Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

To oznacza że ułatwiacie sobie sprawę kupując nf2, niech ktoś wyciśnie na Sis746FX na Duronie 1800, 160Mhz FSB +5% vcore i z mnożnikeim 13,5 to podam rękę. Mi się to udało mam tę płytę ponad rok i jest z dobrej serii teraz Asrocki to szity wogóle nic się na nich nie podkręci. I oczywiście Wszystki testy przehodzi pomyślnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie co żeś się tak nakręcił szczerze to raczej nic takiego nie osiągnołeś biorąc pod uwagę iż myślisz ze to dzięki tej płycie ona wspiera oficjelnie FSB166 wiec masz jeszcze 6MHz zapasu :D moja płyta jest kijowa jakoś nie trafiłem miała shizy z taktowaniem pamięci i nie chciała iść wyzej niż FSB 190 naszczeście podniesienie V na NB pomógło ale chłodzenie na nim tez było trzeba zmienić teraz siedzi na nim Whiser Rock III (trochę pocięty grafika przeszkadzała) i jakoś sobie radzi :P woda (VW polo + blok TOKAŻ&FREZER MADE :lol2: ) na procek z tyłu proca wentyl 80, Vmod na VCore i se procek lata na 1,9 i chyba mu nie jest źle :lol: na SB założyłem jakieś chłodzenie z GF 2MX (ale sam nie wiem po co :wink: ) jedynego moda jakiej na niej nei mam to Vmem ale to akurat mi nie jest potrzebne PDP sobie radzi na zaostrzonych timeingach, no i oczywiście Biosik HoneyX 2.52a na pokładzie jeszcze radzio 9800SE@PRO z małymi atrami i czego mi wiecej do życia potrzeba jeśli nie gram w gry i używam kompa do słuchania muzyki i ogladania filmów. szczerze mówiąc nie sprzedam go za żadne skarby bo mam do niego już sentyment i zostawię sobie go na pamiątkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na fsb 140mhz to ci napewno skrzydla rozwinie, az ci komp oknem wyleci. B)

Zeby w pelni wykozystac karte musialbys zmienic plafworme (a64 or sth) :-| a tak bedzie ci sie kisic.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na fsb 140mhz to ci napewno skrzydla rozwinie, az ci komp oknem wyleci.  B)

Zeby w pelni wykozystac karte musialbys zmienic plafworme (a64 or sth)  :-| a tak bedzie ci sie kisic.

1622990[/snapback]

Myślisz że tego nie wiem?? :blink: Nie jestem matołem,znam się na tych sprawach mówię tylko że na szynie 200Mhz nie słucha się muszyki ale gra w gry i testuje benchamrkami, lub są ludzie entuzjaści którzy oddadzą wszystko za każdy mhz FSB. Dobra koniec tej dyskusji, mam pytanie:

Podkręcam procka na 155MHz FSB ponieważ sprawdzialem prime95 i po 3 minutach mi bład wywalilo na 160. CZyli szyna 155 procek 2150Mhz Duron Applebred + 6600gt, czy na Sempron 2600+ (166Mhz) odczuję różnicę albo czy chociaż będzie tak smao szybki jak Duron@??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś wrzuciłem na płytę AXP1700+ JIUHB :) jak narazie przy +5% Vcore udało się wyciągnąć 2.2GHz :) Ale nie w tym rzecz, wszystko ulegnie zmianie w najbliższym czasie tymbardziej,że mam możliwość manipulacji mnożnikiem.

 

Problem z timingami ;/ Otóż mam słabą wydajność np. przy 2,5-3-3-8 ok. 1.6k zapis i odczyt ok. 700 ;/ Dałem większe napięcie i CL2.0 jednak zawiecha (timingi ustawiam cheepomemtweak). Poza tym w owoym programie jest wiele opcji - niestety nieznanych mi :blink: Mam na myśli m.in

 

tRW, tWR, tRC, trankWW, FQ MA2, FQ MA1, Read Promotion, Write -||-, MQA Arbitration Mode, CPU/DRAM bypass control, Performance Mode (co najlepiej ustawić), tWTR to chyba tyle.

 

Jeśli w jakimś topicu było to już wyjaśnione to wielkie soory jeśli natomiast nie - proszę o krótkie wyjaśnienie. :wink:

 

Ukłony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiaj jak najmniejsze aż bedzie stabilnie, wiesz nikt nie jest wróżką ale moze 2-2-2-6 może się uda polecam znianę biosa na 2,52a już ile razy ja to pisałem wg mnie się lepiej i łatwiej w tym połapać :rolleyes:

 

@ Artik16

 

robię to dla przyjemności i z nudów :D a i jeszcze jedno radek i skrzydła :lol2: chyba się przerzuce na X800GTO jeśli wyjdzie wersja na AGP i kupię sobie 1GB ramu i dalej bede słuchał muzyki i pisał na gg bo interesujących gier poprostu nie ma jakiś rok temu złapałem halo ze gram ciągle w to samo wszystkie gry takie same no może czasem sobie jeszcze pyknę w Silent Hill X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiaj jak najmniejsze aż bedzie stabilnie, wiesz nikt nie jest wróżką ale moze 2-2-2-6 może się uda polecam znianę biosa na 2,52a już ile razy ja to pisałem wg mnie się lepiej i łatwiej w tym połapać :rolleyes:

 

@ Artik16

 

robię to dla przyjemności i z nudów :D a i jeszcze jedno radek i skrzydła :lol2: chyba się przerzuce na X800GTO jeśli wyjdzie wersja na AGP i kupię sobie 1GB ramu i dalej bede słuchał muzyki i pisał na gg bo interesujących gier poprostu nie ma jakiś rok temu złapałem halo ze gram ciągle w to samo wszystkie gry takie same no może czasem sobie jeszcze pyknę w Silent Hill X

1625405[/snapback]

 

Hah,ha,ha dobra dobra. To jak Sempron (166Mhz) czy Duron 2150(155Mhz) co jest wydajniejsze?? I czy L2 ma jakieś znaczenie w grach?? Bo jak ten Duron pujdzie mi na 1660 Mhz po drut modzie to czy jest sens zmieniąc go na Semprona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy duraku potem sobie zmienisz na S939 nie warto pieniędzy wyrzucać w błoto bedą ci się miimalnie wolniej aplikacje ładowaly ale poad 2GHz będzie robić swoje w grach chodzi o to ile masz Hz i jaki pojemny ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy mam 512Mb ram bez duala Durak 1800@2150 na 1.575V i wtedy fajnie śmiga tylko kupię jakiś porządny cooler bo na tym co mam dochodiz do 50"C w stresie. przy otwartej budzie. CZyli zostanie mo 300zł czyli brakuje mi 400zł na S939 :razz: Czyli dzięki w grach L2 nie ma dużego znaczenia czyli duron po O\C to git procek. Lutowałem go ale nic to nie dalo bo jest z 42 tygodnia. Aha iczy Drut-mod daje napięcie powyżej 1,8 V czy można ustawić np 1,7V??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Znaczy mam 512Mb ram bez duala Durak 1800@2150 na 1.575V i wtedy fajnie śmiga tylko kupię jakiś porządny cooler bo na tym co mam dochodiz do 50"C w stresie. przy otwartej budzie. CZyli zostanie mo 300zł czyli brakuje mi 400zł na S939 :razz: Czyli dzięki w grach L2 nie ma dużego znaczenia czyli duron po O\C to git procek. Lutowałem go  ale nic to nie dalo bo jest z 42 tygodnia. Aha iczy Drut-mod daje napięcie powyżej 1,8 V czy można ustawić np 1,7V??

1625773[/snapback]

Tak drut-mod daje możliwość takich napięć. Kiedyś na forum był temat i miałeś tam dokładnie zdjęcia+opis co gdzie w socket wsadzić - poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

Tak drut-mod daje możliwość takich napięć. Kiedyś na forum był temat i miałeś tam dokładnie zdjęcia+opis co gdzie w socket wsadzić - poszukaj.

1627161[/snapback]

No dobra już wiem co i jak ale jak powiedzmy wszystko pujdzie git i komp się załączy to jakie będą objawy drutmoda?? I jak pużniej kontrolować napięcie skoro na Asrocku można tylko 5% więcej dać są na płycie jakieś zworki bo w instrukcji nie ma nic takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kontrolujesz drutmoda... ustawiasz napiecie na sztywno drucikiem w sockecie, i jezeli bedziesz chcial uzyskac jeszcze wiecej to musisz wsadzic drucik w kolejne dziurki w sockecie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem Durona 1800(Applebred, zielony laminat) na 155x13,5 +5%Vcore i np jakbym dał 1,675V, ewentualnie jeszcze +5%, 166Mhz Fsb, czyli byłby Duron 2250Mhz. Liczyłem że moć wynosiła by wtedy 80W zamiast 50W, czyli jakie chłodzenie, niedrogie byłoby do niego dobre, do 100zł mogą być również takie po 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dzisiaj zdobyłem Athlona Xp 1800+ JIUHB, idzie na 166x11,5 bez ponoszenia napięcia :-P Na asrocku bedę prubował ustawić szyne 200 tylko czy bez vmoda to możliwe?? Aha i czy ten procek ma odblokowany mnożnik narazie zobaczyłem że jest z serii JIUHB i ma 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy jakas faze macie ????

 

To byla aluzja Lord'a Falcon'a a wy nawet nie potraficie jej uchwycic... i zaczynacie glupia gadke o tym czy k7s8x ma duala czy nie... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy jakas faze macie ????

 

To byla aluzja Lord'a Falcon'a a wy nawet nie potraficie jej uchwycic... i zaczynacie glupia gadke o tym czy k7s8x ma duala czy nie...  :blink:

1631963[/snapback]

Ale są ludzie którzy tego nie wiedzą :lol: Dobra co tam, bo się zaczną kłótnie, jak na poprzedim forum na którym byłem, :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale są ludzie którzy tego nie wiedzą :lol: Dobra co tam, bo się zaczną kłótnie, jak na poprzedim forum na którym byłem, :-|

1631996[/snapback]

Tutaj tez wprowadzasz niemale zamieszanie. :lol2:

 

ps. a dlaczego juz nie jestes na tamtym forum ? :wink: (domyslam sie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tez wprowadzasz niemale zamieszanie.  :lol2:

 

ps. a dlaczego juz nie jestes na tamtym forum ?  :wink:  (domyslam sie)

1632003[/snapback]

Jesteś w błędzie poszło o bardzo poważną sprawę. Ale koniec tego nie chcę o tym gadać bo wiele sięzmieniło przed chwilą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEy

Niewiecie czasami czy na AS Rock K7s8x pujdzie ta pamięć ?? (oto link do tej pamięci : http://sklep.tweak.pl/sklep/512_MB_PC-3200...WI512PC40.html) I jeszcze niwiecie czasmi czy ta też pujdzie ?????( http://sklep.tweak.pl/sklep/512_MB_PC-3200...OR5124025.html)

PZDR i za odp z góry thx

Edytowane przez franek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...