Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Jestem tu nowy :oops: więc bądźcie łaskawi jak cos zrobię nie tak, aczkolwiek forum obserwuje od dłuższego czasu a ten wątek czytam od początku jego istnienia. Po wielu trudach i długim czasie udało mi się uruchomić kompa na tej właśnie płytce ale jest taki problem bo w biosie pokazuje że mam niskie(bardzo) napięcie dla

3.3 = ok. 3.17 więc jest coś nie tak , wiem że nie moge dużo wymagać od mojego starego codegena 300W ale to za mało więc chciałbym się zapytać czy można ufać biosowi na tej płycie czy on nie zaniża czasem napięć bo mam miernik ale gdzie tu sprawdzić 3.3V?

Pozdrawiam wszystkich i jak możecie to pomóżcie :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglnie w biosie pokazuje mi inne napiecia , w windowsie jeszcze inne , na mierniku tez co innego . norma .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde przy włączonym tym programie chłodzącym, mi też płyta piszczy ;/

 

O co chodzi, przy dłuzszym używanu te pistki przyprawiają mnie o ból głowy, przy prawie niesłyszalnym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglnie w biosie pokazuje mi inne napiecia , w windowsie jeszcze inne , na mierniku tez co innego . norma .....

------------------------

Przy zasilaczach impulsowych napięcia należy mierzyć zwykłym miernikiem analogowym/wskaźnikowym/,a nie cyfrowym,bo w mierniku cyfrowym/popularnym/ mogą powstawać błędy w przetworniku A/D.

Mam pytanie,czy nie miałeś problemów z mnożnikiem na k7s8x.Czy twój procesor ma odblokowany mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wzsystkich.

mam pytanko.Miałem bios 2.20.Sciągnąłem ze strony bios 2.20a sflashowałemgo i okazało się, ze jest to bios 3.31a.Nie wiem dlaczego tak się stało.Co to za bios ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta opcja w ktorej masz do wyboru turbo i ultra to nic innego jak ustawienia pamieci, ja niestety na swoich no-name wiecej niz 2-4-4-7 (czyli normal) nie wycisne ale cieszy mnie to ze Perfomance Mode z cheepomemtweak dziala bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos

A ktory z tych najnowszych ma ustawianie timingow i nie ma tej opcji programowego chlodzenia ?

 

Druga sprawa to chcialbym podlaczyc telefon do portu irda... w jaki sposob moge to zrobic, chyba potrzebuje jakiegos obbiornika, jaki model i gdzie kupic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello!!! Kupiłem sobie Asrocka k7s8x i T-Breda B 2.0 i normalnie komp jest niestabilny. Wszystko podpiołem dobrze, a jednak po paru minutach lub sekundach komp sie zawiesza. Wciskam reset i wentylatory chodzą ale reszta nie, monitor sie nie włącza. Wciskam reset kilka razy, czasami to pomaga i wszystko działa, a czasami dopiero po paru minutach. Czasami nawet przyciskiem Power nic nie da sie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktory z tych najnowszych ma ustawianie timingow i nie ma tej opcji programowego chlodzenia ? 

 

Druga sprawa to chcialbym podlaczyc telefon do portu irda... w jaki sposob moge to zrobic, chyba potrzebuje jakiegos obbiornika, jaki model i gdzie kupic...

co do pierwszego - patrz post wyzej

co do drugiegi - obojetnie jaki odbiornik na allego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello!!! Kupiłem sobie Asrocka k7s8x i T-Breda B 2.0 i normalnie komp jest niestabilny. Wszystko podpiołem dobrze, a jednak po paru minutach lub sekundach komp sie zawiesza. Wciskam reset i wentylatory chodzą ale reszta nie, monitor sie nie włącza. Wciskam reset kilka razy, czasami to pomaga i wszystko działa, a czasami dopiero po paru minutach. Czasami nawet przyciskiem Power nic nie da sie zrobić.

Miałem podobnie jak mi się o jedną pozycję w górę pszesuneły zworki od fsb i górna weszła na szpilki odpowiadające na mnożnik.

Komp się nie resetaował, i BIOS ustawiał w defalu, fsb 133 i miałem jak w mordę strzelił Durona 1600.

Komp po padzie wyłączał się tylko powerem po resecie nie wstawał.

A może w BIOS są zbyt agresywne ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Biosie nic jeszcze nie zmieniałem. Komputer po prostu się wyłacza (pracują tylko wentylatory) i nie chce sie uruchomić. To zrobiło się przed chwilą i pamięci w BIOSie ustawiły się na 100MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem te zworki, ale są dobrze ustawione. Normalnie jestem zdenerwowany bo kupiłem płyte i procesor wczoraj, a tu nic nie działa. Chciałem się od razu zabrać za OC, a tu nic. Pomocy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trafiłeś na padnientą MOBO lub z procem coś nie tak czy masz kumple z którym mógłbyś to sprawdzić np. jego cpu na swojej mobo i na odwrót.

 

:) Przybrałem się i zrobiłem drut moda na napięcie 1.7V + 5% z BIOSu. AIDA32 pokazuje mi że mam na cpu 1,78V

Komp uruchomił się bez problemów i od razu ustawiłem fsb 166 wcześniej komp zdychał i trzeba robić cle cmos.

Teraz start i raptem w BIOSie tekst, że chu..... batem cyferblatem pofajdany cpu nie da rady. Dobrze, że nikogo w domu nie było bo mięso się sypło.

To jak ty taki to ja fsb na 170 no i :) poszło, to ja 180 ale tu jak przy 166. Na razie ustawiłem 175 i synchro działa już od 30 min.

AIDA32 odczyt 2019, zapis 715

Test CinemaBench zajawisty przyrost chyba pracy synchro czy co

Super Pi testy gdzie styka ramu 256MB i nie trza zwalać wyników na twardziela ata 66 :( też duży przyrost szybkości obliczeń.

Teraz puściłem seti niech zaiwania.

Aktualna temp cpu to 44C dotąd w stresie było 41C

Drut nie był taki trudny ale zalecany jest staranność i brak pośpiechu.

Ale praca nad mostkami, panowie powstań i czapki z głów jestem pełny podziwu. Jak ktoś to zrobi to komarowi może jajka wyrywać :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...