Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

ta plyta ma pci 33mhz przy 166 i przy 176 i przy 1066 wg producenta:]

 

a tego durnia to sam przerabiales na mobile? jesli tak to mnoznik jest dalej zablokowany i ustawianie na 5 nic nie da bo dalej plyta wstaje z prockiem 12x a dzieki mobilizacji dopiero spod windy mozesz zmienic mnoznik.

 

moim zdaniem ta cala mobilizacja ma sens tylko przy podwyzszaniu mnoznika. obnizanie nie ma sensu bo wiekszego fsb sie nie wyciagnie bo tak plyta wstaje z domyslnym wiec przy wyzszych fsb wogole nie wstanie a co dopiero wejsc do windy i tam zmieniac na nizszy mnoznik. mialoby to sens na nf2 (abit epox nie wiem jak inne) gdzie mozna spod windy podkrecac procka i zmieniac fsb bo komp wstawalby na wysokim mnozniku i niskim fsb a w windzie mobilizacja by obnizala mnoznik i 8rdavcore zwiekszala fsb, no ale jak na zlosc to nie dziala na nf2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedzi, wczoraj podnioslem o 2 Mhz na procu, pogralem z godzinkę, potem wrocilem do pelnego synchro i do dzisiaj wyliczałem prime torture - z sukcesem! :D

Nie wiem co to mogło być, ale podniesienie o troche pomogło.

Jeszcze raz dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta plyta ma pci 33mhz przy 166 i przy 176 i przy 1066 wg producenta:]  

 

a tego durnia to sam przerabiales na mobile? jesli tak to mnoznik jest dalej zablokowany i ustawianie na 5 nic nie da bo dalej plyta wstaje z prockiem 12x a dzieki mobilizacji dopiero spod windy mozesz zmienic mnoznik.  

 

moim zdaniem ta cala mobilizacja ma sens tylko przy podwyzszaniu mnoznika. obnizanie nie ma sensu bo wiekszego fsb sie nie wyciagnie bo tak plyta wstaje z domyslnym wiec przy wyzszych fsb wogole nie wstanie a co dopiero wejsc do windy i tam zmieniac na nizszy mnoznik. mialoby to sens na nf2 (abit epox nie wiem jak inne) gdzie mozna spod windy podkrecac procka i zmieniac fsb bo komp wstawalby na wysokim mnozniku i niskim fsb a w windzie mobilizacja by obnizala mnoznik i 8rdavcore zwiekszala fsb, no ale jak na zlosc to nie dziala na nf2.  

modowałeś kiedyś na mobila ??

 

ale chyba nie bo byś wiedział ze procesor mobile wstaje tylko z mnoznikiem ktory jest zablokowany i po chwili zmnienia go na ten z L6 a w windowsie mozesz sobie te mnoznik juz zmniejszać

 

co do wyzszej magistrali do moze troszke by sie opłacało poniewaz procesor działał by na wyskiej magistrali z fabrycznym mnoznikiem tylko przez chwilke a jak wiemy przed załadowaniem windowsa w biosie procek moze działac z wiekszą czestotliwoscią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

durnia przerabiałem sam - igla na laminat i ołowek na mostek. Nieprawdą jest, że procek wstaje na defaultowe 12x. Po przeróbce wstaje na 11x a jak zmienię w biosie na np. 10x,9x lub cokolwiek innego to wstaje z ustawionym tak mnożnikiem. Dzięki za odpowiedż ale nie rozwiązuje ona mojego problemu z fsb > 170 :( .pozdro liseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

durnia przerabiałem sam - igla na laminat i ołowek na mostek. Nieprawdą jest, że procek wstaje na defaultowe 12x. Po przeróbce wstaje na 11x a jak zmienię w biosie na np. 10x,9x lub cokolwiek innego to wstaje z ustawionym tak mnożnikiem. Dzięki za odpowiedż ale nie rozwiązuje ona mojego problemu z fsb > 170   :( .pozdro liseq

nieprawda wstaje z defaultowym mnoznikiem x12 tylko po ułamku sekundy bios przestawia go na ten ustawiony dla mobila i to wygląda własnie jakby z nim wstawał

 

a mozna to w prosty sposob udowodnic ustaw minimalny mnoznik dla mobila (ciecie mostków) i daj max fsb na jakiej chodzi płyta i moze sie okazać ze niewstanie np umnie ustawiałem mnoznik mobile na x10 wim ze płyta chodzi na fsb 200 i tyle ustawiłem co by niby dawało 2GHz a tu lipa komputer sie nieuruchamia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - właśnie tak zawsze robie :D Tylko gdzie to się ustawia ;/ ?

 

Znalazłem w biosie tam jakąś opcję ale to wyboru było tylko Disable i Any key - jak dawałem Any Key to po wyłączeniu PC nic się nie działo - ale po wyłączeniu na przycisku w obudowie więc może jak dam Start -> Zamknij to zadziała ;) Spróbuje zaraz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam plyte z podpisu bios 1.40 powiedzcie lub dajcie linki jaki jest najlepszy bios do tej plyty (zebym mogl zmieniac timingi) sorr ale ciezko sie czyta ponad 40 stron tematu :(

 

z gory wielkie THX :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do płyty asrock k7s8xe r 3.01? 2.20a to chyba do k7s8x czy sie myle?jesli sie myle :) to podaj prosze link do tego biosu i cos bym mogl przeczytac o nim z gory thx

 

P.S. zalezy mi na biosie bo chce wydusic maxa z kompa, i walnac pozodny rekord w 3d2k1, dodadm ze moj proc idzie na 2100 mhz(200x10,5) bez zmiany napiecia, jedyne co mnie obecnie blokuje to zasilka ale nidlugo zmienie, teraz musze przyspiesyc cala mobo przez pozadny bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie zwiazku z płyta ASRock K7SX8.A mianowicie czy mozna do niej włozyc Ramy,w nastepujacy sposób.256DDR (400MHz) w jedno gniazdo i 512 DDR(400MHz) w drugie.Poniewaz w instrukcji pisze ze tylko jeden bank jest dla DDR 400 ale jest napisane tez ze MAx to 1GB. Bede ogromnie wdzieczny za szybka odpowiedz. :lol: :D .Oraz czy tez mozna włozyc RAMY tak:TRZY RAZY PO 256mb DDR(400MHz) DO KAZDEGO BANKU PO JEDNEJ KOSCI.Czy tez tak bedzie działac???????DZIEKI Z GÓRY

 

Przepraszam za literówki (to mój pierwszy post)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie przeczytałem sporo w tym temacie i zauważyłem ze niektórzy ustawili mnożnik x10 mi jak ustawiam na x10 zawsze wychodzi x10,5 a myślę ze najlepsza wydajność bym miał gdybym ustawił 10x180.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Na tej plytce "na dole i na gorze" od Socketu (procka) sa takie dwa biale paski. Czy zakladajac procek i "robiac" na nich dwie kropeczki moglem uszkodzic plyte ? Czy nie jest to celowo wylaczone z obwodu dla wygody uzytkownika? Prosze o szuybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jest to zabezpieczenie abyś nie zniszczył ścierzek.

 

Słuchajcie co mi się przydarzyło z moją płytą. Zmieniłem na niej biosa z 2.20-od nowości na 2.20a. Podzespoły są w podpisie. Komp nieraz wstawał nieraz nie. Nie była napewno to wina zasiłki. Pojechałem do Prezesa z całym kompem i sprawdzaliśmy po koleji. dziwnym cudem za którymś razem się sama uruchomiła chyba za 8 czy 9 resetem. Przyjechałem do domciu, podziałała kilka godzin i po kilku resetach znow padła. Nic nie było przestawiane w biosie więc sprzęt to nie to. Otworzyłem kompa patrze a zaczep od baterii (mała srebna blaszka) wraz z batrią leży na dole budy. Co dziwne sama odpadła 8O . Podstawka pod batrie tez sie ledwo trzymala i po lekich ruchach odpadła. Płyta główna wylądowała w serwisie a ja teraz lece na drugim kompie. Płyta napewno była nowa bo nie było na niej nawet jednej drobinki kurzu i fabrycznie zaklejona. Trafił mi się zmęczony materiał ale myśle że uzna mi to gwara bo nie chce mi się dopłacać do interesu.

 

Pierwszy raz spotkałem się z takim problemem. Złożyłem już z 30 kompów na tej płytach i nie było najmniejszych problemów. No cóż nieraz spotyka sie czarną owce :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI SYSTEM MANAGEMENT BUS << cos takiego wykrywa mi system, ale nie moge tego zainstalowac. Sprawdzalem na stronie czy sa nowsze stery do mobo. Instaluje wiec wszystko co mam i pozostaje to "cos".

 

Logan >> Nic wiecej ci nie moge napisac, nie jestem politykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak: ze mozna je usuwac i pojawia sie co jakis czas albo przy starcie systemu albo jak cos dodajesz. Instaluje sie jako nieznane, czyli ze znakiem zapytania.

Teraz zrobilem format, ale wczesniej wylaczylem porty podczerwieni i serial w biosie, no i sieciowke, ale ja zawsze mialem wylaczona. I znikło..

Wczesniej tez znikało, ale przy czyms sie pewnie znowu pojawi.. musze tylko byc czujny i sprawdzac przy kazdej instalacji czy jest...

Wogule dziwne rzeczy mi sie dzieja z ta plyta, no i troche jest przewrazliwiony bo pierwsza mialem walnieta i je nie ufam.

 

Pozatm mam jeszcze problem z USB, a dokladniej z podlaczaniem cyfrowki do kompa. Po sciagniecu zdjec z karty i odlaczeniu lub wylaczeniu aparatu komp nie reaguje poza mycha. Mieki reset i w okienku widze, ze: msgsrv32.exe(nie odpowiada), wtedy zakoncz zadanie i komp reaguje, ale nie dokonca sprawnie, bo nie mozna m.in. otwierac zdjec, ponownie podlaczyc aparatu etc.

 

Aparat to Canon a60, system juz wiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...