Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

ryba ma racje :) Ostatnio tez padl mi bios, oddalem płyte to "przydroznego" serwisu i nic chlopaki dzielne nie zdzialaly :mur: Uznalli ze mam spalona kosc biosu i na tym ich usluga sie skonczyla :lol:

 

Po paru dniach zamowilem kostke na allegro u gawronmarek i teraz juz wszystko dziala jak nalezy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrobic Vdroop, vdd i vcore moda. Poszlo latwiej niz myslalem.

 

Niestety aby wyciagnac cos wiecej z mojego procka musze zrobic jeszcze ocp mod bo teraz efekty sa mizerne.

 

Za tydzien jak dobrze pójdzie zrobie tez Cap moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomwer

Jednak znalazles miernik :)

Ciesze sie ze mobo dziala i nie miales problemu.

Przy jakim napieciu standardowo mobo sie wylacza?? Skoro piszesz ze bez OCP efekty sa mizerne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Umarla mi moja Infinity :( dzis stwierdzilem ze przeloze sobie napedy CD i DVD oraz dyski w inne miejsce chcialem ulozyc kabelki itp... poodlaczalem wszystko musialem wyjac tez karte graficzna... zlozylem wszystko tak jak chialem odpalam i... [gluteus maximus] :( komp sie wlacza... zapalaja sie diody od dyskow oraz diody na napedach, wiatraczek na karcie smiga... ale nic dalej sie nie dzieje... raz jak odlaczylem dyski zaskoczyl ale potem juz nie :( robilem clear cmos... nic nie daje caly czas to samo :( mi to wyglada na pad BIOSu bo plyta nawet zadnego pisku nie wydaje diody od power i od ramu sie swieca... diody kontrolne nie daja zadnych znakow... jutro jeszcze sprawdze karte graficzna ale to raczej malo prawdopodobne ze to jej wina... bo z wyjeta karta jest to samo :| tez komp nie laduje...

1317588[/snapback]

ja tak mialem joz naprawde setki razy po zabawie w oc, za pierwszym razem mordowalem sie mniejwiecej tak jak Ty, wymienialem wszystko, czyscilem cmos setki razy na rozne sposoby, mialem joz plyte slac do serwisu, ale wbrew zaleceniom wyjalem baterie :| i zadzialalo, plyta wstala bez niczego, od tej poty bylo to moja ostatnia deska ratunku juz wielokrotnie i nigdy nie zawiodlo, jedyna roznica to taka ze ja mam LP z koscia biosu od SST a to moze miec znaczenie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shit happens :mur:

No i bylem u berkuta i ch@#.

Mosfety na mobo padly przy 1.8V!!!! :mur: idle!!!! :mur:

Pociagajac za soba proca!!!!

W ogole ciagle pod gorke mielismy. Problemy z zabootowaniem, mnoznikami i w ogole plytka odstawala taka kaszane ze lepiej nie mowic!!!!!!!

Jedynie kaskada nie sprawiala zadnego problemu :)

Cale szczescie ze mam abita u rapra.

Teraz musze wszystko odlutowac i usunac chlodzenie.

Proca na gwarancji chyba jednak nie przyjma.

Ma malutka 2x3mm jasnobrazowa plamke pod spodem.

Dziekuje berkutowi za pozyczenie Epoxa i Athlona 1.1

Bez tego nie napisalbym tego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hamil_Hamster

Co moglo by sie poluzowac?? Parownik??

Przylegal idealnie. Zreszta co ma parownik do mesfetow??

Sorki za zgryzliwosc ale nie mam dzis troszke nastroju :~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mody sa wykonane powiedzialbym idealnie.

Nawet zadnym nie krecilismy nic, a od ich wykonania dawalem nie raz i nie dwa napiecie 1.9v do krotkich testow. Zreszta cala noc przed liczylem seti 1.78v 2650MHz. A po zalozeniu parownika nawet 2800MHz Nie widzialem w windowsie. Kurde co jest ze moj sprzet lepiej chodzil na Ac niz na pozadnym FC. Dodam tylko jedno -70c robi wrazenie :D Szkoda mi sprzetu ale jak skombinuje nowy to...... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość nowy1

Czy na DFI INFINITY da sie włączyć/wyłączć CPC - Command Per Clock jaśli tak to jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojojoj :(

 

Rowniez kondolencje...

 

Ja dzis wracalem ze zlotu fanow buldogow francuskich i na osiedlu debil zajechal nam droge... Mam wybity maly palec w prawej rece i przez jakies 2 tygodnie [gluteus maximus] z treningow przez jakiegos pie... idiote...

 

A moze faktycznie cos polecialo i jakies zwarcie bo nie chce mi sie wierzyc :( Albo wadliwa plytka :unsure:

 

Ja na co dzien jade 1.8 tylko ze mam chlodzone wszystkie mosfety :?

 

Ostatnio na extremesystems spotkalem sie z opinia ze niektore procki AMD nie cierpia niskich temperatur i "wariuja" i trzeba dobierac procki pod FC bo niektorym niska temperatura nei sluzy. Moze akurat taki to byl proc ;(

 

Dostalem juz memki, na pewno ida 240 2-2-2-x @3.3v, tylko czekac na SP i wentylka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aurora001

Nic nie polecialo i zadnego zwarcia nie bylo. Proc jak ma coldbug`a w ogole by nie zabotowal sie. Wiec to tez nie to. Chwilowo twierdze ze to sie stalo ot tak po prostu. Mosfety tez mialem chlodzone radiatorki + silny nawiew.

Juz dawalem kiedys wieksze napiecia zreszta. Ale jak juz chyba pisalem jak bede mial nowy sprzet i mozliwosc nie bede sie wachal jeszcze raz zaryzykowac i zaloze te chlodzenie. Szkoda tylko ze niewiem kiedy to bedzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh znów mi mobo padło (

 

Ej da się zrobić hot flasha z ASUSA A7N8X DELUXE 2,0 ?

 

Kurde znacie jakiegos programa do flashowania który załaduje dodolny bios:

Bo winflash może aktualizować tylko bios do płyty która jest w kompie innego nie przyjmuje :(

 

Potrzebuje pilnie odpowiedzi ......

 

pozdro

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna przed /F dodac jeszcze /py/sn, ja tak zawsze daje i nigdy sie nie rzuca :)

1328959[/snapback]

 

kurde wpisuję:

Awdflash c:/ bios.bin/py/QI/f

i wywala mnie tylko do opisu parametrłów <_<

http://dszywala.neostrada.pl/Obraz%20032.jpg

 

macie kurde jakis pomysł bo padam

 

wiem że raczej problem tkwi w wpisaniu polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cholera. Od miecha mowie sobie ze napisze FAQ z tych wszystkich stron. Dzis biore sie do roboty. POdrzucajcie mi tematy ktore musze zawrzec. Dzis opisze chyba tylko roznice miedzy AL/INFINITY i LP bo zmeczony jestem ;p

 

-Roznice

-rewizje

-biosy i problemy z nimi zwiazane

-chlodzenie mosfetow

-ustawienia biosu blablabla

-chlodzenie mobo

-klopoty z mobo

-linki do fotek itd itp.

-dual i praca z pamieciami

-mody

 

 

Co jeszcze bo juz nie mysle o tej porze. :wink:

 

EDIT: Koniec na dzis. Przeczytalem pierwsze 10 stron i mam troch pkt zaipsanych. Powoli dojde moze o celu ;) Pamietam ze najlepsze jest miedzy 20-40 strona :F

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aurora001

 

Super ze robisz FAQ :) Teamty ktore podales chyba sa wystarczajace. Narazie nic nie przychodzi mi do glowy czego mogloby tam brakowac...

 

 

Dostalem kondensatory, chyba bede robil jeszcze dzis cap moda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytan.. a wlasciwie 2... wiem ze na pewno gdzies sa odpowiedzi na nie w tym temacie.. ale nie mam duzo czasu bo moj komp padl i siedze u qmpla.. :mur: zamowilem na barwkompie DFI nf2 ultra infinity.. pisalo ze jest dostepna.. po jakims tygodniu zapytalem kiedy przyjdzie.. a tu sie okazalo ze nie wiedza nawet kiedy mozna sie spodziewac dostawy.. :mur: nie wiecie gdzie moge ja jeszcze dostac na intenecie?? bylbym bardzo wdzieczny za linka.. a druga sprawa... czy warto doplacac do lan party ultra-b?? czy te dwie plytki roznia sie tylko wyposazeniem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Infinity to już tylko używane kupisz.

Lan Party nie ma niczego co uważam za warte dokładnia choćby 10zł ;), ale gdy nie ma możliwości kupienia tańszej porządnej płyty, to chyba warto się wykosztować.

 

Zależy jeszcze czy kupujesz przy okazji procka, czy tylko samo mobo. Bo w pierwszym przypadku to nie za bardzo warto wywalać kase na nowe LP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor mi zostal... nie jest za ciekawy... sempron 2300 ale na razie musi styknac.. chce sprobowac pojsc w gore z fsb... na plytce shuttla wstawal bez zmiany vcore na fsb 200.. jestem juz nawet gotowy kupic Lan Party.. ale nigdzie nie ma :mur: nikt nigdzie nie wie kiedy bedzie dostawa!! czy to mozliwe ze juz nie produkuja tych plytek i brakuje???HELP!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...