Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

mam ta plytke i bios sciagniety z http://www.ocworkbench.com/2003/asrock/k7s...s/k7s8x220a.zip. Moje pytanko jak zwiekszyc npiecie procka.

i takie ogolne jak wycisnac maxa z tej plyty.

 

Moj procek Athlon 1,8+, pamiec 256Mb 333mhz

 

ps.czy mozna na niej wycisnoc cos z Durona 1,0???

Pozdrawiam

 

o co chodzi z tym DRUT MODEM

 

==========================================

 

temat zostaje tymczasowo przyklejony - żeby miał szansę rozwijać się :!:

 

o tej płycie można też poczytać w następujących wątkach (jeżeli jakiś ważny przeoczyłem to dajcie znać na priv i dopiszę):

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=54809&start=0

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=550...highlight=k7s8x

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=34274&start=0

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=343...highlight=k7s8x

 

słowo poczytać zostało celowo podkreślone - od tej pory wszelkie uwagi o tej płycie proszę zamieszczać w tym wątku - dzięki temu zabiegowi innym userom będzie łatwiej :)

 

==========================================

 

post edytował benek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w tym biosie zmiana napięcia to tylko jedna wartość +5% bodajże, czyli niecałe 0,1V uaktywniane z funkcji OverVcore Voltage.

O drut modach nie mam bladego pojęcia.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety z poziomu biosu to nie dasz rady inaczej jak o te 5% ale jesli chodzi o drutmod to bez problemow dziala (Warunek dobrze porobisz druty a jak sie pomylisz to albo cos spalisz albo poprostu komputer nie wstanie).

Za to mozna zworkami ustawic mnoznik i fsb, i to mi sie podoba mimo, ze mam durona 1.6@2.0 (niestety mnoznik zablokowany).

moze mozna dorobic do asrocka jakis rezystor regulowany (jak to w abicie kt7a mialem) i nim ustawiac napiecie vcore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma najmniejszego problemu http://forums.amdmb.com/showthread.php?s=&...threadid=208006

a w abicie kt7a napięcie było aż do 1.85V więc trzeba nieźle katować procka żeby zakres nie stykał. poza tym przy 2.0V asrock sięwyłączy a przy 1.9 nie pochodzi długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech i po co mi to pokazujesz!

jestem zly na Ciebie

tak sie cieszylem ze skrecilem wreszcie bude (bo drutomoda mi sie nie chcialo robic) i juz bylo wszsytko cacy. scianki nakrecone wszystko poustawiane a Ty mi tutaj tak. I znowu rozkrecanie budy!! wrr

 

P.S. Dzieki :) nie chcialem ryzykowac czegos takiego bez opisu a opis jest i zas bede podkrecal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

masz jakas dobra wersje mobo ze idzie ci na fsb 200 , ja mam identyczna i nic z tego niestety dopiero na xe poszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakas dobra wersje mobo ze idzie ci na fsb 200 , ja mam identyczna i nic z tego niestety dopiero na xe poszlo

Być może płyty nie kupiłem w polsce, a na fsb200 poszło dopiero po podniesieniu napięcie na procu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dwa dni temu złożyłem pierwszego swego kompa właśnie na tej płycie. Komputer poszedł prawie bez problemów jedynie miałem i mam problem z przewodami z panelu connectora wg manuala str. 13 rys 2 od góry (system panel connector).

Jest tak - komp włącza się i wyłącza ? cacy

Dioda Power ? działa cacy

Dioda HD ? działa tak jak w książkach pisze

Brak resetu oraz komp jak ma się przeładować softwerowo to coś kombinuje no i po 30 s pupa blada, trzeba Powerkiem wyłączyć i ponownie włączyć.

Komp ustawił się dla Durona 1600 i fsb 133, przez ww. to nie można kombinować nic z BIOSem a komp na razie liczy SETI szkoda każdej sekundy, może jakieś sugestie pewnie pomyliłem obsadzenie tych szpilek przewodem reset i no właśnie, czy metodą prób i błędów znajdę właściwe połączenie i czy nic nie padnie przy tych kombinacjach. Jaki kolor mają przeważnie przewody masowe GND czy jest tu jakaś reguła (u mnie są białe i niebieskie, założyłem że masa to niebieski)

Z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam

PS

Fajnie było by pogonić tego Duraka tak na 2000MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na kolory kabelkow (mam na mysli masa/vcc) jesli chodzi o przyciski (power,reset), ale patrz na nie przy diodach (pisze na wszelki wypadek :) ) jak naciskasz to sie to poprostu zwiera, takze wszystko jedno jak podlaczysz.

Na poczatek odlacz kabelki i zewrzyj reset srubokretem (na chwile). Jesli reset zaskoczy to znaczy ze dziala i problem jest przy obudowie i przycisku. Jesli nie zadziala to problem jest na plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki te z diodami (HD, Power) działają dobrze a z Resetam pobawię się jak czas pozwoli, komp od 3 dni non stop SETI liczy. Tak na marginesie na Duronie 1600 mam w AIDA32 35C wentyl kręci 26xx (cichy i duży Tytan) jest od czego startować z O/C :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wrzucici jakies lepsze chlodzenie na NB, bo u mnie przy D1400@2100 (10,5x200) radiatorek na tym mostku dosc mocno sie nagrzewa, a przy letnich upalach to bedzie mozna sobie jaja na nim smazyc. Pozatym k7s8x mam juz ponad 2 tygodnie i dziala super stabilnie, zero zwiesze. :)

 

Jaki jest narazie najlepszy bios pod te mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko

 

mam ecs k7s7a2 i nie wiem zminic na tego asrocka ? opyta sie to ?? tez ma zanlokowane jak ja pci /agp ? i jak z opcjami oc ... na ecs w domu mam durnia 1600 kreci sie stabilnie tylko na 1800 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to tą płytę wziąłem pod kątem jej ceny za 136 zł mam drugi zestaw w domu na Duronie 1600 i jak dodatkowo uda się wycisnąć coś więcej niż standard to będzie gites. Dodatkowo płyta ma lan, dźwięk lepszy jak ten w zestawie na Pętaku 200MMX.

 

Dodam tylko, że na DC++ między tymi kompami transfer szedł 11,08 MB, syn nawet zrobił scryn by jego kumple wiarę dali, a czy zmieniać ze względu na O/C, może ktoś co lepszy w temacie, ja osobiście jestem bardzo wery radosny :)

Pozdrawiam

PS

Ten drugi komp to Bartek 2500+@3100+ (pamiątki to pupa blada i jak jest więcej niż 196 na fsb to czasem SETI potrafi przeładować złom)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka wszystkim 8)

 

mam pytanie,

czy może ktoś wie jak na płycie k7s8x ustawić napięcie powyżej 1,85v

 

bo drut-mod działa tylko do tej wartości

a dalej?

 

jak ktoś zna odpowiedź proszę o szybkie powiadomienie :D

 

duron 1600@2000 1,625v (prime 95 max stabilne)

k7s8x

elixir DDR400

geforce 4mx440 128bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka wszystkim 8) 

mam pytanie,

czy może ktoś wie jak na płycie k7s8x ustawić napięcie powyżej 1,85v 

bo drut-mod działa tylko do tej wartości

a dalej?

Mnie tez dziala tylko do 1,85, ale jak dasz +5% to masz ponad 1,94 a to juz racze sporo. Moje chlodzenie wysiada powyzej 1,8 a zasilacz prawie parzy. No i poza tym to 1,75 starczylo mi na lazenie po biosie przy zegarze 2276 MHz - wywalal sie w momencie ladowania windy - moze dlatego, ze seti jest w autostarcie ;)

 

Cos co mnie bardziej denerwuje, to, ze nie moge ustawic mnoznika x11 ani x11,5 - zawsze po ustawieniu mam x12 lub x12,5 - uprzedzajac pytania - zworki sa tak jak powinny byc. Normalnie tak jakby ten mnoznik byl zablokowany. Czy ktos z was moze to sprawdzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zainsatalowaniem modemu (właściwie winmodemu - jakiś Lucent) na tej płycie, pod win98se - wie ktoś może, czy trzeba go wcisnąć w jakieś konkretny slot PCI ?? System wykrywa - instaluje sterowniki - a póżniej nie wybiera nawet numeru, tylko pisze, że "brak modemu...i takie tam bzdety". Modem jest na 100% sprawny - testowałem na moim sprzęcie pod WinXP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka wszystkim 8)  

 

mam pytanie,

czy może ktoś wie jak na płycie k7s8x ustawić napięcie powyżej 1,85v  

AMD Rulezz dal mi juz odpowiedz, co prawda nie do tej plyty, ale mi to starczylo, zeby znalezc o co mi choodzilo. tu skrot (tez myslowy):

 

http://www.madshrimps.be/gotofaqlink.php?linkid=2322

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak panel connector podłączony był OK!

Błąd był w ustawieniu zworek dla fsb zdawało mi się, że występuje jeszcze jedna linia szpilek dla FSL_SEL3 (widać ten napis to na płycie) a w instrukcji tego niema jest ) i 1 to przesunąłem o jeden rząd w górę ale płyta ustawiała się w ustawienia jak książkach piszą fsb 133 i ram 133.

To jak to zaczaiłem no to fsb 166 i RAM 166 i czekam radośnie a tu kwas w czasie botowania czytam, twój CPU jest do pupy bladej i płyta ustawia mu tak jak wyżej. Granicą jaką mój Dureń 1600 przyjmuje to fsb 156 (koszmar) i mam Durona 1872 i częstotliwości pamiątek 166 trochę d.u.p.o.w.a.t.o jest.

Nie trzeba się czepiać płyty, no może tylko tych napięć co płyta nie daje, bo moje lamerskie zabawy przeżył i system i sprzęt.

Ale i tak jestem już bliżej niż dalej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś lipny egzemplarz... Mój (jak ustawiłem zworkami) bez problemu poszedł na 166 (jak zworki były na 133, to nie chciał na 166 - albo 165 albo 167). Bez podnoszenia napięcia 172max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w biosie wybierałem manual bo na sprzętowych zworkach ustawiał się 133 fsb i RAM, teraz mam cpu 156, ram 400 i w AIDA32

ram odczyt - 1894

ram zapis - 640

Napięcie Durona jak fabryka dała 1,57, też z AIDY32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tez powiem jak moj ASrock dzial

teraz leci (tak jak w opisie) czyli 9.5x200 (szkoda ze na 10x200 sie wywala) pamieci wciaz w fazie testow ale cienko to widze bo no-name 512 400mhz poki co leca na 2.5-4-3-6 (od 20min. stabilny komp)

testy/AIDA32

odczyt - 2538

zapis - 857

wedlug mnie calkiem dobrze

aha napiecie standard + 5% z biosu :( (drut moda nie robie bo nie chce czegos spi...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw na Duronie z góry był skazany na cieniznę, bo w domu leci Bartek 2500+@3200 :) - tutaj wąskim gardłem są pamięci, coś podkusiło i kupiłem Kingstony 333 i przy mnożniku 11 można stabilnie osiągnąć tylko 196 fsb, testem jest SETI jak się w ciągu 24h nie resetuje to OK!

Wracając do AsRocka to i tak za tą kasę cpu 180 i mobo 130 jest gites.

Znowu dałem o jeden MHz fsb w górę i mam (12*157) Duron 1884 a i płyta pięknie zniosła moje kombinacje z O/C, dodam tylko że na procesorze w stresie mam 35C (Aida32). Teraz czas na większe napięcia dla CPU

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne odczyty temperatury co w Aidzie mam w BIOSie 36C

Znowu 1 na fsb w górę (158) i już z Durona 1600 jest Duron 1896 i SETI puszczone liczy bez komplikacji.

Pamięci (Kingstony 400 cl 3) idą 400 i AIDA32 czyta 1940, zapis 650, taimingi CL 2.5 4-4-7

Na standarcie na karcie GF 4MX 64b/64MB (D1600 fsb 133 i ram synchro) w 3Dmarku2001 było 3200

Teraz na Duronie 1896 (12*158) mam 3620

Zobaczymy co przyszłość pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...