Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ...

mam do was ogramna prosbe ...

 

Moj komp na wstep taki:

Plytka: Asrock k7s8x

Procek: Athlon 1800

Ram: DDR ELIXIR 256 MB 400mhz

Dysk: Segate 60 gb

Zasilacz: Fortron 300W

Oczywiscie moj komp jest po tunningu zewnetrznym i wyglada jak choinka na Boże Narodzenie.

 

Problem taki...

na tej plycie mozna tylko podwyszyc magistrale ... a nie moge znalesc gdzie mozna zmienic taktowanie mnoznika ?

Prosze was o odpowiedz !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a instrukcji nie masz ? :lol:

wiecej o płycie i sterach tu

http://www.asrock.com/support/index_manual.htm

a instr. w PDF tu

http://www.asrock.com/Drivers/Manual/K7S8X...-R30_UM_v31.pdf

 

no i poczytaj jednak ten temat troche bo przy trzydziestej stronie to rzeczywiscie juz obraca sie tymi samymi informacjami n-ty raz

pozdr :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]rany boskie ja sie powiesze rozumiem ze na servie, ale nawet tutaj takie pytania? nie jestem tylko malym cholernym fejkiem, ktory marzy o takim poziomie jaki prezentuje ow jegomosc z p12.

mam nadzieje, ze jak z hibernacja Ci pojdzie to nerwy przejda ^^

pozdro600V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ...

mam do was ogramna prosbe ...

 

Moj komp na wstep taki:

Plytka: Asrock k7s8x 

Procek: Athlon 1800

Ram: DDR ELIXIR 256 MB 400mhz

Dysk: Segate 60 gb 

Zasilacz: Fortron 300W

Oczywiscie moj komp jest po tunningu zewnetrznym i wyglada jak choinka na Boże Narodzenie.

 

Problem taki...

na tej plycie mozna tylko podwyszyc magistrale ... a nie moge znalesc gdzie mozna zmienic taktowanie mnoznika ?

Prosze was o odpowiedz !!!!

Strona 27 tego wątku. :baranek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy zrobią biosy do K7S8X/E ze zmianą mnożnika w biosie. Na razie widziałem tylko wersję do K7S8XE+. A byłaby to przydatna opcja bo nie jest wygodne ciągłe wyjmowanie i wkładanie tych zworek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona 27 tego wątku.  :baranek:

Dzieki ... z tej strony wzialem taki shemat...

 

Tylko ze na mojej plycie glownej nie ma zworek tzn. na miejscach na zwroki FID NIE MA ZADNEJ ZWORKI !! ale komp chodzi na mnozniku 13x ( mam nadzieje ze to jest Default'owo) :?: :!: ?

Prosze was o odpowiedz

Pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Powiecie mi jakie możliwości oc ma wersja tej płyty iznaczona k7s8xe+, wiem że ma zmiane mnożnika do 24x, ale cze fsb jest na tym poziomie na jakim było w wersji k7s8x (max 248mhx) to nie wiem, jakili możecie to poprosze też o informacje nt. zmiany napięć (procek, chipset, pamięci), timingi pamięci, najlepiej ogólnie wszystko. :)

Proszę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]co z tego ze w biosie masz regulacje do 248 na k7s8x skoro max co plyta potrafi to 196 (w moim przypadku, u innych widze max kilka fsb wiecej)

ale mu chodzi o płyte k7s8xe+ która jest na sis748 ona ma pewne zagwarantowane fsb200mhz a podobno na tej płytce fsb233mhz jest do osiągnięcia. Jeżeli chodzi o opcje do oc w wersji XE+ to nie ma ich zbyt wiele ale napewno nie ma ubogiego biosu jest poprostu przęciętna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zmieniam bios, ale wszystko mi się pomięszało w głowie :) Który mam wgrać?? Chciałbym najlepszy do utawiania timingów, mogło by być to do zmniejszenia temp. chipsetu.

Aktualnie mam 2.20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]mi chodzi o to ze k7s8x ma 250 w biosie a dziala rzadko kiedy na 200, to po co on sie pyta czy k7x8xe bedize mialo w biosie 300 czy nie.

No ale K7S8XE+ to już inna bajka. Mnie się udalo tyle na K7S8XE:

 

Dołączona grafika

 

Z tego co wyczytalem to wersja K7S8XE+ nie ma blokady AGP/PCI (jeszcze). A co do oc to wygląda to podobnie jak w K7S8XE tzn jest vcore +5% 8) , jest również chyba w jednym biosie zmiana napięcia na pamięciach. Ale płytka ma coś czego jeszcze nie mają wersje X/XE czyli zmniany mnożnika w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że napięcia na ramach nie można zmieniać ;/

no to fakt przydało by się ale w sumie czego można się spodziewać od płyty za 150zł :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale moim TwinMossom barakuje pradu do zycja :]

A modował ktoś bartona na mobile, i jak sie spisuje na tej mobo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...