Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

mi tam chodzilo o to ze regulacja fsb w biosie to jedno a wytrzymalosc plyty to drugie. ale za to fsb 248 to respect:] a sprawdzales moze czy rosnie wydajnosc? bo ja np na k7s8x wyciagam 196 ale od 180 wydajnosc spada (w 3dsmarku) zamiast rosnac wiec jes to sztuka dla sztuki:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

ta plyta sie do wysokiego fsb nie nadaje , zmienilem procka na takiego z odblokowanym mnoznikiem , mam teraz fsb 175 ( bo na takim pamieci chodza 2.2.2-6) i 2.3 ghz na 1.58 vcore ( juihb 1700 dltc) i to jest najbardziej optymalna konfiguracja . przy fsb 187 (tyle max ciagnie plyta ) mialem gorsze timingi i wydajnosc byla gorsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że napięcia na ramach nie można zmieniać ;/

no to fakt przydało by się ale w sumie czego można się spodziewać od płyty za 150zł :roll:

A ECS L7S7A2 ??

CPU +5%, RAM +2.5%

cena hurtowa ok. 125 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]mi tam chodzilo o to ze regulacja fsb w biosie to jedno a wytrzymalosc plyty to drugie. ale za to fsb 248 to respect:] a sprawdzales moze czy rosnie wydajnosc? bo ja np na k7s8x wyciagam 196 ale od 180 wydajnosc spada (w 3dsmarku) zamiast rosnac wiec jes to sztuka dla sztuki:]

Nie przeprowadzałem żadnych testów na fsb 248 oprócz testów pamięci w sandrze i aidzie. Mam pamięci no name jakieś MTD więc timeingi były takie wysokie że wydajność była na poziomie sdram 133 MHz :D. Ale na fsb240 odczyt był w granicach 2900 MB/s :( więc żadna rewelacja. Normalnie na fsb mam 2600 MB/s przy 2-3-3-6. A poza tym jest jakiś bug w biosie (chyba) że powyżej fsb 200 nie da się załadować windy ze sterownikami agp. :( Czekam aż to poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumaiem jak to jest fsb w K7S8X przestawia się zworkami tak?

To jak można zmieniać fsb co i Mhz?

Na płycie ustawiasz zworkami defaultowe fsb a potem w biosie jedziesz w górę. Regulacja 100-248 co 1 MHz. Czyli np ustawiasz 133 zworkami i jedziesz do 166, jeżeli działa 166 to ustawiasz 166 zworkami i jedziesz dalej w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć. Ostatnio jak kupowałem k.graficzną gostek mi powiedział że jak zmienie tego asrocka to dopiero zobacze jak komp powinnien pracować. Jak się do tego panowie ustosunkujecie> czy jak bym kupił np epoxa 8krai to czy przy tej samej fsb zobacze róznice w wydajności i czy ta róznica będzie mała np. 200pkt w 3dmarku czy dość spora? Czy jak bym kupił tego epoxa i puścił na fsb 220 to wzrost będzie duży w stosunku do fsb 180 czy nie warte jest to zachodu i 150 złotych? pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a fsb 220 zamiast 180 i takie sama częstotliwość proca to jest duża różnica bo mi trochę kaski wpadnie i oprócz 1gb ramu które zamierzam kupić myśle nad płytą bo reszta ok i zastanawiam się czy zmienić np na abita nf7 opłaca sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przymież się do Abita nf7-sl już można go kupić za 390 zł.

Mamy kilka ciekawych baierów z SoundStormem na czele który ma swój DSP (własny procesor dźwiękowy) co przy dekodowaniu muzy i dźwięku w grach nie obciąża tym CPU i mamy kilka klatek więcej w grach. No i przy full obciążonym ramie (kopiowanie GBaytów danych) muza się nie tnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feluś moja poptrzednia plyta ply epox (via) i roznica przy tym samym ustawieniu kompa byla okolo 300 pkt w 3dmarku2001se o ile dobrze pamietam! gdzies pisalem o tym w tym topic'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko napisać że na naszej mobo i Duronie 1600 (12* fsb) pamiątki zawsze asynchronicznie na 200

- fsb 160 AIDA32 odczyt - 1900, fsb 175 - 2140

- fsb 133 SETI jednostka średnio liczona 4h 30min, fsb 160 SETI liczyło 3h 20min, fsb 175 SETI w czasie 2h 50min

 

Dodam tylko, że na Abicie nf7-sl i Bartonie 2500+@3000+

- fsb 190 SETI średnio liczone jest w czasie 2h 20min

Co do SETI to w czasie liczenia kompy są normalnie używane

 

Moim osobistym zdaniem to 40MHz jest znaczącą różnicą tylko czy dużo osób po wykręceniu sys na fsb 220 na codzień kożysta z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na timingach 6-3-3-2,5 mam takie wyniki:

fsb 172 - 2300/730

fsb 190 - 2500/825

ale dla fsb 190 blad w prime95 wystepuje :/ musze cos poluzowac! a zna sie moze ktos na bledach w tym programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie to przynajmniej mój asrock jakis walnięty jest powyżej fsb 181 pamięci na auto zamiast nap 182X2 =364 to spada taktowanie do 2X154 i tak w zakresie 180-196 więcej nie da rady co jest kurcze?macie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak na tym asrocku podłączyć dodatkowy wentyl wyciągający bo nie mam pojęcia?pzdr

Wiatrak wyciągający podłączyć do molexa :) Albo do drugiego gniazda na plycie, bo w pierwszym pewnie siedzi kabel od coolera na procq :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie to przynajmniej mój asrock jakis walnięty jest powyżej fsb 181 pamięci na auto zamiast nap 182X2 =364 to spada taktowanie do 2X154 i tak w zakresie 180-196 więcej nie da rady co jest kurcze?macie tak?

To normalne, towyżej fsb 181 ustaw pamięci na 200(400) i już będziesz mjał pamieci jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad clares do molexa to są wiatraki z takim wejściem????? A gdzie na tej płycie są wejścia na dodatkowe wiatraki bo niewidzę czy to te 2 na lewo od tego żółtego radiatora z napisem asrock?/??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oprocz gniazdka do podlaczenia wiatraka od cpu jes jeszcze jedno, w przeciwnym rogu od procka. oczywiscie jesli ci chodzi o takie 3 pinowe cus. jak nie to wez sobie 2 spinacze rozegnij i postykaj nimi wnetrze molexa z koncowkami kabelkow wiatraka. jak juz uzyskasz odpowiadajace ci napiecie i predkosc wiatraka, to zrob takiej dlugosci te druciki zeby sie miescily w najmniejszej przestrzeni zalep to wszystko tasma i voila. domowy sposob, nawet do spozywczaka nie trzeba isc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest miejsce tylko na 1 dodatkowy wiatrak, jest to gniazdo umieszczone na prawo od bateri, sam koniec płyty takie bjałe z 3 wystającymi końcuwkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...