Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

no raczej nie.ja na asroku mialem max 51-52 w stresie na prime , na abit nf7 mam o 10-15 stopni w gore przy tym samym napieciu. wiec o ile z abita temp jest z diosy to w asroku z soketa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z diody w procesorze. Widziałeś gdzieś czujnik pod procesorem? Ja nie.

A co do róznic względem Abita to nie muszą one wynikać z położenia czujnika ale z przekłamań biosu. Bios w Asrocku obniża temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szystkie biosy blokują PCI/AGP i czy synchronicznie czy nie to nie ma znaczenia to się odnosi do FSB_RAM i tyle !!!

Co masz na mysli ze zaleznie od FSB Ramu ??

na na l7s7a2 mam teraz magistrale 166 synchro cpu i ram no i blokada jest wlaczona ale powyzej 166 mozna juz ja zmieniac manualnie.

czyli jezeli moj duron dostanie 200 fsb i ram tak samo to jakie bedzie taktowanie agp/pci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma możliwość wymiany T-Breda który nie wiadomo czego chodzi tylko na 2160 mhz, na bartona 2500. Ale nie jestem pewny, czy wine za słabe podkręcanie nie ponosi płyta główna. Jest również inna możliwość Thorton 2000. Czy moglibyście mi doradzić co robić?? Mam możliwość wymiany T-Breda który nie wiadomo czego chodzi tylko na 2160 mhz, na bartona 2500. Ale nie jestem pewny, czy wine za słabe podkręcanie nie ponosi płyta główna. Jest również inna możliwość Thorton 2000. Czy moglibyście mi doradzić co robić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zostawiasz płyte to bierz Thortona. Zakładam, że mnoznik zablokowany.

K7S8X ma problemy z wysokim FSB. Thorton ma wyzszy mnoznik wiec wiecej z niego wyciągniesz na nizszym FSB. Niestety 2500+ nie wykorzystasz w pełni na Asrocku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barton i Thorton mają zablokowany mnożnik. Boje sie troche, że jak przyniose procka to się okaże, że fsb nadal nie pozwoli go przetaktować (powyżej 175 mhz). Daltego jakbym wziął bartona to mogła by się okazać totalna klapa 175*11 :( Chyba, że porzycze tego Bartka na dzień i zobacze ile sie uda wycisnąć. Jak sie okaże że się da więcej to oddam i wezme Thortona (wyższy mnożnik).

Dobry pomysł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj asrock nie ma problemu z fsb 200 przez 2 dni testowalem durona na ustawieniu 12x200 i bylo stable w prime95

nie wiem jak z wyzszym bo ram mnie ogranicza :oops: ale w tym miesiacu zmienie i sie okaze ile max wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam pytanie czy na tej plycie pojdzie moj Leadtek Winfast Geforce 2Ti ?

 

 

Karta jest wyposazona w monitoring napiecia (WinFox) i pisze tam cos takiego:

Chip voltage: 2.064V

Adapter voltage: 2.794V

 

Natomiast w biosie jest:

Vagp voltage: 1.5

 

Sandra pisze:

AGP Version: 2.00

 

 

Wszystko to pracuje na plycie 8TTX+ (KT133A), karta chodzi w trybie AGPx4.

Czytam caly ten temat i jestem dopiero na 8 stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj asrock nie ma problemu z fsb 200 przez 2 dni testowalem durona na ustawieniu 12x200 i bylo stable w prime95

nie wiem jak z wyzszym bo ram mnie ogranicza  :oops: ale w tym miesiacu zmienie i sie okaze ile max wyjdzie

Proximo cfaniak z Ciebie:P, ja nie zabieram glosu w dyskusjach na temat fsb 200 na tym asrocku bo wiem ze u mnie dziala 100% stabilnie i tylko dlatego ze mam wczesniejsza wersje tej plyty czyli lepsza jakosciowo(niebieski zalman na NB i zloty asrock na SB).

Gratulacje XPmoda.

 

 

zgf1 tak jak PCI mowi karta pujdzie "no prob".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi podac link do biosu ktory umozliwia ustawienia timingow i umozliwia nadtaktowanie ramu.Sciagnelem wersje crackowana 2.30 i nic tam nie ma :( ustawienia jak w normalnym.Przegladalem caly topic i nie moge znalezc takiego biosu-chyba ze takiego nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh lol sciagnelem i wrzucilem 5 min przed tym jak odpisales :D

a co do tego biosu to i tak jest biedny :( na starym jestway-u na kt 266a moglem zmieniac taktowanie ramu co 1 mhz a tu nic :( trudno ale i tak jest lepszy od 2.30 DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff przeczytalem caly ten temat od poczatku, ale natrafilem na pewne niejasnosci,

dotyczace blokady PCIAGP, sa posty, ze plyta ma blokade AGP/PCI przy ustawieniu 100/133/166/200,

ale taka blokade maja chyba prawie wszystkie nowe plyty na chipach Via (dzielniki)...

 

 

 

Mam A2000+XP chcialbym go puscic na tej plycie na 145x12.5 lub 150x12.5 jakie bedzie taktowanie PCI?

33Mhz ?

 

 

Czy jak bede miec jedna kosc noname 512MB 400Mhz, puszczana synchronicznie z procem na np 150Mhz, to

bawiac sie timinagmi, cas, moge spalic taka kosc ?

 

 

Czy odczuje duzy wzrost mocy przy przesiadce z KT133A ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem z shuttle ak32 i odczułem różnicę (uboższy bios :) ), ale również wzrost mocy.

Z pamięciom możesz się pobawić i nie powinno się nic spalić.

Blokada pci/agp jest również na niestandardowych ustawieniach fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...