Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

ale przy czym masz zwiechy?

1228478[/snapback]

 

szczerze?? Przy wszystkim co odpale w 3d...okazuje sie ze karta chyba jest walnieta, gdyz zle chodzi nawet na 4x1. No chyba ze cos o plycie mi powiecie, co moze nie grac na niej z ta grafa. Watpie aby 500Watowy zasilacz nie wystarczyl do takiego kalkulatora. Naprawde 2003 wali zwiechy jak nienormalny. Probowalem juz chyba all procz reinstalki ale to chyba nic nie da.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze?? Przy wszystkim co odpale w 3d...okazuje sie ze karta chyba jest walnieta, gdyz zle chodzi nawet na 4x1. No chyba ze cos o plycie mi powiecie, co  moze nie grac  na niej  z ta grafa. Watpie aby 500Watowy zasilacz nie wystarczyl do takiego kalkulatora. Naprawde 2003 wali zwiechy jak nienormalny. Probowalem juz chyba all procz reinstalki ale to chyba nic nie da.

 

Pozdro

1228689[/snapback]

co do tych "500w" tracera to bym polemizowal :wink: jak ma rzeczywiste 300 z haczkein to bedzie dobrze :wink:

a moze sprobuj system od nowa postawic i jezeli z timingami pamieci cos kobinowales to wrzuc default

aha i sprobuj wylaczyc fast write jesli wlaczone....karta tez moze byc zdupcona <_<

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych "500w" tracera to bym polemizowal  :wink:  jak ma rzeczywiste 300 z haczkein to bedzie dobrze :wink:

a moze sprobuj system od nowa postawic i jezeli z timingami pamieci cos kobinowales to wrzuc default

aha i sprobuj wylaczyc fast write jesli wlaczone....karta tez moze byc zdupcona <_<

1228799[/snapback]

 

HMMM.... myslisz ze warto znow sie sysem babrac??(dopiero tydz temu robilem a karte mam od wczoraj, tym bardziej ze z ATI na ATI to raczej nic nie koliduje)

 

FW=off, z timingami absolutnie nic nie ruszalem, nawet zegary obnizalem i nic

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie po takiej przesiadce reinstalka nie powinna byc potrzebna, ale to tylko teoretycznie, bo praktyka bywa rozna ;)

zjedz na karcie z zegarami i sprawdz jak wtedy sie zachowuje, jezeli nie bedzie zwisow to masz juz podstawy do reklamacji.

ale sie zrobil OT :wink:

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie po takiej przesiadce reinstalka nie powinna byc potrzebna, ale to tylko teoretycznie, bo praktyka bywa rozna ;)

zjedz na karcie z zegarami i sprawdz jak wtedy sie zachowuje, jezeli nie bedzie zwisow to masz juz podstawy do reklamacji.

ale sie zrobil OT :wink:

1228916[/snapback]

jak juz pisalem obnizalem zegray i nic to nie dalo...Juz postanowione... "KARTA" jedzie do wawy, zwroca mi kaske (10 na niemodowlanosc lub tez niezadowolenie - a ja jest w********) i jesli mi sie uda kupie nowiutkiego R9800 PRO na gwar za te cene, jesli nie - poczekam na cos interesujacego na allegro.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mimo wszytko wrazenie, ze ten problem sie da załatac, i nic niejest zepsute. Jesli jestes na tyle leniwy ze nawet systemu sie niechce przeinstalowac to nic dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz pisalem obnizalem zegray i nic to nie dalo...Juz postanowione... "KARTA" jedzie do wawy, zwroca mi kaske (10 na niemodowlanosc lub tez niezadowolenie - a ja jest w********) i jesli mi sie uda kupie nowiutkiego R9800 PRO na gwar za te cene, jesli nie - poczekam na cos interesujacego na allegro.

 

Pozdro

1229028[/snapback]

Karta ktora kupuje klient POWINNA dzialac, klient nie musi bawic w to i tamto, nie musi sie modlic o to zeby po wsadzeniu karta dzialala. A leniwy nie jestem, gdyz dzis przed wyslaniem od 7.00 rano testowalem 3 rozne mobo, na 3 zasilkach(500W tracer, 360CHief, 400W noname, dodam ze na jednej z nich musialem posadzic sysa) i nadal nic... jedzie zwiechami jak popadnie :huh:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ktora kupuje klient POWINNA dzialac, klient nie musi bawic w to i tamto, nie musi sie modlic o to zeby po wsadzeniu karta dzialala. A leniwy nie jestem, gdyz dzis przed wyslaniem od 7.00 rano testowalem 3 rozne mobo, na 3 zasilkach(500W tracer, 360CHief, 400W noname, dodam ze na jednej z nich musialem posadzic sysa) i nadal nic... jedzie zwiechami jak popadnie  :huh:

 

Pozdro

1229275[/snapback]

aha czyli wzioles ta z allegro 9800se z gwarancja na odblokownie potokow....jesli tak to wymieniaj.

hehe o 7 rano-to leniwy nie jestes :rolleyes: ja wtalem przed chwila:D

a moze zastanow sie nad 6600gt<_<

pozdrawiam

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artik ale wez si ewysil i poczytaj calego topica, dowiesz sie wszystko czego chcesz, dowiesz sie rzeczy o ktorych nie wiedziales ze chcesz (no i oczywiscie od chiolery rzeczy ktore sa do [gluteus maximus]:]) w koncu nie po to sie na wysilalismy tyle zeby ludzie zadawali od nowa pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak często dyskutujecie tutaj o biosach i jego padach, nasunęło mi się pytanko - czy ta płyta ma jakieś zabiezpieczenie, np. możliwość wgrania starego biosu z dyskietki, mimo, że komp nie startuje (czarny ekran, wszystko się kręci)? Czytałem kiedyś o czymś takim w enterze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie komien taką opcję widziałeś w biosie, żeby mnożnik dało się zmienić?!! O zworkach nie mówię, bo ponoć mogą nie działać, a i zworek nie mam. :huh:

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak często dyskutujecie tutaj o biosach i jego padach, nasunęło mi się pytanko - czy ta płyta ma jakieś zabiezpieczenie, np. możliwość wgrania starego biosu z dyskietki, mimo, że komp nie startuje (czarny ekran, wszystko się kręci)? Czytałem kiedyś o czymś takim w enterze...

1237851[/snapback]

Niestety - ta płyta takiej opcji nie posiada... (wg. samego ASROCKa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mial klopoty z ta plyta i mikrofonem? U mnie ni idzie rozmawiac ani nagrywac nic z mikrofonu bo generowany jest straszny pisk i szum. Mikrofon jest OK bo sprawdzalem na innym kompie. Piszczy zarowno na zintegrowanym dzwieku jak i na C-media 8738. Win XP SP2. Pomocy!!!

1206330[/snapback]

Widze, ze znacie sie tylko na zmienianiu FSB i przekladaniu zworek a jak ktos ma "zwylky" problem to nikt nic nie wie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze znacie sie tylko na zmienianiu FSB i przekladaniu zworek a jak ktos ma "zwylky" problem to nikt nic nie wie :-|

1240787[/snapback]

nigdy nie milaem z tym problemu <_<

sprobuj zmienic wartosc pci latency

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie komien taką opcję widziałeś w biosie, żeby mnożnik dało się zmienić?!!  O zworkach nie mówię, bo ponoć mogą nie działać, a i zworek nie mam.  :huh:

1237984[/snapback]

ty ja nic nie pisalem ze da sie w biosie mnoznik zmieniac, mam XE+ i jest to samo co na XE... w biosie nie ma zadnej opcji u mnie dotyczacej mnoznika, tylko zworkami da sie... jak kupilem plytke to nie bylo ich tak jak u ciebie, skoczylem na zlotą do elektronika i zakupilem parenascie sztuk i teraz pelen wybor mnoznikow az do x24 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie spaliła karta sieciowa w płycie i sobie tak pomyślałem albo mi wymienia albo mi od nowa bedzie nabijac gwarancja wiec dlaczego nie zawiezc :) tylko sie zastnawiam czy beda mi mogla dac tego asrocka na viakt400?? w sumie powiem im niech mi daja cos na fsb 200, co wy o tym myslicie? co mi moga dać w zamian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie spaliła karta sieciowa w płycie i sobie tak pomyślałem albo mi wymienia albo mi od nowa bedzie nabijac gwarancja wiec dlaczego nie zawiezc :) tylko sie zastnawiam czy beda mi mogla dac tego asrocka na viakt400?? w sumie powiem im niech mi daja cos na fsb 200, co wy o tym myslicie? co mi moga dać w zamian?

1241471[/snapback]

a na jakiej podstawie uwazasz ze sieciowka sie spalila? <_<

moze po prostu gubi mac'a :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej podstawie uwazasz ze sieciowka sie spalila?  <_<

moze po prostu gubi mac'a :wink:

1241503[/snapback]

hmm nie dokonca, to stwierdził nawet admin mojej lokalnej sieci :) wiec mac odpada, nie reaguje na nic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby jest ok. tylko że mój procek na 100% ma FSB 133MHZ i mnożnik 12.5 co daje ok. 1667 czyli tyle ile powinno być . Tylko jakim cudem pamięci mają 333MHZ , bo jeśli byłyby zsynchronizowane to powinny mieć 266 a nie 333 . Może na tej płycie pamięci mają oddzielną FSB . Jeśli ktoś ma tę płytę proszę o odpowiedź :wink:

 

I jeśli da się ustawić pamięci na 400MHZ to powiedzcie jak .

PS. Pamięci są na 100% 400MHZ

 

Mozesz osobno ustawiać fsb i pamięci.

838841[/snapback]

Czyli ja mam ustawione pamięci 166 (333)MHZ a proc mam ustawiony na FSB 133MHZ . To szybkość pamięci jest niezależna od pamięci procesora . Czyli jeśli chce ustawić ramu na 200(400)MHZ to moge to spokojnie zrobić bez zmiany FSB procesora. Jeśli tak , to jak to zrobić . Proszę pomużcie będę bardzo wdzięczny :wink:

 

Wie ktos może gdzie się ustawia mnożnik procka na tej płycie ( Asrock k7s8x ) w ustawieniach biosu zakładając że procek ma mnożnik odblokowany :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos może gdzie się ustawia mnożnik procka na tej płycie ( Asrock k7s8x ) w ustawieniach biosu zakładając że procek ma mnożnik odblokowany  :wink:

1254114[/snapback]

w biosie nie ma takiej opcji, tylko na zworkach na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... FSb zwiększone, ramy przyśpieszone ,nowy bios wgrany . Trzeba było się troche pogimnastykować ale było warto wynik w smarku wzrusł z 6900 do 7800 ( nieżle ja na moją kartę ) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...