Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko kupiłem dziś ocz ultra 5 walnełem v-core 1,98 myślicie że to może być niebezpieczne dla płyty?stress 64 stopnie ale spadnie jak ocz się rozgrzeje

Też mam tą paste :) Ale jedno małe ALE :lol: Jak dałeś 1.98V, ja max moge dac1.94V :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem przez te wszystkie druty coś mi napięcia pojebało speedfan pokazuje 1,95 a bios 1,98 clares nic ci się nie dzieje przy takim v-corze?ile ci spadła temp jak się ocz po tych 150-200 godzinach zasiedział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem przez te wszystkie druty coś mi napięcia <font color="#FF0000">[ciach!]</font>ło speedfan pokazuje 1,95 a bios 1,98 clares nic ci się nie dzieje przy takim v-corze?ile ci spadła temp jak się ocz po tych 150-200 godzinach zasiedział?

Heh :) Jak tylko paste nałozyłem to na 1.85V w stresie miałem 50C, a teraz mam 48C :) Ale nie ejstem pewny czy juz mineło 200godzin choć bardzo prawdopodobne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clares to ładnien ja w idle mam 51 jakiego masz tego xp bo ja na jiuhb dut3c bo 0320 spmw też mam maxa koło 2300 i już zmniejszyłem druta na 1,8v u mnie 1,83 bo to 1,98 to mi nic nie dało w oc koniec kręcenia u mnie jest na 2300 chociaż 2400 postuje i prime pada z miejsca lipa ja chce 2700 mhz :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clares to ładnien ja w idle mam 51 jakiego masz tego xp bo ja na jiuhb dut3c bo 0320 spmw też mam maxa koło 2300 i już zmniejszyłem druta na 1,8v u mnie 1,83 bo to 1,98 to mi nic nie dało w oc koniec kręcenia u mnie jest na 2300 chociaż 2400 postuje i prime pada z miejsca lipa ja chce 2700 mhz :evil:  :evil:

No ja dokładnie tak samo mam. @300MHz stabilnie, 2402MHz niestabilnie :) Wolał bym troszke więcej, ale coż i tak dobrze :)

A seria to JIUHB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze. Wszystkim.

 

http://www.madshrimps.be/gotofaqlink.php?linkid=2322

 

Ktoś rozumie co tu jest napisane. Bo ja nie. Z tego co się domyśliłem trzeba połączyć te dwie nóżki aby było większe napięcie, ale nie rozumiem nic dokładniej . Słabo kapuje ang.

 

Sprawdzał ktoś ten sposób?????????

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma takie jajo jak ja że przy do fsb pamięci 2x fsb a już powyżej np teraz mam fsb 190 i ramki 2X156mhz? co jest kurfka macz

To normalne, towyżej fsb 181 ustaw pamięci na 200(400) i już będziesz mjał pamieci jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz na 200 to własnie bedzie synchro, płyta w tych okolicach przełącza taktowanie pamięci.

Czyli gdy masz 166 to koło 181 obniża, dodaje to co jest ponad 166 do 133.

A wiec 190 czyli 24 ponad 166. 133+24=157, u Ciebie 156.

Daj przy 190 pamięc na 200 i bedzie synchro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najlepsze odczyty miałem w okolicach 190-192.

Full stabilne 198. 200 kaszaniło coś, czesto nie wchodziło do windy nawet.To na B2500+

 

Zauwazyłem że płyta nie lubi wysokiego FSB przy ostrym O/C konkretnie przy D1800.

Na mnożniku 13,5 wyciągłem max 178(2403) stabilne 175(2370).

Na mnożniku 15 (po przeróbce na mobile)max 166(2490) stabilne 163(2446).

 

Niestety to historia. Procka (D1800) ukruszyłem, w płycie bios zwaliłem, leży w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam plytke asrocka k7s8x i aby dzwiek chodzil trzeba podlaczyc kabelki do audio 1 podlaczlem te kabelki tak gora:

1 pin-Ground ,2 pin nic nie wkladalem , 3 pin R-ret , 4 pin L-ret

na dole

1 pin -Mic-in, 2 pin mic-power , 3 pin r-out , 4 pin ground , 5 pin l-out

 

Ale dzwieku nadal ne ma zainstalowalem sterowniki i dalej nic i mam pytanie czy kabelki od usb na plycie glownej tez trzeba podlaczyc bo ja juz nie mam pomyslow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Ponoć jak dam 133 FSB (duronik) i pamiatki 333 (166) dam na 133mhz a zmniejsze CL to bedzie mi sprzecior znacznie szybciej dzialal anizeli mialby dzialac na tych 166 mhz. Czy rzeczywiscie jest taka roznica :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ustaw tak i zrób parę testów i sam się przekonasz.

Ja mam fsb 175 a ram na 200 i to jest u mnie najszybciej. Więcej mój Dureń nie idzie chba, że dam mu max Vcore co ta płyta może dać chyba 1,85V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na platformie amd najlepsze wyniki osiga sie w pracy synchronicznej! jezeli nie zmieniales biosu na plycie to nie masz zbyt wielu opcji od timingow (tylko CL) zmien bios na 2.20a lub 2.20aR(bedzie chlodniejszy procek) ustaw FSB na 133 pamiec na 133 timingi np na 6-2-2-2,5 i zobaczysz czy wyniki testow w aidzie32 (EVEREST Home Edition) beda lepsze niz przy fsb 133 pamiec 166 ! pozniej idziesz z fsb w gore i testujesz , przy fsb 150 pare musisz zmienic pamiec na 166 bo inaczej znowu bedzie asynchronicznie i testujesz testujesz testujesz .... :)

P.S. jak cos zle napisalem to koledzy mnie poprawia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Od kilku dni jestem w posiadaniu K7s8x i jak na razie bardzo sobie chwale. Wszystko ladnie dziala i co najwazniejsze stabilnie Mam jednak maly problem. Sprawdzajac w 3DMarku osiagnalem wynik o jakies 500 pkt mniej niz na plycie Ecs K7s5a (SiS735). Jest to dla mnie bardzo zastanawiajace. Jak na razie probowalem na kilku najswiezszych biosach i roznych ustawieniach w nich i niestety - nie udalo mi sie nawet zblizyc do wyniku ktory osiagalem na Ecs-ie. Jezeli chodzi o FSB najwiecej ile mi sie udalo wycisnac to 153 przy wyzszej wartosci komp nie wstawal. Moze ktos poradzi jak mozna wycisnac troche wiecej ewentualnie czy mozna pojechac na FSB 166 ( Pamieci mam KingMaxy 400 ) Ktory bios jest godny polecenia? W ktorym mozna zablokowac PCI/AGP i jak to wplywa na kompa? Moj konfig:

K7s8X

XP +2200

256 Kingmax 400

zasilka oem 300W

Radeon HIS 9000Pro 128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ASRock'a K7S8X w wersji 3.0.1 i BIOS 2.20AR / 2.20ARL: K7S8X Cool!BIOS 2.20a by honey X & guni (based on 2.20a Performance). Na AMD Athlon 1700+ [DLT3C + 5%] narazie wyciagnalem 9,5x175MHz. Pamieci to TwinMOS'y 512MB 400MHz na kosciach MTec. Wszystko chodzi synchronicznie. W BIOS'ie pamieci ustawilem na Turbo Mode, wyzej jest tylko Ultra Mode, ale komputer wtedy nie startuje. Reszta ustawien pamieci na Auto. Teraz chcialbym zobaczyc jak opcja Turbo Mode ustawila wszystkie cykle na pamieciach. I teraz pytanie: czy po uruchomieniu CheepoMemTweak pokazuje mi on rzeczywiste ustawienia pamieci czy jakies inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zfashować bios mojej płyty ASRock K7S8X R3.0 (na Cool!Bios 2.20a) po zflashowaniu zrestartowałem kompa i niestety miałem czarny ekran (jak po spalonym procku) a pisało że niby flash zakończył się sukcesem :?. Obecnie pisze z mojej rezerwowej płyty ASRock K7VT2 :lol:.

No dobra a teraz pytanie czy możliwe jest aby wgrać boot'owalnego biosa MOBO na płytę CD i odpalić kompa za pomocą biosu z płyty.

 

Jeżeli jest taka możliwość to czym i jak to zrobić :?:.

 

Z góry wielkie THX.

 

P.S. Ile może kosztować naprawa źle zflashowanej płyty w serwisie komputerowym :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. chodziło mi o to, że nie mogę ustawić fsb powyżej 175, jak dam 180 to win się nie ładuje. Vcore podnosiłem od 1,76 do 1,86 i nic to nie dało, szukam winowajcy wśród komponentów komputera.

jak podniosłes o tyle Vcore ?? ja max moge miec 1.60:( a tez mam K7s8x V3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecia vcore zaleza tez od procesora jaki sie ma. ale mozna inne uzyskac dzieki drutmodowi.

 

nie koniecznie musiala plyta sie zwalic, wystarczy ze bios padl. poczytaj o hot flaszu jak masz odwage, ablo poszukaj kogos kto flaszuje bios. na allegro od 15 zl sa, ja kiedys w sklepie w ktorym kompa kupilem zaplacilem 45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Ile może kosztować naprawa źle zflashowanej płyty w serwisie komputerowym :lol:.

żadnych serwisów :!: weź czystą dyskietkę , nagraj na nnią poprawny plik biosu i nazwis go amiboot.bin (chyba bin, lub rom, takie rozszerzenie jak ściągnąłeś) i odpal kompa w łożoną tą dyskietką. najpóźniej przy 3 uruchomieniu komp powinien poprzeżuwać dyskietkę i wgrać sobie biosik. nie poganiaj go, daj mu 5 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...