Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Gość memel

samej lini polecen ??? co to znaczy? po co sobie w taki sposob utrudniac zycie?!

ja odpalam kompa z dyskietki systemowej i pisze

C:\flashami.exe i juz sie odpala programik, dalej aby wpisuje nazwe pliku z biosem nowym i juz gra gitara.

wczesniej z tym flashem z tej stronki to jak pisałem do du***y i tak pozostanie u mnie!!! tak samo było z flashem ze strony producenta asrocka.

 

-----

KOMP1

Athlon Thorton 2000+ (1667MHz)@Barton 3000+ (2166MHz) 12,5x173 1,675V

1x256MB DDR CL 2,5 400MHz

WinFast A180T 64MB DDR Tv-out (64bit) (geforce4 MX 440) 275/400@350/540

MSI KT4AV (VIA KT400A)

LG CD-RW 52x24x52

LG DVD 16x

WD 40GB

 

KOMP2

Celeron II 766MHz@933MHz

256MB 133MHz SDRAM

Prolink Geforce 2MX 32MB tv-out

MSI BX Master (Slot 1)

LG CD-ROM 48x

Seagate 40GB

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

o co chodzi z tą opcją "Turbo"? od czego ona jest? od pamieci? procka? szyny? piwa? no bo wiesz nie kazdy jest taki mądry jak ty ;)

i na przyszłosc pisz pełnym zdaniem. ok ?

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja odnosnie vcore w chipset configuration podnosi napiecie o 5 albo 7% - nie pamietam dokladnie, opcja dotyczy glownie pamieci - przy tych samych timingach po wlaczeniu tej opcji wzrasta wyraznie ich wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

to wszystko wina zbyt niskiego napiecia. Jeśli z pod biosu nie mozna zwiekszac to trzeba poszukac jakiegos programiku typu np. CoreCenter tylko do pł. głownych MSI.

 

-----

Athlon Thorton 2000+ (1667MHz)@Barton 3300+ (2275MHz) 12,5x182 1,85V

1x256MB DDR CL 2,5 400MHz

WinFast A180T 64MB DDR Tv-out (64bit) (geforce4 MX 440) 275/400@350/540

MSI KT4AV (VIA KT400A)

LG CD-RW 52x24x52

LG DVD 16x

WD 40GB

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos mi powie jak zrobiś druta na tej płytcem i sempronku 2300+. wtej chwili działam na 2600+ fsb 200mhz i dalej jak podnosze to bios mi pokazuje fsb 195mhz. DALECZEGO??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

na www.tomshardware.pl noooo gdzies tam widzialem jak to zrobic ;)

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

albo mi sie przewidzialo, albo ktos kiedys wspomnial o jakim nieoficjalnym biosie, ktory pozwala zmieniac vcore.

jest taki bios?? czy mi sie przewidzialo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

albo mi sie przewidzialo, albo ktos kiedys wspomnial o jakim nieoficjalnym biosie, ktory pozwala zmieniac vcore.

jest taki bios?? czy mi sie przewidzialo?

1438516[/snapback]

w oficjalnym tez mozesz, ale co to za zmiana 5% :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I weź im tłumacz poczytajcie sobie instrukcję z płytki tam jest wszystko napisane, a jak cgcecie się cos dowiedzieć o biosie to szukajcie w opisie biosu na stronie z której ściągacie bios ta płyta ma tak mało opcji a tyle pytań ja pierdzielę co by było jakby zacząś opisywać bios od DFI albo TYANA :blink: tam wstecz to drzemie szatańska lektórka a jak chcesz pokąbinowac to wgraj bios od MSI na 64 stronie(chyba) mój post zobacz :lol: se go wgraj zobacz ile opcji wow gościu wszystko jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze mozna o 5% to wiedzialem juz dawno kolego. myslalem ze jakis magik wyskrobal biosa magicznego, rozumiesz?? ale widze w takim razie ze mi sie przewidzialo :)

a szkoda bo myslalem ze drut-moda nie bede musial robic :/ ehh

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna potencjometry wlutowac ;)

ale chyba latwiejszy jest drut mod ;)

1440027[/snapback]

Moze i latwiejszy, ale mniej skuteczny, bo jesli chcesz wybrac odpowiednie napiecie, musisz troche na drutach porobic :]

 

Ja zamontowalem sobie potencjometr i dziala super. Plynna regulacja w zakresie 1.5 - 2.x V. Zeby go przylutowac trzeba miec lutownice z cienkim grotem, bo ukladzik do ktorego to lutujemy ma bardzo gesto upakowane nogi. Ja sie troche meczylem, bo mam gruby grot, ale mimo to sie udalo :] Polececam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no napewno, tylko jakos nie moge sie za niego zabrac cholerka, a korci mnie 2500mhz :D

1440080[/snapback]

moj stary a2000+ zablokowany :sad: na 2500mhz potrzebowal max drut-mod + to z biosu czyli 2.0V ale w windzie od razu restart

 

teraz dorwalem tego procka co z opisu i musze zrobic drut moda na 1.8-1.85 (w biosie tylko 1,75 :mur: ) i bedzie 2500 stabilne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i generalnie nie wiem co robic. wkladac 5 drucikow czy jeden jeszcze z innej stronki poprostu porazka.

najlepiej byloby kupic nowe mobo i w biosie sobie zmienic ;) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz moze ten program?? bo ja go wczoraj szukalem ale linki byly nie dzialajace :/

jak masz to wyslij mi na: jesusicku@o2.pl

dzieki z gory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz dzieki, zobaczymy co to z tego bedzie

mam nadzieje ze niczego nie spierdacze ;)

 

Greg mam jeszcze zapytanie takie:

mam mnoznik zablokowany 13.5 i chce tylko zwiekszyc napiecie, to czy musze wszystkie druciki powkladac?? (8 sztuk ) czy tylko 3 na moda vcore??

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co robić drut-moda na mnożnik na tej płycie? Są przecież zworki. A jak procek zablokowany, to i drut-mod nie pomoże...

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co robić drut-moda na mnożnik na tej płycie? Są przecież zworki. A jak procek zablokowany, to i drut-mod nie pomoże...

1441698[/snapback]

lol... :lol:

zablokowany to masz na tej zasadzie że nie możesz go zmienić poprzez ustawienia w płycie głównej (bios lub zworki). i do twojej wiadomości... drut-mody są właśnie po to żeby to ominąć :? wtedy procek jest nadal wykrywany jako zablokowany ale na inny mnożnik niż standardowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol... :lol:

zablokowany to masz na tej zasadzie że nie możesz go zmienić poprzez ustawienia w płycie głównej (bios lub zworki). i do twojej wiadomości... drut-mody są właśnie po to żeby to ominąć :? wtedy procek jest nadal wykrywany jako zablokowany ale na inny mnożnik niż standardowo.

1441756[/snapback]

troszke sie myslisz ;) drut mod na mnoznik dziala tylko na odblokowanych prockach! uzywasz go tylko wtedy jesli plyta nie daje ci takiej mozliwosci ( lub for fun :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh po nieprzespanej nocy zaczynam tworzyć nowe teorie ^^

oczywiście macie rację :wink:

___

btw nie wiecie może dlaczego moja k7s8x nie odpala od razu? normalnie po włączeniu zasilanie jest, wiatraczki i te sprawy ale ekran wygaszony. dopiero naciśnięcie resetu pomaga i wszystko dalej działa...

Edytowane przez theboo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...