Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

To ci co trafili na odblokowany lub nad tym popracowali mają gites, sporo osób ma tak :)

Ale jak robiłem na drutach jak zobaczyłem te słynne mostki to powiem szczerze szczena mi podłogę zrysowała jak o podłogę je..bła. Saluto dla wszystkich którzy z odwagą zabrali się za te mostki nawet jak im nie wyszło to wielki szacunek. Mogli by pewnie w nanochirurgii robić lub w najgorszym wypadku u zegarmistrza w Szwajcarii nauk udzielać :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy wiecie co to jest smd clip i jak to się nazywa po polsku? I czy ja dobrze rozumiemiem że trzeba te 5 pinów połączyć razem za pomocą tego smd clipa. take an electronic soldering iron and use fine solder to connect all the first 5 pins (1,2,3,4,5) czy mógłby ktoś bardzo proszę po ludzku to i po polsku opisać proszę bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a amd rulezz czy taka gumka ma jakąś konkretną nazwę potrzebne jest 5 gumek żeby połączyć te piny czy 1 i jeszcze tak pytanko ile średnio(mniej więcej) rośnie temp proca po podniesieniu np z 1,61 do 1.85. Jestem lamą w temacie więc spokojnie dzięki za cierpliwość pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak podniosłem napięcie z 1,58V na 1,78V (drut mod wyjęcie cpu z gniazda) i po oczyszczeniu z kurzu i ponownym przesmarowaniu pastą. To zasadniczo temperatura skoczyła z 41C na 43C ale jest cieplej w pokoju (koniec wiosny) ale obroty wentyla spadły mi 2900 na 2780 RPM wszystko w stresie dniami i nocami 100% zużycie cpu.

Obudowa otwarta i dodatkowy wentyl w budzie robi ruch przy cpu.

Tak, że przy poprawnym chłodzeniu powinno wszystko być pod kontrolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a amd rulezz czy taka gumka ma jakąś konkretną nazwę potrzebne jest 5 gumek żeby połączyć te piny czy 1 i jeszcze tak pytanko ile średnio(mniej więcej) rośnie temp proca po podniesieniu np z 1,61 do 1.85. Jestem lamą w temacie więc spokojnie dzięki za cierpliwość pzdr

to pic na wodę, równie dobrze można to połączyc malując kreskę ołówkiem i to za darmo. olej to. poza tym nie na każdym procku to działa, koleś wyciąga te gumki z zepsutego zegarka (między płytką a wyświetlaczem) i sprzedaje jako super cud do podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd rulezz dziękuje za odpowiedz ale jeszce pomęcze cię jednym pytaniem mówisz że wystarczy ołówkiem połączyć te piny góra dół i może działąć?tzn zrobić 5 ścieżek górny pin dolny pin ?ołówek miękki czy twardy bo słyszałem że miękkie hb są najlepsze? proc to athlon 2000 xp thoroughbreed bo ale to chyba nie ma różnicy bo rozmawiamy o v-modzie na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie kondensatory na ASRock K7S8X? (te kolo proca)

 

jestem ciekaw czy to tylko do mnie trafil taki "extra" egzemplarz (dostalem nowa plytke z serwisu bo stara mi padla PS. jak ktos czytal poprzednie watki: wybralem jednak ASRocka a nie starego Gigabyta bez gwarancji)

 

 

otoz: patrze sobie na ta nowa plytke, na kondensatory a tu: Rubycon 3300uF, wg. mnie niezle, bo takie kondensatorki to daje np. Abit czy ASUS do swoich plytek, podobno jedna z najlepszych firm jesli chodzi o cupsy, umozliwiaja mocne krecenie, np., fsb

 

jak tam jest u was? tez to macie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- wyłączasz kompa

- likwidujesz swój ładunek elektrostatyczny ( na nie szczęście to i kura pierdnie)

- wyjmujesz mobo z obudowy

- zdejmujesz cooler z cpu

- wyjmujesz procesor z gniazda

- dokładnie sprawdzasz usytuowanie gniazda cpu względem swego wzoru dla którego robisz drut moda

- idziesz do kibla, po co potem sobie przerywać

- jeszcze raz sprawdzasz co sprawdzałeś przed wizytą w WC (nie mylić z WC ;))

- teraz przygotowujesz 3 lub 4 zależnie co chcesz osiągnąć podkówki zrobione z cienkiego odizolowanego (bez lakieru, czasem takie są w silniczkach te to w buty). Nadają się ekran z przewodu antenowego, przewód do słuchawek, mikrofonu, kable do urządzeń przenośnych.

- ja miałem starą płytę pod P200MMX tam potrenowałem

- upewniając się raz jeszcze co do orientacji gniazda cpu względem rys. licząc dziurki i te co pasują zaznaczyłem mazaczkiem, sprawdziłem jeszcze raz

- włożyłem druciki, sprawdziłem

- założyłem procesor, cooler, moobo do budy i włączyłem i jak komp z postował, winda poszła, ja do AIDY32 i patrzę i mam 1,78V

- to przeładowałem do BIOSu i nowe fsb dalej testy wydajności i stabilności. Wyczaiłem, że na razie max fsb 175 jest stabilne

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych niektorych fsb ktorych sie nie da ustawic, to jest wina biosa, ktory przy poscie pokazuje zla wartosc. np jak ustawie 182 to w poscie jest 183*11, ale w wcpuid pokazuje 11*181,99 czyli bios po prostu pokazuje debilna zaokraglenia.

 

2 sprawa widze ze osiagacie wysokie fsb z bartonow. czy ktos moglby puscic 3d marka na ustawieniach kolo 170, 180, 190 i 200 fsb? bo mi sie udalo osiagnac 193 ale sa gorsze wyniki w 3dmarku niz na 182, wiec chyba nie ma sensu katowac procka zeby tracil wydajnosc.

 

3 sprawa, na ustawieniu 193 mam stabilnie,na 194 ktore ustawilem na 1 uruchomieniu kompa dzisiaj, co dalo mi 20 kilka stopni przy starcie bo sie rozgrzewal procek dopiero. i od razu wlaczylem prime i jak doszedl do 50 (11 testow w prime) to prime wywalil blad. potem poczekalem w idle az temp spadnie do 47 i znowu wlaczylem prime i jak doszedl do 50 ale juz po 2 testach to znowu blad. czy to oznacza ze wina chlodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szanowny panie żeberko kocham pana(bez skojarzeń) o to mi chodziło bo niewiedziałem czy wkładać radiator na te druty i prosto mi to zostało wyjaśnione jutro kupię artic silver 5 i sie pobawię. BARDZO DZIĘKUJE :D :D :D :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto mi powie dlaczego dla fsb w zakresie 175-183 u mnie sie dzieje tak ze niebieski ekran zrzucanie pamieci fizycznej i czasami winda sie wlaczy od nowa a czasami sie nie wlaczy pisze ze uskodzone pliki i ni uj trzeba przeinstalowac/ghosta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś nie wyrabia najprawdopodobnie cpu. U mnie też przy 178, 180 jest tak samo zrzuca pamięć na dyski i startuje od nowa. Zjechałem do 175 i jest OK

Wina na pewno nie leży po stronie pamiątek bo wcześniej przed drut modem szły asynchronicznie na 200MHz przy fsb 160 i teraz przy fsb 175 lecą na 200MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam D1800,zrobiłem ołówkiem moda na cache256k i napięcie1,7V, po dwóch miechach cache256k przestał działać i nie pomaga już ołówek,czyżby cache padł?napięcie też padało ale poprawiłem ołówkiem i pomogło.

 

D1800@2100 10,5x200 Asrock K7s8x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś nie wyrabia najprawdopodobnie cpu. U mnie też przy 178, 180 jest tak samo zrzuca pamięć na dyski i startuje od nowa. Zjechałem do 175 i jest OK

Wina na pewno nie leży po stronie pamiątek bo wcześniej przed drut modem szły asynchronicznie na 200MHz przy fsb 160 i teraz przy fsb 175 lecą na 200MHz

to wlasnie pamieci nie wyrabiaja jak masz ustawione na 200 to przy 183 masz 434 powyzej 183 dla pamieci dzielnik sie zmnienia i jest ponizej 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie masz racje greg505

 

Zeberko - zobacz sobie w sandrze jakie masz taktowanie pamieci przy FSB180 i pamiątki 200, zdaje sie w zakładce motherboard czy jakoś tak.

 

Powinienes miec pamieci na 166 wtedy jest synchro do jakis FSB183(nie wiem dokładnie jakie FSB) a powyżej pamiątki na 200 i tez jest synchro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...