Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

Sorka za brak .pl znakow - hiszpanski book od zony :)

Bawie sie plytka od wtorku..nie doszla przed weekendem...

A wiec:

na nominalnym napieciu 1.65 procek smiga 10x240, 9.5x250 tez spokojnie....nic sie nie grzeje, mofsety, kondesnatory i inne chipki w granicach 35C - cacy. I tutaj wlasnie zaczynaja sie problemy...

255x9.5@1.8 - wyglebia sie po 5 minutach w windowsie...zadne tam bledy w prime, czy niebieskie ekrany... staja okienka, przestaja grac filmy, muzyka itp...i zwis

250x10@1.85 - to samo ....

Jaka kolwiek konfiguracja powyzej 2.4 GHz z napieciami 1.8 i wyzej daje zwisa....

Ktos ma pomysl co jest nie tak...dodam ze te geile nominalnie dzialaja na 250 znapieciem 2.7 wiec to raczej nie wina pamieci...

Aha...Vdimm max mozna dac 3.3V a Vdd 1.9V - kazdy tak ma?

Moze to sprawa biosu?? jaki dac i skad pobrac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.dfi.com.tw/Support/Download/bio..._FLAG=A&SITE=UK - Panowie czy ktoś już testował ten najnowszy bios na DFI LanParty Ultra B? To jest chyba wersja oficjalna i datowana na wczoraj więc powinien być ok, jednak mój RadarSyncDFI jeszcze go nie widzi jako najnowszy rozpoznaje ten z 27.11.03....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytam watek na forum amdmb.com dotyczacy tego nowego biosu 5/5 i wlos sie na glowie jezy 8O mobosy padaja jak muchy po flashu oficjalnym biosem, ludzie psiocza na DFI ile wlezie .. oczywiscie nie wszyscy, ale jest kilka osob i to jest niepokojace .. bo z opisu wynika ze wszystko robia dobrze, a tu :? maly cytat "

 

"I was thinking that instead of including some UV cables, FrontX and the such they should have included a warning and a BIOS Savior instead. I find it incredibly appalling that BIOS Savior gets mentioned around THIS forum more often than any other... I can only imagine how many calls they must have gotten during these past two days regarding these so called ‘official’ BIOS."

 

dzisiaj ma przyjsc moj mobos i szczerze mowiac troche mi sie odechcialo flashowac :(

.

.

moze kazdy z ULTRA B tutaj wypowie sie jaki ma BIOS i jak flashowal i czy byly jakies problemsy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulusman - za wiele sie nie spodziewaj bo masz proca mobile a one nie lubia wysokich fsb. Moj idzie max 2650mhz jak pojade z fsb to mam tak:

10*245 @ 1,825V stabilnie a potem dopiero 8,5*250 na 1,9V stabilnie, na stabilne fsb 255 musiałem miec mnoznik kolo 7,5.

 

Ja uzywam biosu 1,31 standardowo nie wiem jaki mialem bo od razu zmieniłem. Probowalem tez 12/18 i kompa nie moglem odpalic, a jak juz mi sie udalo to sie windows nie ładował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulusman - za wiele sie nie spodziewaj bo masz proca mobile a one nie lubia wysokich fsb. Moj idzie max 2650mhz jak pojade z fsb to mam tak:

10*245 @ 1,825V stabilnie a potem dopiero 8,5*250 na 1,9V stabilnie, na stabilne fsb 255 musiałem miec mnoznik kolo 7,5.

http://www.aoaforums.com/forum/attachment....tachmentid=8170

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby on takie fsb wycisnął ?? Nie wierze, na jakim sprzęcie? imho niemożliwe

 

Dobra niech Ci będzie może sąwyjatki od reguły ale więkoszść mobile nie lubi bardzo wysokich fsb

 

Prawda że ładnie? :lol: Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby on takie fsb wycisnął ?? Nie wierze, na jakim sprzęcie? imho niemożliwe

 

Dobra niech Ci będzie może sąwyjatki od reguły ale więkoszść mobile nie lubi bardzo wysokich fsb

dobra ;)

The CPU-Z shot shows it 383fsb but it's actually set at 170 fsb in the BIOS

 

Originally posted by Lastviking

Dołączona grafika  

 

I don´t see any problem with high fsb with mobile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to możliwe, że przy FSB 240 padł twardziel bo właśnie tak u mnie się stało. Pytam bo przecież taktowanie PCI zostaje bez zmian na NFII !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wysokich FSB.... w tej chwili spokojnie smiga 9.5x253@1.65. Muszę sprowadzić inne pamięci na pokład, bo te geile są jednak kaprysne....jakiś taki niedosyt i mało ruchawe są....trudno je zmusić do czegokolwiek.... Rozeznam jeszcze sprawę biosu i chłodzenia chipsetu - może to jeszcze w czymś pomoże :)

We wtorek/środę będzie nowa zasiłka(wreszcie) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk teoretycznie działa tylko, że nie da się na nim postawić systemu !!?? można na niego i zniego kopiować natomiast system sią nie uruchamia i wywskakuje komunikat "Błąd ładowania systemu" !? I bądź tu mądry ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietrek, sprawdz ustawienia dysków twardych w biosie.... sprawdz czy nie masz opcji CHS zamiast LBA(MIAŁEM COŚ PODOBNEGO!!)

 

Flashowałem ostatnio biosy(uwaga na to!!!) i mialem 4/29 - bardzo dużo opcji do mieszania....pierwszy raz widzialem tyle, a mój stary mial duuuzo.....teraz jadę na własnie 1/31 - ja jakoś nie widzę różnicy...ale, wiadomo, że ludzie lubia go, bo ponoć daje im większe możliwości O/C, natomiast ten nowszy likwiduje kilka problemów - jak tylko komuś udało się zflashować to sie podniecali na amdforums :> ale wielu straciło płytki(historia kwietnia z ratowaniem biosa znana). Ja osobiście też miałem małą jazdę, gdy po reboocie pokazały się krzaczki na ekranie...ale zimna krew to podstawa...doczytałem się, że jest to mozliwe, należy Clearnąc CMOS i już wszsytko było w porządeczku :D

 

Z innej beczki...był już temat wygrzania płyty... Płyta zimna, odpalona po dłuższej przerwie, jest bardziej podatna na kręcenie...wniosek - należy ją zatem lepiej chłodzić...zgadza się ?? No to patrzcie: http://webpages.charter.net/chinesetricycl...Hamster_DFI.jpg

No to ja ide spać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietrek, sprawdz ustawienia dysków twardych w biosie.... sprawdz czy nie masz opcji CHS zamiast LBA(MIAŁEM COŚ PODOBNEGO!!)

 

Flashowałem ostatnio biosy(uwaga na to!!!) i mialem 4/29 - bardzo dużo opcji do mieszania....pierwszy raz widzialem tyle, a mój stary mial duuuzo.....teraz jadę na własnie 1/31 - ja jakoś nie widzę różnicy...ale, wiadomo, że ludzie lubia go, bo ponoć daje im większe możliwości O/C, natomiast ten nowszy likwiduje kilka problemów - jak tylko komuś udało się zflashować to sie podniecali na amdforums :> ale wielu straciło płytki(historia kwietnia z ratowaniem biosa znana). Ja osobiście też miałem małą jazdę, gdy po reboocie pokazały się krzaczki na ekranie...ale zimna krew to podstawa...doczytałem się, że jest to mozliwe, należy Clearnąc CMOS i już wszsytko było w porządeczku :D

 

Z innej beczki...był już temat wygrzania płyty... Płyta zimna, odpalona po dłuższej przerwie, jest bardziej podatna na kręcenie...wniosek - należy ją zatem lepiej chłodzić...zgadza się ?? No to patrzcie: http://webpages.charter.net/chinesetricycl...Hamster_DFI.jpg

No to ja ide spać :P

Zajefajnie zmodowana plytka :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh... 5.05 to z piątego maja :> aczkolwiek ja się nie odważe sprawdzić tego biosu...wszędzie głośno, że bez programatora kości nie podchodzić!!! a 04.29 to koniec kwietnia...doskonały jest...znaczy, nie wiem jak poprzednie, ale mi sie bardzo podobał, duzo możliwości do grzebania....niesety nie wiem co która znaczy. Jeśli ktoś jest chętny do opracowania tego, to życzę powodzenia :D

We wwtorek przyjdzie zasilacz i pare wiatraków, dokleję radiatorki na mofsetki(już je przerobiłem na szlifierce :> ) i będe testował wyższe od 250 FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zulusman ustawiłem dysk na LBA i zaczął działać poprawnie :D ciekaw jestem co za pieron że się przzestawiło na CHS :/

BIOSiki również ściągnąłem ale jakoś mnie kolano bieże przed i upgradem hmmm... nie mam dostępu do programatora w razie czego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dygaj :D Wbiosie jest automaycznie na CHS, wiec zmień to jeśli nie chcesz się męczyć z tym...

BTW, full stabilne FSB jakie uzysjkałem na STOCK płycie, bez modów, chłodzenia itp... dual CHanel DDR - 260 MHz !!!! :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10x250 w Dualu dla 2x512 hynix`ow

To sa pierwsze testy wiec na razie niestabilne prime (7000A juz w drodze) Bios 27/11 (taki dostalem) 31/1 u mnie cos niespecjalnie sie sprawuje (nie bylo problemow z flashem w obie strony) SB strasznie sie grzeje, pierwszy raz mam tak goracy mostek z radiatorem.

1.9vdd (NB w miare chlodzny) 2.9vmem (radiatory miedziane na pamieciach i tez goraco :? )

.

.

Prosba do osbo z 250FSB :arrow: sprawdzcie w miare mozliwosci jak dzilaja urzadzonka USB (myszki w szczegolnosci) i obie karty sieciowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ci się wiesza myszka, to znaczy ze za pare chwil powiesi ci sie komputerek, mam tak. wyłącz CPC w biosie oraz firewire, jeden lan i wszystkie <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły jakie się da... SB będzie chłodniejszy a założę się, że połowy z tego nie używasz...Spokojunie wyciśniesz z tego 260... daj też mniejsze napięcie Vdd, nie musisz aż tak żyłowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie nfo: Do tej pory miałem "mały" problem z osiągnięciem wysokiego(250 to juz wg mnie wysoko) fsb i zarazem ciekawego mnożnika(to tak tyle, zeby bylo w okolicach 2500MHz). Po wyłączeniu CPC oraz wgraniu nowego biosa o którym pisze w poprzendim poscie, osiągnołem 2475(260x9.5). Walczę niestety z temperaturą.... słaby zasilacz, brak pasty i chłódzenia mofsetów daje się we znaki...dlatego też nie wiem na ile będzie to stabilne...prime godzinke chula, ale to przeciez mało...

z lini frontu - zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee .. ale ten screen jest sprzed roku :))

ale spoko bo sie OT robi

ja mam taka prosbe moze ktos dac screen z aidy na tym DFI

9x245 albo 9.5x245 ale w singlu

najlepiej ktos kto ma hynixi (Adasi? :) )

timingi 2.5-3-4-11

z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...