Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak miałem rację :(, na płycie ewidentnie jest napis NF2 ULTRA B, jednak zaraz pod nim jest rewizja płyty rev A. Jednak płyta jest z otworami przy sockecie więc czy to możliwe, że nikt nie zauważył tej rev a "rev B" pochodzi jedynie od nazwy chipsetu "ULTRA B"? Bardzo proszę sprawdźcie swoje rev - prośba do szczęśliwych posiadaczy DFI LanParty ULTRRA B, dzięki.

Rev A to jest wersja PCB z tego co sie orientuje. A sama plyta jest Rev. B. Troche to glupie ale gdzies na zachodnim forum to wyczytalem. Latwo sprawdzic ktora masz rev. plyty, bo roznia sie rozlozeniem elementow i widac jak byk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rudi nie chcę się czepiać :) ale pierwsze zdjęcie które zademontrowałeś to rev A i taki napis widnieje na płycie, nie chce mi się fotografować mojej mobo ale podaję link gdzie widoczny jest napis rev A i jest to zdjęcie zamieszczone przez Ciebie jako pierwsze: http://www.newegg.com/app/Showimage.asp?im...-136-138-01.JPG - wniosek jest jeden: powszechnie przyjęto, że płyta DFI z NF2 ULTRA B jest rewizją B pomimo tego że na mobo jest widocznie napisane rev A, więc wnioskuję, że tak naprawdę wszyscy mamy rewizję A mobo z chipsetem NF2 ULTRA B - hi hi ale namieszałem, jednak coś w tym musi być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przejżałem dziesiątki stron testów, opisów i kilka forumów i oprócz "Ultra A" i "Ultra B" nie znalazłem jako takich rev. A, rev. A+ i rev. B więc może faktycznie mamy rev.B a napisane jest rev.A :D :D albo wszyscy mamy rev.A tylko że słabo szukałem hehe.

Pozdrawiam @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

mylicie model i rewizje - to dwie rozne rzeczy.

model moze sobie producent nazywac jak chce - DFI akurat wpadlo na poomysl oznaczen literowych na koncu pokrewnych modeli. EPoX np. daje kolejne cyrfy i plusy (RDA, RDA+, RDA3, RDA3+ - rev. 1.0, rev. 1.1, rev. 2.0, itd). A tu mamy Lanparty A, Lanparty B, i rev. A oraz A+.

No chyba ze sie myle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ocforums.com/archive/thread/268475-1.html - w tym wątku poruszany jest temat trzech rev: A,A+ i B, hhhhmmmm ciekawe - jednak wyczytałem na innym, że rev B ma wsparcie dla VDIMM 3,3 a rev A tylko 2,8 - w sumie dość jasne  :roll:

mata2974

problem solved there is no B revision, the one I got, the A+ revision, actually has 3.3vdimm.:thup: :thup:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Cow2kie

i didnt order an infantry, i got the DFI LP NFII ultra but its rev a and not rev b

 

i can only go to 2.8vdimm w/ this rev a.... :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba dobrze myslalem tylko zle napisalem (do rymu). Czyli poprostu Dfi Lan party B rev.A lub A+ ? Ciekawe czym sie roznia ?

Powoli glupieje :) Jak by co to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdziłem dokładnie - w instrukcji mam napisane rev A+ a na mobo rev A więc podejrzewam, że nie ma płyt z napisem rev A+ - są tylko dwie opcje: 1-wsza to NF2 ULTRA rev A i 2-ga: NF2 ULTRA B rev A; mogę się oczywiście mylić jednak taki tok myślenia wydaje mi się najrozsądniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest imho tak:

Są dwie wersje LanParty:

- Ultra B

- Ultra A

 

Ultra B(A możliwe że też taki podział posiada ale nie znam tej mobo tak dobrze) posiada też podział na mostki północne (jak teraz A1, A2 czy A3). W tym przypadku są to A oraz A+ przy czym A+ jeszcze (chyba, tego nie wiem dokładnie) nie ujrzała światła dziennego.

 

Także nie ma co się podniecać. Wszystkie Lanparty z serii B są na mostku A. Mimo swojej zawiłości to ma logike.

 

Ja to tak widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszcie jak ta plytka chodzi?? Stabilnosc ,wydajnosc ,kompatabilnosc ,bezproblemowosc i nie musza to byc wnioski jedynie po doswiadczeniach z wysokim FSB. Bo czytalem ostatnio na necie ,ze z tymi plytami sa problemy i lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Abita. Gdybym nie mial takich skokow vcore na moim Asusiku nawet bym o zmianie nie myslal ,ale niestety inzynierowie z Asusa dali troche [gluteus maximus] :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze instaluję sterowniki do DFI i mam problem bo po zainstalowaniu w Windzie sterowników od SCSI i RAID nie wstaje system i muszę przywracać poprzednie ustawienia bez tych sterowników, próbowałem zainstalować kilka tzn. 3114, 3112, 3512 i po zainstalowaniu każdego system się nie ładuje - prośba do osób, które mają w kompie DFI, powiedzcie proszę jakie sterowniki macie zainstalowane w zakładce "Kontrolery SCSI i RAID, dzięki .... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jest tak: najpierw są wszystkie informacje z BIOS-u no i jak tylko pojawia się logo Win podczas łądowania to komp się zatrzymuje i stoi w miejscu - później pozostaje tylko reset i powrót do poprzednich bezpiecznych ustawień z trybu poleceń awaryjnych - wtedy system już wstaje normalnie jednak przy Kontolerach od SCSI i RAID mam wykrzyknik przy kontrolerach dysku masowego - w to miejsce instalowałem wcześniej sterowniki SATA i system je rozpoznawał lecz nie miay podpisu Microsoftu ..... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już u mnie jest wszystko OK - po aktualizacji BIOS-u i zmianie jednej opcji w nim jest wszystko OK - miałem ustawiony SATA i myślałem że tak powinno być skoro nie mam drugiego twardziela do RAID-u - okazuje się jednak, że nawet korzystająć tylko z jednego dysku trzeba włączyć SATA RAID, więc problem się rozwiązał po wielu godzinach główkowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko/prosbe do osob z odblokowanymi procami, zeby sprawdzic czy proce biegaja przy mnoznikach 9,5 i 10 na wysokich FSB, czy to tylko przypadlosc NF-7 ( a jeszcze jakby ktos mial macierz na SATA to byloby kuz extra, no ale pewnikiem nikt sie nie znajdzie :roll: )

.

.

wyslalem zapytanie do siriusa w sprawie rewizji i dostalem odpowiedz ze dwie wyrywkowo sprawdzone plyty byly ULTRA B rev A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić nowa płytkę z topica... czy pamiątki Geila ddr 500 cas 2.5 7-4-4 to będzie dobry zakup do tego ?

Co z tymi reversami, też wysłałem zapytanie do siriusa i jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihi to nie revers tylko rewizja (wersja) płyty :D ale sirius ma tylko A a poza tym to jest tak pomieszane, że ja doszedłem do wniosku iż tylko rewizja A występuje a przynajmniej jest osiągalna w Polsce !! a co do Geili to proponowałbym raczej OCZki są o wiele bardziej elastyczne i bezproblemowe !! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulus - co do rewizji to opisałem to ładnie strone czy dwie wcześniej....

 

Faust - nie wiem jak to z nim jest ale sądze że to to samo jak nie lepsze :) Imho zmiana nieodczuwalna ale moge sie mylic bo moja odpale dopiero w sobote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień - a jaki to jest typ kości dokładnie? Bo nie znalazłem info o tym które by to wyjaśniało. W ogóle jej w PL nie ma czy trzeba zamawiać i długo czekać?

 

Undertaker - wypraszam sobie takie komentarze, przed sekundą napisałem Ci w PW gdzie masz wszystko wyjaśnione. Następnym razem próbuj sie skontaktowac nie tylko telefonicznie ale i mail/GG a nie od razu oczerniasz mnie na ogólnodostępnym forum. A DFI mam już od poniedziałku, ja nikomu nie robie wyrzutów ze kase dostaje dzień później, przemyśl to... A było już tak dobrze...

 

Dobra ponawiam prośbe o koniec OT w tym topicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...