Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

tez tak myslalem :D ale sisoft sandra mnie uswiadomila.

jak ustawisz 200 na pamiec a fsb procka na 166,200 to masz caly czas dla pamieci 200, a kazde podniesienie magistrali procka automatycznie podnosi magistrale pamieci, az do 184 bo wtedy dzielnik sie zmienia i pamieci chodza na 368. i znowu zwiekszajac np na 190 pamiec chodzi na 380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie całkiem tak jest z tym AUTO dla pamieci.

Zależy jakie masz pamieci . Jeśli 333 to tak jakbys ustawił dla pamięci 166 jesli masz 400 to tak jakbyś ustawił 200.

Tryb auto odczytuje z SPD typ pamieci i ustawia maxymalną obsługiwaną częstotliwość.

 

szczerze mówiąc nie jestem tego na 100% pewien ale teraz nie moę sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca

Przy fsb 175 a pamięci 200, ramy szły 420

To w AIDA32 miałem odczyt 2150, zapis 740

Ale fsb 175 ramy na 166 w Sandrze pokazuje pracę synchro 2x175 to AIDA32 odczyt 2040, zapis 715

Chodzi mi o to, że przy tym samym fsb na wydajność pamięci ma też wpływ wielkość taktowania pamięci.

Ale co do ogólnej wydajności kompa to im wyższe fsb tym system bardziej sprawny (ale może być mniej stabilny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

mam pytanie z innej beczki, mianowicie mam ta plyte i wykorzystuje jej wbudowana karte sieciowa i tu problem gdyz ma rowniez druga na pci do netu i gdy tylko system sie uruchamia to numer ip kary sieciowej do neta jest a tej wbudowanej sie nie wyswietla, tak jakby sie gubil, przez to lanu nie mam ;-(

co moze byc tego wina ?? irq bez konfliktow ?? help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo,bios zgubił MACa

spróbuj wpisać we właściwościach -zaawansowanych karty-

NetworkAddress - zaznacz i podaj wartość (jednym ciągiem 12 liczb lub cyfr))

odczytasz je z płyty koło dżwięku i portów USB (zdejmij ścianke obudowy)

PS to musi być nagminne zjawisko bo pisza o tym nawet tu

http://www.lejabeach.com/ASRock/html/K7S8X.htm

i podaja jak to zrobić przy pomocy jakiegos programiku

 

These BIOS´s are property of ASRock Incorporation To flash them, please use the provided FLASH utility. If the MAC addres of the onboard LAN is lost when flashing a BIOS you can use the files in eeAMD-SiS.zip to recover it (follow the instructions contained in the "readme.txt" file).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taki bios beta ktory pozwala w biosie zmienic maca sieciowki, a jak sie go zmieni na takiego jak sie chce, to potem mozna flaszowac jakiegos innego, a mac zostanie.

 

zeberko z tym fsb to jest teoria, ale ja ustawiam pamieci na auto i przy fsb 190 mam o 200 pkt mniej w 3dmarku niz na fsb 180, pliz sprawdz czy tez tak masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim Duraku przy napięciu 1,78V mogę tylko pomarzyć o takim fsb u mnie stabilne fsb to max 175.

Ale po testuję Marka1 pod tym kątem na 175 z tym, że karta jaką mam to każdy widzi gf 440mmx 64/64 ale i tak prawie osiągnąłem na niej 3920 pkt 3dm2001

Na fsb 133 i synchro było coś koło 3180

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeberko dziwne bo tez mam gfa440 65 bit i mam na niej 4800 punktow. a podkrecenie ze 166 do 190 nie dalo mi ani jednego marka! najwiecej mialem na 180 bo az o 200 markow wiecej niz w standardzie. wiec troche masz malo zwazywszy ze na tej plycie wyzsze fsb nie robi wrazenia:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jest no name bardzo słabe pamiątki. Nowa kosztowała 170 zł specjalnie brałem bo natym kompie to tylko net, biuro i gry strategiczne. Do nowych gier jest Bartek z Ti4200, ale z pierwszego testu 3200 pkt udało się zrobić 3900 ale to tylko dla zabawy i sportu.

Co do 3dm01 to na 175 asynchro ram 420 miałem 3916 ale jak dałem synchro pamiątki i szły na 350 uzyskałem 3920

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jest no name bardzo słabe pamiątki. Nowa kosztowała 170 zł specjalnie brałem bo natym kompie to tylko net, biuro i gry strategiczne. Do nowych gier jest Bartek z Ti4200, ale z pierwszego testu 3200 pkt udało się zrobić 3900 ale to tylko dla zabawy i sportu.

Co do 3dm01 to na 175 asynchro ram 420 miałem 3916 ale jak dałem synchro pamiątki i szły na 350 uzyskałem 3920

Pozdrawiam

kurcze to co jest u mnie coś moze mam źle ustawione no bo szok w 3fdmarku 03 mam jedyne 1490 makrów, jak czytam ze osiagasz takie rezultaty to jakim cudem?? Jaka masz konfiguracje w biosie??, i czy w sterownikach w grafie cos ustawiałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jest no name bardzo słabe pamiątki. Nowa kosztowała 170 zł specjalnie brałem bo natym kompie to tylko net, biuro i gry strategiczne. Do nowych gier jest Bartek z Ti4200, ale z pierwszego testu 3200 pkt udało się zrobić 3900 ale to tylko dla zabawy i sportu.

Co do 3dm01 to na 175 asynchro ram 420 miałem 3916 ale jak dałem synchro pamiątki i szły na 350 uzyskałem 3920

Pozdrawiam

kurcze to co jest u mnie coś moze mam źle ustawione no bo szok w 3fdmarku 03 mam jedyne 1490 makrów, jak czytam ze osiagasz takie rezultaty to jakim cudem?? Jaka masz konfiguracje w biosie??, i czy w sterownikach w grafie cos ustawiałeś??

już czaisz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jest no name bardzo słabe pamiątki. Nowa kosztowała 170 zł specjalnie brałem bo natym kompie to tylko net, biuro i gry strategiczne. Do nowych gier jest Bartek z Ti4200, ale z pierwszego testu 3200 pkt udało się zrobić 3900 ale to tylko dla zabawy i sportu.

Co do 3dm01 to na 175 asynchro ram 420 miałem 3916 ale jak dałem synchro pamiątki i szły na 350 uzyskałem 3920

Pozdrawiam

kurcze to co jest u mnie coś moze mam źle ustawione no bo szok w 3fdmarku 03 mam jedyne 1490 makrów, jak czytam ze osiagasz takie rezultaty to jakim cudem?? Jaka masz konfiguracje w biosie??, i czy w sterownikach w grafie cos ustawiałeś??

już czaisz ??

upss no tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

mam pytanie z innej beczki, mianowicie mam ta plyte i wykorzystuje jej wbudowana karte sieciowa

mam to samo,bios zgubił MACa

spróbuj wpisać we właściwościach -zaawansowanych karty-

 

ja mialem tak ze mialem karte sieciowa oddzielna i na niej mialem net i lan i jak sobie kupilem ta plyte i podlaczylem kabiel do karty sieciowej mialem tylko lan a netu nie :( okazalo sie ze moje lacze jest przyporzadkowane do adresu sieciowego karty tej oddzielnej wiec we właściwościach -zaawansowanych karty- NetworkAddress - wpisalem MAC tej karty zewnetrznej no i jest dobrze! narazie dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć ile podkręciliście swoje procki na vcore 1,725?? Bo ja mam ustawione na 1,76 i się zastanawiam, czy nie zmniejszyć. Czy temp. w granicach 50 C dla T-Breda to dużo?

Edit: jeszcze jedno małe pytanko. Na głównej stronie biosu z info. o procesorze, pamięciach itp. na pamięciach mam napis ddr 166(333) pomimo ustawienia fsb na 170. Czy tak być powinno?? A jeszcze jedno mam vcore 1,76 ustawiłem fsb na 176 i podczas ładowania win wyskakuje niebieski ekran z jakimiś dziwnymi napisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boorak - masz ustawione pamieci na Auto lub 166, zawsze pokazuje te nominalne czestotliwości na tej stronie biosu.

 

Ja mam pytanie czy nie macie problemów z wysokim FSB, mam 193 na standardowym napięciu i zero zwisów, a 200 postuje, niekiedy wchodzi do windy a potem zwis i to gdy dodałem +5%.

Pamięci spoko. Na razie nie chce drutowac nowego proca bo wczoraj go kupiłem, ale chyba powinien pójśc na +5%. Wyglada mi to na problem płyty.

 

Co wy na to?

Macie niektórzy problem z FSB200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chm, to nie wiem czy nie zmienic biosu dla FSB200, teraz mam2,20a

ale miałem kiedyś 2,25 i pamietam że u mnie był najstabilniejszy, chociaż brak opcji ustawien pamieci.

 

chris_gd - Ty chyba ustawiaszp pamięć chepmem, jak to robić. kiedyś próbowałem i mi zawieszał system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...