Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

panowie a jakie macie temperatury w idle i stres ? na jakim napieciu i przy jakim chlodzeniu? bo ja dzis doprowadzilem kompa do stanu jak ze sklepu 133x11 i tak dalej wentylek 5cm orginalny na cpu i mam 36* w idle i 42* w stresie (po 25 min).

na NB chłoedzenie tak jak w opisie o 3-4 stopnie niżej niż temp. pokojowa :huh: jak zakałdałem to myslałem ze bedzie pokojowa albo +1C a tu jeszcze niżej :D chipset na 2,2V

 

a z CPU to tylko idzie się teraz zdenerwować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz ja zapytam - jak zmienic w biosie na tej plycie napiecie proca? bo nie moge tego znalezc...

Zasadniczo da sie tylko o 5% a jak, to masz napisane w instrukcji... (w biosie to sie nazywa cos tam over voltage).

Jak chcesz wiecej v to -> drut mod, albo potencjometr mod.

 

Poza tym te pytanka juz byly walkowane w tym topicku setki razy. ;]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem ( no jeszcze mozna odwołac ) KINGSTON DDR 512 KVR400X64C25/512 CL 2,5 chyba niepowinno by probelmu na K7s8x?

Z tą płytą nie ma problemów jeśli chodzi o kompatybilność. Ona łyka wszystko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bonco beda chodzic

 

 

A ja mam jeszcze problem odblokowalem mnoznik i...

mam mnoznik albo 12.5 albo 8.5 w zaleznosci od ustawienia zworek niewiem co jest grane powinno byc ok a tu taka kapa moze co jeszcze trzeba ustawic moze fsb tez trzeba na zworkach? albo cos w biosie mam 2.52 xhoney

pomozcie bo rozjebe ta plyte a szkoda!!!

 

@bonco beda chodzic

 

 

A ja mam jeszcze problem odblokowalem mnoznik i...

mam mnoznik albo 12.5 albo 8.5 w zaleznosci od ustawienia zworek niewiem co jest grane powinno byc ok a tu taka kapa moze co jeszcze trzeba ustawic moze fsb tez trzeba na zworkach? albo cos w biosie mam 2.52 xhoney

pomozcie bo rozjebe ta plyte a szkoda!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Melsoon, moglbys sprawdzic czy przypadkiem przy ustawieniu fast, nie masz lepszego zapisu?

ja mam timingi wyżyłowane recznie ale zapis powinien wzrosnąć na opcji fest, a największy powinien byc na ustawieniu ultra

 

@Flo3

ustawiasz to przez opcje OverVcoreVoltage wtedy daje ci to +5% V na VCore

 

@bonco

musi działać tylko kwestia na jakim taktowaniu :D

 

jeśli sa jakieś odstępswa od prawigłowości to sory ale jestem pijany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melsoon, to moze podaj jakie masz ustawienia, wiem ze to wszystko zalezy jaka pamiec, ale mimo wszystko:

 

DRAM Timing Configuration - fast

DRAM CAS latency - 2.5

MQA Early Push - Auto

MQA Arbitation Mode - Auto

Write Promotion - Enable

Read Promotion - Enable

tRAS - 7T

tWTR - Auto

tRP - 3T

tRCD - 2T

tRC - tRAS + tRP + 1T

tWR - 1T

R/W Turn Around - Auto

Read Latency Control - Auto

FQA MA - Auto

FQA MA - Auto

tRANK WW - Auto

IDE Driving - Normal

 

Zastawiam sie tez, czy zwiekszenie napiecia poprawi timingi? Zauwazylem ze tRP 2 i casl latency daje spory przyrost, ale niestety moja tania pamiec nie chce dzialac na tym ustawieniu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, ze na plycie nie ma zworek (musisz je skombinowac i poustawiac wg. instrukcji). ;]

Gdy mialem ta mobo to dysponowalem jedna koscia 512mb d43 i mialem ja w 1 banku. Rev. mojej plytki to byla jedna z pierwszych 3.0 i moze dlatego dobrze sie krecila. Kolega mial za jakis czas po mnie 3.01 i nie mogl dojechac nawet do 200 fsb ;] (ja na standardowym v dojechalem ~207).

Na chipset mozna bezpiecznie dac 2.2v, dawanie wiecej nie zwiekszylo juz mhz na magistrali.

Fajna byla plytka, cala gama dostepnych modow, mounting holes na zalmana - czego chciec wiecej. Zmienilem ja tylko i wylacznie dlatego, ze za ta sama cene dorwalem plyte na nf2. ;]

Pamietam ten hit sezonu k7s8x + duron 1.4/1.6. :)

 

Ja tam mam 3.01 i spokojnie daję 200, tylko że Prime95 mi się sypie po kilku minutach może to wina pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CarlJonson

wogóle jakieś dziwne to pytanie, możesz włożyć każdy procesor o szynie do FSB333 i o podstawce socket A

oznaczenia na procu mówią o tym jaki to procesor jaki ma rdzeń kiedy był wyprodykowany i seria

 

@arseci

najważniejsze dla mnie to CL,RCD,RP,RAS, a resztą się nie zajmowałem bo za duzo tego :D i jeszcze sprawdzać stabilnośc po ustawieniu jakiegoś (ale i tak poustawiałem, chociaz duzo to nie dało), za duzo bawienia ja mam u siebie 2-3-3-6 na DDR412 podobno jakaś lepsza ta pamięć chociaż produkcji NONAME :P

podniesienie napięcia mem pozwoli ustawić ostrzejsze timingi

Edytowane przez Melsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby które mialy Asrocka K7S8X i zmieniły go na KT600 lub NForce2 moze być też KT400, jaka jest poprawa w samej wydajności? Chodzi mi głównie o gry. Bo sam szukam czegoś na nForce2 lub KT600.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT400 czasem tak samo czasem mniejsza wydajność ogólnie lepszy jest SiS

KT600 nieco lepsza

nForce2 we wszystkich zastosowaniach szybsza niż SiS

 

jak chcesz cos zakupić to Abit AN7 xx albo DFI LanPatry albo Infinity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT400 czasem tak samo czasem mniejsza wydajność ogólnie lepszy jest SiS

KT600 nieco lepsza

nForce2 we wszystkich zastosowaniach szybsza niż SiS

 

jak chcesz cos zakupić to Abit AN7 xx albo DFI LanPatry albo Infinity

No wlasnie czaję się na jakąś dobrą plytę. Tylko gryzie mnie jedno np w quake3 demo w demo 001 mam 200fps w high qality a na slabszych kartach od mojej (6600gt) mają na KT400 ponad 300fps. Nawet jak dam procka na szyne 200mhz to jest 205.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT400 czasem tak samo czasem mniejsza wydajność ogólnie lepszy jest SiS

KT600 nieco lepsza

nForce2 we wszystkich zastosowaniach szybsza niż SiS

 

jak chcesz cos zakupić to Abit AN7 xx albo DFI LanPatry albo Infinity

Imo bezsens, kupowac plyte, ktore jest w cenie mobo s. 754 albo 939... w socket a nie ma juz co topic kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie czaję się na jakąś dobrą plytę. Tylko gryzie mnie jedno np w quake3 demo w demo 001 mam 200fps w high qality a na slabszych kartach od mojej (6600gt) mają na KT400 ponad 300fps. Nawet jak dam procka na szyne 200mhz to jest 205.

 

widzisz różnice miedzy 200 a 300FPS :blink: po co ci <300FPS jeśli gry działaja płynnie juz od około 30 ??

jak bedizesz miał średnio po 60FPS na grę to nie ma sensu nic zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo bezsens, kupowac plyte, ktore jest w cenie mobo s. 754 albo 939... w socket a nie ma juz co topic kasy.

Bede kupował uzywaną bo nowej mi się nie oplaca wiadomo. Ale na A 64 dopiero na jesień sięprzesiądę a bez porządnego chipsetu do jesieni raczej będzie cięzko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chętnie kupie takiego asrocka k7s8x wiem że troche nie w tym temacie ale dużo osób z tą płytą odwiedza ten temat i może ktoś chce sprzedać,płyta musi być w 100 % sprawna :D .

PROPOZYCJE NA GG 8047581

 

POZDRO

Wiesz, ze nie ten dzial a mimo to piszesz ? ;]

Daj ogloszenie na 'kupie' albo przewertuj allegro, tam mozna ja dostac za grosze.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod koniec przyszłego tygodnia sprzedaję K7S8X r3.01 za 50zł, pewne 200Mhz na więcej płyta nie wstaje.Ale to i tak spory wynik.Z wgranym biosem 2.20a, sporo ustawień timingów.Na emaila moge przeslać plik screenów jako dowód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod koniec przyszłego tygodnia sprzedaję K7S8X r3.01 za 50zł, pewne 200Mhz na więcej płyta nie wstaje.Ale to i tak spory wynik.Z wgranym biosem 2.20a, sporo ustawień timingów.Na emaila moge przeslać plik screenów jako dowód.

 

Napisz do mnie na GG 8047581

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ta plyte juz dwa latka i dopiero od miesiaca odkrylem mozliwosci tej plyty po aktualizacji biosa i probami OC. Posiadam bios 2.52AH, plyte k7s8x R3.0, procka athlon xp 2000+ thoroughbred podkręconego na 2600+ (2083MHz - 12,5x166 - zablokowany mnożnik, U zwiększone o 5%-1,68V), 1GB ram (ddr400 - 2x256, 1x1024 - goodram cl3).

 

Mam dwa pytanka:

 

1. Ustawilem pamięci synchronicznie na 333 i w everescie osiągam wynik 2033, 751, 108,2 (odcz,zapis,dostep) przy timingach 2,5-3-3-6 i mam wrazenie ze przy tych timingach chodzi najstabilniej i najszybciej, czy to przyzwoity wynik? Natomiast przy tych samych timingach na 400 wyniki byly 2141,734,119

 

2. Zastanawiam sie czy na tej plycie moznaby wycisnac cos wiecej z tego proca ale bez bmoda, vmoda i czy oplaca sie wsadzic np. bartona 2800 lub 3000 i nastepnie pobawic sie z OC. Z tego proca osiagnalem wynik w everescie cpu queen 1700.

 

3. Nad gniazda,i IDE na prawo od pamięci znjduje sie nieduzy scalak ktory dosc mozno się grzal więc poczęstowalem go przycietym radatorem, czy spotkaliscie sie z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...