tak gwizda(cewki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam oto kilka moich uwag i problemów (tu moze ktos będzie rad służyc pomocą)

Na początku płyta chodziała stabilnie jeżeli tylko udało się ją zapostować (w przeciwnym przypadku udawała martwą i dopiero Clear Cmos -> Bateria -> Zailanie pomagało) problem ten rozwiązałem zmieniając bios (najpierw najnowszy merlina nic nie pomógł potem najnowysz z www.dfi.... i problem znikł)

Natomiast od kilku dni mam athlona 2600 z odblokowanym mnożnikiem i wkońcu moge pobawić się FSB (do testów z fsb używam hynixów a nie tych z podpisu :P) i tu pojawił sie problem w ciągu jednego dnia wysypał mi sie windows 3 razy (dzieje sie to tak po przekroczeniu fsb 250) Narazie procka bujam na zegarach w granicy 2100 8,5x250 1,65v (2075 12,5x166 @1,65v standard ) zeby wykluczyć wine procka. Ma ktos jakis pomysł? - teraz do 4 sysu dokoptowałem sp2 wraz z wszystkim aktualizacjami....

Puszczasz pamieci w dualu czy w singlu ? U mnie w dualu 2xhynix przy duzym fsb zawsze bledy w goldmemie

co przeklada sie pozniej na zwisy kompa. Jak to powiedzial Mardok chodzi np superpi a wiesza sie przy przegladaniu netu. W singlu problemow nie mam zadnych. Co ciekawe najmniej bledow mam na VDimm 2.8, natomiast przy V 2.7 gdzie jest ich 10 razy wiecej komp jest duzo stabilniejszy...

 

miał ktos problem z wykrywaniem bartona M ,tzn.bios 619 by dfi wiadomo unknow procesor, ale w aidzie wyswietla mi ilosc cachu L1 128kb,L2 64kb ,chyba troche malo....

 

ps.Wam tez plyta tak gwizda(cewki)"

W moim przypadku ani na biosie 6/19 ani zadnym innym ten problem nie wystepowal.

 

Tak, cewki piszcza jak szalone ale przy nominalnych ustawieniach pamieci i proca jest spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do GM to nie trzeba być aż tak rygorystycznym (ja jestem bo miałem dość nie miłe przeżycia z tym mobo), można sobie przyjąć powiedzmy jakąś granice 100 błędów max (nie koniecznie taką to tylko przykład) a jak by ktoś marudził czemu w ogóle maja być błędy to mu powiem ze niektóre pamięci na nominalnych ustawieniach potrafią tam błędami sypać. A co do wyższości GM (jeśli chodzi o FSB zaznaczam tylko FSB nie CPU) nad Prime95 czy Super PI to powiem ze mój komputer przeszedł 2h w Prime95 i 32MB w Super PI a potrafił się wysypać jak wspomniał Taipan na przeglądaniu WWW. Zapuściłem GM i co się okazało ?! Przeszło 60% pierwszego testu i już było 7k errorów dalej nie miałem nawet ochoty czekać. W moim przypadku zmiana napięcia pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakies diwne te mobo.

Wczoraj odebrałem wreszcie z serwisu (wcześniej zamiast tego używałem Abita NF7-SL).

No i wszystko łądnie, pięknie, pomijając fakt, że kompletnie spierdzieliłem sobie wiele plików w windowsie.

Udało mi się w miare stabilnie, stopniowo kręcąc, ustawić 8,5 x253...

 

Problem polega na tym, że jak tylko wyłącze (nie zrestartuje) kompa to już nie moge uruchomić go z takimi ustawieniami. Trzeba robić reset biosu :(

Jak załaduje ustawienia z bios reloaded (czy to ostatni auto saved czy jakieś własne ustawienia) to to samo, komp nie wstawał, trzeba było kręcić stopniowo...

 

Ale teraz to już w ogóle na niektórych mnożnikach nie moge ustawić nawet FSB 200 (np. na 10x), na innych mnożnikach nie lepiej...

Sam nie wiem co się moze dziać :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamil_Hamster:

Mam podobnie tylko ze ja nie resetuje biosu tylko włączam kompa widzę że się nic nie dzieje ale czekam chwile wyłączam i włączam ponownie i zazwyczaj za drugim czasem trzecim razem „łapie”. Dziej mi się tak jak komp długo stał wyłączony i jak było zimno w pokoju (a zimno mam dość często bo tak lubię i juz). A na pytanie czemu się tak dziej trudno mi coś powiedzieć, może komp musi się rozgrzać jak stare lampowe telewizory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Taipan

to widze ze juz wszedzie robia taka kiche ze te cewy tak daja po ... jedynie moj stary epox sie tak nie zachowywal abit piszczy asus kolegi tez :( przeciez tam plynie tylko kilka no moze kilkanaciescie ampe ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założę się że jak włączysz GoldMemory wywali ci kilka tys. errorów :/ Tez tak miałem all śmigało ładnie jak należy Super PI czy Prime95 a jak przyszło do codziennego użytku winda latała jak szm… teraz sprawdzam w GM jak tam po jednym przebiegu nie mam żadnego erroru to dopiero kręcę CPU (mam odblokowany mnożnik) radze ci też tak spróbować.

Dokładnie ja tak samo zaczynam ustawienia od testu Gm ,bo jak sa jakieś błędy to pomimo kilkugodzinnego testu w prime to i tak rózne dziwne rzeczy się zdarzały z kompem ,i teraz nawet 1 error i muszę coś zmienić w biosie ,bo mimo że niektórym memtest wystarcza to jednak GM jeżeli chodzi o ram jest głównyw wyznacznikiem stabilności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-miałem to samo co Mardok =:),nie wiem co było przyczyna ,ale przez pierwsze dwa dni nie chciał działac na innym mapieciu niz 1,9 NB niezaleznie od FSB teraz na auto 250FSB i problem znikł

 

-działaja u Was mnozniki 10,11,11,5 12,itd.na biosie 619

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samone3:

I tak trzymać GM prawdę nam powie ;)

 

Gemmy:

Ale u mnie napięcie było bez znaczenia, zresztą już od 3 dni nie mam z tym problemu i oby tak dalej :)

 

Linoge:

Kurde dziwna sprawa, miałem Abita jakiś czas i mi nie piszczał w ogóle (mowa o tych „cewkach” ofkorz) sprzedałem go koledze i mu od pierwszego włączenia piszczy. Płyta działać, działa ale ten dźwięk strasznie wkór… jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamil_Hamster:

Mam podobnie tylko ze ja nie resetuje biosu tylko włączam kompa widzę że się nic nie dzieje ale czekam chwile wyłączam i włączam ponownie i zazwyczaj za drugim czasem trzecim razem „łapie”. Dziej mi się tak jak komp długo stał wyłączony i jak było zimno w pokoju (a zimno mam dość często bo tak lubię i juz). A na pytanie czemu się tak dziej trudno mi coś powiedzieć, może komp musi się rozgrzać jak stare lampowe telewizory ;)

U mnie doszedł jeszcze jeden element, a zresztą, wkleje kawałek postu z innego forum :)

 

"Kręce na mnozniku 8x i...200FSB idzie, 210 też...więc już byłem na dobrej drodze do kręcenia, ale nadeszło FSB 220 i nic, płyta leży :)

 

No to zamiast zrobić standardowy reset CMOS i lamentować jakiego to ja mam pecha, wyjołem zworke mającą ograniczać FSB do 100 - no i włączyła mi się płytka normalnie z wcześniej ustawionym FSB :)))

 

Kręce więc dalej FSB- jet 225, jest 230, ustawiam 240 - płyta znów leży :D

Więc odwróciłem patent z zworką na FSB 100 (czyli ja założyłem) i płytka mi startuje z FSB 240 :P, dalej już 250 do 260 z groszami nie było takich histori.

 

Teraz jade na 8,5x252/253, później pokombinuje by zrobić więcej, to i tak dużo :)"

 

Bylo to wczoraj, co ciekawe, działało mi to po około godzinie od wyłączenia kompa, lecz gdy dziś siostra chciała uruchomić, to już nie dało rady :)

Ładowanie profilu z bios reloaded również nie pomogło. Będe musiał sprbować z tym paru krotnym uruchamianiem.

Już raz taką sytuacje miałem na Shuttle AK 32 (gdy podkręcałem procka do ok. 2100mhz), myślałem, że to wina zasilacza :)

 

Teraz gdy mam "rozgrzanego" kompa po pracy z wielce wymagajacymi defaultsami :P, spróbuje załadować profil z bios reloaded. Chociaż nie spodziewam się sukcesów i pewnie znowu będe musiał resetować bios...

Ale to żaden problem - dzięki tej płycie w krótkim czasie zaczołem trafiać na zworke resetu CMOS i FSB 100 bez patrzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dzięki tej płycie w krótkim czasie zaczołem trafiać na zworke resetu CMOS i FSB 100 bez patrzenia :D

Jesli dalej bedziesz korzystal z CMOS reloaded to nauczysz sie rowniez bez patrzenia wyciagac kosc biosu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie mam ani siły ani ochoty kombinować z tym mobo zostawiam jak jest teraz (podpis) i tak pociągnę do stycznie/lutego bo wtedy kupuję A64 i pewnie będę miał nowe problemy ale cóż takie jest życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ! prosze o jedno zanim definitywnie stweirdzicie ze DFI Infinity/Lan Party to chłam to pokombinujcie z biosami.

Najnowszy, starszy, zmodowany (np by merlin)umnie jedyne co robiłem to APIC (czy jakos tak :]) na enable i 4 różne biosy i tak doszedłem do full stable 9x260 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dzięki tej płycie w krótkim czasie zaczołem trafiać na zworke resetu CMOS i FSB 100 bez patrzenia :D

Jesli dalej bedziesz korzystal z CMOS reloaded to nauczysz sie rowniez bez patrzenia wyciagac kosc biosu :P

Piszesz poważnie? :)

Aż tak z tym źle? :roll: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ! prosze o jedno zanim definitywnie stweirdzicie ze DFI Infinity/Lan Party to chłam to pokombinujcie z biosami.

Najnowszy, starszy, zmodowany (np by merlin)umnie jedyne co robiłem to APIC (czy jakos tak :]) na enable i 4 różne biosy i tak doszedłem do full stable 9x260 :]

Mam pare pytan :

- na ktorym biosie obecnie jedziesz ?

- jak ze stabilnoscia na wyzszych mnoznikach 9.5x260 , 10x260, 10.5x260

- pamieci dobierales losowo czy z tego samego tygodnia

- jak u ciebie z wyzszym fsb, do ilu plyta postuje a do ilu stabilnie

- CPC on/off ?

 

Pytam dlatego ze mam problem z dualem przy wysokim fsb na 2 kosciach, ktore swietnie pracuja w singlu ale toleruja 2 odmienne zakresy napiec; pierwsza dziala najlepiej na napieciu 2.6 druga natomiast na 3.

Zastanawiam sie czy zmiana jednej z nich rozwiaze problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No odebralem juz swoja DFI i...

jest naprawde ok testuje wlasnie 255 FSB przy najostrzejszych timmingach 2 2 2 6 dalej mnostwo 3 dokladnie nie pamietam (mialem wczesniej abita) Niedlugo zamiezam stanac do walki z superPI i wpisac sie do max stabilnego FSB. Pytanko skoro mi wszystko narazie chodzi git czy reinstalowac winde by wylaczyc APIC?? czy wplynie to na zwiekszenie wyniku (MHz)??No odebralem juz swoja DFI i...

jest naprawde ok testuje wlasnie 255 FSB przy najostrzejszych timmingach 2 2 2 6 dalej mnostwo 3 dokladnie nie pamietam (mialem wczesniej abita) Niedlugo zamiezam stanac do walki z superPI i wpisac sie do max stabilnego FSB. Pytanko skoro mi wszystko narazie chodzi git czy reinstalowac winde by wylaczyc APIC?? czy wplynie to na zwiekszenie wyniku (MHz)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ! prosze o jedno zanim definitywnie stweirdzicie ze DFI Infinity/Lan Party to chłam to pokombinujcie z biosami.

Najnowszy, starszy, zmodowany (np by merlin)umnie jedyne co robiłem to APIC (czy jakos tak :]) na enable i 4 różne biosy i tak doszedłem do full stable 9x260 :]

Mam pare pytan :

- na ktorym biosie obecnie jedziesz ?

- jak ze stabilnoscia na wyzszych mnoznikach 9.5x260 , 10x260, 10.5x260

- pamieci dobierales losowo czy z tego samego tygodnia

- jak u ciebie z wyzszym fsb, do ilu plyta postuje a do ilu stabilnie

- CPC on/off ?

 

Pytam dlatego ze mam problem z dualem przy wysokim fsb na 2 kosciach, ktore swietnie pracuja w singlu ale toleruja 2 odmienne zakresy napiec; pierwsza dziala najlepiej na napieciu 2.6 druga natomiast na 3.

Zastanawiam sie czy zmiana jednej z nich rozwiaze problem.

- Najnowszy merlina - "DFI_Lan_Party_Ultra_B_Discovery_0.3_EB_23.11.04.rar"

- NA wyższych mnożnikach - hmmm a moze ktos porzyczy procka ? No niestety na wyższych mnożnikach zrzucam fsb, więc sie w to nie bawie

- pamięci są tak naprawde kuzyna (defakto na forum El Gato) były kupowane jako para (2x256) moge spaisac ich oznaczenia jeżeli chesz

- pamiętam ze na 265 nie chciał wstać windows

- moze to wina ze CPC allways on (ja wziełęm off to na 260 odczyt w evereście sapadł z 3780 do 29xx - czemu aż tak duzo ? :evil:

 

STABILNIE JEST NARAZIE 260

- potwierdzenie znajdzieci w rankingu FSB - O tutaj ostatni post jak narazie

 

PS płyta nie ma zmienionego chłodzenie na NB (nawet nie zmieniałęm pasty) i na SB. Dodałem chłodzenie na mosfety i prawie wszystko co było podane w tym Topicku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...