Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

CMOS/GPNV checksum bad wywala mi takie coś jak na starcie jak komp odłącze od prądu. No i ustawienia biosu sa zresetowane :(

o co chdzi wie ktoś ?(zmiany biosów nic nie dały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w koncu pozyczylem sobie od kumpla pmiec 400MHz :) no i wyniki w Aidzie dla 10,5x172 i 9,5x190 sa takie same!! aha timingi w obu przypadkach to 6-2-2-2,5

Mowicie ze FSB 200 na asrocku nic nie daje:

3DMark2001se:

8417 - (167*13) =2171mhz

8511 - (200*10.5) =2100mhz

Aida:

(200*10.5) =2100mhz

odczyt :2575

zapis :800

 

(167*13) =2171mhz

odczyt : 2165

zapis :735

 

 

Timingi pamieci:

167mhz 2.5-2-2-6

200mhz 2.5-3-3-9(bez performance mode)

Powtarzam sie bo chyba nie widziales u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DaRo, no zobacz na swoje wyniki i powiedz co daje fsb200. 100pkt, ale jaki przyrost powinien byc za samą pamięc gdzie wyniki idą ostro do góry!!, ja sie ostro zaczynam zastanawiac dlaczego mam tak malo pkt w smarku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ocworkbench.com/2003/asrock/k7s...oltage_mods.htm znalazłem coś takiego, i mama pytanie ja mam troche inną wersje płyty 3.01 i czen drut zadziała ??

I tak patrze Dołączona grafika i co ja amm tu zrobić poprowadzić kabelki do gniazda pamięci ?? czy jak ??

Prosze o bardzo łopatologiczne wyjasnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na prawde fsb 200 takie prawdziwe fsb 200 i nie daje tyle ile powinno dawac! ale w koncu plyta kosztuje 140.- i z jakiegos powodu ta cene ma! poza tym punkty w testach...chyba wazniejsze jest to jak komp dziaja jak gry dzialaja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. Miał ktoś moze na tym asrocku dziwne "zastoje" kompa?? Windows potrafi na chwile stanać i nie odpowiada. No można sobie klikać na start i nie reaguje na to... Spotkał się ktoś z tym ? (K7S8X)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak ze jak mam fsb w okolicy 180 lub jak dzis 197 to mi albo od razu sie system uszkadza i nie mozna go uruchomic albo po pewnym czasie!! i co ciekawe po tym uszkodzeniu nie mozna zrobic ghosta bo pisze ze blad przy dekompresji! a instalacja po takim bledzie tez przebiega fajnie do czasami moze wystapic blad przy przegrywaniu plikow na dysk :) no i dlaczego tak jest....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde tak wszyscy cos pierdz.... ze fsb 200 jest gorsze a wedlug mnie jest bardzo dobre, wiele testow robilem na 166 i na 200 i zawsze bylo lepiej, czy to w AIDA czy 3dsmarku (ktory mi wisi calkowicie bo nie jest to wiarygodny odnosnik co do wydajnosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI:Nikt nie mówi bo niek nie robił i pewnie nie wie jak działa. Ale nie jestem pewien czy tam na pewno jest zaznaczone przy pinie czy to zbieg okoliczności że tak ktoś narysował

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do blokady PCI/AGP też nabieram podejżeń chyba walną mi się port agp bo na standarcie Duron 1600 i fsb 133, bios ustawienia ze zworek (nie ręczne) wszystko działą ok! Dam 158 po kilkunastu minutach otwieram jakieś okno są problemy myślałem, że grafika to wstawiłem S3 Virge 2MB na PCI i też na fsb 145 i 160 po takim samym okresie zwieche mrozi ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak ze jak mam fsb w okolicy 180 lub jak dzis 197  to mi albo od razu sie system uszkadza i nie mozna go uruchomic albo po pewnym czasie!! i co ciekawe po tym uszkodzeniu nie mozna zrobic ghosta bo pisze ze blad przy dekompresji! a instalacja po takim bledzie tez przebiega fajnie do czasami moze wystapic blad przy przegrywaniu plikow na dysk :) no i dlaczego tak jest....??

Tez mialem cos takiego na asrocku, jak i na obecnej plycie. Problem polegal na tym, ze bylo za niskie napiecie na procku. Zwykle po podniesienu napiecia system znowu dzialal bez problemu, ale zdazylo sie tez, ze cos zostalo blednie zapisane na dysku i winda juz nie ruszyla nawet po zejsciu do nominalnych ustawien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdzie ustawiacie timingi w biosie,bo ja tylko znalazlem DRAM CAS Latency

i ustawiłem na 2.Aida pokazuje 2-3-3-6.Gdzie te resztę można ustawic?

Odczyt mam marny 1900 /Aida/ Proc.2000+/2600+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie znalazłeś jeszcze możesz wybrać auto, 2, 2.5, 3

By mieć możliwość dokładniejszego ustawiania taimingó musisz zapodać inny BIOS w tym temacie jest o tym może ktoś inny poda nazwę jego ja narazie lecę na fabrycznym

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.Mam jeszcze jedno pytanie,nie mogę ustawić mnożnika

/z biosu i zworkami/.,więc podkręciłem tylko magistralą na 166.procek to:

AXDA 2000 DUT3C K023505L 30340 AIXHB 0330 MPMW.Jesli dobrze myślę,to ma odblokowany mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak ze jak mam fsb w okolicy 180 lub jak dzis 197  to mi albo od razu sie system uszkadza i ....

Tez mialem cos takiego na asrocku, jak i na obecnej plycie. Problem polegal na tym, ze bylo za niskie napiecie na procku...

no dzis troche przysiadlem do tego kompa i .... :) przy ustawieniu fsb 197 znowu mi sie system spie.&*$% ghosta nie moglem zrobic ghosta a jak chcialm instalowac normalnie to przy kpopiowaniu plikow wyskakiwaly bledy ze zle zapisywal czy cos takiego! ale udalo mi sie zainstalowac win2k3 wlaczam prime95 a tu blad po czasie mniejszym niz minuta (190x9,5) zmienilem na 172x10,5 wlanczam prime 2 minutki i znowu blad! obled mnie ogarnal bo do tej pory siedzialem na 172x10,5 bez problemu! pobawilem sie timingami ale to nic nie pomogle! dopiero przestawienie pamieci z Ultra na Normal pomoglo i nie ma bledow(timingi auto) ! przstawilem na 190x9,5 i bledow ten nie robil (caly czas na Vcore defaultowym) timingi ustawilem na 2,5-3-3-10 (w artykule na temat timingow takie wartosci sa zalecane dla fsb w tej okolicy) i w aidzie osiagnolem ten sam wynik co dla 172x10,5 (tim- 6-2-2-2,5) czyli 2480/780 ! teraz bede probowal zmieniac normal mode na szybszy o zobaczymy co sie bedzie dzialo! moze ilosc punktow w aidzie jest taka sama ale roznice w szybkosci pracy oglnie kompa widac ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...