Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka !!!

Mam tełaz Athlona XP 2000+@2600+ czyli tam 2100MHz i FSB ustawione zworkami na 333MHz jak w biosie zwiększe FSB na 175 to juz nie rusza :oops: napięcie zwiekszylem w biosie tyle ile sie dało (włączylem to VCore czy cos takiego)

 

Alhlon XP 2000+@2600+ K7S8X 256MB DDR "AM1" :? RUBIKON 300W

Radeon 9200 Western Digital JB800 80GB + Samsung 20GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe spostrzeżenia co do tej płyty k7s8x i biosów. otóż

najlepiej chodzi na 2.20a można ustawić wiele opcji dla pamięci.

Ale niestety nie mogę na tym biosie zainstalować Linuxa.

Co do innych wersji to zauważyłem ,żę na każdej innej czy to oficjalne czy

tej z "ocwork" pomijając wersje 2.20a bardzo długo mi się Xp odpala ( o wiele za długo :( )

A jakie są wasze obserwacje jakiego biosu używacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

wlasnie niedawno stalem sie posiadaczem tego asroczka znaczy k7s8x, jak narazie to bez rewelacji moze dlatego ze mam procka na 100Mhz :? znaczy durona 1200( 12x100), no pamiec mam 256mb 400 (noName) ale co z tego jak i tak max moge puscic 333, no i mam pytanie nr.1 nie wiem czy juz ktos takie zadawal bo dopiero jestem na 25 stronie tego postu :twisted: chodzi mianowicie czy to normalne ze mam bardzo slabe wyniki w aidzie tzn odczyt 1314 i zapis 412...kolejne pytanie nr.2 to jakie sa najleprze timingi dla pamieci na fsb 100(synchronicznie) oraz 133(asynchro), no i pytanie nr.3 gdyz zastanawiam sie nad wgraniem biosu 2.20aR, prosze o wyrozumialosc gdyz jak juz wczesniej wspomnialem jestem troszke do tylu tak o 3 miesiace w czytaniu :lol: , no i czy ten bios jest OK czy moze jest juz cos leprzego??

z gory dzieki za odp

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki slabe bo i fsb niziutkie. a czy pamieci na 133 a proc na 100 jes asynchro to nie wiadomo na tej plycie zobacz pamieci na 100 na 133 i na auto sprawdzajac aida bedizesz wiedzial ze syncro to jes to gdzie najszybciej. timingi najlepsze sa najnizsze:]

 

sciagnij sobie cheepomem tweak i pod winda baw sie tym sprawdzajac aida na bierzaca czy to cos daje. jak przesadzisz z timngiem to albo freeze albo reset nic strasznego. ale ogolnie mi timingi daly bardzo malo prawie ze nic. urok sisa i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]no niby jest ale za cholere nie udalo mi sie tego zrobic chociaz moze to wna programow bo w sumie to jeszcze nic nigdy mi sie nie udalo tak uruchomic, pomimo wachlowania opcjami w biosie.

 

ty od thortona ty sie ciesz ze wogole masz post na 2.5ghz na takim vcore... a drutmoda sie robi zwyklym kawalkiem druta a nie zadnym rezystorem. (chyba ze taki drut jest rezystorem ja na fizyce nie rozumialem nic poza "dzien dobry" i "do widzenia")

Wyczułem trochę złośliwości w tym poście, ale chciałbym powiedzieć, że : jestem po liceum elektro-energetycznym i nie dziobałem, ale co to rezystor to jeszcze wiem. A o tym rezystorze to nie wziąłem sobie z powietrza - http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...7vt2_vcore.html lub

http://ocworkbench.com/2003/asrock/k7s8xgu...oltage_mods.htm . Na każdej z tych stron jest mowa o rezystorach ...

A jeśli już mowa o złośliwości, to praktycznie każdy przewodnik ma swoją rezystancję - no chyba, że masz "druty" ze słota lub srebra i temp. zera absolutnego... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na www.ocworkbench.com nowy biosik do k7s8x :D ma dokladne ustawienia pamieci tak jak to bylo np. w 2.25 perf. na cos takiego czekalem :D

( Ten 2.52a ?? ) Napisz coś więcej, może zaraz zassam... Tylko flashował bym później, bo jestem w robocie... Chociaż teraz też pracuję na k7s8x.... Hmmmmm :-) No, nie bez jaj...... heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak

jak dla mnie 2.52a jest very good, stabilny (3 godz. nfs-a :D)

proc XP2000+ leci na 9.5x200 (niestety 10x wywala sie 2 3dmarku 2k3) pamiatki Twinmos oczywiscie tez na 400 i ustawienia Ultra (co dziwne jest to 2.5-3-3-6 czyli tyle samo ile mam na Turbo)

aida32

odczyt 2563

zapis 853

do tego r9550@9600 400/500 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cicherfx zero zlosliwosci mowie ci ze ja nie jestem po zadnym technikum elektronicznym (a szkoda bo wiedza by sie przydala) i nie mam o tym zielonego pojecia. a co do napiecia to pewnie da sie robic vmoda jakimis rezystorami lutujac plyte, ale nam chodzi o drut moda ktory jest uniwersalny dla kazdej plyty na socketA, po prostu robisz podkowke z centymetrowego kawalka cienkiego drutu i wkladasz ja w niazdo socketa w odpowiednie dziury i potem wkladasz ostroznie procka i wsio koniec drutmoda. skoro ja sobie z tym poradzilem (a nie mam pojecia co to ten rezystor) to naprawde jest proste:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]cicherfx zero zlosliwosci mowie ci ze ja nie jestem po zadnym technikum elektronicznym (a szkoda bo wiedza by sie przydala) i nie mam o tym zielonego pojecia. a co do napiecia to pewnie da sie robic vmoda jakimis rezystorami lutujac plyte, ale nam chodzi o drut moda ktory jest uniwersalny dla kazdej plyty na socketA, po prostu robisz podkowke z centymetrowego kawalka cienkiego drutu i wkladasz ja w niazdo socketa w odpowiednie dziury i potem wkladasz ostroznie procka i wsio koniec drutmoda. skoro ja sobie z tym poradzilem (a nie mam pojecia co to ten rezystor) to naprawde jest proste:]

Poprostu jeśli jest to forum o k7s8x to myslałem, że jeśli jest mowa na tym forum o drut-modzie to na płycie głównej. No a jak juz jesteśmy przy tym temacie, to korzystając z http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html, jak mam thortona, to w okienku wyboru procesora wybieram Bartona, bo konkretnie Thortona tam nie widzę??? No i jeszcze jedno - czy muszę przecinać jakieś mostki na CPU czy wystarczy od razu działać na sockecie?

 

P.S. PCI widzę, że ubolewasz z powodu fsb 191... No mi idzie na 200, także płytkę trafiłem niezłą...

A jeszcze jedno - czy każdy z was może ustawić fsb=400 na zworach na płycie głównej ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no i to jest właśnie dziwne, płyta oficjalnie nie posiada fsb=400 ale, ma zworkę 400... Pokiełbasione...

:lol: Ale płytka super, co tam gadać... Tzn. może super mi się wydaje, bo się przesiadłem z pentium 2 na M/B Asrocka... Bo pewnie jakbym się przesiadł z NF7 na Asroczka to nie było by kolorowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nf7 to inny czipset przede wszystkim. ja sie przesiadlem z asrocka na abita i jaoks gry szybciej nie chodza. podkrecanie latwiejsze bo napiecia sa zysk procentowy z fsb wcale nie taki super w porownaniau do asrocka. i po podkrecaniu gry dalej szybciej nie chodza. sprzet dla sportu i tyle. tylko wciagajacy ten sport:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dyskutantów

Przeczytałem ten topic prawie od początku do końca, a ponieważ mam mobo jak w podpisie to zacząłem ładować te wszystkie honeye i gumisie. Oto kilka moich spostrzeżeń. Sprawdzałem odczyt i zapis w aidzie, ustawienie timingów w biosie na ultra, reszta auto, zawsze takie same warunki

 

220aXX - chyba najlepiej chodzi, wersja L ma fajne logo, read 2130-2200 write 760 -780, dużo opcji dla pamięci

230X - padaka, r/w poniżej 1700/650, odkryte dużo funkcji nie wiadomo do czego, ukryte ustawienia pamięci

250X - jw

 

najlepszy numer że do tej pory jechałem na firmowym 2.50 i uzyskiwał wyniki jak przy 220a

 

aktualnie mam zapodany 220aRL i jestem b.zadowolony

 

czy ktoś może podac sensowne ustawienie opcji dla pamięci ? Wiem, że to gdzieś jest, ale każdy ma inaczej u każdego inaczej to biega, czy ktoś ma sprawdzone, potwierdzone ustawienia o których wiadomo, że rozgrzeją atmosferę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest bios 2.52a - http://www.ocworkbench.com/2003/asrock/k7s...os/betabios.htm

 

lukasz13max: przeczytaj dokładnie - http://www.asrock.com/Drivers/Manual/K7S8X...-R30_UM_v31.pdf - napisane jest, że jeśli masz jedną kość pamięci DDR400 to możesz włożyć do jednego slota taki moduł o pojemności max 1 GB, a nie że w ogóle PC400 może być tylko jedna kość.

 

Czy ktoś napisze coś o ustawieniech ?? plzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 pytania i 3 odpowiedzi.

1. mam ciut wyzsze wyniki na 2.52a mimo wszystko mysle, ze to w granicach bledu.

2. http://www.ocworkbench.com/2003/asrock/k7s...os/betabios.htm - link do 2.52 perfomance

3. jesli chodzi o ram to w instrukcji pisal jakis debil, faktycznie moze byc tylko jedna kosc 400mhz ale odnosi sie to tylko do kosci 1gb czyli np. 3gb trzeba miec 3x1gb 266, 2gb=2x1gb 333 i 1gb=1x1gb 400mhz badz 2x512 400mhz :D

sprawdzalem na wielu plytach i nawet 3x512 400mhz smiga az milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...