Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

:?

mam fsb na 180

a pamięci na 200

chodzi.

Może tak być?

czy ma być tak jak fsb?

proc sempron 2300+

pamięć eliksir 256 3200

help me :mur:

Edytowane przez phl22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EHhhh czyli cos sie spalilo??? Ale jak pamietam jakby sie plyta spalila to wogole sie nie uruchamia nom jesli proc to mozliwe tylko nie to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mur:  :cry: NIe proc

 

pozdro

1457832[/snapback]

raczej sie nic nie spaliło, poprostu bios jest uwalony, musisz wymienić kość biosu

na allegro wiele osób sie oferuje z programowanie kości biosu ale nie wiem czy znajdziesz kogoś co robi to akurat do tej płytki

 

 

mam fsb na 180

a pamięci na 200

chodzi.

Może tak być?

czy ma być tak jak fsb?

proc sempron 2300+

pamięć eliksir 256 3200

help me mur.gif

ustaw pamięci w biosie na AUT0 wtedy będą pracować z fsb takim jak proc ,

wydajność będzie lepsza . Na paltformie AMD Pamięci i proc muszą pracować synchronicznie ze sobą , wtedy jest lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej sie nic nie spaliło, poprostu bios jest uwalony, musisz wymienić kość biosu

na allegro wiele osób sie oferuje z programowanie kości biosu ale nie wiem czy znajdziesz kogoś co robi to akurat do tej płytki

ustaw pamięci w biosie na AUT0 wtedy będą pracować z fsb takim jak proc ,

wydajność będzie lepsza  . Na paltformie AMD Pamięci i proc muszą pracować synchronicznie ze sobą , wtedy jest lepiej

1458150[/snapback]

zgodze sie z toba ale tylko na NF2 i na kt400 na innych chipsetach ustawienia pamieci jak najwyzej daje wieksza wydajnosc :wink:

 

:arrow: phl22

sprawdz sobie w everescie odczyty pamieci przy tych 180 i przy np 184 przy tej drugiej wartosci napewno beda nizsze!!

wiec jest ok

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Jestem to "nowy" dzisiaj wreszcze udalo mi sie zarejestrowac... i mam do Was prosbe o pomoc w podkreceniu komputerka, a wiec od poczatku moj sprzet to:

Procesor:

AMD Athlon (tm)AXDA2000DUT3C	Z406306C41089KIXJB  0412BPMW  1999 AMD27648
Grafika:

geforceTi-8XQ23969.1 0301A2S	4200
Dysk Segate Barrakuda 120 GB

Plyta glowna oczywiscie ASRock k7S8X rev. 3.0

Pamiec 1X Elixir 256 MB 400 MHz 1X MDT 256 400 MHz

Chlodzenie: ARCTIC COOLING Copper Silent 2 L

 

Jak widac sprzet taki sobie dlatego chcialbym podkrecic procesor moze nie na maxa ale chociarz do 166 FSB...

Juz probowalem ale wtedy pamieci zwalniaja mi do 266 MHz i nie ma roznicy, a nie wiem co jest tego przyczyna... wiec jezeli ktos z Was mial by chwile czasu poprowadzic mnie za raczke to bardzo bym prosil...

Aha bios to firmowy 2.60

PoZDro! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12,5X133 default

Odczyt: 1691

Zapis: 530

Czas dostepu: 146,6

Pamiec rozpoznawana jako PC 2700

 

12,5X166

Odczyt: 1500

Zapis: 480

Czas dostepu: 195,3

Pamiec rozpoznawana jako PC 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12,5X133 default

Odczyt: 1691

Zapis: 530

Czas dostepu: 146,6

Pamiec rozpoznawana jako PC 2700

 

1459311[/snapback]

wogole jakos dziwnie ci ja rozpoznaje;/ przy 133 powinno byc 2100 <_<

dziwna sprawa :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta ma chyba ograniczenie, że dd400 obsługuje tylko w jednej kości, a Ty masz 2x256 więc lipton nie będze dd400, sprawdz w instrukcji.

 

greg505, powinno nie znaczy, że ustawi :/ mam tak samo na asusie a7v8x-x, ustawiam w biosie 200(400) i co mam? 100(200) czyli pc1600 :mur:

Edytowane przez Crazy_Ivan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki nie dziala ... :(

To znaczy jak ustawie 12,5X166 to sie komp odpala wszystko git w everescie widoczny przyrost predkosci ale... jak tylko odpale prime95 zwiecha :(:( nie wiem juz co mam o tym myslec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki nie dziala ... :(

To znaczy jak ustawie 12,5X166 to sie komp odpala wszystko git w everescie widoczny przyrost predkosci ale... jak tylko odpale prime95 zwiecha :(:( nie wiem juz co mam o tym myslec...

1460912[/snapback]

podnies napiecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki mam troche burakowe pytanie... skladam kompa siostrze i pomyslalem o plycie tej tu wlasnie... k7s8x... na allegro nowki schodza po 99zl wiec niedrogo:P do tego chcialbym dorzucic semprona 2200/2300 ale raczej 2200 bo ma mnoznik mniejszy a boje sie ze jakbym dal szyne na 200 to procek nie bedzie chcial wstac... no i tu moj klopocik sie zaczyna;/ JAK zrobic drut moda... czym grozi i najwazniejsze po kolei co i jak... czy sa jakies firmy co robia takie mody?? jakiego uzyc drucika??jaki ma byc dlugi i czy przykleic go do nozki czy wlozyc w dziurki czyli pls po kolei dla lamera powiedzcie..... z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki mam troche burakowe pytanie... skladam kompa siostrze i pomyslalem o plycie tej tu wlasnie... k7s8x... na allegro nowki schodza po 99zl wiec niedrogo:P do tego chcialbym dorzucic semprona 2200/2300 ale raczej 2200 bo ma mnoznik mniejszy a boje sie ze jakbym dal szyne na 200 to procek nie bedzie chcial wstac... no i tu moj klopocik sie zaczyna;/ JAK zrobic drut moda... czym grozi i najwazniejsze po kolei co i jak... czy sa jakies firmy co robia takie mody?? jakiego uzyc drucika??jaki ma byc dlugi i czy przykleic go do nozki czy wlozyc w dziurki czyli pls po kolei dla lamera powiedzcie..... z gory thx

1461973[/snapback]

daj maila to dostaniesz program tbredtweak wraz z faq'iem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)no i tu moj klopocik sie zaczyna;/ JAK zrobic drut moda... czym grozi i najwazniejsze po kolei co i jak... czy sa jakies firmy co robia takie mody?? (...)

1461973[/snapback]

Tak jest taka firma - Crazy_Ivan Co. :] drutmod to bułka z masłem :]

btw. też teraz sprzedaję na allegro takiego asrocka (ale 90% sprawny :-P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki mam troche burakowe pytanie... skladam kompa siostrze i pomyslalem o plycie tej tu wlasnie... k7s8x... na allegro nowki schodza po 99zl wiec niedrogo:P do tego chcialbym dorzucic semprona 2200/2300 ale raczej 2200 bo ma mnoznik mniejszy a boje sie ze jakbym dal szyne na 200 to procek nie bedzie chcial wstac... no i tu moj klopocik sie zaczyna;/ JAK zrobic drut moda... czym grozi i najwazniejsze po kolei co i jak... czy sa jakies firmy co robia takie mody?? jakiego uzyc drucika??jaki ma byc dlugi i czy przykleic go do nozki czy wlozyc w dziurki czyli pls po kolei dla lamera powiedzcie..... z gory thx

1461973[/snapback]

a poco chcesz robić drut moda :?: na tej płycie mam sempka 2300+ (9,5x166) @ 2800+(9,5x210) bez podnoszenia napięcia i żadnych modów, w dodatku na jakimś zwykłym aluminiowym coolerku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ladny model ci sie trafil ;)

w wielkszosci przypadkow napiecie trzeba podniesc

 

"ej a jak ustawiles szyne na 200??"

pewnie zworka :wink:

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu kiedyś złorzeczył na ustawienia mnożnika i FSB zworkami, ja wam powiem nie ma nic lepszego, ustawiam max FSB a potem tylko zmieniam mnożnik i czekam aż wsztanie i gra muzyka, a i znowu coś mi się gryzie z caviorem cholera bios mam dobrze ustawiony, może to przez FAT, a moze nie, czasem jest dobrze a czasem źle :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...