Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Ten ON:P czyli fit(respect) jedzie na sisie 748 tak wiec 200mhz masz juz pewne, na k7s8x tylko 166 tak wiec 216 to bardzo duzo. Prezes daj screena, prosze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to duron 1400 z 44tygodnia i ram to kingston hiperX cl2 a teraz twinmos i wsio na cl2 i 2 2 2 8 napięcie to 1,88v jeszcze jedno mnie dziwi bo mam 214 a ram stoi na 200 chyba? nie wime czy da sie wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Duron 1600 leci na 160*12 wyżej postuje ale Winda pada, pamięć idzie asynchronicznie na 400MHz (2.5 4-4-7) zostaje tylko zwiększyć napięcie dla cpu teraz jest 1,58V

DHD1600DLV1C ................ MIXJB0402.......

Czy jest jakiś BIOS który by coś dołóżył do tych 1,58V jak nie to będę przygotowywał się do tego drutowania :(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To AsRock jak mu zapakuje się np. Bartka 2500+ to sam zapoda mu 1,65V jak tak to można spróbować zAtlonizować tego Durnia ;) Dużo nie chcę tak 2G zrobić. O co chodzi w dużej ilości postów pojawia się dla Duronów 1600 mnożnik 12.5 u mnie jest 12. Czy ten 12.5 to trzeba pazurki włożyć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy (w tym ja)twierdzą, że chipset Sis 746FX jest lepszy od KT400, ale jak nie masz potrzeby, to nie zmieniaj, bo po co? Chyba że zależy Ci na PCI/AGP lock'u, ale pamiętaj, że jest on dostępny od wersji płyty v3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na K7S8X mam Durona 1800, niestety zablokowany mnożnik, na napięciu 1.76 mam stabilne 2250(13,5*166), nie wiem dlaczego po zastosowaniu drut mode z opcją obniżenia o 0,025V i potem po likwidacji -0,025 dalej obniża mi o 0,025. Poza tym gdy ustawiłem napięcie na 1.8V to nie wstał mi WinXP i 2000 i nie dały się zaistalowac, a Win98 instalował sie i działał stabilnie . Spotkał sie ktoś z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

am tego asrocka co w podpisie.

i mam okazje zmienic na tego K7S8X tylko czym on sie rozni od k7vt4-4x  pozatym ze nie mam stalego pci/agp i agp 8

czy jakies roznice pozatym sa ???

a ja z $ :?: Jak nic nie dopłacać to ja bym chyba zmienił :) ale na sprawdzony model, który chodzi na minimum200fsb :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!

 

Ludzie wgrywajcie ten bios do ASRocków!!!

 

http://www.rhcf.com/sisubb/ultimatebb.php?...c;f=36;t=000089

 

Jeżeli ktoś potrzebuje tłumaczenia, to służę pomocą, ale zainteresowani powinni wiedzieć o co chodzi :D

 

Dodam, że u mnie Duron1600@2200 (184*12, Vcore 1,65) w Idle miał 43-44c, teraz po wgraniu tego BIOSu i podkręceniu do 2300 (192*12, Vcore 1,73) temeratura wacha się w zakresie 37 - 38c, Winamp gra, Opera przegląda a temperaturka stała :D

 

Oprócz tej opcji (Halt@Idle) jest jeszcze parę ciekawych...

 

GORĄCO POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne info:

 

2.20AR / 2.20ARL: K7S8X Cool!BIOS M2.20a by honey X & guni (based on 2.20a Beta Performance)

 

R = Rebels Haven BIOS

RL = RebelS Haven BIOS with Full Screen Logo

 

 

1.The LAN module is replaced by a Etherboot module that works better than the original one and will allow you boot from a DHCP Server. Works also smarter and accesses the network faster.

 

2.CPU Read & Write Pipelines enabled, as well as a few other personal adjustments.

 

3.Bus Disconnect aka Halt@Idle enabled (Reduces the Idle temp and also the power consumption).

 

 

BIOS 2.20a

 

1. Performance BIOS with bugfixes and USB patch.

 

 

NOTES:

 

1. Press TAB toggle once to bypass the Full Screen Logo ;-)

 

2. If the MAC addres of the onboard LAN is lost when flashing this (or any other) BIOS you can use the files in the MAC-fix folder to recover it (follow the instructions contained in the readme.txt).

 

 

Please visit www.rhcf.com[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku stycznia składałem znajomym kompa na AsRock K7S8X. Do tego dochodził Duron 1400, DDR 400 Elixir. Po podniesieniu napięcia, Duron bez mrugnięcia ruszył na FSB 200 MHz, co dało Durona 2100. Komp chodzi tak do dziś, bez najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował zmienić mnożnik drutem powyżej 12.5 ??? A może spod jakiegoś noweego biosu się da zmienić mnożnik bez potrzeby wkładania druta :-). Bo właśnie przed paroma minutami chciałem puścic mojego antka na mnożniku 14, czekam i patrzę komp wstaje, ale niestety mnożnik dalej 12.5 :/. No nic spróbuję jeszcze na 15 ale to pewnie też nic nie da. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował zmienić mnożnik drutem powyżej 12.5 ??? A może spod jakiegoś noweego biosu się da zmienić mnożnik bez potrzeby wkładania druta :-). Bo właśnie przed paroma minutami chciałem puścic mojego antka na mnożniku 14, czekam i patrzę komp wstaje, ale niestety mnożnik dalej 12.5 :/. No nic spróbuję jeszcze na 15 ale to pewnie też nic nie da. Pozdro

Jeżeli masz płyte ASRocka k7s8x(E) to masz zmiane mnożnika zworkami :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie tylko przoszę cię powiedz mi w którym miejscu są te zworki bo szukałem i nic nie znalazłem :-). Jedyne co znalazłem to możliwość zmiany FSB, ale to mnie nie urządza :/ Prosżę jak możesz to napisz dokładnie gdzie to jest.

p.s A w książeczce też to jest ?? bo szukałem i tez nic nie widziałem

p.s2 Mój procek to : AXDA2000DVT3C 23090844A42798 KIXJBO4O3

czy dobrze rozumiem że cyferka 98 tylko nie wiem którego roku to tydzień prodykcji ??

Jak nie to proszę mnie poprawić :P . Jak ktoś umie to odczytać to proszę też napisać datę produkcji :) Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AXDA 2000DVT3C 2309084 4A42798 KIXJBO4O3

AXDA --> Athlon XP --> 0,13 ?m

2000 --> 2000+

D --> OPGA, rodzaj opakowania

V --> 1,40 V

T --> 90 *C, max temp

3 --> 256 KB

C --> 266 (133) MHz

2309084 - nr opakowania

A4 - szybkość teoretycznatestów producenta

2798 - numer procesora w opakowaniu (im niższy tym lepiej)

KIXJB - rdzeń procesora (oznaczenie fabryczne)

O4O3 - 2004r w 3 tygodniu produkcji

Na podstawie

http://forum.pcmaniak.pl/ftopic5227.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!

 

Ludzie wgrywajcie ten bios do ASRocków!!!

 

http://www.rhcf.com/sisubb/ultimatebb.php?...c;f=36;t=000089

 

Jeżeli ktoś potrzebuje tłumaczenia, to służę pomocą, ale zainteresowani powinni wiedzieć o co chodzi :D

 

Dodam, że u mnie Duron1600@2200 (184*12, Vcore 1,65) w Idle miał 43-44c, teraz po wgraniu tego BIOSu i podkręceniu do 2300 (192*12, Vcore 1,73) temeratura wacha się w zakresie 37 - 38c, Winamp gra, Opera przegląda a temperaturka stała :D

 

Oprócz tej opcji (Halt@Idle) jest jeszcze parę ciekawych...

 

GORĄCO POLECAM!

Zainstalowalem ten bios :evil: moje odczucia:

-Dobrze widoczne menu z timingami

-szybsze botowanie

 

A teraz negatywy!!!

-zeby zrestartowac system musze wlaczyc i wylaczyc na chwile kompa

przyciskiem reset nie wstaje

-nie moge sflashowac spowrotem do standardowego biosu!!!

:!:

 

odradzam ten bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem ten bios :evil:  moje odczucia:

-Dobrze widoczne menu z timingami  

-szybsze botowanie

 

A teraz negatywy!!!

-zeby zrestartowac system musze wlaczyc i wylaczyc na chwile kompa

przyciskiem reset nie wstaje

-nie moge sflashowac spowrotem do standardowego biosu!!!

:!:  

 

odradzam ten bios

a co sie dzieje gdy chcesz sflashowac oryginalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze tak porownanie wynikow z AIDA32 odczyt/zapis pamieci, bo jestem ciekaw ile kto wyciaga na ASrocku

moje wyniki

 

odczyt: 2684 (roznie przewaznie od 2650 do 2690)

zapis 891 (tu takze skacze ale w mniejszym przedziale)

sprzet jak w opisie

512DDR no name :( CL2.5 ale idzie na 2-4-4-7 i do tego "Perfomance Mode" z CheepomemTwek-a (super program, mam wyniki lepsze niz na 2-3-3-6, a komp stabilny jak skala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zainstalowalem ten bios :evil:  moje odczucia:

-Dobrze widoczne menu z timingami  

-szybsze botowanie

 

A teraz negatywy!!!

-zeby zrestartowac system musze wlaczyc i wylaczyc na chwile kompa

przyciskiem reset nie wstaje

-nie moge sflashowac spowrotem do standardowego biosu!!!

:!:  

 

odradzam ten bios

a co sie dzieje gdy chcesz sflashowac oryginalny?

Wyswietla ze jest nie odpowiedni bios

ERROR: this bios is not for your system

albo cos podobnego.

Próbowałem ten 2.2 ze strony asrocka ale jeszcze 2.2a i 2 obydwu prztpadkach to samo sie dzieje.LIPA! deneruje mnie juz ten bios

fakt faktem temperaturka o 5 stopni mi spadla ( teraz mam 35 na procu WC CPC :D)

ma ktos jakis pomysl jak teraz wrocic do normalnego biosu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...