Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

oj prezes gafe walnąłes, a ja już się podjarałem pewnie gdzieś jakiś SUPER biosik wypuścili bardzo ładnie 2.5+(ten plusik wyglądał obiecująco), a tu nici z tego :D Ale na 2.25 nie masz opcji ustawień pamięci?

 

pionaj - zapodaj 2.20a, sprawdzony, dobry. Wtedy zobaczysz jakiego masz smoka w kompie. Flesh przeprowadzaj z twardego dysku, najmniejsze ryzyko :)

 

neig555 - 2400 na 1.86V, ale zasadniczo działam na 2250 na 1.78V

czyżby twój 1800 był odblokowany, bo mój niestety nie (marzy mi sie odblokowany, pusciłbym go 11*200 lub 12*200, rarytas)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neig555 - ja z tej strony miałem 2.20a i polecam, bardzo dobry.

Teraz mam 2.20a z jakąś opcją Cooling czy coś tam podobnego co ma obniżać temp. i przy 2250 mam temp w luzie 28*C, w stresie 46*C przy zamkniętej budzie. Wentylator GlacialTech Igloo 2450 :) Dodatkowo dwa wentyle z tyłu wyrzucające powietrze :!: Jeden z dorobiona regulacją obrotów, drugi cichy wolny wyciagniety ze starego zasilacza.

I nie chodzi to wcale głośno, tylko na pudle mam odważnik 20kg żeby po pokoju nie fruwało, he he :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym moim 2.25 nie da się ustwić timgów w biosie...

więc robię to w cheepomem

Wcześniej miałem 2.20a i dało się w biosie ustwiać, ale jednak po przetestowniu 2.25 z chepomem uzyskałem lepsze wyniki mimo tych samych timingów(dzięki performance mode w cheepo)

A i te ustaiwnienia w 2.20a fast, turbo, ultra powodowały zwichy lub restarty systemu...

 

latarnikmz daj linka do biosu z tym cooling... czy nie powoduję on pogorszenie wyników hdd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowacpróbowac, powodzenia

napisz jak z podkręcaniem i jak temp na jakim chłodzeniu.

 

to co widze w podpisie znaczy że prime95 chodzi bez błedów,

bo u mnie zaraz na początku błąd, ale podobno to norma w duronach

 

a zwiechy - spróbuj nie ustawiac 2-3-3-8 tylko 2.5-x-x-x

i sprawdz odczyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wgrany

Temp teraz podczas pisania i słuchania muzy 36stopni...

Chciałem tak ustwić timingi w biosie jak w cheepo na perf. i nic z tego...

da się ustwić, ale komp juz wystartować nie chce... chodzi o read promotion - disabled... A to właśnie dzięki temu w odczycie jest te 2918, bez tego 2750... Spróbujcie u siebie to wyłączyć i zobaczcie efekty.

I jeszcze jedna sprawa użycie procka w hdd tach... instaluję sisy, odinstalowuję i cały czas te 24-27% niezależnie od biosu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że wywala prime...

u mnie wywalało jak temp dochodziła do 53-54stopni... wyczyściłem wentyl i wypolerowałem spód i jest ok max maxymalny to 52 stopnie po półdniowym katowaniu w prime... w grach 49-50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie temp max 46-47 *C a prime95 pada na starcie

A z tymi pamięciami. Spróbuj jak ci komp nie wstanie po zmianie ustawień wyłączyć zasilanie na listwie, poczekac 15 sek, włączyć prąd znowu poczekac 15 sek i włączać komputer. Do tych biosuw trzeba cierpliwości, ja też długo próbowałem nim ustawiłem jak trzeba i teraz chodzi write/read promotion enabled 2-2-2-5, odczyt w AIDZIE słabszy bo na FSB 166 synchro 2360/860

 

neig555 - próbowałes z tej strony co była podana wyżej inne biosy, może ten z wyłączonym COOL!Idle ?

u mnie kazdy instaluje sie bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

 

hajper mam to samo, nie zminiaj pierwszego ustwienia w cheepo, bo inaczej zwis lub restart... jak już zmieniłeś to odinstaluj cheepo i uśuń z dysku jego ustwienia, potem znowu zainstaluj, pozmieniaj ustawienia i zapisz... Jeżeli nie przesadziłeś to będzie dobrze :) Jeżeli system cały czas się wiesza po starcie, wejdź do biosu i daj pamięć na 100MHz... wtedy się już powinien odpalić i zaczynasz zabawę od nowa...

Dziwne to, ale trzeba tak robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpatrując cheepo co zmienia się po wzięciu na performance, trzeba ustwić tak biosik:

 

READ LATENCY FOR DDR - NORMAL

MQA ARBITRATION MODE - 2T

WRITE, READ PROMOTION - DISABLED

FQMA #1 - 1T

WRITE RECOVERY TIME - 2T

 

Spróbujcie sobie tak ustawić w biosie, jestem ciekawy komu się uda :)

W cheepo noproblemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole sie w to nie bawić już. W nocy sie bawiłem tym, restart kompa po zwieszce i.. Artefakty na pulpicie - rozmazane czcionki - wygladało to tak samo, jak widziałem zwalonego 4Ti... Myslałem ze radosław uleciał, ale na szczęście po resecie wszystko działa. Nie dotykam się już do tego :) Pamięci sprawdziłem i :

 

General

Memory type DDR-SDRAM

Manufacturer (ID) (7F7F640000000000)

Size 512 MBytes

Max bandwidth PC3200 (200 MHz)

Part number MDT512M PC400 CL2.

 

Attributes

Number of banks 2

Data width 64 bits

Correction None

Registered no

Buffered no

 

Timings table

Frequency (MHz) 166 200

CAS# 2.0 2.5

RAS# to CAS# delay 3 3

RAS# Precharge 3 3

TRAS# 7 8

 

Czyli synchro mogłyby iśc 2-3-3-7 i na 400 2.5-3-3-8. Teraz idą 2.5-4-4-8...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem po zmianie na bios 2.20a , mianowicie nie moge ustawić fsb200 a przedtem mogłem. Na żadnym mnożniku nie odpala. Nastepnie ustaiwam timingi 2-2-2-6, pamięci na ultra i odczyt mam ~2200 a na starym miałem ponad 2400 na CL2. Ogólnie troszke lipa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...