Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pierwszy raz na forum dyskusyjnym. Przeglądnąłem temat, ale nie znalazłem odpiwiedzi na mój problem. Posiadam płytę ASRock K7S8X v 1 (wersja BIOS 2.60) z procesorem Athlom XP 1800+, 2x512MB DDR400 SDRAM.

W BIOS-e płyty mam ustawioną czestotlowość CPU 133MHz co przy mnożniku 11,5 daje 1533 MHz. DRAM Frequency mam ustawiny na 200 MHz. Niestety podczas testowania komputera Everestem pokazuje mi, że mam: Rzeczywistą częstotliwość taktowania 133MHz a efektywną 267MHz (przepustowość 2133 MB/s)(Typ magistrali SiS MuTIOL, szerokość magistrali 16-bitowa). Testy wykazały zapis 574 MB/s i odczyt 1585 MB/s.

To powolnedziałanie pamięci powoduje nieprawidłowe działanie niektórych programów do edycji wideo.

Proszę o pomoc (w przystępny sposób) w sposobie ustewienia płyty (BIOS-u) tak abym mógł uzyskać właściwe parametry pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba normalne że jak masz proc na FSB 133 to bedziesz miał wyniki z 133 a nie z 200 ustawiłeś asynchro i myślisz ze bedzie tak samo jak na FSB 200, niestety nie :razz: uzyskasz je poganiając procka do FSB200

 

 

co do wypowiedzi dexa ta płyta taktuje jak chce pamięć

 

i teraz moje pytanie link poproszę do dobrych sterowników audio do tej płyty bo niestety potrzeba była i SB sprzedałem, dzieks za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was wielką prośbe ktoś wie gdzie moge znaleźć sterowniki do tej karty głównej ?? znaczy chodzi mi bardziej o sterowniki do USB ASRock k7s8x bo mam problem z modemem cały czas mi sie wyłancza :angry: :blink: i potrzebuje ich z góry bardzo dziękuje za odpowiedź ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można zrobić VNB ale to da w zalezności od płyty od 205 do około 210 MHz i nie wiem czy to sie, aż tak opłaca, ja zrobiłem :D

 

stery masz tu pierwsze od góry

 

jeszcze raz sie pytam ktoś wie gdzie jest dobry sterownik do dźwięku do tego mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takie pytanie związane z tą płytą.

Skoro płyta ma mozliwosc ustawienia na zworkach fsb=200 a ja mma semprona 2300+ który moze na 100% pracować na tej szynie (mam kt600 i nie zmieniałem napięcia:) to czy moge sie spodziwac ze po zalozeniu proca ruszy on na 200mhz i nie bedzie problemów??

rewizja płyty to 3.01 a jesli trzeba wzucic bios to jaki

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nei ebdzie wariowała pamięć to oczywiście czasem jest tak w ASRaku ze pamięć się taktuje jak chce, ale żadko jeżeli nei bedzie chciało iść na FSB200 to zrób VNB da to parę MHZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nei ebdzie wariowała pamięć to oczywiście czasem jest tak w ASRaku ze pamięć się taktuje jak chce, ale żadko jeżeli nei bedzie chciało iść na FSB200 to zrób VNB da to parę MHZ

Hmm już mam tą płytkę i procek rusza bez problemu na fsb=200 tylko że pamięc nie chce pracować synchronicznie do procka czyli na fsb=2(400 ddr) bo jak ustawie w biosie na auto to rusza na 166 a jak na ddr400 to windows sie nie ładuje i komp sie zawiesza i wogóle HMMMM dziwna sprawa :blink:

Jakieś sugestie??

Bios to wersja 252a a rewizja płyty to 3.01

Tak nieoficjalnie to procek mi chodzi na fsb 207(ale spod windowsa trzeba tak ustawiać bo z biosu wyżej niz 200 nie chce :lol: )

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już był tu jakiś problem tego typu :?:

 

miałem tak samo u kolegi podkręcałem mu na tej płycie jakiegoś sempa chyba 2600+ jemu pamięć nie chciała się synchronizować z procem ok FSB 183, albo 184 już nie pamiętam i wychodziło że jest taktowana na 2x152 czy jakoś tak, zobacz czy u ciebie granica fsb i taktowania synchroniczneg jest taka sama jak w przypadku mojego kolegi

 

a jak weźmiesz asynchro na takim fsb to bedzie chyba pamięć PC3744 więc raczej nie ruszy głupia sprawa może poluzuj timingi i sprubuj z tym asynchro może się uda, ale osobicie sądze zę VNB pomoże, bo u mnie nie ma takich szaleństw

 

moze ktoś się zna na tym problemie lepiej?? jeśli tak to byłbym także wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już był tu jakiś problem tego typu :?:

 

miałem tak samo u kolegi podkręcałem mu na tej płycie jakiegoś sempa chyba 2600+ jemu pamięć nie chciała się synchronizować z procem ok FSB 183, albo 184 już nie pamiętam i wychodziło że jest taktowana na 2x152 czy jakoś tak, zobacz czy u ciebie granica fsb i taktowania synchroniczneg jest taka sama jak w przypadku mojego kolegi

 

a jak weźmiesz asynchro na takim fsb to bedzie chyba pamięć PC3744 więc raczej nie ruszy głupia sprawa może poluzuj timingi i sprubuj z tym asynchro może się uda, ale osobicie sądze zę VNB pomoże, bo u mnie nie ma takich szaleństw

 

moze ktoś się zna na tym problemie lepiej?? jeśli tak to byłbym także wdzięczny

HERHE już rozminiłem o co chodzi :D

Przełożyłem pamięc do 3 portu i o dziwo normalnie chodzi na ddr=400(czyli synchronicznie z procem)

ciekawe dlaczego tak jest ale nie wnikam bo jest niezle

 

 

 

wyniki w pcmarku 2002 z: cpu=5470

ram=3996

hdd=1384

 

podskoczyły do cpu=5504

ram=4366

hdd=1426

więc z tego co widze praca synchroniczna podnosi nie tylko szybkosc ramu ale takze reszty komponentów więc jest niezle tak mi sie wydaje

mysle ze kupiłem niezłą płyte za małą kasę :lol2: http://allegro.pl/show_item.php?item=74861844 i w dodatku okazała się 100% sprawna i kwestią naprawde były sterowniki do USB

Ma sie farta czasem hehe

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie po szkole dziś udałem się do kumpla i u niego teraz siedzę i piszę

hehe własnie ja to zawsze niecierpliwy jestem przełozyłem pamięć tylko do 2 slotu, trzeciego nie sprawdzałem zaraz to zrobię

 

knułem własnie u niego w biosie (2,52a) fajna opcja ten ram flexibility wypas pełem jak to ustawiłem to się FSB zawsze do 195 zwiększało :lol2: taka jeszcze jedna była , nie pamiętam już nazwy komp po niej nie wstawał :mur:

 

a co do twoich wyników to coś słabo własnie zrobiłem pcmarka 2002 u niego na FSB182 i wyniki widzisz poniżejpost-104918-1134574941_thumb.jpg

 

jeszcze można porównać zapis i odczyt sprawdzony Everestem

odczyt - 2376MB/s

zapis - 816MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie po szkole dziś udałem się do kumpla i u niego teraz siedzę i piszę

hehe własnie ja to zawsze niecierpliwy jestem przełozyłem pamięć tylko do 2 slotu, trzeciego nie sprawdzałem zaraz to zrobię

 

knułem własnie u niego w biosie (2,52a) fajna opcja ten ram flexibility wypas pełem jak to ustawiłem to się FSB zawsze do 195 zwiększało :lol2: taka jeszcze jedna była , nie pamiętam już nazwy komp po niej nie wstawał :mur:

 

a co do twoich wyników to coś słabo własnie zrobiłem pcmarka 2002 u niego na FSB182 i wyniki widzisz poniżejpost-104918-1134574941_thumb.jpg

 

jeszcze można porównać zapis i odczyt sprawdzony Everestem

odczyt - 2376MB/s

zapis - 816MB/s

HEHE tylko zauważ jedną różnicę :-P on ma semprona 2600+ czyli mnoznik x11 więc ja dajesz 182 to ogólnie proc ma 2002mhz a umnie przy sempronioe2300+ i mnożniku 9.5 przy fsb200 mam 1900mhz a to jest róznica bo te 100mhz top włąsniete kilkaset pkt różnicy.

Jeśli chodzi o everesta to mam

odczyt 2509

zapis 798

A co do tej opcji flexibility to ja mam ją wyłączoną z racji tego iż w momencie jej włączenia proc nie idzie więcej niź te fsb=195mhz nawet miomo ustawiania wyższej sumy np.200 i to nawet zworkami na płycie więc mi się nie opłaca jej włączać skoro proc nie chce iśc wyżej

P.S.I tak dużo wycsnąłeś z tego proca bo z tego co pamiętma te sempy z wyższym mnoznikiem słabo szły do góry bo winą był włąsnie zbyt wysoki mnożnik

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 bank pamięci i jest :D 11*204 oczywiście +5%V

HEHE no to gratuluje :wink: .

Ciekawi mnie ta kwestia włąsnie co to za róznica jaki slot i czemu tak sie dzieje ze w tym trzecim chodzi lepiej :blink:

Kurcze normalnie to niestworzone rzeczy się dzieją skoro slot ma znaczenie

ja nic nie wiem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam płyte k7s8x w polaczeniu z duronem 1600 oraz 512 mb ram ddr@266 mhz. Do tego dochodzi od niedawna radeon 9550 gigabyte (prawda ze niskobudzetowy komputer ? :) )

 

Chciałbym sie zapytac jak ustawić na tej plycie AGP 8x. W biosie z opcji Auto zmieniłem na 8x. To wszystko?. Czy przejscie na 8x da jakis wzrost wydajnosci oraz czy instalowanie sterowników do AGP ze strony producenta jest konieczne? (windows sie przy nich zawiesza)

 

PS: Co sądzicie o 2156 pkta w 3dmark03. Prosze o podpowiedzi. Zadne podzespoly nie podkrecane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam płyte k7s8x w polaczeniu z duronem 1600 oraz 512 mb ram ddr@266 mhz. Do tego dochodzi od niedawna radeon 9550 gigabyte (prawda ze niskobudzetowy komputer ? :) )

 

Chciałbym sie zapytac jak ustawić na tej plycie AGP 8x. W biosie z opcji Auto zmieniłem na 8x. To wszystko?. Czy przejscie na 8x da jakis wzrost wydajnosci oraz czy instalowanie sterowników do AGP ze strony producenta jest konieczne? (windows sie przy nich zawiesza)

 

PS: Co sądzicie o 2156 pkta w 3dmark03. Prosze o podpowiedzi. Zadne podzespoly nie podkrecane

Hmm różnica miedzt agpx4 i agp x8 jest mała ale tego 9550 mógłbyć troszke pogonić na np.400 rdzeń i 500 pamięci(kiedyś tak miałem na 9550 od szafira)tylko jakis wiatraczek mały by sie przydał :D a co do procka to powinienieś go puścić na fsb166 a jesliu na standardowym napieciu nie da radu to podnies o 5% i powinien chodzić.

Jak to wszystko zrobisz powninez mieć sporą dopałkę w porównaniu do tego co teraz masz a 2156 w marku05 to mało zrób to co mówiłem a lbo chociaż kartę troszkę podnieś a powinno się to poprawić i to znacznie

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm różnica miedzt agpx4 i agp x8 jest mała ale tego 9550 mógłbyć troszke pogonić na np.400 rdzeń i 500 pamięci(kiedyś tak miałem na 9550 od szafira)tylko jakis wiatraczek mały by sie przydał :D a co do procka to powinienieś go puścić na fsb166 a jesliu na standardowym napieciu nie da radu to podnies o 5% i powinien chodzić.

Jak to wszystko zrobisz powninez mieć sporą dopałkę w porównaniu do tego co teraz masz a 2156 w marku05 to mało zrób to co mówiłem a lbo chociaż kartę troszkę podnieś a powinno się to poprawić i to znacznie

pozdro

Karte puscilem rdzen na 400 pamiec na 450. Narazie bez chlodzenia, ale zajme sie nim potem. Otrzymany wynik to 2696 w 3dmark 03. Wzrost jest widoczny ale nadal wydaje mi sie ze wynik jest niski :( Czyzby slabe komponenty? Zle dobrane elementy?.

 

Jesli chodzi i OC procesora nie wiem jak to sie robi. Napisales ze mam puscic go na 166. Czy moge tak zrobic jezeli pamiątki mam na 133? czy musze myslec o zamianie pamieci? Chcialbym go troche podciagnac ale nie wiem czy zasilacz wystarczy. Wszystko oczywiscie dopiero po wymianie chłodzenia w budzie. Dzieki za odpowiedz. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jaka masz teraz temperaturę na procku, jaki zasilacz, odczytaj z naklejki jaki masz ram PC ile/ ile MHz, potem pomyślimy :)

 

Temperatura ze speedfan 43 stopnie

Ram PC 2100 / 133 mhz

 

Jesli chodzi o zasilacz to nie moge CI podac bo to jakis noname, zalatwilem sobie go od znajomego co zwozi komputery z niemiec. Wyciagniety chyba z jakiegos compaq'a. Bardzo ciezki i sprawuje sie bardzo sympatycznie, ale napieciami jakie pokazuje speedfan to lepiej sie nie chwalic bo wyniki sa kosmiczne:P

 

vcore 1.50

3.3 - 3.25

+5 - 4.84

+12 - 10.82 !! :P

-12 - -0.27

-5 - 1.24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te napiecia ze speedfana to raczej nie jest dobry punkt oparcia (napięcia mierzymy miernikiem)

 

co do podkręcenia na FSB166 to twoja pamięć jest za wolna (nie bedzie widać efektu) jedynie to co odczujesz to przyrost mocy spowodowany przyrostem MHz

 

a więc wejdź do boisu ustaw pamięć na sztywno (133) i podnieś fsb do momentu w którym w np prime95 bedzie wywalać błędy, skoki fsb 5MHz, jesli chcesz to podnies napiecie (ale nie polecam tego w zastosowaniu do zasilaczy shitname)

 

jak czegoś nie bedziesz wiedział to pisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...