Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wyłączenie w Biosie równało się reinstall. Ale i tak nic mi to nie dało :/ Tak jak miałem stabilne 250 w Dual tak miałem, w zasadzie chodziło nawet na 255 ale wtedy musiałem już mnożnikiem zjechać wiec zostawiłem sobie 10x250 w Dual na 2,2,2,11 i 3,3v. Poza tym to ma, o ile się nie mylę pomagać na niektórych mnożnikach a nie na wszystkich. No tak przynajmniej swego czasu na xtreme wyczytałem.

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak spod windowsa wyłączyć ten APIC?

1245876[/snapback]

W menadżerze urządzeń masz komputer > i tak jednoprocesorowy PC z interfacem ACPI, czy jakoś tak...

Trzeba chyba wziąśc "aktualizuj sterowniki" i z listy wybrać "Komputer PC z interfacem ACPI", ja tak mam z wyłączonym APIC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menadżer urządzeń > Komputer > Komputer PC z interfejsem ACPI > prawym myszy > właściwości > sterownik > aktualizuj > zawansowane > Nie wyszukuj… > Standardowy komputer PC … a dalej już sobie poradzisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomwer:

 

Tylko uwaga ! Mi to tej zmiennie sys nie wstał już :/ I został mi tylko reinstall bo nawet tryb awaryjny nie działał :/ Ale inny bez problemu chodziła tak tylko ostrzegam aby nie było że nie mówiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Jan 30 2005, 16:22-->

CYTAT(Mardok =:) @ Jan 30 2005, 16:22)
@Tomwer:

 

Tylko uwaga ! Mi to tej zmiennie sys nie wstał już :/ I został mi tylko reinstall bo nawet tryb awaryjny nie działał :/ Ale inny bez problemu chodziła tak tylko ostrzegam aby nie było że nie mówiłem ;)

1245972[/snapback]

 

 

Za późno :rolleyes: Już po wszystkim :wink:

Musiałem niemal wszystkie sterowniki od nowa zainstalować.

 

Teraz mam 266x10 i narazie wszystko działa jak należy :D Zaraz sprawdze stabilność w SuperPi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomwer:

 

Sterowniki to norma ;) Eh mogłem ci powiedzieć abyś je od instalował przed zmiana ale jakoś mi z głowy wyleciało tak czy siak cieszę się wstało bez problemów, widocznie miałeś więcej szczęścia niż ja ;) A teraz walcz ! I pochwal się potem co ci się udało osiągnąć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wyłączenie APIC na DFI skończyło sie tragicznie (reinstalka była jedynym wyjściem). Nie wiem od czego to zależy, bo na Abicie już bez najmniejszych zgrzytów to wyłączyłem :huh:

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylaczalem juz APIC spod windy xp i 2000 juz z 10 razy i zawsze szlo gladko, zadnych reinstali sterownikow itp. :huh:

Najlepiej jest jednak wylaczyc APIC przy instalacji windowsa (F5 zaraz po zbootowaniu z plyty).

Dla porownania z APIC ON komp jest stabilny do jakichs 260-265, wyzej siada dzwiek lan i mysz; po wylaczeniu APIC, OC rosnie o +- 15 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo APIC to nie jest remedium na wszystkie bolaczki DFI. Wylaczanie ma sens tylko przy duzym fsb, jak juz widac ze pojawiaja sie ww problemy z 'peryferiami' - lan, mysz itp.

Jak komp chodzi stabilnie to wylaczanie apic nie ma sensu, bo defacto obniza to troche wydajnosc.

Transfer pamieci spada i w aplikacjach 3D tez jest malutki spadek fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze proc domaga sie wiekszego napiecia, a ponad 1.9V juz nie poszalejesz. Zmniejsz mnoznik i bedziesz wiedzial czy pamiec wytrzyma wiecej :)

 

BTW. Jak u ciebie z aplikacjami 3D przy takim fsb i jaka przepustowosc w sandrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wina napięcia proca. Sprawdzałem 1.925, 1.950, 1.975 i nawet 2V wywala błąd i koniec.

A może to wina zasilacza, mam Delte 350W.

 

Nie wiem jak sprawa wygląda z aplikacjami 3D bo niedawno sprzedałem mojego Gecuba i teraz mam grafike na pci :mur:

 

Wynik w Sandrze, memory bandwich już na 10x253 mam lepszy od Bachusa. Zresztą dzisiaj może będe miał rive tnt i może będzie 1 miejsce w rankingu maksymalnego stabilnego fsb :)

 

266x10

http://img174.exs.cx/my.php?loc=img174&image=pirek9nc.jpg

http://img156.exs.cx/my.php?loc=img156&image=pirek25jj.jpg

 

Przy mojej obecnej karcie grafiki nie moga dać większej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomwer DFI powyżej napięcia 1.85V na proca juz ma je tak niestabilne,że zwiększanie już nic (albo niewiele) nie daje. Zmniejsz mnoznik przecież ten proc ma ponad 2.6GHz a napięcie praktycznie 1.85.

Pozdrawiam

P.S. Na chyba,że winbondy domagają się wyższego V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nieźle... a może zrobiłyś tak, koło 4-5 rano wyszedł z kompem na dworek (lub balkon), oczywiście odpowiednio sie ubrawszy, poczekał chwile aż komp sie "ochłodzi" i wtedy zaczął wlaczyć o wysokie FSB? chyba że już tak robiłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu jest do chłodzenia ludzie na AC lecą po 2v na procu (ale AC jakiejś wyżej klasy ofkorz) 3,3v dal ramu to też nic mój OCZ nawet lekko cieple nie były na tym napięciu, a nawet 1,9v dla NB nie robiło mu różnicy. Na Epoxie miałem 2v dla NB (w końcu ten sam chipsem) na standardowym radiatorze tylko przesmarowanym pożarną pastą i było OK. Wiec wszystko zależy ile dany twój sprzęt potrafi i czy umiesz z niego wycisnąć all ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nieźle... a może zrobiłyś tak, koło 4-5 rano wyszedł z kompem na dworek (lub balkon), oczywiście odpowiednio sie ubrawszy, poczekał chwile aż komp sie "ochłodzi" i wtedy zaczął wlaczyć o wysokie FSB? chyba że już tak robiłeś...

1246505[/snapback]

 

Już robiłem coś w tym stylu (wykładałem kompa na parapet) i nie ma róznicy.

Tu nie chodzi o temperature... coś innego mnie nie puszcza :? Myśle że to winbondy albo zasilacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już robiłem coś w tym stylu (wykładałem kompa na parapet) i nie ma róznicy. 

Tu nie chodzi o temperature... coś innego mnie nie puszcza :?  Myśle że to winbondy albo zasilacz...

1246551[/snapback]

Zasilacz. Może 12V nie wyrabia? Masz voltomierz? Jak tak to sprawdź jak nie to porzycz.

Pozdrawiam

 

EDIT: Jak u was wyglądają przerwania (to co się pokazuje w trakcie bootu kompa) jak włączycie optymalized defaults (czyli gdy wszystkie urządzenia na płycie są włączone)? Bo u mnie mimo włączonego APIC IRQ nie przekraczają 14, dokładnie to są od 3 do 14 i niektóre się kilkukrotnie dublują ( a np SMbus jest NA-wtf? Nie ma dla niego przerwań? Normalnie jak powyłączam to czego nie urzywam to SMbus ma IRQ 10 i grafa też IRQ 10, gdy wszystko jest włączone to grafa,sieciówka,USB mają te same IRQ-10 a SMbus ma napis NA). Czy tak powinno być? Bo na moje to przy włączonym APIC IRQ powinny wztrastać do 25,chyba? Już sam nic nie wem. Aha zwiechy są pomimo nawiewu na SB.Więc może to te przerwania?

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik w Sandrze, memory bandwich już na 10x253 mam lepszy od Bachusa. Zresztą dzisiaj może będe miał rive tnt i może będzie 1 miejsce w rankingu maksymalnego stabilnego fsb :)

:blink:

 

To jaki ty masz bios ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...